Rahim filmi anestezili mi anestezisiz mi?

White070

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
105
89
33
Anestezili yaptirdim .Uyandigimda bi yarim saat agrim oldu . Birkac gun de kanama oldu. Kullanilan cihaza gore degisiyor diye biliyorum ama ben cesaret edemezdim. Rahim filmi cektirdigim gibi de hamile kaldim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-11-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 42 gün kaldı.

Eğer bebeğiniz bugün doğarsa sadece rahminizden dış dünyaya etkin bir geçiş yapabilir durumda olmayacak aynı zamanda hastalıklara karşı direnç gösterebilecektir. Bugün hamileliğinizin 8. ayı bitiyor. Hamilelik sürecinizde son düzlüğe girdiniz. Bol miktarda su içmeniz, ödem ve şişliklere karşı size yararlı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.084
604
25
Merhaba canım çok az bi anestezi uygulanıyor korkmana gerek yok kısa sürede geri uyanıyorsun zaten ben yaptırdım ve hiç bişey hissetmedim bence direk anestezili çektir stres yapmadan halletmiş olursun bende sonrasında da ağrı olmadı hiç tüpleri kapalı olanlarda falan hafif ağrılar olabiliyormuş o an ilaç verildiği için kanamam oldu bi kaç gün sadece çok kolaydı en iyisi hissetmemek nasıl bişey olacağını bilmiyoruz ve her insanın acı eşiği farklı oluyor
Oooo. Uyutacak kadar veriyor. Ay ben bunu bilmiyordum. Şimdi daha da korkmaya başladım

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.084
604
25
Canım ben anestezisiz yaptırdım. Hafif bir ağrı oldu hani adet başlangıcında hafif bir sancı oluyor ya öyle. Dayanılmayacak gibi değil. Anestezi almaya gerek yok. Ben çok korkarak gitmiştim aaa bu muymuş diyerek çıktım. Cihaz önemli ama c kollu cihazlarda ağrı olmuyormuş. Yaptıracağınız yerdeki cihazı sorup ona göre yaptırın. Geçmiş olsun. İnşaAllah bir an önce bebişinizi kucağınıza alırsınız.
Bi sorayım cihazı. O kadarcık bi ağrıysa anestezi istemem o zaman

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.084
604
25
Anestezisierde eğer yapışıklık varsa acı doğumdan beter diyenler var. Ayrıca kendinizi kasarsanız tüp tıkalı da çıkabilirmiş. Risk almayın anestezili cektirin. Tam anestezi değil zaten uyutuyorlar. Sedasyon deniyor o işleme.
Tüpte yapışıldık görürse hemen o an müdahale ediliyor mu?

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.084
604
25
Bende korkuyordum anesteziden ama hiç korkulacak bir durum yokmuş. Bana tam röntgende hazırlık yaptılar doktor vs geldi o zaman verdiler. Zaten saniyeler içinde uyuyorsunuz verdiklerinden bir saniye sonra kalbimde bir sıcaklık oldu 2 3 saniye sonrasını hatırlamıyorum zaten. Tek hatırladığım sanırım işlem sonrası seslendiler anestezinin etkisi geçerken o sonra yatağa geldiğim toplam 15 dk anca sürüyor. Eğer acır mı işlem diye korkuyorsanız anestezi ile yaptırın bence. Benim vajinismus geçmişim var o yüzden tedirgindim doktorumda bildiğinden hiç anestezisiz konusunu bile açmadık. İşlem sonrası bi ağrı vs olmadı sadece kanama oldu biraz o kadar
Ne kadar süre hastanede kaldınız peki? İşlem sonrası çıktınız mı Hemen?

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.084
604
25
Anestezili yaptirdim .Uyandigimda bi yarim saat agrim oldu . Birkac gun de kanama oldu. Kullanilan cihaza gore degisiyor diye biliyorum ama ben cesaret edemezdim. Rahim filmi cektirdigim gibi de hamile kaldim
Ayyy. Allah sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. Darısı bana olsun. İyi gelir inşallah bana da 🥺
Aslında ben de bi yandan da bunun için çektirmek istiyordum da. Bilmediğim için bsey soracağım. Ben Türkiye’deyim. Eşim yurt dışında. Bi 3-4 hafta sonra gideceğim yanına. Şu an yapılsa bile işlem o zamana kadar da etkisi olur değil mi?

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
27.850
103.915
29

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 66 gün kaldı.

Geçen ay itibariyle, rahminizin içindeki bebeğiniz cenin pozisyonundadır. Bazen bebeğinizin geceleri diğer zamanlara göre daha aktif olduğunu düşünebilirsiniz. Bu gerçekte böyle olabileceği gibi, aslında bu hareketlenmeyi daha fazla hissetmenizin nedeni o sıralarda sizin başka şeylerle ilgilenmemeniz ve dinlenme durumunda olmanız olabilir. Bebeğiniz zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor. Ve REM denilen uyku dönemi bebeğinizde gözlenebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

karaca3443

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2021
1.100
924
31
İstanbuldaysanız C kollu cihaz olan bir merkez önereceğim. Anesteziye gerek yok cihaz kaynaklı acısız oluyor ve tüp açmada başarılılar