Rahim şekli anormal olanlara...

F

freeflame

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi freeflame
ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ PARAGRAF YANLIŞ OLMUŞ BUNU OKUMAYIN . DEVAMINDA (İKİ KİŞİ YAZDIKTAN SONRAKİ PENCEREDE) DÜZELTİLMİŞ HALİ VAR..
Hsg sonucum: Rahmim dikdörtgen şeklinde. Tüplerim tıkalı. :1no2: Yaş 30. 1 senedir boşu boşuna uğraşmışım yumurtlama tedavileriyle. Maddi sorunum yok, her türlü imkanım müsait.Şunu anladım demek ki Allah istemeyince para,imkanlar hiç bir işe yaramıyor ve bir bahane sizi alıkoyuyor.
Şu anda bu şekilde normal yada diğer yollarla hamile kalıp kalamayacağımı,kalırsam gebeliğimin sağlıklı devam edip etmeyeceğini dahi bilemiyorum. Kısası histereskopi, belki de ameliyat vs... gibi bir sürü prosedür beni bekliyor.Artık ben de aktif üye oldum sanırım :)
Ve o tipik kadınlar kulubü sorusu: Aranızda benim gibi yani rahmi dikdörtgen olan varmı?Haftaya istanbula gideceğiz ama sabırsızlıktan ölmek üzereyim. Bana verbilecek bilgileriniz varsa sevinirim.

• Konu Sahibi freeflame
Allah yardımcınız olsun ve sabır versin .Bende önümüzdeki ay çektireceğim hsg ama çok korkuyorum:a015:.Benimde rahmim arkaya dönük ama doktorum bunun önemli olmadığını söyledi.2,5 senedir çocuk istiyoruz ama olmuyor inş benimde tüplerim tıkalı değildir.

• Konu Sahibi freeflame
hiç bir şey imkansız değildir..
tıp çok ilerlerdi..
burda sizin ve benim gibi bir çok arkadaşımız var sizde aramıza hoşgeldiniz
en kısa zamanda inşallah bebek sahibi oluruz hepimiz

• Konu Sahibi freeflame
arkadaşlar ben ne kadar aptalım. hastaneden gelir gelmez o üzüntüyle filme iyice bakmadan yazmışım. meğer benim dikdörtgen dediğim görüntü, rahme yerleştirilen aletin görüntüsüymüş. ne bileyim ya doktor rahim şekli bozuk deyip ankaraya histereskopiye göndereceğini söyleyince iyi dinleyemedim demek.
asıl görüntü şöyle:rahmin yarısı görünüyor. yani Y harfi gibi düşünürseniz,altaki çubuk rahme yerleştirilen alet,(iğne), üstteki sol çubuk yukarıya doğru azcık genişleyen bir eğimi var ama sağda görüntü yok.normalde üstteki çubukların iki ucunun da birleşip üçgen oluşturması lazımdı.ama bende böyle değil.
acaba rahim şekli bozukolup sağlıklı doğum yapanlar var mı? bana özel msj atabilir mi?

• Konu Sahibi freeflame
bence mail adresinizi silin oradan özelden yazabilirim mail adresimi deyin ilgilenen kişiler sizinle irtibata geçsin.
ceza alabilirsiniz mail adresi yazmak yasak

• Konu Sahibi freeflame
benim rahim şeklim bozuk yazmıştım
doğumumda inanılmaz zor oldu ama bunun rahimle alakalı olabileceğini hiç düşünmemiştim.

• Konu Sahibi freeflame
bendede var rahim de şekil bozukluğu var aynen şöyle yazıyo raporda uterus sağa deviye olup arkuat uterus görünümü izlenmektedir. her iki tupa açık . diye. doktorum bi sorun olmaz dedi
sorun olduğunu anlamak için gebelik elde edip düşükle sonuçlanması gerekir dedi
gerekirse histereskopi yaparız dedi. rahimde şekil bozukluğu önemli derecede değilse gebeliğe engel değil yani kızlar ancak düşük riski olabilirmiş.

• Konu Sahibi freeflame
benim rahim şeklim bozuk yazmıştım
doğumumda inanılmaz zor oldu ama bunun rahimle alakalı olabileceğini hiç düşünmemiştim.

parılcım nasıl yani anlamadım. 2,5 senedir çocuk istiyoruz demişsin. doğumdan bahsetmişsiz. senin rahim nasıl bir şekilde görünüyodu? nasıl anladılar ters olduğunu?

