Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2020)

Hanimlaaaar selam. Kaldi son 2 gun.

Sahurda salamli cheddarli tost, haslanmis yumurta, karpuz, esime cay bana süt vardi.

Aksam menusunde tavuk zehirlenmesi var :KK70:

Dünden az bir tavuk corbam ve tavuklu bezelyeli misirli pilavim var.
2 parca dev tavuk gogsu vardı. Bir parcasiyla kendime Boleyn Kizi Boleyn Kizi tarifi ile barbeku soslu tavuk yaptim. Bir parcasiyla da esime sote yaptim digerinden yemez belki diye.
Karpuz keserim yine. Bir de su raffaelo pudingten yaptım sonunda soguyor.

Canim ben de yaptim basta bana da baya civik gorundu. Dolaba kaldirdim az once baktim da koyulasmis epeyce. Iyice kati olmasin zaten.
Biraz içim rahatladı sağolun.
Nişasta bekleyince katılaşıyor evet
ben de ona güveniyorum.
Portakal peltesi yapıyorum sütlü irmik tatlısının üzerine, dökerken epey akışkan olsa da bekleyince donuyor.
Tatlının kokusu çok güzeldi.
Üzerini de Hindistan cevizi ve çilekle süsledim.
İnşallah tadı da güzeldir.
Sizinki de eminim güzel olmuştur,
ellerinize sağlık.

Biraz içim rahatladı sağolun.
Nişasta bekleyince katılaşıyor evet
ben de ona güveniyorum.
Portakal peltesi yapıyorum sütlü irmik tatlısının üzerine, dökerken epey akışkan olsa da bekleyince donuyor.
Tatlının kokusu çok güzeldi.
Üzerini de Hindistan cevizi ve çilekle süsledim.
İnşallah tadı da güzeldir.
Sizinki de eminim güzel olmuştur,
ellerinize sağlık.

Insallah ikimiz de beklediğimiz sonucu aliriz. Zira koku gercekten cok guzeldi 😍

Hanimlaaaar selam. Kaldi son 2 gun.

Sahurda salamli cheddarli tost, haslanmis yumurta, karpuz, esime cay bana süt vardi.

Aksam menusunde tavuk zehirlenmesi var :KK70:

Dünden az bir tavuk corbam ve tavuklu bezelyeli misirli pilavim var.
2 parca dev tavuk gogsu vardı. Bir parcasiyla kendime Boleyn Kizi Boleyn Kizi tarifi ile barbeku soslu tavuk yaptim. Bir parcasiyla da esime sote yaptim digerinden yemez belki diye.
Karpuz keserim yine. Bir de su raffaelo pudingten yaptım sonunda soguyor.
Ayy sonucu mutlaka yaz bana😍

C CiNNET NUR arkadaşımızın kızı yoğun bakımdaymış, çok üzüldüm müsait olan Arkadaşlardan belki Yasin-i Şerif okumak isteyenler olur.

Hayırlı akşamlar güzel arkadaşlarım hayırlı iftarlar, bugün kü menüm et sote, bulgur pilavı, cacık. Tatlı olarak portakallı lokum ev yapımı, kavala kurabiyesi.
Sahur için. Kuru biberli, konserve domates kavurması. Kahvaltılık,çay afiyet şifa olsun inşallah.
Ben de bugün bulgur pilavına eklemek için tukaş'ın kuru domates konservesini açtım,
çok beğendim, alışveriş listemde bittiğinde alınacaklar listesinde bundan böyle.

Ramazan bitsin epey bir süre akşam yemeği yemeyeceğim ve yapmayacağım sanırım
Yani söylenmemeye çalışıyorum ama yemek yapmaktan bir bıkkınlık geldi.
Dışarıdanda bir şey söylemiyoruz.
Ben çalıştığım yada diyette olduğum için bu kadar yemek yapmıyordum.

Allah 3 çocuklu öğle ayrı akşam ayrı yemek yapan kadınların yardımcısı olsun.
Kaldı iki gün

Sahura sucuklu omlet
Klasik kahvaltılıklar ve zahterli zeytin var

C CiNNET NUR arkadaşımızın kızı yoğun bakımdaymış, çok üzüldüm müsait olan Arkadaşlardan belki Yasin-i Şerif okumak isteyenler olur.
Hepimizin cuması mübarek olsun inşallah. Ben menümü birazdan yazarım, önce C CiNNET NUR un bebesine Yasin okuyacağım, teşekkür ederim paylaşım için. Allahım her hastaya şifa versin inşallah.
Yine gelirim birazdan.

Canım cumamız geldi çok şükür! :KK3:

Hem de Ramazanımızın son cuması! Mübarek olsun, dualar kabul olsun, hastalar şifa bulsun en yakın zamanda inşallah. C CiNNET NUR un bebesine çok :KK51:üzüldüm. Rabbim yardım etsin inşallah.:KK74:

Sahurumuz bizim hep aynı gidiyor. Hurma, ilaçlar ve su.:temizlik:

İftarımızı dün kocam annesiyle babasıyla beraber hazırlamışlar. Allahım razı olsun.:KK36:

Tabii ki başlangıç benim sevgili tarhanamız.:KK69:
Dün kayınvalideciğim ve kayınpederimin elleriyle açtığı :hamarat:kıymalı pide, kaşarlı pide ve lahmacun.
Kocam dün bir de bir tepsi peynirli bir tepsi de patatesli poğaça :KK57: yapmış. Adam iyice aştı kendini. Dün gece tadına baktım, harika :KK72:olmuş. Yumuşacık!!!:KK71:
Kadayıf hamur olmuş, dondurma ile beraber deneyeceğiz bu gece kendisini.:dondurma:

Aaa bir de çok şükür dün karpuz getirmiş, kavuştuk birbirimize!:anne:

Maşallah gene çok bereketli soframız varmış.
Hepimizin ellerine sağlık.:KK60:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, dualarımızı, tesbihlerimizi, ibadetlerimizi kabul etsin en zamanda inşallah.:KK36:

Selam kizlar. Son 1 sahur kaldi. Acikcasi artik uykum bolunmeyecegi icin seviniyorum. Tum ramazan boyunca zombi gibiydim cunku

Bu arada sahurda buz gibi hava ve yagmurla karsilastim. En sevdigim havadir. Oglum da yagmuru cok sever. Sahurda uyandi o da yagmuru izledik beraber 💕

Sahurda patates kizartmasi, haslanmis yumurta, karpuz, esime cay bana süt vardi.

Iftara tarhana çorbası, dunden barbekü soslu tavuk ve kremali makarna var onu ben yerim. Tavuk sote var onu esim yer. Sadece pirinc pilavi yapıcam esime. Raffaelo pudingimden 1 kase var. Esim tulumba almis ondan da var. Allah bereket versin 💕

X