Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2019)

Herkese iyi geceler....
Deli gibi bir gün geçirdim; sitedeki elektrik arızasından ötürü kombimin kartı yandı, tüm komşularımın beyaz eşyaları telef oldu, karmakarışık bir gündü, 6 saat elektrik yoktu. Tavuk sote,pilav, mantı, közlenmiş patlıcan salatası, biber dolması ve ezogelin çorba ve irmik tatlısı ile misafirlerimi ağırladım. Güzel bir akşam oldu her şeye rağmen. Mutfaktan az önce çıktım. Teknisyen bir komşum kombinin kartını tamir etti, şükürler olsun ki duş alabileceğim. Bu günü de böyle bitirdik, hamdolsun
Sağol canım, 4 blok tüm dairelerde ciddi hasarlar var, ne site yönetimi ne elektrik kurumu hasarlara sahip çıkmadı. Site yeni hepimiz yeni taşındık, zaten taşınma masrafları herkesin belini büktü bir de bu tuz biber oldu insanlara. Bende bir kombi hasar gördü, kardeşimin evinde ne var ne yok tüm elektrikli cihazları yandı, herkese ayrı üzüldüm. Misafirim yabancı değildi Allahtan, görümcemler geldi, sağolsunlar o telaşın içinde yardımda ettiler. Yarına Allah kerim Rabbim kazadan beladan korusun cümlemizi
Günaydın canım iyi haftalar.
Şimdi gördüm,çok çok üzüldüm.
Büyük geçmiş olsun hem sana hem komşulara hem de kardeşine.
Çok sıkıntı,haklısın gerçekten.
Allahım büyüktür,bir kolaylığını gösterir inşallah.
Allahım beterinden saklasın inşallah.

Laale Laale Kuzum kurabiye canavari pastamiz boyleydi :KK200:

v608LR.jpg

Canım X xDerinMavix canım arkadaşım!
Mutlu haftalar olsun!
Muhteşem olmuş pasta!
Eminim tadı da süperdir!
Harika olmuş,çok çok çoooook beğendim!
Yeniden mutlu yıllar Miraç!

Günaydın canım iyi haftalar.
Şimdi gördüm,çok çok üzüldüm.
Büyük geçmiş olsun hem sana hem komşulara hem de kardeşine.
Çok sıkıntı,haklısın gerçekten.
Allahım büyüktür,bir kolaylığını gösterir inşallah.
Allahım beterinden saklasın inşallah.

Sağolasın canım, amin
Elbet var her işte bir hayır, geçti Allahın izniyle

Sağolasın canım, amin
Elbet var her işte bir hayır, geçti Allahın izniyle
Geçmiş çok şükür.
Öyle.
Gerçekten de bazen başımıza gelen dertlere çok üzülüyoruz haklı olarak elbet ama sabretmek gerek sonunda bizler için bu sıkıntıların karşılığında ya bir mükafat oluyor ya da o dertleri veren büyük Allahım bizi daha büyüğünden koruyor diye düşünürüm ben.
Sen de sağol canım.

Ellerine sağlık. :KK74:
Haftasonu instagramdan hep fellah köftesi tariflerine baktım,baktım,baktım...
Çok zor geldi gözüme,utandım kocaya göstermeye. :oops:
Eminim seninki harika olacaktır. :KK24:
Çok teşekkür ederim umarım öyle olur😘
Değişiklik olsun dedim:)Hep sebze,et yemekleri olmuyor.

Hepimize mutluluk,sağlık ve bereket dolu haftalar olsun inşallah! :KK3:
Her zaman her yerde en büyük Cim Bom diyerek başladık haftamıza çok şükür!:KK68:

Dün maç sonrası elimizde bayraklarla Alsancak'ta gez,oyna,zıpla derken metrodan inişimiz 12'yi geçiyordu.
Kocamla eve girmeden kokusu burnumuza kadar gelince seyyar kokoreçcide oturduk. Yıllardır kokoreç yemiyordum.:confused:
Ayıptır söylemesi o yediklerimiz sahur yerine geçsin dedik. 12 buçukta yarım ekmek üzerine 3 buçukta yeniden kahvaltı yapmak ayıp geldi. Benim bünye kaldırır,yerim de neyse...:-)
Çok yorulmuşuz ama bugün zor duruyorum işyerinde,az kaldı neyse ki.
Akşama da nasipse komşular bize iftara gelecek,cumartesi organize ettik hepsini.
Dünden biraz hazırlık yaptık.:hamarat:

İftar menümüz;
Kelle paça çorbası,dünden kocam hazırladı.:KK54:
Yayla çorbası. Dün anneciğim verdi. Ben ve benim gibi etli yiyecek sevmeyenlere.:KK60:
Kavurma. Buzlukta vardı,kocam çıkardı.
Salata. Kocam eve gidince yapar.
Pirinç pilavı. Onu ben yapacağım inşallah.:KK37:
Revani tatlısı. Canım Dr. Oetker çok yakın :KK74: arkadaşımdır kendisi. Kocamın canı istemiş.

