Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2020)

Ben gelebildim çok şükür!:KK3:
Sahurumuzu biz de maalesef es geçiyoruz. Maalesef diyorum çünkü ben sahuru çok severim. Gecenin yarısında sofra telaşı, çok hoşuma gidiyor. Ama bu sene acıkmıyoruz hiç. İlaçlarımızı içip uyuyoruz. :uykucu:

İftarımıza gelince;
Bugün menü benden!!!:KK73:
Koca yine bilgisayarın :KK69:başından kalkamıyor, çok çok yoğun bugünlerde, kıyamam.

Tarhana çorbası. Çok şükür kavuştuk, günlerdir tarhanasızdık, kocam dün annesine uğrayınca almış, bol bol. Hep farklı çorbalar denemeye çalıştım, çok zorlandım. Kayınvalide tarhanası çok tatlı oluyor.:dondurma:
Bir tepsi nohutlu börek.
Bir tepsi Laliş böreği, adını böyle koymuştu, çok sevdiğimiz :KK74:rahmetli bir dostumuz. Aslında bildiğimiz patatesli gül böreği. Ama o dostun hatrına adını böyle kullanıyoruz böreğin.
Elma hoşafı bana. Börekle hoşafa bayılırım!!!:sampiyon:
Kocaya çay.
Tatlı olarak da sonunda kocam güllaç getirmiş. Ellerimle doya doya yaptım, ben bol meyveli seviyorum harika oldu, inşallah tadı da güzeldir.:spor:
Kocama A101 pastası, güllaç sevmez o.

Börekler pişsin, kendimize ayırıp paketleme yapacam. Kocam yarın gene işe gidecek dönüşte iki anneye uğrayıp :KK55:börek ve güllaç verecek. Geçen senelerde iftar daveti telaşı oldu üzerimde, onlar da afiyetle ve şifa ile yesinler inşallah.:KK37:

Hepimizin ellerine sağlık.:KK60:
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, dualarımızı, tesbihlerimizi, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah en yakın zamanda. :KK36:

Mercimek çorbası
taze fasulye
pilav
salata

bugun önce gebelik kan tahlili için hastane sağlık ocağı arası mekik dokudum 😬
sonra çocuklara biraz zaman geçirdik dışarda iki ay sonra kuzular dışarı çıktı 😍😍😍

eve gel banyo vs derken hala ben pert nasıl kalkıp yemek yapacağım diye düşünüyorum

ki benim yemekler hep basit şeyler 🙈😄

Yine yemek konusunda tıkandım
Menü okumaya geldim
Her gün bir şeyler düşünüp yapmaktan çok sıkıldım
Bizim evde fırın yok tek set üstü
Aklıma bugün durup durup balık geliyor
Şöyle bir ızgara balık olsaydı özledim
Arkadaşım basit kapaklı ızgaralar oluyur.
Kvm getirmiş bana.
Üstten ısınıyor rezidans var üstte.
Balık pişirip kapya biber, patlıcan közlüyoruz.
Bir araştırın isterseniz yer de kaplamıyor.
İşiniz bitince kaldırıyorsunuz.

Dünden domates çorbamız var.
Tavuk dünyası kekiklim yapacağım.
Terbiyeledim tavukları henüz pişirmedim.
Yanına peynirli, cevizli demleme erişte.
Cacığa zaten abone olduk.
Kocamın nerden aklına geldiyse irmik helvası istedi 45 dk ocak başında kaldım umarım güzel olmuştur.
Herkese hayırlı iftarlar, bereketli sofralar olsun.

