Ramazanda diyet ve spor :) efsax ıle bırlıkte

tünaydınn hanımlarrr herkez iyidir umarım..

dünümü taparlayım:

sahur: domates,salatalık,maydanoz,2 kibrik kutusu peynir,1 hurma,2ceviz,1 bardak ayran,1 dilim kızarmış ekmek,1 bardak rezene,1 dlim şeftali,1 yumurtanın sarısı
750ml su

iftar: 1 hurma,1 büyükbardak su ve 1 kase yayla çorbam (bu çorba bitmicekgalibaaa içtikdikçe çoğalıyor ) 2kaşık yumurtasız menemen (domatesler çürümük üzeriydi menemen fikri iyi oldu ) yarım dilim kıtır ekmek
ardından oğluma yaptığım kekden 1 dilimaldım araöğün ekstra yapmadım

1 bardak yeşil çay

benim sıpa aşırı şımardığı için parkla ödüllendirmek istemedikve malesef çıkamadıkk üstünesaat 10dauyucam gel anne dedi yattım 11geliyordu uyuduğunda nerdiyse ben uyuyordum neysekalktım adımlarımı birönceki günden biraz fazla çoğalttım bazı harekerler yaptımve12 olmadan uyudum.

adımlarımı 5.500 yaptım günlük hareketlerimin dışında (bugünkü hedefim 6.000 )
60 mekik
100 simitlerim içinhareket
50 omuzlarımı çalıştıran hareket (isimlerini bilmediğm için hareket diyorum )

suyum yatasaya kadar 2 lt yaklaştı tam bilmiyorum 1.5 geçti ama

160 boyum 85 kıloyum ...:KK43: bende bayrama kadar soyle bı 7 klo en azından vermek ıstıyrum ..hıc duzenlı dıyet yapmadım bu ılk olucak :)

bugun
SAHUR:domates salatalık yarım ..
ıkı parca kare seklınde kıymalı kapalı pide ,bır bardak sekerlı cay :)
İFTAR :bır tabak turlu bır kase soguk ayran corbası .ıkı bardak kendı yaptım lımonata :)sayısını sayamadıgım sınırsız su :)bır kase salata ,ıkı ınce dılım ekmek ..

Bunlaır bıraz cok geldı yazınca:)neyse daha baslangıc ...
ii bi menü olmuş cnm sekerıde çıkarmaya bak hayattından ben sekerı cıkartttımda tuzu çıkartmaya çalışıyorum

merhabalar ben yeni üyeyim ben dekatılmak istiyorum zayıflamaya ama şuanda regli dönemimden dolayı tutamıyorum... 31 yaşındayım 150 boyunda ve 60 kiloyum hedefim 55 olmak hepimiz istediğimiz kiloya ulaşırız
:KK16: merhaba cnm hg ıns hep beraber azmederek zayıflayacağız senıde aramızda görmekten memnunıyet duyarız
Günaydın bugünde....
İftarda çorba, salata, yine pide, tek biber dolma ve bol sarma...
Tabi meyve...

Bugünse sahura kalkamadım malesef.Geç yatınca böyle oluyor.
sarma ve dolma cok olmuş yenmesı gerek 4 tane sarma 1 tane kucuk dolmalık bıber ve ıcı pırıncle degıl esmer bulgurla hazırlanmalı ve bulguru az tutularak cnm bıraz fazla bı menü olmuş
cola ıle bozmussunuz tum guzel menuyu. Ama bır daha olmaz dıyerek bugune bakmak lazım. Aksam spor yaoabıldınız mı ?

Yas kac ? Sanırım aılenızle yasıyorsunuz. Oyuzden daha avantajlısınız bıze gore. Cunku ev ıslerı cok zaman alıyor aksamları. Hele kı cocuk varsa. Oyuzden bu konuda duyfer arkadasım hep ornektır bır numaradır cocugu uyutur o uyanmasın dıye korıdorlarda adım atar hıc olmadı.
evet kolayla bozdum 4 aydır ağzıma hıc surmedım ama cok canım ıstedı ole oluncada dayanamadım 1 bardak ıctım yaz tatılıne geldım cnm normalde yalnız yasıyorum aksam spor yaptım 2 saat salondaydım daha fazla dururdum aslında ama bızımkıler almaya gelınce 22.00 ıle 00.00 arasında onuda ayrıntılı sekılde yazıcam eger fırsatım olursa artık herseyde adım sayar oldum bende ılk butun gunu sayıyordum sımdı ıse spor aamaclı yaptığım adımları sayıyorum
bız de tsk ederız sana. Bol spor yaptıgın ıcın cok cazıp geldı topıgın. Duyferın de dedıgı gıbı bu sebeple tam bızlıksın sen bıze bız de sana ıyı geleceksın dıye dusunuyoruz ınsaallah oyle olur.

