Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Nevreste Nevreste bi el atsana canm bana
İftar menülerimize baktın mı canım:)Belki yardımcı olur:)

Bunlara bakabilirsin canım:KK66:
İslim Kebabı
Püre Yatağında Et Sote
Sac Kavurma
Alinazik Kebabı
İskender
Sultan Kebabı
Güveçte Kuzu Etli Patlıcan
Nar Gibi Kızarmış Tavuk
Piliç Topkapı
Mangal Tadında Kanat
Fırında Tavuk Çöp Şiş
Çökertme Kebabı(Tavuk İle

İftar menülerinize baktın mı canım:)Belki yardımcı olur:)

Bunlara bakabilirsin canım:KK66:
İslim Kebabı
Püre Yatağında Et Sote
Sac Kavurma
Alinazik Kebabı
İskender
Sultan Kebabı
Güveçte Kuzu Etli Patlıcan
Nar Gibi Kızarmış Tavuk
Piliç Topkapı
Mangal Tadında Kanat
Fırında Tavuk Çöp Şiş
Çökertme Kebabı(Tavuk İle
Canjm cok sagol baktm bunlara da kizartmadan tepside patljcan kofte djzme seklinde yapsam kizartmadaki gbi tatli guzel bi yemek oluyormu lezzetli o tarz bi tarifin varsa diye sormustum sana. Ugrastirdim seni de

Canjm cok sagol baktm bunlara da kizartmadan tepside patljcan kofte djzme seklinde yapsam kizartmadaki gbi tatli guzel bi yemek oluyormu lezzetli o tarz bi tarifin varsa diye sormustum sana. Ugrastirdim seni de
Ben mesela karnıyarığı,tava tarzı patlıcan yemeklerini fırında kızartıyorum.
Patlıcanları doğruyorum,yağlıyorum sonra pişirme kağıdı serdiğim tepside pişiriyorum.Daha sonra diğer işlemleri yapıyorum güzel,hafif oluyor.Kızartma pek hatta hiç yapmam:)

Ben mesela karnıyarığı,tava tarzı patlıcan yemeklerini fırında kızartıyorum.
Patlıcanları doğruyorum,yağlıyorum sonra pişirme kağıdı serdiğim tepside pişiriyorum.Daha sonra diğer işlemleri yapıyorum güzel,hafif oluyor.Kızartma pek hatta hiç yapmam:)
Anladim ozaman bende oyle yapacagm bu sefer nos bi suru yag yiyoruz cnku hemde ramazanda mideye agir geliyo. Tesekkurler bu arada. Direk cigden patlican patates kofte dizip ustune domates biber ve salca sos dokup atcam firina.

Sagol iyi geceler yarin alisverisimi.yapip tatli vs yapacagim yemekleri de kafamda hazirliyim ona gore rahat ediyim diye dusunuyorum gece gece 😀

Herkese iyi geceler....
Deli gibi bir gün geçirdim; sitedeki elektrik arızasından ötürü kombimin kartı yandı, tüm komşularımın beyaz eşyaları telef oldu, karmakarışık bir gündü, 6 saat elektrik yoktu. Tavuk sote,pilav, mantı, közlenmiş patlıcan salatası, biber dolması ve ezogelin çorba ve irmik tatlısı ile misafirlerimi ağırladım. Güzel bir akşam oldu her şeye rağmen. Mutfaktan az önce çıktım. Teknisyen bir komşum kombinin kartını tamir etti, şükürler olsun ki duş alabileceğim. Bu günü de böyle bitirdik, hamdolsun

Herkese iyi geceler....
Deli gibi bir gün geçirdim; sitedeki elektrik arızasından ötürü kombimin kartı yandı, tüm komşularımın beyaz eşyaları telef oldu, karmakarışık bir gündü, 6 saat elektrik yoktu. Tavuk sote,pilav, mantı, közlenmiş patlıcan salatası, biber dolması ve ezogelin çorba ve irmik tatlısı ile misafirlerimi ağırladım. Güzel bir akşam oldu her şeye rağmen. Mutfaktan az önce çıktım. Teknisyen bir komşum kombinin kartını tamir etti, şükürler olsun ki duş alabileceğim. Bu günü de böyle bitirdik, hamdolsun
Geçmiş olsun canım yine güzel atlatmissin şükür bu günü, Tamda misafir gününe nasıl denk gelmiş :110: üzüldüm inan, özellikle komşularının beyaz eşyalarının telef olmasına ve senin kombinin durumuna, çok kötü bir durum yani tekrar geçmiş olsun