Tam bahsettigim yerde mi senin de canim?
Artik bunu dusunmekten kendimi hasta edicem. Internette okuyorum beyin anevrizmasi falan yaziyor daha da geriliyorum.
Sahurda agri kesici icip yattim suan yok agrim. Ama etkisi gecince baslar kesin :KK43:

Sol kulağımın arkasından boynumun ve ense kökümün sol tarafını içeren alan, lanet bir ağrı gündüz dinlenmek falan etki etmiyor illa gece uyuyacağım. Bir de cereyanda kalınca oluyor o ağrı sanırım boynumdaki kasların tutulmasından. Anevrizma falan olsa ağrı kesici ile dinmez ağrınız, o çok farklı bir şey bildiğim kadarıyla

Attım kendimi sokağa bugün, 6000 adım yürüdüm, çok tatlı rüzgarlı bir hava vardı, güzel bir parkımız var burada oraya da uğradım, ayakkabılarımı çıkarıp çimlere bastım, başağrım birden bıraktı, günlerdir ağrıyor ş... siz, biraz topraklama lazımmış galiba😁corona günlerinde toprak özlemi hatırası olarak ayaklarımın resmini bile çektim😂 Ne büyük nimetmiş toprağa basmak, yürümek, çok şükür Rabbime🤲🏻

Bugün iftar menümüz;

Tarhana çorbası
Pazı yemeği(ıspanak gibi pişirdim )
Bulgur pilavı
Pazı saplarından tava
Cacık
Biraz mücver ve karışık kızartmam da var onlarıda koyarım ortaya bitsin atılmasın
Eşimin baklavası var, bende biraz dondurma yerim

Aklım, ruhum pazıda😂içim şişti patlıcan ve kızartma türevlerinden, sebze açlığı çekiyorum şu an. Eşim oruçlu diye canının çektiği şeyleri yapıyorum onlarda hep kızartılarak yapılan şeyler, bayıldım artık🙈

Son düzenleme:
Sol kulağımın arkasından boynumun ve ense kökümün sol tarafını içeren alan, lanet bir ağrı gündüz dinlenmek falan etki etmiyor illa gece uyuyacağım. Bir de cereyanda kalınca oluyor o ağrı sanırım boynumdaki kasların tutulmasından. Anevrizma falan olsa ağrı kesici ile dinmez ağrınız, o çok farklı bir şey bildiğim kadarıyla
Ben boyna dogru bi hissetmiyorum sadece o dedigim bolge. Artik korkutmaya basladi beni. Gece uyurken ben de hissetmiyorum. Ama sahura kalkayim ya da sabah kalkayim hafif hafif hissettirmeye basliyor hemen.

Attım kendimi sokağa bugün, 6000 adım yürüdüm, çok tatlı rüzgarlı bir hava vardı, güzel bir parkımız var burada oraya da uğradım, ayakkabılarımı çıkarıp çimlere bastım, başağrım birden bıraktı, günlerdir ağrıyor ş... siz, biraz topraklama lazımmış galiba😁corona günlerinde toprak özlemi hatırası olarak ayaklarımın resmini bile çektim😂 Ne büyük nimetmiş toprağa basmak, yürümek, çok şükür Rabbime🤲🏻

Bugün iftar menümüz;

Tarhana çorbası
Pazı yemeği(ıspanak gibi pişirdim )
Bulgur pilavı
Pazı saplarından tava
Cacık
Biraz mücver ve karışık kızartmam da var onlarıda koyarım ortaya bitsin atılmasın
Eşimin baklavası var, bende biraz dondurma yerim

Aklım, ruhum pazıda😂içim şişti patlıcan ve kızartma türevlerinden, sebze açlığı çekiyorum şu an. Eşim oruçlu diye canının çektiği şeyleri yapıyorum onlarda hep kızartılarak yapılan şeyler, bayıldım artık🙈
Geçmiş olsun Allah
Sağol canım :KK200:
Kv nereli:)
Malatya 'lı

Ben boyna dogru bi hissetmiyorum sadece o dedigim bolge. Artik korkutmaya basladi beni. Gece uyurken ben de hissetmiyorum. Ama sahura kalkayim ya da sabah kalkayim hafif hafif hissettirmeye basliyor hemen.

Ben bu ağrıyı her yıl bir ay çekiyorum, Nisan Mayıs arası başlar, mevsim değişiminden de olduğunu düşünüyorum bazen. Sol kulağımda sinir kaybı var ve üstüne de alerjim var mevsim geçişleri kabusa dönüyor her yıl🙈 yine de Rabbim beterinden korusun hepimizi🤲🏻

X