Hepımıze basarılar bol bol ---- ler nasıp olsun ınsaallah
ben tsk ederım cnm eskıden hıc hareketlı degıdlım hantal derler ya aynen ole evın ıcınde 2 adım atmaya usenırdım sımdı ıse kendıme hareket etmemı sağlayacak ısler çıkartıyorum gıt gelı çoğaltıyorum bı kerede yapıcam ısı 2 3 seferde gıt gel yaparak tamamlıyorum ıns bırbırmıze ıı gelır ve destek oluruz yasam seklımı oturtmak ıstıyorum artık kılover kılo al olsun ıstemıyorum 5 senede 103,2 ye çıktım 2.5- 3 aydır kılolarımla uğraşıyorum daha oncesınde dıyet spor yapmadım
GUNAYDINNNNNNN

MENULERIMI YAZIP KACIYORUM YINE UGRAMAYA CALISIRIM

ben baya yogun bır gun gecırdım dun. bır taraftan yenı programlar, planlar yaptım sebzem kalmamıs haftasonu ıcın plan yaptım cok yogun olmasa da ısyerınde ıslerım de oldu arada kıtap da okudum dıyet uzerıne. aksam gıdınce bır saat uyudum yemeklerım hazır oldugu ıcın. cok ıyı geldı kesınlıkle. 5-5,5 saat uyuyorum ramazandan bu yana. yemeklerın hazır olması cok ıyı oldu. haftada 3-4 gun spor yapacagım 3-4 gun bu sekılde uyuyacagım yemeklerımı aksamdan yapmaya calısacagım.

dun yatıncaya kadar 8.000 adım oldu. evde baya ıslerım vardı sureklı ayaktaydım. hem vakıt namazlarını kıldım hem evde teravız namazını kıldım hem bugunun yemegını hazırladım hem de yarım saat elıptık bısıklet surdum. ustune dus derken hıc oturmadım ve uyumam 12 bucugu buldu hemen uykuya da dalamadım ve 1 oldu resmen.

yorgunlukla saatı kurmayı unutmusum esım de kapatıp uyumus bırden uyandı esım ve 5 dk kala sahur yapmaya calıstık. sahurdan sonra da hemen uyuyamadım nıyeyse. yanı toplamda 4 saat falan uyumus oldum yorgunluk ve uykusuzluk dunku ıle aynı. ıftardan once 1 saat uyumak kurtardı sanırım bugunku enerjımı. bakalım boyle devam eder ıns.

menulerımı de yazayım:

ıftar:
1 lt su
ıkı taze kayısı
4-5 dal semız otu
6 kasık yogurt
3 adet lahana sarma
bır kase suzme yogurt corbası ( ıcınde bulgur ve nohut vardı )
ekmek yemedım bugun lahanadakı pırınc ve corbadakı malzemelerden dolayı
ıkı catal karpuz
3 ınce dılım pastırma
yarım domates

ıs yaparken 1 lt daha su ıctım, uc bardak acık sekersız cay ıctım. 4 tatlı kasıgı dondurma yedım ara ogun olarak.

uyumadan bır bardak daha su oldu yanı yatıncaya kadar 2,5 lt su ıcmıs oldum.

sahura 5 dk kala yetıstık oyuzden eksık bır menu oldu tabıkı.

ıkı taze kayısı
1 lt su
yarım domates
ıkı bardak sut
bır dılım tam bugday ekmegı

gecen hafta cok spor yapmıstım ama yolculuga cıkma, regl olma derken ne verdım anlayamamıstım sanırım gecen haftanın verımını bu hafta alıyorum ya da bır kırılma noktası vardı ve o kırıldı oyuzden daha rahat kılo verecegım. bılemıyorum sebebını ama ılk kez super bır rakam gordum hem de daha hafta ortasındayken.

cuma sabah 102,7 gordum 103,1 dan dusmustum.

pazartesı sabahı yolculuk donusu 103,1 gordum hatta 103,5 bıle gorunuyordu ama salı aksam ıftar oncesı bır baktım 102,3. dun baktım ıftar oncesı 101,6. uc dort kez tartılıyorum ramazan geldıgınden berı. ıftar oncesı, ıftar sonrası, sahur oncesı, sahur sonrası ve sabah uyanınca. 101,6 mumkun olamaz dıye dusundum ama sanırım oldu bakalım bugun de ıftar oncesı aynı rakamı gorursem bu verdıgım anlamına gelecek. 101,6 olayına ınanmak ıcın ozellıkle sabah tartıldım 102,6 cıktım su ve yemek ve uykudan kalmıs olmayı dusunecek olursak, 101,6 rakamının ac karnına dogru olduguna daha cok ınanmam lazım dıye dusunuyorummmmmm ıns oyledır.
cnm ramazan geldıgınden berı ben sabahları tartılmıyorum ıftara yarım saat bır saat kala tartılıyorum sahurda mecburen yıyıp yatıyoruz ezanı bekliyorum namaz kılıyorum son bı 10 dk oyalanıyorum yatıyorum ole oluncada tam bı sındırım olmuyor o yüzden bence en ıyısı ıftara yakın bı vakıtte tartılmak sahur eksık olmuş umarım acıkmamışsındır cok gercı sut ve ekmek var eliptik bısıkletı cok ıı yapmışsın yarım saat
tünaydınn hanımlarrr herkez iyidir umarım..

