Gebeliğe Hazırlık Rahim filmi...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Dykdyk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016
2.535
2.411
33
Selam kızlar biraz önce doktordan cıktım bu ay yumurtalaeım oluşmuş ama büyümemiş 17. Gün bugün 10mm kalmış. Adet bitiminde hsg rahim filmi istedi benden. Nasıl olutor o acıyormu ya korkuyorum

Selam kızlar biraz önce doktordan cıktım bu ay yumurtalaeım oluşmuş ama büyümemiş 17. Gün bugün 10mm kalmış. Adet bitiminde hsg rahim filmi istedi benden. Nasıl olutor o acıyormu ya korkuyorum
Adetin 3. Günü çekiliyor sanırım ben öyle çektirmiş: anesteziyle çektiriyor çoğu kadın ama benim doktorum gerek görmemişti iyiki de görmemiş üç dakika canım yandı o kadar sonrasında adet sancısı gibi sancı vardı bi kaç gün kanama oldu normalde de öyle oluyor zaten. Ben tekrar çektirmek gerekse anestezi istemem kısa sürüyor zaten hemde o ne ki daha büyük acılar yaşadık çocuk hasreti ile unutuluyor yani hsg

Adetin 3. Günü çekiliyor sanırım ben öyle çektirmiş: anesteziyle çektiriyor çoğu kadın ama benim doktorum gerek görmemişti iyiki de görmemiş üç dakika canım yandı o kadar sonrasında adet sancısı gibi sancı vardı bi kaç gün kanama oldu normalde de öyle oluyor zaten. Ben tekrar çektirmek gerekse anestezi istemem kısa sürüyor zaten hemde o ne ki daha büyük acılar yaşadık çocuk hasreti ile unutuluyor yani hsg
Herhangi bir zararı yok dimi bu işlemin canım

Canım eski tip makinelerde ağrı engellenemiyor genelde. Bundan dolayı hanımların çoğu anestezi alıyorlar. Ben de çektirdim çok araştırma yaptım. Eğer durumun iyiyse Şişli echomar ı kesinlikle tavsiye ederim. Orada çekildim ve kalkabilirsin dediklerinde nasıl yani bittimi diye şok oldum.
Ama 500 tl ücreti. Bazı anlaşmalı doktorları varmış onların yolladıkları hastalara 400 falan yapıyorlarmış.
Ama iddalılar acısız kesinlikle.
Hanımlar çekiyor istersen. Erkek girmiyor yani.
Hakkında hayırlısı olsun

Adetin 3. Günü çekiliyor sanırım ben öyle çektirmiş: anesteziyle çektiriyor çoğu kadın ama benim doktorum gerek görmemişti iyiki de görmemiş üç dakika canım yandı o kadar sonrasında adet sancısı gibi sancı vardı bi kaç gün kanama oldu normalde de öyle oluyor zaten. Ben tekrar çektirmek gerekse anestezi istemem kısa sürüyor zaten hemde o ne ki daha büyük acılar yaşadık çocuk hasreti ile
Herhangi bir zararı yok dimi bu işlemin canım
yok canım aksine çok faydalı bir işlem bi sorun yoksa bile faydalı olduğu tespit edilmiş gebeligi %40 oranında arttırıyor

Canım benide doktor yönlendirdi fulya açık emar ileri tıp ve tanı merkezi diye bir yere bugün aradım önce 750 tl dediker sonra doktorumun adını sordular söyledim ozaman 500 tl dediler. Öyle tuhaf bilgiler varki kimisi anesteziyle yaptırmış valla baya korktum açıkçası

Adetin 3. Günü çekiliyor sanırım ben öyle çektirmiş: anesteziyle çektiriyor çoğu kadın ama benim doktorum gerek görmemişti iyiki de görmemiş üç dakika canım yandı o kadar sonrasında adet sancısı gibi sancı vardı bi kaç gün kanama oldu normalde de öyle oluyor zaten. Ben tekrar çektirmek gerekse anestezi istemem kısa sürüyor zaten hemde o ne ki daha büyük acılar yaşadık çocuk hasreti ile

yok canım aksine çok faydalı bir işlem bi sorun yoksa bile faydalı olduğu tespit edilmiş gebeligi %40 oranında arttırıyor
Sağol canım yaa içimi rahatlattın vallahi

Birde şey kafama takıldı kızlar ben 3 aydır gebelik istiyorum ilk ay denedik olmadı 2.ay doktora gittim bi muayene olayım bayadır gitmiyorum die öyle 2.ayda yumurta takibi yaptı yumurtam 20mm geldi çatladı ama gebelik olmadı son olarak bugün gittim 3.ayda bu aydada yumurtam oluşmuş ama büyümemiş 10mm kalmış malesef. Benden bu hsgyi istemesi için erken değilmi sizce

Birde şey kafama takıldı kızlar ben 3 aydır gebelik istiyorum ilk ay denedik olmadı 2.ay doktora gittim bi muayene olayım bayadır gitmiyorum die öyle 2.ayda yumurta takibi yaptı yumurtam 20mm geldi çatladı ama gebelik olmadı son olarak bugün gittim 3.ayda bu aydada yumurtam oluşmuş ama büyümemiş 10mm kalmış malesef. Benden bu hsgyi istemesi için erken değilmi sizce

1 yıl korunmasız ilişkide hamilelik elde edilemezse hsg istenir.
Yaşın 30+ ise bu süre 6 ay olarak hesap edilir.
Sizin herhangi bir şikayetiniz mi vardı?

