Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Şöyle ama kremasını farklı yaptı.Profiterol kreması gibi hem içine hem dışına🤗

Çikolata Soslu Donut Tarifi İçin Malzemeler​

• 3-4 su bardağı un
  • 2 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 yumurta
  • Yarım çay bardağı süt
  • 1 çay bardağı ılık su
  • Yarım paket yaş maya
  • 2 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
Üzeri İçin:

• 1 kutu krema
  • 120 gr bitter çikolata
Kızartmak için:

• 2 su bardağı sıvı yağ
  1. Sütü ılık hale getirin ve mayayı, tereyağını, şekeri ekleyip eritin.
  2. Un, su, tuz ve yumurtayı bir kaba alın yoğurun.
  3. Hamurun içine ılık hale getirdiğiniz karışımı dökün ve iyice yoğurun.
  4. Kulak memesi kıvamında olması gerekiyor. 1 saat mayalanması için bekletin.
  5. Mayalanan hamurdan küçük parçalar koparıp yuvarlak hale getirin ve ortasını delip parmağınızla düzeltin.
  6. Tavada yağı kızdırın donutları kısık ateşte kızartın.
  7. Tabağa kağıt havlu serin ve kızaran donutları havlunun üzerine koyun.
  8. Bu işlem bittikten sonra sos tenceresine kremayı koyun kaynamaya yakın alın ve bitter çikolataları kırıp karıştırın.
  9. Donutların yarısını sosa batırın ve soğumaya bırakın. Afiyet olsun.
Çok teşekkür ederim. ♥️ Afiyet olsun sizede

Ben geçen fırında türlü yaptım. Patates kabak patlıcan kırmızı biber sivri biber. Sogan sarımsak. Yarm kilo kuşbaşı tavuk göğüs eti. Hepsi aynı büyüklükte doğradım. Salça baharat az yağ. İki bardak kadar ekledim fırına verdim. Harika oldu. Çok lezzetliydi. Sebze sevmem ben. O yüzden içinde et türü bişey olması lazım. Kızartma dan olduğu için çok hafif olmuştu.

Bunu çok canım çekti ya geç gördüm o yüzden yapamadım. Ispanak yemeği yaptım o bugün bitti. Yarına bunu yapabilirim. Tarif için teşekkür ederim, elinize sağlık. 🥰

Sahura kahvaltı burger yapıyorum, Emir Yargın'ın tarifiyle. Kendisine referans vermemek olmaz, denemek isteyenler şöyle buyursun. Gayet doyurucu oluyor. Tavsiye ederim.

NaaNaa NaaNaa sabah namazından sonra isminle dua ettim. Ve aldığın sonuca çok sevindim.

Sonrasinda hepimize cümlemize dua ettim.

Bdv den sonra burda iftara ne yapsam diye düşünen normal hanımlar ve işinde gücünde çalışan normal beyler okuyunca mest oluyorum.

Bdv den sonra bi tek biz normal hayat yaşıyoruz zannediyorum🙈

Bugün tavuk çorbası yaptım. Yanina ablam patatesli bir tarif verdi. Onu yaptım .

Salata her zaman olur . Ben salatasız akşam yemeği yiyemiyorum 😊

Dün kuru patlıcan ile kabak almıştım. Az önce onlardan dolma yapıp dondurucuya attım.

Ben trabzonda yaşıyorum. Kuru şeyler burda nemlenip küfleniyor. O sebeple almıyordum ne zamandır.

Dondurucuya atmak aklima gelmemişti hic. Fikri Nevreste Nevreste abla verdi. Allah razi olsun 🙏

Allah iftara kavuştursun hanımlar.

NaaNaa NaaNaa sabah namazından sonra isminle dua ettim. Ve aldığın sonuca çok sevindim.

Bdv den sonra burda iftara ne yapsam diye düşünen normal hanımlar ve işinde gücünde çalışan normal beyler okuyunca mest oluyorum.