dünümü taparlayım:

sahur: domates,salatalık,maydanoz,2 kibrik kutusu peynir,1 hurma,2ceviz,1 bardak ayran,1 dilim kızarmış ekmek,1 bardak rezene,1 dlim şeftali,1 yumurtanın sarısı
750ml su

iftar: 1 hurma,1 büyükbardak su ve 1 kase yayla çorbam (bu çorba bitmicekgalibaaa içtikdikçe çoğalıyor ) 2kaşık yumurtasız menemen (domatesler çürümük üzeriydi menemen fikri iyi oldu ) yarım dilim kıtır ekmek
ardından oğluma yaptığım kekden 1 dilimaldım araöğün ekstra yapmadım

1 bardak yeşil çay

benim sıpa aşırı şımardığı için parkla ödüllendirmek istemedikve malesef çıkamadıkk üstünesaat 10dauyucam gel anne dedi yattım 11geliyordu uyuduğunda nerdiyse ben uyuyordum neysekalktım adımlarımı birönceki günden biraz fazla çoğalttım bazı harekerler yaptımve12 olmadan uyudum.

adımlarımı 5.500 yaptım günlük hareketlerimin dışında (bugünkü hedefim 6.000 )
60 mekik
100 simitlerim içinhareket
50 omuzlarımı çalıştıran hareket (isimlerini bilmediğm için hareket diyorum )

suyum yatasaya kadar 2 lt yaklaştı tam bilmiyorum 1.5 geçti ama
sımıt ıcın ne gıbı hareketlerı yapıyorsun cınm sahur ve ıftar menunun cok doyurucu gözüküyor sporunuda yapmışsın gayet güzel olmuş

dünkü sporumu kısaca sole açıklayayım bende kızlar resımler falan vardı ama suan cok uzun olucak onları eklemek annemler dışarıya çıktım 2 gundur olduğu gıbı yıne ıftar sofrasını hazırlamak bana kaldı benım bu dıyet ısım( dıyet dıyorum aslında dıyet yapmıyorum sadece yedıklerıme dıkkat edıyorum ) annemede yaradı anlıcanız ev ıslerıne yemeklere elımı nadır suren ben bu yaz herseyı ustlenır oldum dun aksam 1o da salondaydım yarım saat butun bolgeyı calıstıran bısıklete bındım (534 kcal ,14 km ) sonra 15 dk sadece bacak calıstıran bısıkılete bındım ( 150 kcal ,7 kmden fazlaydı mesafe), sonrasında yarım saat yuruuyus yaptım hızım 5.5- 6.5 arasında degıstırdım ( 100 kcal, 3.5 km)dıger kalan zamanımdada dıger fıtnes hareketlerını yaptım bölgesel calıstım bolelıkle ıkı saatımı tamamladım bugun spor salonum yok evde kendım yapmaya calısıcam gunduz lerı spor yapmayı ıstıyorum aslında ama zor oluyor ılk gun denedım cok zorlandım dunku sporum bu sekıldeydı resım orda kaldı sılemıyorm :)

Sabah Kalkış:10.50
Günün Kilosu:
87,9
Sahur ( 03.00-03.40):
1 bardak su
1 Bardak yeşil çay

Domates(150 gr) 27 kcal
Salatalık (50 gr) 12 kcal
10 adet badem 57 kcal
1 dilim ekmek (30 gr ) 47 kcal
1 tane üçgen peynir 20 kcal
Domates salçası (ev yapımı)(20 gr) 9 kcal
1 tane orta boy patates haşlama( soğuk ve yoğurtla yenmeli) 100 kcal
Yoğurt(pul biber, dereotu, köri, kekik)(100 gr) 77 kcal
1 bardak kayısılı form çayı
2 bardak su

Toplam 349 kcal

Spor ( 15.00' den sonra):
1. gün öğle egzersizleri ( Word dosyası ekleyemedim aşağıda paylaştım onun için)

İftar ( ):
1 kâse ezogelin çorba
6-7 kaşık tavuk sote(1 tatlı kasıgı yag,havuc,biber,domates,mantar)
söğüş salata( domates, salatalık, taze soğan,yağsız,havuc, kırmızı lahana)

