Ramazan ayında diyet olur mu?

ririgaga

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
252
6
Kızlar ben yavaş yavaş ve az az kilo verenlerdenim.Yaz boyu diyet ve spor yapmayı düşünüyorum boş boş oturuyorum evde bari kendime bir faydam olsun istiyorum.Bir haftadır düzen kurmaya çalışıyorum fazla alışamadım ama hergün sporu ihmal etmiyorum.Malum ramazan yaklaşıyor 1 ay kaldı.Ramazan da sabah sporuymuş falan olamayacak malesef.Bu yüzden gece yatmadan önce spor yapmayı düşünüyorum.Aç kalmaya kolay dayanan birisiyim 1 haftadır açım zaten :/ ramazanda nasıl oluyor daha önce hiç diyetteyken ramazan ayına denk gelmemiştim daha mı iyi oluyor yoksa biraz zorluyormu lütfen yardımcı olurmusunuz.

Valla ramazan bayramında düğünü olacak birisi olarak bu sorunun cevabını ben de merakla bekliyorum:KK1:

Bence daha iyi olur gibi geliyor eğer sahurda ve iftarda yediklerimize dikkat edersek,tatlılar yerine meyve yersek normalden daha fazla kilo veririz.Sonuçta yeme gibi bir seçeneğimiz olmayacak öğlen kaçamaklar falan olmaz.Ama kilo almama geç yemek sebep olduğu için biraz kararsızdım mecbur tutarım kendimi bende napayım :) Oruç tutmadan edemem ben bu yüzden ikisini bir arada yapmaya çalışacağım sporu da yemekten 1-2 saat sonra yapmayı düşünüyorum tabi ondan önce 1 ay daha diyet yapacağım 1 ayda 10 kilo vermek gibi mucizem olmazsa eğer ramazandada diyete devam :)

merhaba .
başda şunu yazayım aç kalarak zayıflanmaz , ilk amanlar belki ama sonra kilo kaybetmediginizi görürsünüz .
ramazanki diyet yapmaya gelince . evet yediklerinizi dikkat ederseniz olabilir .. ama akşama kadar aç kalan bünye akşam ne yersen depoya atıyor . bende öyle oluyor tabi.
kolaygelsin .

Konu içeriği nedeniyle, soru-cevap başlığına taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar...

ramazan da diyet basarılı sonuc verecegını sanmıyorum ben .

diyetin en onemlı kuralı aksam 7 den sonra yemek yememektır .

ama ramazan da bu durum degsıyor .sahuru resmen gecenın bı

yarısın da yapılıyor .gecenın bı yarısı az da olsa yemek yıyoruz .

ıftar aksam 7 den sonra acılıyor .gun ıcın de yememız gerekenlerı

aksam gece yıyerek basarılı bır dıyet olacagını sanmıyorum

ramazanda bir sekilde kilo korunuda ama bence verilimez kilo,keske daha evvel baslasaydınız ve ideal kilonuzu ramazana denk getirseydiniz sizin için daha iyi olurdu...

Bende Ramazan'da diyet olmayacağını düşünüyorum. Çünkü akşam yemek yemek çok zararlı. Yediklerimizin hepsi bize yağ olarak geri dönüyor. Ben onun için Ramazan'da verdiğim kiloyu korumayı ve 2 kilo vermeyi planlıyorum. Tüm gün az yemekle hiç yemek yememek arasında çok fark var. Ramazan'da o iftar sofrasında insanın kendini tutması çok zor. Ama inş.sen başarırsın canım ne diyeyim :KK16:

bir defa akşam 7den sonra bir şey yenmeyecek diye bir şey yok.bunu diyetisyenler söylüyor.sadece yatma saatiniz ana öğününüzden 4 saat sonra ara öğününüzden 2 saat sonra olmalı.artık doğru bilinen yanlışlar arasında bu akşam saati.
sahura gelince o da bir nevi sabah kahvaltısı sadece ara öğün yapamıcaz akşam da az yemeğe gayret edersek biraz da olsa verilir.
ben hiçbir ramazanda kilo almadım bu ramazanda da 2/3 kilo versem yeter bana.normal günler gibi ara öğün olmayacağı için 2/3 kilo bile versem kardır diyorum.
ha ben her zaman bu kilomda değildim zayıfken bile kilo almadım ramazanda.bu biraz yediklerimize bağlı arkadaşlar..ilk defa ramazanda kilo vermeye çalışıcam çünkü diyetimi bozmak istemiyorum zaten daha 2. haftama girdim devam edicem.bkalım sonuç ne olacak

Ben ramazana kadar kilo vermeye çalışıyorum tabi ki ama eğer hedeflediğim kiloya 1 ay içinde ulaşamazsam ramazanda da devam etmem gerekiyor.1 ayda 15 kilo vereceğimi sanmıyorum.Taş çatlasa 10 kilo veririm.60 kilo olurum.ama hedefim 55.ben yinede ramazanda da yediklerime dikkat edicem yemeklerden sonra 1 saat spor ve ekstra yürüyüş yapacağım.sonuçta diyet yapacağım diye ibadetimden vazgeçemem..

Cevaplar için teşekkürler ben şimdi bol bol spor ve diyetimle kilo vermeye bakıyorum.şimdi ne kadar verirsem o kadar kar.Ramazanı da akşam salatayla,sahurda da yumurtayla geçiririm artık :)

X