rahim filmi sonucu polip çıkmasi

sonkaa

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2020
36
19
32
Kızlar merhaba, forumu yıllardır takip ediyorum. fakat ilk defa yazıyorum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. aynı şeyleri yaşayıp deneyimlerini burada paylasanlari okudukça insan gerçekten rahatlıyor. benim sorunum 5 yildir evliyim 1 yılı aşkın süredir korunmuyoruz(öncesinde bazı nedenlerden dolayı çocuk dusunmedik). benim hormon tahlilimde eşimin tahlilinde herhangi bir sıkıntı çıkmadı. en son dün rahim filmi çektirdim. polip olabileceği söylendi. kendi doktorumun ultrasonla muayene etmesi gerektiği söylendi. yaşadığım ilçede devlet hastanesine randevu almak sıkıntı oluyor. sonucu yazsam anlayan olursa yorumlayabilir mi? polip gebeliğe engel midir? ameliyat veya tedavi süreci ne kadar sürer?

Eklentiler

• 20210609_214751.jpg
    20210609_214751.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 192

gamzelim1414

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2020
558
331
31
Kızlar merhaba, forumu yıllardır takip ediyorum. fakat ilk defa yazıyorum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. aynı şeyleri yaşayıp deneyimlerini burada paylasanlari okudukça insan gerçekten rahatlıyor. benim sorunum 5 yildir evliyim 1 yılı aşkın süredir korunmuyoruz(öncesinde bazı nedenlerden dolayı çocuk dusunmedik). benim hormon tahlilimde eşimin tahlilinde herhangi bir sıkıntı çıkmadı. en son dün rahim filmi çektirdim. polip olabileceği söylendi. kendi doktorumun ultrasonla muayene etmesi gerektiği söylendi. yaşadığım ilçede devlet hastanesine randevu almak sıkıntı oluyor. sonucu yazsam anlayan olursa yorumlayabilir mi? polip gebeliğe engel midir? ameliyat veya tedavi süreci ne kadar sürer?
Geçmiş olsun canım. Ben de 5 gün önce çektirdim aynı şekilde polip çıktı. Korktum kadın doğuma gittim. Bana poliplerin 1 cm’nin altında ise gebeliğe engel olmadığı söylendi. Polip ameliyatı da 15 dakika sürüyor dedi. Eğer istersen alabiliriz dedi ama ben istemedim şimdilik. Poliplerin yeri de önemli sanırım. Korkulacak bir şey değil ama kadın doğum uzmanına görünmenizde de fayda var. ☺️

Merve

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
13 Ocak 2020
27.874
103.957
29
Histerekopi gerekebilir tek usg ile göremez polip filan bence. Aldırıp kurtulmak histerekopi ile rahmin temizliğinden emin olmak daha iyi olur bence. Basit bir ameliyat. 20 dk. Sabah girip aksam çıkıyorsunuz yatışa gerek olmuyor.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-12-2021

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 65 gün kaldı.

Bugünlerde biraz sakar olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, rahminizde olan büyüme, doğuma hazırlık için eklemlerin gevşemesi ve bebeğin pozisyonunda olan değişikliklerdir. Dengenizi kaybetmemeye özen gösterin, fakat unutmayın ki bebeğiniz dünyadaki en etkili ve verimli şok emici sisteme sahip olan, kaslı ve direnci yüksek rahminizdeki amniyotik sıvı içindedir. Kolostrum (ilk süt) sızıntılarına rastlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sonkaa

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2020
36
19
32
gamzelim1414 gamzelim1414 çok sağol canım sana da geçmiş olsun. insallah benimde gebeliğe engel olacak yerde değildir, aldırmaya gerek kalmaz. 14 gün sonraya randevu bulabildim, adet tarihine bakalım ne diyecek dr.

gamzelim1414

Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2020
558
331
31
gamzelim1414 gamzelim1414 çok sağol canım sana da geçmiş olsun. insallah benimde gebeliğe engel olacak yerde değildir, aldırmaya gerek kalmaz. 14 gün sonraya randevu bulabildim, adet tarihine bakalım ne diyecek dr.
Rica ederim canım ☺️ Stres yapma bence. Bir çok kadında polip zaten oluyormuş. Kadın doğumcu bana doğumdan sonra da alabiliyoruz polipleri dedi. İçini ferah tut bir çok kadında polip var. Et beni olarak düşün dedi bana. Zararsızmış. İyi huyluymuş. Yani aklına kötü şeyler gelmesin.

sonkaa

Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2020
36
19
32
filmden sonra baya tedirgin oldum da şuan iyiyim 😊 hakkımızda hayırlısı olsun. tabi yazarım sonucu dr gidince

Mavi askkk

Bebişimm
Kayıtlı Üye
17 Mart 2019
2.809
4.056
Bende de vardı polip doktorum tamda bebeğin tutunacagi yerde demisti. Ve hemen çok basit bir işlemle aldı.
toplamda iki saat kaldim klinikte vakumlama sistemiyle almıştı. Sonrası çok aZ bı kanamam oldu o kadar.
Ağrı sızı olmadı.
Ve artık adetlerim daha az ve hafif ağrıyla geçiyor çok şükür.
Polib varken hem aşırı yoğun hemde çok sancılı geçerdi. Hiç korkma stres yapma boşuna

Ay42

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
173
89
35
Ben dün polipimi aldırdım anestezi yapılıyor 10/15 dk lık işlem sonrasında ağrı vs de olmuyor o kadar kolay ki rahim filmini çektirdiyseniz polip ameliyatından hiç korkmayın. polip ameliyatı inanın en kolayı

BirVarmisimBirYokmusum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
2.040
2.219
Tup bebege baslmdan once dr demsti ki bir ihtimal bile olsa bebk oraya tutunmya calsrsa islem basarsz olur. Istegne bagli ister alalm ister kalsn dedi. Bn de risk almk istemeyip yaptrmstm. Cok kolay bi islmdi bayiltarak kisa sureli bi islem. Hic caninizi skack bsy degl..