Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Ben sahur yapmayı bıraktım artık, sadece su içiyorum, iftar sahur arası kısaldı bayağı acıkmıyorum üstüne de yemek istemiyorum. Akşama kuru fasulye yapacağım, nohutlu yarma çorbası da var dünden. Dolapta var yine bişeyler.
Küçük oğlum akşam salçalı makarna istedi, yatmadan, o da var. Ahh yemek varken niye başka şeyler istiyor bu çocuklar 🤦‍♀️

Bugünkü İftar Menümüz

Tarhana Çorbası (Dünden)
Hamburger yapacağım bakalım nasıl olcak
Soğan Halkası
Patates Kızartması
Kola
Soğuk Baklava (Yine eşim yapacak 🤭)
Hamburger köftesi fırında yağlı kağıdin üstüne koyup pisiriyorum ben. İki üç kere çeviriyorum. En son üstüne cedar peynir atiyorum ikişer dilim. Domates soğan yeşillik zevkine kalmış. Çok severiz biz. Ekmeği kendin mi yapicaksin. Ben bı kere yaptım ama tutmadı. Çok kalın bı ekmek aldı. Hazır alcaksan a 101 deki hamburger ekmekleri çok güzel . Aynı hamburger cilerin ekmeğinden satiyolar. Kolay gelsin

Hayırlı akşamlar, menülerin hepsi birbirinden güzel, yapanların eline sağlık, yiyenlere afiyyet olsun,
bugün iftarda kahvaltı yapacağız,
Yayla çorbası
Hamur mayaladim, ya kizartirim ya da açılabilecek gibiyse peynirli sıkma yapabilirim
Melemen
Patares kızartması
Belki bir kaç tane pacanga böreği kızartabilirim,

Tatlı olarak kızım trilece yaptı
Biraz soğuk baklava kalmıştı dünden
Ve en önemlisi çay
Valla kahvatli akşam yemeğinde çok severim ben. Bı gün bende öyle yapcam. Hatta pide de yapcam. Mis gibi. Aklıma girdi şimdi. Yarn yaparm belki 😁

Hamburger köftesi fırında yağlı kağıdin üstüne koyup pisiriyorum ben. İki üç kere çeviriyorum. En son üstüne cedar peynir atiyorum ikişer dilim. Domates soğan yeşillik zevkine kalmış. Çok severiz biz. Ekmeği kendin mi yapicaksin. Ben bı kere yaptım ama tutmadı. Çok kalın bı ekmek aldı. Hazır alcaksan a 101 deki hamburger ekmekleri çok güzel . Aynı hamburger cilerin ekmeğinden satiyolar. Kolay gelsin
Dün yaptım ekmeğe cesaret edemedim bimden aldım. Bende tavada yaptım ama çok sıçradı sağa sola bir daha fırında deneyim. Güzeldi ama beğendik baya

Dünkü yemekten var bugün iftarda.

Mercimek çorbası
Fırında patlıcanli etli yemek
Pirinç pilavı
Salata
Ayran

. Pastane poğaçasi gibi yumuşacık olacak ve buzluğa da atılacak bir tarif varsa alabilir miyim sizden. Ben hamur işi yapmadım hic doğru dürüst. Hani teker teker anlatırsanız daha güzel anlarim🙈🙈🙈

Dünkü yemekten var bugün iftarda.

Mercimek çorbası
Fırında patlıcanli etli yemek
Pirinç pilavı
Salata
Ayran

. Pastane poğaçasi gibi yumuşacık olacak ve buzluğa da atılacak bir tarif varsa alabilir miyim sizden. Ben hamur işi yapmadım hic doğru dürüst. Hani teker teker anlatırsanız daha güzel anlarim🙈🙈🙈
Benim yaptığım kolay açma var atayım videosunu size. Gerçi açma bu poğaça değil de 🤭

X