• Konu Sahibi freeflame
bende de var rahim de şekil bozukluğu var aynen şöyle yazıyo raporda uterus sağa deviye olup arkuat uterus görünümü izlenmektedir. her iki tupa açık . diye. doktorum bi sorun olmaz dedi
sorun olduğunu anlamak için gebelik elde edip düşükle sonuçlanması gerekir dedi
gerekirse histereskopi yaparız dedi. rahimde şekil bozukluğu önemli derecede değilse gebeliğe engel değil yani kızlar ancak düşük riski olabilirmiş.

cnm bu raporda filmin görüntüsü de vardır heralde.lütfen bana yardımcı olur musun senin rahmin nasıl görünüyor?uterius bende sola doğru eğimli . hani akciğerlerin görüntüsünü bilirsin, onu ters düşün yani üstü alta altı üste. işte sanki ciğerin bir tarafı görünüyor diğeri görünmüyor gibi sanki.
tüpler de görünmüyor.acaba çift rahim olabilir mi_?

freeflame ciğim benim 5 yaşında bir oğlum var. Onun doğumundan bahsettim.
Ama yaklaşık 2,5 senedir tekrar anne olmak için uğraşıyorum olmuyor:1no2:
Hormonlarımda bozukluk varmış.

cnm bu raporda filmin görüntüsü de vardır heralde.lütfen bana yardımcı olur musun senin rahmin nasıl görünüyor?uterius bende sola doğru eğimli . hani akciğerlerin görüntüsünü bilirsin, onu ters düşün yani üstü alta altı üste. işte sanki ciğerin bir tarafı görünüyor diğeri görünmüyor gibi sanki.
tüpler de görünmüyor.acaba çift rahim olabilir mi_?

ewet filmim de var benim sağ taraf biraz soldakine göre kısa yani ciğer gibi düşünürsek bi tarafı hafif küt gibi duruyo kanalın olduğu bölge yani hafif eğik yani bunun sorun olmayacağını söyledi doktor ancak gebelik oluşursa düşük sebebi olabilir. canım eğer raporun varsa orda zaten anlayabilirsin okuduğun zaman. benimde çift gibi duruyor ama değil sanki ortada bir çizgi vargibi. umarım bi sorun yoktur sendede.ben çünkü aşılama oldum 14 şubatta beklemedeyim yani rahim de bi sorun olsa yapmazdı herhalde çünkü çok inceledi benim filmimi. hayırlısı olsun inşallah. ALLAH yardımcımız olsun canım.

freeflame ciğim benim 5 yaşında bir oğlum var. Onun doğumundan bahsettim.
Ama yaklaşık 2,5 senedir tekrar anne olmak için uğraşıyorum olmuyor:1no2:
Hormonlarımda bozukluk varmış.

3 ay ara vermeden hayıt kullan. ben de başta hormonlarımdan şüphelendiğim için bu konuda bayağı araştırmıştım ve bu sayede hayıtla hormonlarını düzenleyen 4-5 kişiyle tanıştım.hormon testini yaptır, hayıt kullan ve 15 gün sonra tekrar ölçtür. sonuç umarım ii olur.

ewet filmim de var benim sağ taraf biraz soldakine göre kısa yani ciğer gibi düşünürsek bi tarafı hafif küt gibi duruyo kanalın olduğu bölge yani hafif eğik yani bunun sorun olmayacağını söyledi doktor ancak gebelik oluşursa düşük sebebi olabilir. canım eğer raporun varsa orda zaten anlayabilirsin okuduğun zaman. benimde çift gibi duruyor ama değil sanki ortada bir çizgi vargibi. umarım bi sorun yoktur sendede.ben çünkü aşılama oldum 14 şubatta beklemedeyim yani rahim de bi sorun olsa yapmazdı herhalde çünkü çok inceledi benim filmimi. hayırlısı olsun inşallah. ALLAH yardımcımız olsun canım.

hımm sanırım seninkinde perde gibi bişey var. bende tüplerin ikisi de ve uterusun da bir tarafı hiç yok . aşılmanın sonucunu bildir inşallah bebeğine sağlıkla kavuşursun.

Kızlar merhaba benimde rahim şeklim arkuat yani kalp şeklinde.(Ultrasondan göründüğü kadarıyla) Arada perde olanlar endişelenmesin onu vajinadan giren bir aletle kesip alıyorlar.Perdenin alınması gerek çünkü bebeğin yaşam alanını daraltıyor.