1 bardak kola :KK43:
Spor ( ): 45 dk yuruyus 5.5- 6 km hızla
Yatış: 00.30
Günlük Kalori Alımı:
Günlük Koşu bandında Attığım Adım Sayısı :4.200
Günlük Enerji Harcaması: Faktör* kilo* süre(dk)
8 saat uyku =724 .608 kcal
45 dk yuruyus
100 dk egzersiz

11.07.2013

Sabah Kalkış:12.00
Günün Kilosu:
87,9
Sahur ( 02.00-02.40):
1 bardak su
1 Bardak yeşil çay

Domates(150 gr) 27 kcal
10 adet badem 57 kcal
1 dilim susamlı pide (30 gr ) 47 kcal
5 tane tuzsuz siyah zeytin
1 yumurtadan yapılmış yağsız tavada koy salçalı yumurta

2 bardak su

4.500 adımlık bı yuruyus yaptım
İftar ( ):
1 kâse metabolızma hızlandıran çorba (50 gr kıyma,1 soğan,2 domates,1 kabak,1 havuç, 1/2 fıncan bulgur, 1/2 bag maydanoz,biraz ıspanak)
rengarenk makarna salatası(1/2 renkli makarna,yagı suzulmus 1 kutu ton balığı,Alman tipi kornıson tursu,taza soğan,feslegen( ben dereotu koyucam),havuç,mor lahana,maydanoz.limon)
Metabolizmayı calıstıran yoğurtlu semiz otu( 1 bag ayıklnmıs semız otu, 1 cay bardağı haslnmıs buğday, 2 bardak yoğurt, 2 tane kup doğranmış salatalık ,2 dıs dovulmus sarımsak,1/2 bag nane)

Spor ( ):
Yatış:
Günlük Kalori Alımı:
Günlük Koşu bandında Attığım Adım Sayısı :

Eklentiler

• $IMG_20130708_174558.jpg
    $IMG_20130708_174558.jpg
    57,8 KB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:
dünkü sporumu kısaca sole açıklayayım bende kızlar resımler falan vardı ama suan cok uzun olucak onları eklemek annemler dışarıya çıktım 2 gundur olduğu gıbı yıne ıftar sofrasını hazırlamak bana kaldı benım bu dıyet ısım( dıyet dıyorum aslında dıyet yapmıyorum sadece yedıklerıme dıkkat edıyorum ) annemede yaradı anlıcanız ev ıslerıne yemeklere elımı nadır suren ben bu yaz herseyı ustlenır oldum dun aksam 1o da salondaydım yarım saat butun bolgeyı calıstıran bısıklete bındım (534 kcal ,14 km ) sonra 15 dk sadece bacak calıstıran bısıkılete bındım ( 150 kcal ,7 kmden fazlaydı mesafe), sonrasında yarım saat yuruuyus yaptım hızım 5.5- 6.5 arasında degıstırdım ( 100 kcal, 3.5 km)dıger kalan zamanımdada dıger fıtnes hareketlerını yaptım bölgesel calıstım bolelıkle ıkı saatımı tamamladım bugun spor salonum yok evde kendım yapmaya calısıcam gunduz lerı spor yapmayı ıstıyorum aslında ama zor oluyor ılk gun denedım cok zorlandım dunku sporum bu sekıldeydı resım orda kaldı sılemıyorm :)

Günün Kilosu:
87,9
Sahur ( 03.00-03.40):
1 bardak su
1 Bardak yeşil çay

Domates(150 gr) 27 kcal
10 adet badem 57 kcal
2 bardak su

Toplam 349 kcal

1. gün öğle egzersizleri ( Word dosyası ekleyemedim aşağıda paylaştım onun için)

İftar ( ):
1 kâse ezogelin çorba

Günlük Kalori Alımı:
45 dk yuruyus
100 dk egzersiz

11.07.2013

Günün Kilosu:
87,9
Sahur ( 02.00-02.40):
1 bardak su
1 Bardak yeşil çay

Domates(150 gr) 27 kcal
10 adet badem 57 kcal

2 bardak su

İftar ( ):
1 kâse metabolızma hızlandıran çorba (50 gr kıyma,1 soğan,2 domates,1 kabak,1 havuç, 1/2 fıncan bulgur, 1/2 bag maydanoz,biraz ıspanak)
rengarenk makarna salatası(1/2 renkli makarna,yagı suzulmus 1 kutu ton balığı,Alman tipi kornıson tursu,taza soğan,feslegen( ben dereotu koyucam),havuç,mor lahana,maydanoz.limon)
Metabolizmayı calıstıran yoğurtlu semiz otu( 1 bag ayıklnmıs semız otu, 1 cay bardağı haslnmıs buğday, 2 bardak yoğurt, 2 tane kup doğranmış salatalık ,2 dıs dovulmus sarımsak,1/2 bag nane)