Bendende doktorum ustedi. Yarin devlet hastanesinden film randevusu almaya gidecegim. Her gun 3 kisi randevu alabiliyormus. Eğer alamazsam özelde cektirecegim.

1 yıl korunmasız ilişkide hamilelik elde edilemezse hsg istenir.
Yaşın 30+ ise bu süre 6 ay olarak hesap edilir.
Sizin herhangi bir şikayetiniz mi vardı?
yaşım 26 3 aydır korunmuyoruz canım ayrıca bir şikayetim yok. yukarıda da bahsettiğim gibi bu ay yumurtalarım oluştu 10mmde kaldı oda şikayetten sayılmaz sanırım

Haline şükretmen lazim canım ne kadar güzel yumurtlama nda sıkıntı yok en azından incir kuru yapabilirsin adettin bitince rahim filmine gelicek olursak ben de özelde 90 TL ye çektirdim kişiden kişiye değişiyor acı valla benim acıdı biraz adetim bitti ertesi gun gel dedi doktor bende öyle çektirdim benim sol tupumde yapisiklik varmış sağolsun doktor o sıvı basincla açtı her sorun sıkıntı ortaya çıkıyor valla sorun falan varsa inş seninde kolay geçer canım o kadar dayanilmiycak bi ağrı değil korkma sakin ol rahatlıkla cektirirsin

Merhaba hic korkmayin ben iki defa yaptirdim ilki anesteziyle ve hicde guzel cejemedikleri icin ikinciyi yaptirdim ikincisi fulya acik emarda cektirdim kesinlikle tavsiye ederim 5 dk suruyo 500 tl fiyati sonucu hemen veriyo vede agrisiz kanamasiz

geçmiş olsun bende iki defa çektirdim ilkinde eski yöntemmiş meğer çok ağrı hisetmiştim ve baya zorlanmıştım hatta masadan kalktığımda afedersin heryer kan dı .. çekimden 1 saat sonra bile dayanılmayacak şekilde ağrıyordu artık doktordan mı uygulamadan mı bilmiyorum....ikincide 3 ay önce özel bi merkezde çekildim hatta istemiyorum o ağrıyı çekemem dedim çok korkuyorum dedim doktorum beni ikna etti artık eskisi gibi değil bu son teknolojide çok ağrı olmuyo dedi ..korka korka gittim sadece 3 dakika sürdü hatta ben acıyacak sanıp kendimi bile kastım ama hemen bitti kalk diyince şaşırdım hatta kanama bile olmadı ..iyi bir merkezde yaptır yani

Merhaba,
Ben de dün Ankara Başkent Hastanesi'nde hsg çektirdim. Anestezili mi anestezisiz mi yaptıracağıma bir türlü karar veremiyordum. Günlerdir sormadığım insan okumadığım forum kalmadı. En son anestezisiz yaptırmaya karar verdim. Ama kendimi o kadar doldurmuşum ki, dün işlem sırasında resmen panikten ölüyodum. Yaşadığım panikten ağrıyı hatırlamıyorum bile. Hiç ağrı olmuyo diyemem tabiki ama dayanılamayacak bir ağrı değil gerçekten. Anestezi almaya değmez. Panik olmayın yeter. Sanıyorum tıkanıklık varsa ağrı daha çok hissediliyo. Benim sol tarafta tıkanıklık varmış onu da işlem sırasında enjekte edilen sıvı ile açtılar. Sonrasında da pek kanamam oldu bile diyemem. Birazcık regl ağrısı gibi ağrı oldu o kadar.
Başkent Hastanesi'nden de çok memnun kaldım. Çok ilgililer. Benim o panik ve sızlanmalarıma bile katlanıp ilgi gösterdiler ya daha ne diyim :)

yaşım 26 3 aydır korunmuyoruz canım ayrıca bir şikayetim yok. yukarıda da bahsettiğim gibi bu ay yumurtalarım oluştu 10mmde kaldı oda şikayetten sayılmaz sanırım
Erteleme o zaman. Kesin git canım benim. Üç yıl çok uzun bir süre ihmal etme lütfen ❤️

Adetliyken asla yapılmaz o işlem.
Adet bitiminde yapılır acı eşiği kişiden kişiye değişir ben bi ay falan oluyo yaptıralı anestezili tercih ettim korkulcak gibi değil öyle faydası açısından değer

Merhaba,
Cumartesi günü çektirdim çok canım acıdı kanallarım tıkalıymış flim çekerken açılmış kanalların tıkalıysa çok acı çekeblirsin bence riske atma şimdiki aklım olsa 600 dese anestezili çektririrdim.

X