Geçmiş olsun canım yine güzel atlatmissin şükür bu günü, Tamda misafir gününe nasıl denk gelmiş :110: üzüldüm inan, özellikle komşularının beyaz eşyalarının telef olmasına ve senin kombinin durumuna, çok kötü bir durum yani tekrar geçmiş olsun

Sağol canım, 4 blok tüm dairelerde ciddi hasarlar var, ne site yönetimi ne elektrik kurumu hasarlara sahip çıkmadı. Site yeni hepimiz yeni taşındık, zaten taşınma masrafları herkesin belini büktü bir de bu tuz biber oldu insanlara. Bende bir kombi hasar gördü, kardeşimin evinde ne var ne yok tüm elektrikli cihazları yandı, herkese ayrı üzüldüm. Misafirim yabancı değildi Allahtan, görümcemler geldi, sağolsunlar o telaşın içinde yardımda ettiler. Yarına Allah kerim Rabbim kazadan beladan korusun cümlemizi

Sağol canım, 4 blok tüm dairelerde ciddi hasarlar var, ne site yönetimi ne elektrik kurumu hasarlara sahip çıkmadı. Site yeni hepimiz yeni taşındık, zaten taşınma masrafları herkesin belini büktü bir de bu tuz biber oldu insanlara. Bende bir kombi hasar gördü, kardeşimin evinde ne var ne yok tüm elektrikli cihazları yandı, herkese ayrı üzüldüm. Misafirim yabancı değildi Allahtan, görümcemler geldi, sağolsunlar o telaşın içinde yardımda ettiler. Yarına Allah kerim Rabbim kazadan beladan korusun cümlemizi
Amin canım aynen çok üzücü gerçekten bende yeni taşındım ve sürekli elektrikler gidip gidip geliyor çalışma var falan diyip duruyorlar,bizde çok korktuk,yönetimle konuşmuş bı kaç komşu beyaz eşyalar fln yanarsa sizden çıkartırız bunun acısını,odetiriz tüm masrafları fln demişler galiba artık şantiye elektiriginden çıktık üstümüze geçti elektriğimiz falan kurtulduk inşallah,yani düşüncesi bile kötü bir sürü masraf çıkmış insanlara simdi,mübarek günlerin hatrına rabbim yardım etsin hepsine de

Laale Laale Kuzum kurabiye canavari pastamiz boyleydi :KK200:

v608LR.jpg

Selam canlarım bugün misafirim var menümu belirledim dun gece
yine etli güveç yapıcam diye tutturdu eşim saolsun:halay: o ana yemek güveci yapicak:KK49:benim de canım dünden beri mücver istiyor bugün onuda sıkıştıricam menuye,yoksa bı yerim sisicek:KK70::olamaz:

İftar menüsü

Lebeniye çorbası
Yaprak sarması
Kabak mücver
Mantı
Etli güveç
Garnitürlu pilav
Mısırlı salata
Tatlı olarak baklava

Şans dileyin bana kolayca atlatayim insallah hepinize şimdiden hayırlı iftarlar güzeller:KK68::nazar:

Bugün misafirim var menüm şöyle:
Tarhana çorbası ( tavuk suyundan ve nohutlu)
Yaprak sarma
Bursa pide köfte
Mevsim salatası
Yoğurt
Kadayıflı muhallebi

Herkese merhabaaa :KK68:
İki gün aradan sonra yeniden burda olmak güzel... Ani gelen misafirle biraz yoğun bi iki gün geçti, bugün çekirdek aileyiz ama yarın ve diğer gün yine misafirlerim olacak o yüzden bugünü mümkün olduğunca az menüyle geçiştircem :KK45:
İftar menüm ;
🐬 yayla çorbası
🐬 mantı makarna
🐬 köz patlıcan salatası
🐬 mevsim salata
🐬 kadayıf :olamaz:
Hayırlı iftarlar, afiyet olsun :KK68:

Sahurda yine dunku yemekler, esime cay ve yogurt, bana soda vardi. Birkac da kiraz yedim.

Iftara:
Unlu tel sehriye corbasi
Sebzeli tavuklu bulgur pilavi
Peynirli gözleme
Pacanga boregi
Salata
Yogurt
Oglumun pastasindan var tatli olarak

Gozleme ve pacangayi daha cok sahur icin hazirlicam. Aksam yenmez. Zaten corbayi yiyince doyuyoruz.

X