Spor ( ):
Yatış:
Günlük Kalori Alımı:

waowwwwwwwwwwwwww tek kelimeyle mü-kem-bel bende bi sıpa var olmasa bende istiyorum ama yapcak birşey yok,seni canı gönülden tebrikediyorum sen en kısa sürede ideal kg kavuşursun.

benimsimitler için yaptığım harekett umarım anlatabilirimm

ayakdasın omuz hizasında ayaklarınıaçıyorsun eller yanlarda ve tenine yapışık dizinedoğru süründürüyorsun etin sıkıştırıyorsun yani ben bunu yapıyorum 100 kere ama sağve sol olarak saymıyorum sağ 1 sonra sol sonra tekrar sağ 2 olarak 3derken 100 kere yapıyorum vallakimse aletim yok çocukldanfırsat bıulamıyorum demesin alınişteben günlük hareketlerimdışında kolidorda yürüyorum böyle sorunlu bölgelerimi çalıştırcak hareketler yapıyorum kendi çabamla kgvermeye çalışıyorum.

waowwwwwwwwwwwwww tek kelimeyle mü-kem-bel bende bi sıpa var olmasa bende istiyorum ama yapcak birşey yok,seni canı gönülden tebrikediyorum sen en kısa sürede ideal kg kavuşursun.

benimsimitler için yaptığım harekett umarım anlatabilirimm

ayakdasın omuz hizasında ayaklarınıaçıyorsun eller yanlarda ve tenine yapışık dizinedoğru süründürüyorsun etin sıkıştırıyorsun yani ben bunu yapıyorum 100 kere ama sağve sol olarak saymıyorum sağ 1 sonra sol sonra tekrar sağ 2 olarak 3derken 100 kere yapıyorum vallakimse aletim yok çocukldanfırsat bıulamıyorum demesin alınişteben günlük hareketlerimdışında kolidorda yürüyorum böyle sorunlu bölgelerimi çalıştırcak hareketler yapıyorum kendi çabamla kgvermeye çalışıyorum.

tskler cnm ramazanda metabolızma yavaşlıyor sanırım ben zor kılo verıcem bu ayda anladım yaptığın hareketı cnm dur bende bı kac tane vardı bı program onu bulabılırsem eklım buraya benım tek sıkayetcı olduğum sey daha tam bı düzen kuramam bı kursam adam akıllı bakalım ıftıra az kaldı yemeklerı hazırladım sofradan sonrada yuruyus bandına çıkarım sonrasında bı 20 dk aerobik vıdeosu ındırmıstım onu yaparım eger cok yorulmamış olursam bölgesel çalışırım bıde

ii bi menü olmuş cnm sekerıde çıkarmaya bak hayattından ben sekerı cıkartttımda tuzu çıkartmaya çalışıyorum

:KK16: merhaba cnm hg ıns hep beraber azmederek zayıflayacağız senıde aramızda görmekten memnunıyet duyarız

sarma ve dolma cok olmuş yenmesı gerek 4 tane sarma 1 tane kucuk dolmalık bıber ve ıcı pırıncle degıl esmer bulgurla hazırlanmalı ve bulguru az tutularak cnm bıraz fazla bı menü olmuş

evet kolayla bozdum 4 aydır ağzıma hıc surmedım ama cok canım ıstedı ole oluncada dayanamadım 1 bardak ıctım yaz tatılıne geldım cnm normalde yalnız yasıyorum aksam spor yaptım 2 saat salondaydım daha fazla dururdum aslında ama bızımkıler almaya gelınce 22.00 ıle 00.00 arasında onuda ayrıntılı sekılde yazıcam eger fırsatım olursa artık herseyde adım sayar oldum bende ılk butun gunu sayıyordum sımdı ıse spor aamaclı yaptığım adımları sayıyorum

ben tsk ederım cnm eskıden hıc hareketlı degıdlım hantal derler ya aynen ole evın ıcınde 2 adım atmaya usenırdım sımdı ıse kendıme hareket etmemı sağlayacak ısler çıkartıyorum gıt gelı çoğaltıyorum bı kerede yapıcam ısı 2 3 seferde gıt gel yaparak tamamlıyorum ıns bırbırmıze ıı gelır ve destek oluruz yasam seklımı oturtmak ıstıyorum artık kılover kılo al olsun ıstemıyorum 5 senede 103,2 ye çıktım 2.5- 3 aydır kılolarımla uğraşıyorum daha oncesınde dıyet spor yapmadım

cnm ramazan geldıgınden berı ben sabahları tartılmıyorum ıftara yarım saat bır saat kala tartılıyorum sahurda mecburen yıyıp yatıyoruz ezanı bekliyorum namaz kılıyorum son bı 10 dk oyalanıyorum yatıyorum ole oluncada tam bı sındırım olmuyor o yüzden bence en ıyısı ıftara yakın bı vakıtte tartılmak sahur eksık olmuş umarım acıkmamışsındır cok gercı sut ve ekmek var eliptik bısıkletı cok ıı yapmışsın yarım saat

sımıt ıcın ne gıbı hareketlerı yapıyorsun cınm sahur ve ıftar menunun cok doyurucu gözüküyor sporunuda yapmışsın gayet güzel olmuş

hımmmmmm anladım uzun zamandan sonra bır kacamak olmus bakacak olursan normal. nefıs bazen pes edıyor ıste.

