Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2020)

âh bugün yine moral sıfır
Çarşamba 11 de çıkıp 15 e ancak gelmeyi düşünüyorum çocuklarla birlikte tabi birinin cişi birinin bezi hayaller hayatlar olmazsak 🙈

pirinc pilavı
tavuk sote
mercimek çorbası
salata

Sahura yine tost yaptım adamıma
Çocuklardan fazla dışarda siz oynuyormuşsunuz, akşam haberlere çıkıyormuşsunuz evde mahsur kalan annenin dışarı çıkma sevinci diye :) güzel düşünün güzel olsun :)

Ölçüsünü ne yapıyorsunuz acaba, ben göz kararı yapıyorum bazen oluyor bazen olmuyor.
26 yıllık evli olunca ben de göz kararı yapıyorum çoğu şeyi.
Suyun ölçüsü tahmini okmakla birlikte şu ölçüyü kullanıyorum.
Çorba için küçük bir çelik tencerem var.
1 kahve fincanı şehriyeye 3,5-4 bardak su
bu tencereye tam geliyor.

Arpa şehriye için de 1 çay bardağından 1 parmak az şehriye için 5 bardak su iyi oluyor.
Bir de suyu sıcak kullanıyorum ben.

26 yıllık evli olunca ben de göz kararı yapıyorum çoğu şeyi.
Suyun ölçüsü tahmini okmakla birlikte şu ölçüyü kullanıyorum.
Çorba için küçük bir çelik tencerem var.
1 kahve fincanı şehriyeye 3,5-4 bardak su
bu tencereye tam geliyor.

Arpa şehriye için de 1 çay bardağından 1 parmak az şehriye için 5 bardak su iyi oluyor.
Bir de suyu sıcak kullanıyorum ben.
Teşekkür ederim :KK9:

Hepimize sağlıklı ve mutlu haftalar olsun inşallah.:KK3:
Tüm işimizi gücümüzü rast getirsin inşallah büyük Allah'ım.

Sahura son 3 dakika uyanmışız. İlaçlarımız içip uyuduk.:uykucu:

İftarımıza gelince;
Kocama ciğer, patates, soğan yapacakmış kendine.
Ben de kendime canım :KK74: ATTRAENTE ATTRAENTE nin verdiği sebzeli arpalı pilavı denemek istiyorum. Bakalım ne maceralar gelecek başıma?:KK30:
Geçen canım :KK60: X xDerinMavix in verdiği arpalı çorbayı denedik, çok sıvı oldu. Arpalar pişmeyince habire su ekledik, bu defa sulu sulu :temizlik:oldu. İçtik tabii ama keyifsizdi.:KK23:

Yemek konusunda çok beceriksizim maalesef. Biraz da :olamaz: üşeniyorum galiba. Bekarken yumurta, tarhana, anne köftesi, tost, börek vs. ile iyi kötü geçiniyordum. Evlenmem :KK75: diyordum da çok şükür yemekleri muhteşem yapan bir adam Rabbim nasip etti.:KK73:
Arada hamurişi, tatlı denemek hoşuma gidiyor. Onlar da idare ediyor işte.:KK4: Her nasıl oluyorsa pirinç pilavım iyi oluyor maşallah. :KK72:
Allah'ım hepimizin kalbimize göre versin inşallah. En önemlisi bu bence.:KK37:

Hepimizin ellerine sağlık.:KK60:
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, dualarımızı kabul etsin en yakın zamanda inşallah.:KK36:

Aaa nasil sivi oldu canim un ekleniyor halbuki :KK43:

Benim bugün iftara;

Domatesli şehriye çorbası

Tavuk güveç

Tel sehriyeli pirinç pilavı

Salata❤ ve turşu tabiki. Hastasıyım ikisinin de.

Ev yapımı ayran da var meyve suyu da.

Yeterli zannımca.

Tatlı sevmiyorum. Arada sirada eşime yapsam da kendim yemiyorum. Bu sebeple benim menülerimde tatlıya pek rastlanmaz 😊

Arpacık soğan, havuç, patates ve minik köftelerle sulu köfte yaptım.
Görünüşü çok güzel umarım tadı da öyledir.
Kocam mercimekli bulgur pilavı istedi.
Huysuza mercimek karıştırmadan ayırdım.
Taze naneli, çörek otlu, keten tohumlu cacık dolapta soğuyor.
Dünden biraz zeytinyağlı semizotu var.
Tatlı olarak dondurma var.
Allah hepimizin sofrasına afiyet ve bereket versin.
Oruçlarımızı kabul etsin inşallah.
Hayırlı iftarlar...

Bugün temizlik yaptım, dip köşe evi kaldırdım yemek yapmaya halim kalmadı🙈
Aslında iyi oldu, dolapta geçen gün ki İzmir köfteden biraz vardı, dün yaptığım fırında baget ve pilav vardı, yoğurtlu çorbam ve birazda kızartmam vardı, onları temizledik şükür, yeni yemek yapsaydım bu et cinsi bir gün daha beklemezdi. Eşim baklavayla dondurmaya dadandı birkaç gündür o yüzden tatlı da yapmadım. Şu an günün en tatlı anı taze demlenmiş çay😀
Sahura akıtma istedi beni düşünme derdinden kurtardı sağolsun😍

Gunaydin kizlar nasilsiniz?

Bu sahura kalkma isi beni cok yoruyor. Uykum bolunuyor. Sahurdan sonra tekrar dalmam 1 2 saatimi aliyor. Tam uyumusken de artik oglum uyanıyor ve uykumu alamiyorum. Tum gun ceset gibi oluyorum :KK43:

Esim kabul etse gece yer yatariz. Sahura kalkmayiz ama o da onu istemiyor daha uzun olacak diye. O da hakli cunku disarida calisiyor. Allah'im günah yazmasin ama ramazan bitsin diye dua eder oldum :KK43: neyse bu kadar negatiflik yeter.

Sahurda
Esime kiymali bana mantar sucuk kasarli pide
Haslanmis yumurta
Domates salatasi
Esime yogurt ve cay
Bana soda

Iftara
Sütlü şehriyeli havuç çorbası (Oglum sadece bunu iciyor)
Eşime patates patlican oturtma
Bana kremali mantarli tavuk (Eşim mantar yemiyor)
Pirinç pilavı (Dünden)
Salata
Meyve

Gunaydin kizlar nasilsiniz?

Bu sahura kalkma isi beni cok yoruyor. Uykum bolunuyor. Sahurdan sonra tekrar dalmam 1 2 saatimi aliyor. Tam uyumusken de artik oglum uyanıyor ve uykumu alamiyorum. Tum gun ceset gibi oluyorum :KK43:

Esim kabul etse gece yer yatariz. Sahura kalkmayiz ama o da onu istemiyor daha uzun olacak diye. O da hakli cunku disarida calisiyor. Allah'im günah yazmasin ama ramazan bitsin diye dua eder oldum :KK43: neyse bu kadar negatiflik yeter.

Sahurda
Esime kiymali bana mantar sucuk kasarli pide
Haslanmis yumurta
Domates salatasi
Esime yogurt ve cay
Bana soda

Iftara
Sütlü şehriyeli havuç çorbası (Oglum sadece bunu iciyor)
Eşime patates patlican oturtma
Bana kremali mantarli tavuk (Eşim mantar yemiyor)
Pirinç pilavı (Dünden)
Salata
Meyve
Çocuklarım küçükken ben de öyleydim, birde çalışıyordum o dönem, çocuğunuz büyüyünce rahat edersiniz, tabiki sabah kalkıp işe gitme durumunuz yoksa, o çok kötü oluyor işte :)

X