Bugün tavuk çorbası yaptım. Yanina ablam patatesli bir tarif verdi. Onu yaptım .

Dün kuru patlıcan ile kabak almıştım. Az önce onlardan dolma yapıp dondurucuya attım.

Ben trabzonda yaşıyorum. Kuru şeyler burda nemlenip küfleniyor. O sebeple almıyordum ne zamandır.

Dondurucuya atmak aklima gelmemişti hic. Fikri Nevreste Nevreste abla verdi. Allah razi olsun 🙏

Ellerine sağlık canım🤗
İçini doldurmadan bile yapabilirsin.Ama böyle rahatlık olmuş😊
Afiyet olsun🤗

Bunu çok canım çekti ya geç gördüm o yüzden yapamadım. Ispanak yemeği yaptım o bugün bitti. Yarına bunu yapabilirim. Tarif için teşekkür ederim, elinize sağlık. 🥰

Sahura kahvaltı burger yapıyorum, Emir Yargın'ın tarifiyle. Kendisine referans vermemek olmaz, denemek isteyenler şöyle buyursun. Gayet doyurucu oluyor. Tavsiye ederim.

Yarın izlerim tarifi. Burger deyince akan sular durur bende🤣🤣. Yemeği dene canm. Pişman olmazsin inşallah. Baharat olarak pul biber toz kırmızı biber karabiber attm. Ama azar azar. Bide varsa biber salçası ekle. Şimdiden afiyet olsun 🙈

Yarın izlerim tarifi. Burger deyince akan sular durur bende🤣🤣. Yemeği dene canm. Pişman olmazsin inşallah. Baharat olarak pul biber toz kırmızı biber karabiber attm. Ama azar azar. Bide varsa biber salçası ekle. Şimdiden afiyet olsun 🙈

Olacağımı sanmıyorum, müthiş duruyor tarif. 😋

Yaaa ben yine çok duygulandım😪Allah hepinizden razı olsun.🤲Sabah eşim işten gelince biraz yürüyüşe çıktık beraber açık havada vakit geçirmek öyle iyi geldi ki anlatamam...

İftar menüm,
Tarhana çorbası,
Fırında etsiz tava yemeği
Mevsim salata
Hayırlı iftarlar,Allah hepimize sağlıkla,ağız tadıyla yemeyi nasip etsin.

Hayırlı günler herkese🤗
Bugün eşim dışardan getirecek iftar yemeğimizi ne olacağını bende bilmiyorum❤
Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin, Rabbim durumu olmayanlara bol bol rızık versin İnşaAllah. Hayırlı huzurlu iftarlar

Merhabalar hanımlar

Genelde önceki akşamımızdan kalan yemekleri gündüz çocuklarıma yediririm.
Dolayısıyla bir sonraki güne yemeğim kalmıyor çoğu zaman.
Bazen de kalıyor, çok yaptıysam eğer.
Ay öyle işte🤭
Sağlık olsun.
Bugun biraz üşendim,herşeye üşendim sanki.
Sabah bir çorba yaptım o kadar.

Yoğurt çorbası
Ve dışardan eşimin getireceği bir yemek olacak menümüz.
Sürprizmiş ne olduğu, kendisi öyle dedi bakalım🤩
Tatlı olarak da soğuk baklava

Allah bereket versin herkese hayırlı iftarlar olsun.

Sahurda da pastırmalı yumurta yapacağım.
Rahatsız olacağız ve çok susayacağız ama buna değer 😄

Sevgiler🙋🏻‍♀️

Herkese kolay gelsin canlar birkac gundur bakamadim buraya

Son 3 gunluk menumu yazayim gelmisken belki fikir olur
Sali gunu yayla corba sogan lahana dolmasi ve makarna . Tatli yas pasta
Dun tavuklu mantat sote pirinc pilavu ve gullac

Bugunde kofte patates nugget kizartmasi pilav belki az salata da yaparim . Bimden kunefe aldim cayin yanina da onu yeriz insallah

Hayirli iftarlar 🤗🤗

X