Popüler Konu Ramazanda İftar Ve Sahur Menülerimiz(2018)

Laale Laale afiyet olsun simdiden.Yegenlerime hediye aldim demissiniz ya ben de dun aksam çıktım alışverişe. Ama kalabalikta fenalik geldi .Daraldim ve kendimo dışarı attim .Bugun de yeğenim anne teyzeme yaz da bana hediye alsin diyormuş.Ahh kuzum oyle de olunca üzüldüm.
Yine de çıkabilirsem belki alırım diyorum ama cok zor .

S.A. kızlar :)
geldik son iftara, Allahım tekrarını nasip etsin, ibadetlerimizi kabul etsin, hayırlı mutlu huzurlu bayramlarımız olsun :)

Ablam geldi fethiyeden dün iftarda annemlerle bizdelerdi maa aile çok güzeldi :)

mercimek çorbası
karışık sebze kızartması ( patates + patlıcan +biber)
dana köfte
karpuz salata
baklava + yaş pasta + dondurma (baklava annemin el yapımı bayramlık :))

17,30 da işten geldim ancak yetiştirdim...

bugün de çalışıyorum, akşam hakkında hiç bir fikrim yok, ya kvye giderim yada anneme çıkarım :)

çıkışta kuaföre gitmem lazım yemek yapamam...

hayırlı bayramlar canlar... :KK37::KK37::KK37:

Son iftar yemeği gücüm ve enerjim yettigince özenli olsun istedim :)
Sebze çorbası
Patates püreli et sote
Firik pilavı
Su böreği
Babağannuş
Havuç tarator
Salata
Gazoz ve
Bol çilekli yaş pasta :)
Herkese hayırlı iftarlar ve hayırlı bayramlar:)

Kızlar bende 2 gündür adet oldum tutamıyorum
Bizde bugün kayınvalidemlere gidicez
İftarda ne var bilmiyorum
Şimdiden bayramınız mübarek olsun
Rabbim tuttuğunuz oruçları hakkıyla tutanlardan eylesin...
Tekrar ramazana eriştirsin bide bugün ikindiyle iftar vakti edilen dualar geri çevrilmezmiş
Bolca dua edelim kızlar...:KK200::KK37:

Laale Laale afiyet olsun simdiden.Yegenlerime hediye aldim demissiniz ya ben de dun aksam çıktım alışverişe. Ama kalabalikta fenalik geldi .Daraldim ve kendimo dışarı attim .Bugun de yeğenim anne teyzeme yaz da bana hediye alsin diyormuş.Ahh kuzum oyle de olunca üzüldüm.
Yine de çıkabilirsem belki alırım diyorum ama cok zor .
Çok teşekkür ederim.:halay:
Bizde bebe olmadığından yeğenlerle oyalanıyoruz.
Kocamda 2 erkek, bende 2 kız olunca doya doya eğleniyoruz hediye olsun, oyun olsun seviyoruz çok.:anne:
Sen artık seneye nasip olursa alırsın hediye artık zorlanıyorsundur haklı olarak.:KK25:
Şimdiden bayramını kutluyorum arkadaşım :KK68:

Ben geldim ben!!! :KK3:
Bugün tatil oldu ve mis evimizde survivor izliyoruz şu anda.
Aslında evde çok nadiren girerim buraya ama Arife günü bayramlaşmak istedim dostlarımla.:KK74:

Son sahurumuza çok özendik.
5 yumurtalı, lorlu omlet:KK28:
3 ceviz
3 badem
Domates, salatalık (ben domates yemem)
Yarım gevrek
Yarım tava böreği :hamarat:
2 peynir
1 bardak çay
1 bardak limonata
Bol su!!!:temizlik:
İşyerinde dağıtılan çikolata ve badem şekerleri (kocacıma torpil geçmişler, milyarlarca çikolata vermişler, bana az vermişlerdi):olamaz:

İftara dışardayız nasipse.:KK55:

