Gebeliğe Hazırlık rahim filmi sonucu polip çıkmasi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

sonkaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2020
180
62
34
Kızlar merhaba, forumu yıllardır takip ediyorum. fakat ilk defa yazıyorum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. aynı şeyleri yaşayıp deneyimlerini burada paylasanlari okudukça insan gerçekten rahatlıyor. benim sorunum 5 yildir evliyim 1 yılı aşkın süredir korunmuyoruz(öncesinde bazı nedenlerden dolayı çocuk dusunmedik). benim hormon tahlilimde eşimin tahlilinde herhangi bir sıkıntı çıkmadı. en son dün rahim filmi çektirdim. polip olabileceği söylendi. kendi doktorumun ultrasonla muayene etmesi gerektiği söylendi. yaşadığım ilçede devlet hastanesine randevu almak sıkıntı oluyor. sonucu yazsam anlayan olursa yorumlayabilir mi? polip gebeliğe engel midir? ameliyat veya tedavi süreci ne kadar sürer?

Eklentiler

• 20210609_214751.jpg
    20210609_214751.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 470
Kızlar merhaba, forumu yıllardır takip ediyorum. fakat ilk defa yazıyorum. Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. aynı şeyleri yaşayıp deneyimlerini burada paylasanlari okudukça insan gerçekten rahatlıyor. benim sorunum 5 yildir evliyim 1 yılı aşkın süredir korunmuyoruz(öncesinde bazı nedenlerden dolayı çocuk dusunmedik). benim hormon tahlilimde eşimin tahlilinde herhangi bir sıkıntı çıkmadı. en son dün rahim filmi çektirdim. polip olabileceği söylendi. kendi doktorumun ultrasonla muayene etmesi gerektiği söylendi. yaşadığım ilçede devlet hastanesine randevu almak sıkıntı oluyor. sonucu yazsam anlayan olursa yorumlayabilir mi? polip gebeliğe engel midir? ameliyat veya tedavi süreci ne kadar sürer?
Geçmiş olsun canım. Ben de 5 gün önce çektirdim aynı şekilde polip çıktı. Korktum kadın doğuma gittim. Bana poliplerin 1 cm’nin altında ise gebeliğe engel olmadığı söylendi. Polip ameliyatı da 15 dakika sürüyor dedi. Eğer istersen alabiliriz dedi ama ben istemedim şimdilik. Poliplerin yeri de önemli sanırım. Korkulacak bir şey değil ama kadın doğum uzmanına görünmenizde de fayda var. ☺️

Histerekopi gerekebilir tek usg ile göremez polip filan bence. Aldırıp kurtulmak histerekopi ile rahmin temizliğinden emin olmak daha iyi olur bence. Basit bir ameliyat. 20 dk. Sabah girip aksam çıkıyorsunuz yatışa gerek olmuyor.

gamzelim1414 gamzelim1414 çok sağol canım sana da geçmiş olsun. insallah benimde gebeliğe engel olacak yerde değildir, aldırmaya gerek kalmaz. 14 gün sonraya randevu bulabildim, adet tarihine bakalım ne diyecek dr.

gamzelim1414 gamzelim1414 çok sağol canım sana da geçmiş olsun. insallah benimde gebeliğe engel olacak yerde değildir, aldırmaya gerek kalmaz. 14 gün sonraya randevu bulabildim, adet tarihine bakalım ne diyecek dr.
Rica ederim canım ☺️ Stres yapma bence. Bir çok kadında polip zaten oluyormuş. Kadın doğumcu bana doğumdan sonra da alabiliyoruz polipleri dedi. İçini ferah tut bir çok kadında polip var. Et beni olarak düşün dedi bana. Zararsızmış. İyi huyluymuş. Yani aklına kötü şeyler gelmesin.

filmden sonra baya tedirgin oldum da şuan iyiyim 😊 hakkımızda hayırlısı olsun. tabi yazarım sonucu dr gidince

Bende de vardı polip doktorum tamda bebeğin tutunacagi yerde demisti. Ve hemen çok basit bir işlemle aldı.
toplamda iki saat kaldim klinikte vakumlama sistemiyle almıştı. Sonrası çok aZ bı kanamam oldu o kadar.
Ağrı sızı olmadı.
Ve artık adetlerim daha az ve hafif ağrıyla geçiyor çok şükür.
Polib varken hem aşırı yoğun hemde çok sancılı geçerdi. Hiç korkma stres yapma boşuna

Ben dün polipimi aldırdım anestezi yapılıyor 10/15 dk lık işlem sonrasında ağrı vs de olmuyor o kadar kolay ki rahim filmini çektirdiyseniz polip ameliyatından hiç korkmayın. polip ameliyatı inanın en kolayı

Tup bebege baslmdan once dr demsti ki bir ihtimal bile olsa bebk oraya tutunmya calsrsa islem basarsz olur. Istegne bagli ister alalm ister kalsn dedi. Bn de risk almk istemeyip yaptrmstm. Cok kolay bi islmdi bayiltarak kisa sureli bi islem. Hic caninizi skack bsy degl..

Gittikten sonra beni de haberdar edebilir misin canım ☺️
bugün hastanedeydim:) doktor bütün tahlilleri yeniden yaptı. smear aldı. ve polip için terapötik kuretaj yaptı.enfeksiyona karsi ilaç verdi. eğer geçmezse ameliyat gerekirmiş. ilaçlar bittikten sonra tekrar bi ilaç verecekmis yumurtlama için heralde. devlet hastanesinde ilk defa böyle bir canayakin kadin dogumcuya denk geldim. yani baya ilgiliydi bana göre. umarım yaptığı işlem işe yarar 3 hafta sonra belli olacak sonuçlarda sen de bir gelişme oldumu:)

bugün hastanedeydim:) doktor bütün tahlilleri yeniden yaptı. smear aldı. ve polip için terapötik kuretaj yaptı.enfeksiyona karsi ilaç verdi. eğer geçmezse ameliyat gerekirmiş. ilaçlar bittikten sonra tekrar bi ilaç verecekmis yumurtlama için heralde. devlet hastanesinde ilk defa böyle bir canayakin kadin dogumcuya denk geldim. yani baya ilgiliydi bana göre. umarım yaptığı işlem işe yarar 3 hafta sonra belli olacak sonuçlarda sen de bir gelişme oldumu:)
Geçmiş olsun canım. İnşaAllah şifa olur. Ben de bir gelişme yok. 1 cm den küçük olduğu için gebeliğe engel değil dedi.

X