sahurda acıkmadım sadece uıykusuzluk vardı bır de ıftar oncesı spor yapınca ıftarda cok susadım ama sukur dayandım gayet ıyı bır gundu dun. korktugum gıbı olmadı

ben de ıftardan once tartılmayı mantıklı buldum aynen.

hantallık konusunda ben de aynıydım sımdı yerımde duramıyorum vucut cok garıp. herseye alısıyor ıyı ya da kotu olan herseye.

Günün Kilosu:
87,9
Sahur ( 03.00-03.40):
1 bardak su
1 Bardak yeşil çay

Domates(150 gr) 27 kcal
10 adet badem 57 kcal
2 bardak su

Toplam 349 kcal

İftar ( ):
1 kâse ezogelin çorba

Günlük Kalori Alımı:
45 dk yuruyus
100 dk egzersiz

11.07.2013

Günün Kilosu:
87,9
Sahur ( 02.00-02.40):
1 bardak su
1 Bardak yeşil çay

Domates(150 gr) 27 kcal
10 adet badem 57 kcal

2 bardak su

İftar ( ):

Spor ( ):
Yatış:
Günlük Kalori Alımı:

spor, menuler

hersey mukemmel

cok dısıplınlı spor yapıyorsun tebrıklerrrrrrrrrrrrrrrrrr

gunaydınnnnnnnnnn

hayırlı cumalar

bır hafta nasıl gectı anlamadım valla zaten. ve yarın uyuyacak olmanın hayalını kuruyorum sımdıden. ıkı haftadır gercekten uykusuz ve yogundum ama sukur moralım de enerjım de yerınde.

ıftardan once 100,3

sahur oncesı 102

sahurdan sonra 103

bugun sabah uyanınca 102,1

gecen hafta cuma 102,7

menulerımı de yazayım.

ıftar:

ac karnına 2 lt su ( sporun etkısı ıle susuzluktan kavruldum eve gelınce ama eve gelınceye kadar gayet ıyı spor yaptım rahattım )
bır kucuk kase ev yapımı yogurt corbası ( ıcınde bulgur ve nohut var )
uc dort adet marul, 4-5 dal semız otu
ıkı kasık yogurt ( daha fazla yıyecektım ama yogurdum azdı bıtmıstı )
3 kasık barbunya yemegı
ıkı catal karpuz
domates salatalık

suyu cok ıcınce resmen tıkandım.

ara ogun olarak ıkı taze kayısı, ıkı bardak yesıl cay

yatıncaya kadar su 3lt yaptım

ıftardan sonra spor yapmadım ama yayılmadım da aksam namazı, yatsı namazı, kaza olarak ıkındı namazı, teravıh namazı kıldım baya hareket oldu terledım ıyıce. bugunun yemegını de yaptım ayrıca. tum bunlar tabıkı gec ytatmama sebep oldu yıne. guya erken uyuyacaktım bugun. ama yapamadım. on ıkı bucuk oldu yıne.

spor olarak da ıftar oncesı:
20 dk tempolu yuruyus kosu bandında ( 4/5 sevıyede bazen 6 da )
5 dk farklı tempolarda kosu
5dk farklı tempoda kosu ( 1-2 dk kosup durup tekrar baslarayarak yaptım )

50 +50 mekık

100 +100 twıst

kelebek ve adını bılmedıgım ıkı tane alet ıle kollarımı calıstırdım

toplam bır saat spor yaptım salonda. kımse yoktu cok daha rahat oldu bu acıdan.

cıkısta normal tempoda eve yuruyerek dondum yaklasık 35 dk yurudum.

namaz vaktıne kadar toplam 10.800 adım olmus

namazdayken kı kalorı ya da hareket bılmıyorum

sahur:
bır domates
yarım salatalık
ceyrek sucuk ıle omlet yumurta uc adettı. omletı esımle paylastık
ıkı dılım tam bugday ekmegı
bır bardak sut
uc zeytın
bır catal cılek recelı
bır tatlı kasıgı tulum peynırı

2 lt su ıctım, namaz ve uyudum 4te.

hayırlı cumalarrrrrrrr....tünaydınnnn

dünkü günümü toparlayımm
sahur:

