Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Yok çok çeşit yapmıyorum aslında ama Ramazan olunca insan biraz özenmek istiyor, sadece püreli köfte salata yaptığım çok oldu, ama iyiki de yapmışım, püreli köfte fazla olduğu halde bir paket makarna yendi çok az kaldı geriye,

Hayırlı günler herkese Bugünkü iftar menüm;
Mercimek çorbası (dünden)
Fırında soslu tavuk
Pirinç pilavı
Salata, ayran
Ben tavuğun sosuna sarımsak, kırmızı biber, kekik, 1 kaşık yoğurt ve bir tatlı kaşığı domates salçası koyup 1 gece önceden marine edip dolaba koyuyorum böylece sosu içine çok güzel çekiyor. Yine akşamdan marine ettim.
Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin, Rabbim durumu olmayanlara bol bol rızık versin İnşaAllah. Hayırlı huzurlu iftarlar

Merhabalar ,dışarda işlerim vardı açık havada yürüdüm bayağı araç kullanmamak icin ,yorulmusum . Dünden bamya yemeği var aslinda ama belki geniş bir kahvaltı sofrası kurarım ,gözleme ve yoğurt da eklerim yanına yeter . Tatlı da var evde yine dünden .Markete ugradim gelirken soğuk baklava alicaktim .Dondurulmuş şekilde satıyorlar . Ama kalmamış maalesef ,hoş markette istediğim hiçbir şey kalmamıştı ,gecikmisim demek ki

Herkese Hayırlı Ramazanlar ...

Misafire yemek yapmayı o kadar özledim ki . O telaşlar. Sabahtan akşama kadar mutfakta haldir haldir yemek pisirmesi. Allah kabul etsin.

Ben ne yapsam bugüne bilmiyorum ya. Sebze yemeği yapmak istiyorum ama sizlerden kopya çekeyim biraz bakalım.
Ben geçen fırında türlü yaptım. Patates kabak patlıcan kırmızı biber sivri biber. Sogan sarımsak. Yarm kilo kuşbaşı tavuk göğüs eti. Hepsi aynı büyüklükte doğradım. Salça baharat az yağ. İki bardak kadar ekledim fırına verdim. Harika oldu. Çok lezzetliydi. Sebze sevmem ben. O yüzden içinde et türü bişey olması lazım. Kızartma dan olduğu için çok hafif olmuştu.

Tarif verebilir misin. Aklıma düştü şimdi

Şöyle ama kremasını farklı yaptı.Profiterol kreması gibi hem içine hem dışına

Çikolata Soslu Donut Tarifi İçin Malzemeler​

• 3-4 su bardağı un
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 yumurta
  • Yarım çay bardağı süt
  • 1 çay bardağı ılık su
  • Yarım paket yaş maya
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
Üzeri İçin:

• 1 kutu krema
  • 120 gr bitter çikolata
Kızartmak için:

• 2 su bardağı sıvı yağ
  1. Sütü ılık hale getirin ve mayayı, tereyağını, şekeri ekleyip eritin.
  2. Un, su, tuz ve yumurtayı bir kaba alın yoğurun.
  3. Hamurun içine ılık hale getirdiğiniz karışımı dökün ve iyice yoğurun.
  4. Kulak memesi kıvamında olması gerekiyor. 1 saat mayalanması için bekletin.
  5. Mayalanan hamurdan küçük parçalar koparıp yuvarlak hale getirin ve ortasını delip parmağınızla düzeltin.
  6. Tavada yağı kızdırın donutları kısık ateşte kızartın.
  7. Tabağa kağıt havlu serin ve kızaran donutları havlunun üzerine koyun.
  8. Bu işlem bittikten sonra sos tenceresine kremayı koyun kaynamaya yakın alın ve bitter çikolataları kırıp karıştırın.
  9. Donutların yarısını sosa batırın ve soğumaya bırakın. Afiyet olsun.

Hiç aklımda yoktu. Markete çıtır pane harcı görünce almış bulundum. Paneli çıtır tavuk . Patetes kızartması. Salata . Tarhana çorbası var dünden. Tatlı yok. Ramazanda diyet çok zor. En azından almamaya çalışıyorum şuan. Ramazan sonrası diyetisyen e baslicam tekrar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…