Rahim filmi anestezili mi anestezisiz mi?

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.419
744
25
Bende anestezisiz çektirdim. Eeen fazla 10 sn acıyor. O da aman aman bi acı degil. Toplam islem de 5 dk sürdü. Vücuda anestezi almaya değmez bence
İşlem 5 dk ise neden anesteziye gerek duyuluyor acaba ? Şu an anestezisiz çektirmeye yaklaştım gibi

Yasnaz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
12 Mart 2019
8.657
22.657
Tedirgin olduğum nokta o ameliyata girenler gibi yarı baygın mı olacağım. O korkutuyor beni
Ya baygın olucaksın evet ama o ameliyattaki gibi güçlü bi anestezi değil. Mesela ameliyattan sonra narkozu atmak zor ama bunda böyle bişey yok cünkü yarı narkoz bu.

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.419
744
25
İstanbuldaysanız C kollu cihaz olan bir merkez önereceğim. Anesteziye gerek yok cihaz kaynaklı acısız oluyor ve tüp açmada başarılılar
Mersindeyim. Doktora mesaj attım. Cihaz C kollu mu diye. C kollu mu bilmiyoeum ama son teknoloji falan dedi. C kollu olup olmadığını bilmemesi normal mi?

demeter95

Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2020
68
31
26
Kızlar yaklaşık 2 senedir bebek istiyoruz. Bu cuma rahim filmi çekilecek. Doktor anestezili yapalım diyor.
daha önce rahim filmi çektirenler tecrübelerini aktarabilir mi? Anesteziden korkuyorum ama anestezisiz çektirmekten de korkuyorum. İnternetten bazı doktorlar anestezinin gereksiz olduğunu söylüyor.
bi de şu var. Anestezili olunca sanırım fiyat artıyormuş. Sırf bu yüzden anestezili istemiş olabilirler mi? Güvenemiyorum tam. Lütfen yardımcı olun 🥺
Merhaba Rabbim şifanızı versin inşallah 🙏 Ben de çektirmiştim rahim filmi geçen yıl Haziranda diye hatırlıyorum. Anestezili olmasını istedim. Çok uzun süren bir işlem değil . Sizi korkutmak istemem ama benim çıktıktan sonra çok ağrım oldu dakikalarca ağladığımı hatırlıyorum. İki üç ağrı kesici iğneden sonra kendime gelebildim. Bi de anestezisiz halini düşünemiyorum. Riske atmayın bence .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-04-2022

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 134 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları ve bacakları artık daha belirgin ve güçlü hareket eder. Bunun nedeni kaslarının daha güçlü , kuvvetli ve kemiklerinin daha sert olmasıdır. Bebeğinizin uyku alışkanlığı görülmeye başlar. Uyuşukluk, uyku ve aktivite gibi periyodları bazen siz de algılar veya tahmin edersiniz. Anneler daha canlı veya kabus rüyalar görebilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

White070

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2021
106
91
33
Neden korunun diyorlar ki? İstemeyenler için mi?
Yok sonucta bir islem uygulaniyor ve ilac veriliyor rahime galiba o yuzden korunun diyorlar. Gerci benim doktorum korun demedi sadece kanamanin gecmesini bekle dedi. Az bir kanama oluyor islem sonrasi bi kac gune geciyor. Ayrica antibiyotik veriyorlar. Anestezi ise cok hafif hemen ayiliyorsun oyle ameliyat gibi degil

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 29 gün geçti.

Tge

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2021
117
56
27
Oooo. Uyutacak kadar veriyor. Ay ben bunu bilmiyordum. Şimdi daha da korkmaya başladım
Oooo. Uyutacak kadar veriyor. Ay ben bunu bilmiyordum. Şimdi daha da korkmaya başladım
Bi sorun olmuyor ki zaten amaç acıyı hissetmemek ondan uyutuluyor ama uyumanla uyanman arası 5 dk sürmüyor bile ve hemen ayılıyorsun fazla verilmiyor yani ameliyat anestezisi gibi düşünme

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.419
744
25
Merhaba canım çok az bi anestezi uygulanıyor korkmana gerek yok kısa sürede geri uyanıyorsun zaten ben yaptırdım ve hiç bişey hissetmedim bence direk anestezili çektir stres yapmadan halletmiş olursun bende sonrasında da ağrı olmadı hiç tüpleri kapalı olanlarda falan hafif ağrılar olabiliyormuş o an ilaç verildiği için kanamam oldu bi kaç gün sadece çok kolaydı en iyisi hissetmemek nasıl bişey olacağını bilmiyoruz ve her insanın acı eşiği farklı oluyor
Ne kadara yaptırmıştınız acaba?

sevgitek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
1.419
744
25
Canım ben anestezisiz yaptırdım. Hafif bir ağrı oldu hani adet başlangıcında hafif bir sancı oluyor ya öyle. Dayanılmayacak gibi değil. Anestezi almaya gerek yok. Ben çok korkarak gitmiştim aaa bu muymuş diyerek çıktım. Cihaz önemli ama c kollu cihazlarda ağrı olmuyormuş. Yaptıracağınız yerdeki cihazı sorup ona göre yaptırın. Geçmiş olsun. İnşaAllah bir an önce bebişinizi kucağınıza alırsınız.
Ne kadara yaptırmıştınız acaba?