Canım arkadaşlarım Allah'ım hepimizin oruçlarını ve ibadetlerini kabul etsin inşallah. Ramazan Bayramımız mübarek olsun. Ailemizle, sevdiklerimizle nice sağlıklı ve huzurlu bayramlar görelim inşallah. :KK60:
Bütün pişirdiklerimiz için ellerimize, kollarımıza sağlık. Bayram böreği/baklavası yiyecek olanlara afiyet şifa olsun. :KK31:
Allah'ım sağlık ve mutlulukla seneye de göstersin inşallah. :21:
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah. :KK74:

Çok teşekkür ederim.:halay:
Bizde bebe olmadığından yeğenlerle oyalanıyoruz.
Kocamda 2 erkek, bende 2 kız olunca doya doya eğleniyoruz hediye olsun, oyun olsun seviyoruz çok.:anne:
Sen artık seneye nasip olursa alırsın hediye artık zorlanıyorsundur haklı olarak.:KK25:
Şimdiden bayramını kutluyorum arkadaşım :KK68:
Benim de 7 yegenim var hepsi cok düşkün bana .Cok sevimli sipalar .Hepsi farkli yerlerde senede ancak 2 kez toplayabiliyoruz. Onda da zaman su gibi geciyor .ALLAH saglik versin .Iyi bayramlar diliyorum .:KK37:

Kızlar simdidenn bayramınız mubarek olsun :KK37:
Malum ramazan bitti sıcaklar geldi sulu yemek yiyemiyoruz 2 kişiyiz zaten.
Ramazan dışında da böyle bol çeşitli yemek yapıyor musunuz
Ben tek cesit ve sulu yemeği fazla tercih etmemeyi düşünüyorum. Bu seferde yetersiz mi beslenmiş oluruz bilemedim illa 3 çeşit yemeyince pek içime sinmiyor :KK1: 45 kiloya düşmüşüm bide emziriyorum halen :KK51:

Ben tek cesit ve sulu yemeği fazla tercih etmemeyi düşünüyorum. Bu seferde yetersiz mi beslenmiş oluruz bilemedim illa 3 çeşit yemeyince pek içime sinmiyor :KK1: 45 kiloya düşmüşüm bide emziriyorum halen :KK51:
Genelde tek cesit yaparim .Ama tek gitmeyen yemekler vardir o zaman cesit artar.Sebze yemeklerini yalniz yaparim esim cok yemiyor.Yanina cesit yaparsam sebzeye hic dokunmaz .Dogumuma cok az kaldi .Bel agrisi cok yoğun. Yine tek cesit devam ederim.Bebek olunca bakalim yapabilcek miyim o da mechul .:KK76:

Yok canım yapsamda yenilmiyor

Yaparsamda azcik yapıyorum

Bir çay bardağı pilav yapıyorum artıyo mesela.

Merhaba kizlar.
Bu sene de ramazani bitirdik hayirlisiyla. Allah hepimizin oruclarini kabul etsin.
Yarin sabah yolcuyuz koye babaannemlere gidiyoruz nasipse. Simdiden hepinizin bayramini kutluyorum.

Sahur;
Cheddarli salamli tost
Yaprak sarma
Domates sogus
Yogurt
Cay

Iftar;
Tarhana corbasi
Menemen
Karpuz
Yogurt
Dondurma

Iftara fazla bir sey yapmak istemedim yarina bir sey kalmasin evde yokuz diye.

Hanımlar çok şükür oruçlarımızı tuttuk.İftarlarımızı ve sahurlarımızı yaptık.Çok şükür yarın bayramımız başlıyor.
Bende ailemin yanına geldim.
Bayram için baklava,midye baklava,zeytinyağlı yaprak sarma yaptım.Birazdan annemle analı kızlı köfte yapacağız.:kk77:
Hepinize katılımlarınız için çok teşekkür ederim.Hepinize hayırlı bayramlar diliyorum.:KK200:
Rabbim önümüzdeki yıl tekrar birlikte Ramazan geçirmeyi nasip etsin inşaallah:KK68:

X