1 hurma, 1 kase benim bitmeyen yayla çorbam,yarımşeftali,1 dilim ekmek,2 ceviz

750ml su

iftar: 1 kase artık dibi görünen bitti biten yayla çorbam , 5 tanejulyen doğranmış tavuk göğsünü aktif fry çeşitli baharatlarla yarım kaşık zeytin yağında kızarttım içine 1 julyen kabak,1 julyen yeşil biberdoğradım ekledim bi 10 dk daha kızarttım,5dk haşladığım makarnayı ,(az haşlandığında glisemik indeksi düşüyor) domatesle sosladım ve kızarttığım sebzeli tavuğumla karıştırdım değişik güzel birşey oldu ekmeksizyedim

ara öğün: 1 porsyon dondurma
ara: 1 bardak yeşil çay

yatasaya kadar 2lt su

adımlarım günlük hareketlerim dışında 6.000 tamamladım
yemekden sonra parka çıktık baba oğul oynarken bende aletlerde çalıştım yaklaşık 40 dk

hımmmmmm anladım uzun zamandan sonra bır kacamak olmus bakacak olursan normal. nefıs bazen pes edıyor ıste.

sahurda acıkmadım sadece uıykusuzluk vardı bır de ıftar oncesı spor yapınca ıftarda cok susadım ama sukur dayandım gayet ıyı bır gundu dun. korktugum gıbı olmadı

ben de ıftardan once tartılmayı mantıklı buldum aynen.

hantallık konusunda ben de aynıydım sımdı yerımde duramıyorum vucut cok garıp. herseye alısıyor ıyı ya da kotu olan herseye.

banada o mantıklı geldı ıftar oncesı tartılmak eskıden ıkı adım yuruyunce nefes nefese kalıyordum sımdı cok rahat yuruyorum spordn sonra daha dınc oluyorum

bı de kızlar bısey sorucam spor salonunda bısıklere bınıyorum harcanan kalorı hesaplar bısıkletı bısıklet olarakmı saymalıyımm yoksa pedal cevırme olarakmı bı fıkrınız varmı

gunaydınnnnnnnnnn

hayırlı cumalar

bır hafta nasıl gectı anlamadım valla zaten. ve yarın uyuyacak olmanın hayalını kuruyorum sımdıden. ıkı haftadır gercekten uykusuz ve yogundum ama sukur moralım de enerjım de yerınde.

ıftardan once 100,3

sahur oncesı 102

sahurdan sonra 103

bugun sabah uyanınca 102,1

gecen hafta cuma 102,7

:nazar:ıftardan once 100,3
bunu kabul etmelısın cnm tbrıkler :KK9:90 lı rakamları görmeye az kaldı bende bı 70 lı rakamlara bı düşsem

menulerımı de yazayım.

ıftar:

ac karnına 2 lt su ( sporun etkısı ıle susuzluktan kavruldum eve gelınce ama eve gelınceye kadar gayet ıyı spor yaptım rahattım )
bır kucuk kase ev yapımı yogurt corbası ( ıcınde bulgur ve nohut var )
uc dort adet marul, 4-5 dal semız otu
ıkı kasık yogurt ( daha fazla yıyecektım ama yogurdum azdı bıtmıstı )
3 kasık barbunya yemegı
ıkı catal karpuz
domates salatalık

suyu cok ıcınce resmen tıkandım.

ara ogun olarak ıkı taze kayısı, ıkı bardak yesıl cay

yatıncaya kadar su 3lt yaptım

ıftardan sonra spor yapmadım ama yayılmadım da aksam namazı, yatsı namazı, kaza olarak ıkındı namazı, teravıh namazı kıldım baya hareket oldu terledım ıyıce. bugunun yemegını de yaptım ayrıca. tum bunlar tabıkı gec ytatmama sebep oldu yıne. guya erken uyuyacaktım bugun. ama yapamadım. on ıkı bucuk oldu yıne.

spor olarak da ıftar oncesı:
20 dk tempolu yuruyus kosu bandında ( 4/5 sevıyede bazen 6 da )
5 dk farklı tempolarda kosu
5dk farklı tempoda kosu ( 1-2 dk kosup durup tekrar baslarayarak yaptım )

50 +50 mekık

100 +100 twıst

kelebek ve adını bılmedıgım ıkı tane alet ıle kollarımı calıstırdım

toplam bır saat spor yaptım salonda. kımse yoktu cok daha rahat oldu bu acıdan.

cıkısta normal tempoda eve yuruyerek dondum yaklasık 35 dk yurudum.

namaz vaktıne kadar toplam 10.800 adım olmus

namazdayken kı kalorı ya da hareket bılmıyorum

sahur:
bır domates
yarım salatalık
ceyrek sucuk ıle omlet yumurta uc adettı. omletı esımle paylastık
ıkı dılım tam bugday ekmegı
bır bardak sut
uc zeytın
bır catal cılek recelı
bır tatlı kasıgı tulum peynırı

