Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2020)

Herkese hayırlı akşamlar.. 💕💕

derin sularda derin sularda ablacım geçmiş olsun. İnşallah daha iyisindir. 😘
Dolmayı da antep usulü yapıyorum ben eşimden ötürü, içinin kıyması çiğden konuluyor ama öyle bir yoğuruluyor ki neredeyse öyle pişiyor. 😀😀

Bugünkü menüm :
Havuçlu yayla çorbası
Hasanpaşa köfte / pirinç pilavı
Ayran
Çoban salata
Güllaç

Laale Laale bende güllacın sunumunda çilek kullandım çok şık oldu. İçine de ince bilek ince bilek in dediği gibi sadece ceviz kullandım. 💕
Eline sağlık 💕💕💕🥰🥰

güllaç bir defa denedim ablam muhallebi li yapmıştı bir sefer onun tarifini uyguladım ama uzaktan yakından ilgisi yoktu onun yaptığı ile 🙈😄

gecenlerde eşim dışarıdan aldı güzeldi yendi fakat ne kadar denedimse ablamın yaptığının tadını alamadım hiç bir daha 🤔

kolay gibi görünse de belli püf noktaları mi var ki acaba bilemiyorum elinize sağlık herşeye rağmen emek verip denediniz 😍
Sütün ısısını iyi ayarlamak gerekiyor. Bence en önemli püf noktası bu.

Muhteşem ve bol gülücüklü hafta sonu olsun hepimize inşallah.:KK3:

Biz yanmaya başladık, nasıl sıcak anlatamam. Tam deniz havası. Eğer bu hastalık olmasaydı şu anda belki de yüzüyor olurduk.:KK75:
Olsun sağlık olsun da daha çok güzel günlerimiz/gecelerimiz olur inşallah.:KK55:
Sahurumuz hep aynı!
Hurma, ilaçlar ve su.:temizlik:

İftarımızda bugün kısmen hazır.:ıslık:
Mercimek çorbası. Kayınvalideciğimden, bugün biter nasipse.
Ispanaklı börek kocama.Hoppa
Peynirli börek bana.
Börekler de tabii ki yine kayınvalideciğimden, el açması.:hamarat:
Kuzu kavurma. Tabii ki kocama, buzlukta pişmiş varmış, o şekilde beyan etmiştir kendisi.:KK69:
Zeytinyağlı yaprak sarma.
Bana güllaç. Muhteşem:KK73: olmuş, çok sevindim.
Kocama irmik helvası. O da bugün bitse iyi olur.

Bu azar azar yemekler bugün biterse yarına temiz bir sayfa açarız mutfakta :KK31:inşallah. Kahvaltı çok özledik. Kumpir canım ister. İnsanoğlu doymuyor maalesef.:işsiz:

Allahım nefsimize hakim olmayı nasip etsin inşallah.:KK39:

Hepimizin ellerine sağlık.:KK60:
Allahım olmayanlara da versin inşallah.:KK74:
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, dualarımızı, ibadetlerimizi, tesbihlerimizi kabul etsin en yakın zamanda inşallah. :KK36:

Yasaklı bir Ankara gününden merhaba herkese 💕💕
Ekmeğimiz bitmişti ekşi maya ekmek yaptım bugün. Çok bereketli oluyor tavsiye ederim.

Kemikli et çıkaracaktım dolaptan unutmuşum o yüzden tavuklu güveç yaptım. Birer tane kalmış patlıcan ve kabak vardı. Değerlenmiş oldular.
Yanına pilav yapacağım. Artık ne pirinç görmek istiyorum ne de pilav :sinirli: Eşim neredeyse her yemeğin yanına pilav istiyor. Kızımında favorisi pöfffffffff.

Çorba pek içilmiyor bizim evde ama az bir şey şehriye yapabilirim yinede.
Dün ayran yapmıştım bugün cacığa dönüşecek o.
Tatlı olarak tiramisu yaptım yine eşimin isteği oda.