3 ay ara vermeden hayıt kullan. ben de başta hormonlarımdan şüphelendiğim için bu konuda bayağı araştırmıştım ve bu sayede hayıtla hormonlarını düzenleyen 4-5 kişiyle tanıştım.hormon testini yaptır, hayıt kullan ve 15 gün sonra tekrar ölçtür. sonuç umarım ii olur.

sağol canım ben birçok yerde okudum hayıt otunu inş. faydası dokunur .Çünkü fsh değerim yüksek bayaa.neyse deyip iyi sonuç alırsam burda yazrım.:1rolleyes:

senağlamasenağlama kızkardeşim düşük yaptı kadın doğumcu kürtaj yaptığı halde rahmin ters olduğunu söylememiş. sonrasında tahlillere bakıldı herşey normal senağlama şimdi kardeşim yeniden hamile kaldı. (gerizekalının başkanı dr kadın rahmin ters olduğunu söylememiş, hatta hamile kalabnilirsin demiş)
yine kanaması var düşük yapma riski çok yüksek. başka bir dr a acile gidiyor
adam bakar bakmaz rahim ters demiş. senağlama şimdi evde yatıyor inşallah düşürmez bu sefer bebeğini Allah herkeze hayırlısını versin.

anladığım kadarıyla ters rahim olması hamile kalmayı etkilemiyor. başımıza gelince kk da arattırdım birçok ters rahimle çocuk sahibi olan var. zaten kardeşimde kısa aralıklarla hamile kaldı. yanlız düşük yapma riski çok yüksek oluyormuş.

sanırım bütün mesleklerde aşırı şekilde bir yozlaşma var. kalite düşüyor.insana saygı sıfır. ben evlenir evlenmez ünv hastanesine gidip hamileliğe engelim var mı öğrenmek istiroyum ablamın da çocuğu olmuyor iyice detaylı araştırmanız için size başvurdum demiştim.cahil beceriksiz doktorlar genetik faktörlere hiç bakmadan bana sapasağlamsın dediler. neticede 1 sene sonra hormonlarımda yumurtlamayı tembelleştiren biraz bozukluk ve bunun için özelde boşuna gördüğüm yumurtlama tedavisinin ardından 8-9 ay sonra da rahmimin yarım olduğunu öğredim.
benim başıma gelenler.eşim çok iyi bir göreve sahip tanınmış biri ve maddi sorunumuz yok. bunu şunun için yazdım hani fakire fukaraya bakmıyorlar derler ya,sağlık sistemi öyle çökmüş ki kim olursan ol farketmiyor.snin paran yada tahsilin karşındakinin cehaletini kapatmıyor.BU YÜZDEN SÜTTEN AĞZI YANAN BİRİ OLARAK DİYORUM Kİ;
LÜTFEN DOKTORUNUZU İYİ SEÇİN.

hsg filmi çeklidim herşey normal yazıyor yanlız uterus sola deviyedir dio aranızda bunu bilen varmıdır yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar ben adet düznsizliği nedeniyel doktora gittim , ultrasonda rahmimi çengel şekline benzetti ve düşük yapabilirisn dedi çocuk düşünmeye başladığınızde rahim filmi çektirmemi tavsiye etti. tabi benim içime kurt düştü şimdiden çektirmek istyorum . Sizce ultrasonda görünen rahim şekli %100 doğrumudur yani yanılma payı varmıdır ? artık adetin son gününü bekliorum tekrra bi özel gdip bir fikir daha almak istyorum

arkadaşlar ben adet düznsizliği nedeniyel doktora gittim , ultrasonda rahmimi çengel şekline benzetti ve düşük yapabilirisn dedi çocuk düşünmeye başladığınızde rahim filmi çektirmemi tavsiye etti. tabi benim içime kurt düştü şimdiden çektirmek istyorum . Sizce ultrasonda görünen rahim şekli %100 doğrumudur yani yanılma payı varmıdır ? artık adetin son gününü bekliorum tekrra bi özel gdip bir fikir daha almak istyorum

tapiiki yanilma payi vardir hatta yuksektir doktor alttan bakinca tersse onu rahat gorebilir sadece. film cekilmeden bosuna uzme kendini. zaten dikkat edersen benzetti demissin?

X