Esneye esneye :uykucu: öğleden sonra 3'ü yaptık,çok şükür. Hadi bakalım hepimize kolaylıklar olsun inşallah.

Hepimizin ellerine kollarına sağlık.:KK60:
Allahım hepimizin oruçlarını,namazlarını,dualarını kabul etsin inşallah.:KK68:
Evimizin bereketi,sohbetlerimizin neşesi daim olsun inşallah.
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:

Hepimize mutluluk,sağlık ve bereket dolu haftalar olsun inşallah! :KK3:
Her zaman her yerde en büyük Cim Bom diyerek başladık haftamıza çok şükür!:KK68:

Dün maç sonrası elimizde bayraklarla Alsancak'ta gez,oyna,zıpla derken metrodan inişimiz 12'yi geçiyordu.
Kocamla eve girmeden kokusu burnumuza kadar gelince seyyar kokoreçcide oturduk. Yıllardır kokoreç yemiyordum.:confused:
Ayıptır söylemesi o yediklerimiz sahur yerine geçsin dedik. 12 buçukta yarım ekmek üzerine 3 buçukta yeniden kahvaltı yapmak ayıp geldi. Benim bünye kaldırır,yerim de neyse...:-)
Çok yorulmuşuz ama bugün zor duruyorum işyerinde,az kaldı neyse ki.
Akşama da nasipse komşular bize iftara gelecek,cumartesi organize ettik hepsini.
Dünden biraz hazırlık yaptık.:hamarat:

İftar menümüz;
Kelle paça çorbası,dünden kocam hazırladı.:KK54:
Yayla çorbası. Dün anneciğim verdi. Ben ve benim gibi etli yiyecek sevmeyenlere.:KK60:
Kavurma. Buzlukta vardı,kocam çıkardı.
Salata. Kocam eve gidince yapar.
Pirinç pilavı. Onu ben yapacağım inşallah.:KK37:
Revani tatlısı. Canım Dr. Oetker çok yakın :KK74: arkadaşımdır kendisi. Kocamın canı istemiş.

Esneye esneye :uykucu: öğleden sonra 3'ü yaptık,çok şükür. Hadi bakalım hepimize kolaylıklar olsun inşallah.

Hepimizin ellerine kollarına sağlık.:KK60:
Allahım hepimizin oruçlarını,namazlarını,dualarını kabul etsin inşallah.:KK68:
Evimizin bereketi,sohbetlerimizin neşesi daim olsun inşallah.
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Aminnnnnn. Yarısı bitti şükür. Ailemle geçirdiğim ramazanları özledim :KK43: kalabalık sofraları

Menüm
Etli nohut
Makarna böreği
Şehriyeli Pirinç pilavı
Mercimek çorbası
çiğ köfte
Muhallebili revani

Herkese hayırlı iftarlar..
Rabbim herkesin oruçlarını kabul etsin ibadetlerini makbul eylesin..
Ahıra aç susuz bağlanmış eşşek gibi sadece aç bırakmasın Rabbimiz hiç birimizi...

Hayırlı haftalar. Bayrama 2 hafta kaldi, Ramazan'ı yarıladık bile..
Bugun ku menum
Ezogelin corbasi(dün annemde yaptik biraz verdi)
Kıymalı bezelye yemeği
Esimin arkadaşlariyla yaptigi mangalda getirdigi birkac tavuk parcasi
Salata yada cacık

Menüm
Etli nohut
Makarna böreği
Şehriyeli Pirinç pilavı
Mercimek çorbası
çiğ köfte
Muhallebili revani

Herkese hayırlı iftarlar..
Rabbim herkesin oruçlarını kabul etsin ibadetlerini makbul eylesin..
Ahıra aç susuz bağlanmış eşşek gibi sadece aç bırakmasın Rabbimiz hiç birimizi...
Elinize sağlık.
Bizde akşam misafirlere mercimek köftesi yapacaktık ama aç karnına iyi olmaz diye çekindik.
Sizlere afiyet olsun.

X