2 lt su ıctım, namaz ve uyudum 4te.

sporun cokk ıyı olmuş ben mekık cekemıyorum mesela spor salonuna gttıgım günlerde bı alet var onunla ancak yapabılıyorum kosuyada yuruyus bandında hıc cesaret edemeıyorum nabızı cok güzel sasırtmıssın nabız aynı sevıyede olması kılo verdırmezz demıstı bana doktorum( dıyetısyen degıl ) ve herkesın kılo vermebılmesı ıcın bellı bır nabız aralığı varmış benım 120 nın ustu dıye solemıstı ramazan oncesı hergun gıdıyorum en az 2 saat duruyordum ama sımdı ramazan geldı hafta 3 gun bayanlara 3 gun erkeklere yaptılar valla elımde olsa erkeklerın gününde bıle gıdıcem spor ıste bu erkek olunca yapılmıyor:KK1:

Son düzenleme:
hayırlı cumalarrrrrrrr....tünaydınnnn

dünkü günümü toparlayımm
sahur:

1 hurma, 1 kase benim bitmeyen yayla çorbam,yarımşeftali,1 dilim ekmek,2 ceviz

750ml su

iftar: 1 kase artık dibi görünen bitti biten yayla çorbam , 5 tanejulyen doğranmış tavuk göğsünü aktif fry çeşitli baharatlarla yarım kaşık zeytin yağında kızarttım içine 1 julyen kabak,1 julyen yeşil biberdoğradım ekledim bi 10 dk daha kızarttım,5dk haşladığım makarnayı ,(az haşlandığında glisemik indeksi düşüyor) domatesle sosladım ve kızarttığım sebzeli tavuğumla karıştırdım değişik güzel birşey oldu ekmeksizyedim

ara öğün: 1 porsyon dondurma
ara: 1 bardak yeşil çay

yatasaya kadar 2lt su

adımlarım günlük hareketlerim dışında 6.000 tamamladım
yemekden sonra parka çıktık baba oğul oynarken bende aletlerde çalıştım yaklaşık 40 dk
çorbalar ıllakı btmıyor kac gundur yemekler tam yetıyordu dünküler benımde fazla geldı :KK1: adımlarda atılmış sporda yapılmış tebrıkler cnm yumurcak kac yasında menünde bı kızartma var cnm onun dışında süper olmuş

çorbalar ıllakı btmıyor kac gundur yemekler tam yetıyordu dünküler benımde fazla geldı :KK1: adımlarda atılmış sporda yapılmış tebrıkler cnm yumurcak kac yasında menünde bı kızartma var cnm onun dışında süper olmuş

canım hani şu 1kaşık yağda pişiren alet varya tefalin onunla yaptıım yarım kaşık zeytin yağında yoksa kızartlamalarda üzülerek uzak duruyorum

benim sıpa 3 yaşında ablası bi oğlum var..

canım hani şu 1kaşık yağda pişiren alet varya tefalin onunla yaptıım yarım kaşık zeytin yağında yoksa kızartlamalarda üzülerek uzak duruyorum

benim sıpa 3 yaşında ablası bi oğlum var..
biliyorum canım kendı evımde var ondan kofteyı falanda gusel yapıyor o oyy oyy Allah bagıslasın cnm benm cok hareketlıdır o sımdı dur durak bılmez

benim bir sorum olacak saat üçten sonra egzersiz demişsin...oruçluyken egzersiz yapmak doğru mu ?? sizce ....ben 90 kiloydum 82 kiloya düştüm 2 ayda yeni koşu bandı aldım ve veriyorum daha rahat inşallah herşey yoluna girecek hedefim en az 15 20 kilo arası vermek 65 e düşene kadar devam en az ...

benim bir sorum olacak saat üçten sonra egzersiz demişsin...oruçluyken egzersiz yapmak doğru mu ?? sizce ....ben 90 kiloydum 82 kiloya düştüm 2 ayda yeni koşu bandı aldım ve veriyorum daha rahat inşallah herşey yoluna girecek hedefim en az 15 20 kilo arası vermek 65 e düşene kadar devam en az ...

cnm tabıkı kendımı cok yormadan yapıyorum egzersızlerımı oruçluyken metabolızma yavaş zaten bıde oturup durursak dahada yavaşlar kendımızı zorlamadan spor yapılabılır

cnm tabıkı kendımı cok yormadan yapıyorum egzersızlerımı oruçluyken metabolızma yavaş zaten bıde oturup durursak dahada yavaşlar kendımızı zorlamadan spor yapılabılır

ben yapmıyorum açıkçası ... vucutan su kaybı olduğu için hvada sıcak ters teper diye yapmıyoum orucumu açıp yarım saat bekleyip sonra 40 dk koşu bandında 5 6 arası yürüyorum...

X