Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Mercimek çorbası
Firinda etli patlıcanlı yemek
Tel şehriyeli pirinç pilavi
Salata
Ayran

Yemek bol oldu . Yarın ve sonraki güne de gider sanırım .

Patlıcanlar buzluktaydi. Yazın tarladan toplamıştım ❤

Ayranı da kendim yaptım.

Hazır ayran , hazir corba, et ve tavuk bulyon almıyorum eve.

Allah herkesin sofrasına bereket versin sevgili hanımlar ❤

Iste damak tadi demekki seveni gercekten cok seviyor bende sutlu tatli bagimlisiyim ama gullac icin int.te birisi islak pecete gbi demistu hakikaten bana da oyle geliyor iste ama 1 kere yaptim yedik gecen hafta olsa yerim yani 🤣 ama bidaha ne zaman yapayim derim canim ister bilemiyorum

Trileceye bayilirim mesela bugun yalanci profiterol yapacagim oda favorim gercegnden dha cok seviyorum .
Bende güllaç sevmem ama trilece ye bayılirim

Ben ilk kez evlenince tattım o tatlıyı .Köpüğü olmasa daha hoş olmaz mı acaba 🙈 Kurabiyesi çok güzel çünkü yani ben çok beğendim içi fıstık dolu ama köpüğü ağır .Mersinliler çok seviyor özellikle Ramazanda yenirmis bende mi bı gariplik var bilemedim.
Bende 1 buçuk yıldır mersin deyim. Kerebici sevemedim.kurabiye gibi üstünde kaymak. Ama tabi sevenler çok. Fiyatı da iyi yani çokta ucuz degil

Hayırlı akşamlar, menülerin hepsi birbirinden güzel, yapanların eline sağlık, yiyenlere afiyyet olsun,
bugün iftarda kahvaltı yapacağız,
Yayla çorbası
Hamur mayaladim, ya kizartirim ya da açılabilecek gibiyse peynirli sıkma yapabilirim
Melemen
Patares kızartması
Belki bir kaç tane pacanga böreği kızartabilirim,

Tatlı olarak kızım trilece yaptı
Biraz soğuk baklava kalmıştı dünden
Ve en önemlisi çay
Trilece yi çok seviyor um ama 2 çeşit süt olması lazım diyorlar.normal süt kullandık ta güzel olmazmi

Bende 1 buçuk yıldır mersin deyim. Kerebici sevemedim.kurabiye gibi üstünde kaymak. Ama tabi sevenler çok. Fiyatı da iyi yani çokta ucuz degil
Ya bence genel olarak yeme içme fiyatları uygun değil Mersin'de .Değer mi değer gerçi malzeme kalitesini düşününce .
Ne güzel demissiniz kurabiye üstü kaymak diye 😄

Trilece yi çok seviyor um ama 2 çeşit süt olması lazım diyorlar.normal süt kullandık ta güzel olmazmi
Manda sütü yağlı olduğu için tercih ediliyor .Ama ara ki manda sütü nerdee, zor bulursunuz bence :) Benim anneannem yapardı ben çocukken hiç sevemedim ,son 5 yıldır da çok meşhur oldu .

Ellerinize sağlık , dışardakini seviyorsanız zaten yaptığınız çok daha güzel olmuştur 😊

Ben normal süte bazen krema, bazen de sütün kaymağını ekleyerek yapıyorum, üzerine de A 101'deki soslardan döküyorum, herkes bayılıyor. Yaptığım en kolay,en hafif ve en lezzetli tatlılardan.

Manda sütü yağlı olduğu için tercih ediliyor .Ama ara ki manda sütü nerdee, zor bulursunuz bence :) Benim anneannem yapardı ben çocukken hiç sevemedim ,son 5 yıldır da çok meşhur oldu .

Ellerinize sağlık , dışardakini seviyorsanız zaten yaptığınız çok daha güzel olmuştur 😊
Yok canım ben yapmadım ama tadını sevdiğim için denemek istiyordum .işin içine manda sütü fln girince vazgecnistim.ama burda okuduguma göre herkes yapıyo sonucu güzel oluyo.karar verdim yapacam 😊

Teşekkür ederim💝Bizde 1 yıldır ciğer ve kelleyi her ay tüketmeye çalışıyoruz.Koyun kellesi yiyemiyorum ama bu hem kolay hem daha çok içime siniyor🤗😍Şifa olsun inşaallah💝
Mumbarı tek hiç denemedim ama yapmak istiyorum🤗🤭
Allah razı olsun sizede şifa olsun İnşaAllah ❤ Kelle çorbası yaparken 3 tane temizlenmiş paça atarsanız içine tadını da farketmezsiniz hemde çok daha sağlıklı olur.Temizlenmiş hazır alabilirsiniz🤗 Mumbar bana göre kolay tabi ama temizleme videolarını izleyip yapabilirsiniz alışınca ve faydasını görünce vazgeçemiyor insan ❤

Allah razı olsun sizede şifa olsun İnşaAllah ❤ Kelle çorbası yaparken 3 tane temizlenmiş paça atarsanız içine tadını da farketmezsiniz hemde çok daha sağlıklı olur.Temizlenmiş hazır alabilirsiniz🤗 Mumbar bana göre kolay tabi ama temizleme videolarını izleyip yapabilirsiniz alışınca ve faydasını görünce vazgeçemiyor insan ❤
Tamam bunu eşime söyleyeyim,alsın :)
Annemle birlikte yaptım ama tek hiç denemedim:)Herkes sevmez ama buda bir kültür gelecek nesillere aktarılmalı:)

Tamam bunu eşime söyleyeyim,alsın :)
Annemle birlikte yaptım ama tek hiç denemedim:)Herkes sevmez ama buda bir kültür gelecek nesillere aktarılmalı:)
Kesinlikle öyle...Bende hiç bilmezdim eşim bayılıyor, bende annemden ve teyzemden öğrendim temizliği pişirmesi falan. Sonrada sık sık olmasada şifa niyetine yapıyorum 😊

X