Sabah temizlik yaptım. Gün bitmek bilmiyor bugün. Eşim oruç tutmuyor mutfakta yaptığım ekmeği tırtıklıyor şu anda sanırım :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Bizden böyle haberler:KK200::KK200::KK200::KK200:
Herkesin sofrası bereketli olsun inşallah.

En son bi tavuk dürüm yapmıştım. Aslında eşim cok severek yedi. Ama ben tavukta tavuk kokusunu sevmiyorum. Tavuk kokusu olmamalı.

Mesela tavuk dünyasındaki barbeküs soslu tavukta hic tavuk kokusu yok. O çok iyi oluyordu.

Neyse bugun de köfte dürüm yapacağım. Akcaabat köfte .kızarmış patates. Marul. Domates. Turşu.

Lavaşa saracağım.

Yanına içecek olarak ayran ile meyve suyu yaptım.

Çorba yok. Ama yapasim da yok.

Şu an tek istediğim su.

1 bardak serin suya 50 lira veririm şu an net.

En son bi tavuk dürüm yapmıştım. Aslında eşim cok severek yedi. Ama ben tavukta tavuk kokusunu sevmiyorum. Tavuk kokusu olmamalı.

Mesela tavuk dünyasındaki barbeküs soslu tavukta hic tavuk kokusu yok. O çok iyi oluyordu.

Neyse bugun de köfte dürüm yapacağım. Akcaabat köfte .kızarmış patates. Marul. Domates. Turşu.

Lavaşa saracağım.

Yanına içecek olarak ayran ile meyve suyu yaptım.

Çorba yok. Ama yapasim da yok.

Şu an tek istediğim su.

1 bardak serin suya 50 lira veririm şu an net.
Eline sağlık. Süper fikirmiş. Bende köfte dürüm yapayım bir gün.

Dolapta yayla çorbası, pilav, bol soğanla kavrulmuş kıymam, patetes kavurmam ve vişne hoşafım var. Kaşarlı mantarı dün yapmadım, bugün yapıcam, bir de salata. Tatlı olarakda az vezir parmağı var, magnolya da yaptım bugün büyük oğlum çok istedi. Kavun ve hurma da olur. Allah bereket versin, dualarımızı ve niyetlerimizi kabul etsin, Amin :)

Bugün iftara dünden kalan az bir mercimek çorbası var.
-zeytinyağlı taze fasülye yapacağım
-salata ve ayran
-yanına peynirli makarna (alakasız oldu ama canım istedi burada okumuştum sanırım aklımda kalmış)
Nasıl yapiyorsunuz peynirli makarnayi.

Ben genelde zerdacalli ve feslegenli yapıyorum. Müthiş oluyor

Gene iftar telaşı düştü bana bundan 2 saat önce karar veremiyorum ne yapsam diye en son verdim gittim ocaga koydum

Nohut sulusu

Burgur pilavı

Ve kolaaaaa
Hamile degilim evli bile degilim ama kola aşeriyorum resmen 😂😂
Bende bazı tavuk ve et yemeklerini kolayla seviyorum, özellikle ızgaraaaa, yasak kalksa da yapsaaaak:kk77: (kendimi şu an fil necati gibi hissediyorum :))

Nasıl yapiyorsunuz peynirli makarnayi.

Ben genelde zerdacalli ve feslegenli yapıyorum. Müthiş oluyor
Bende Hatay peyniri (normalde künefe peynirinin tuzlusu gibi) var onunla yapıyorum.
Makarnayı haşlıyorum.
Alıp süzdükten sonra bir tencerede zeytinyağını hafif ısıtıp içine toz kırmızı biber ekleyip makarnaları ekleyorum
Doğradım peyniri ekleyip hafif erir kıvama gelince kıyılmış maydanoz ve dereotunu ekleyip hemen altını kapatıyorum.

X