Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Selamlar

Bugun
Mercimek çorbası (kemik suyuna)
Etli lahana sarma
Yoğurtlu birşey ortaya onu henüz düşünmedim

Tatlımız şekerpare dünden
Bir de çay yanına limonlu kekimiz var

Son 10 gündeyiz, fazileti bol günler, istifade etmek nasip olsun, Allah kabul etsin ibadetlerimizi.
Esenlikler dilerim 🌺

Hayırlı günler herkese:KK36:
Bugünkü iftar menüm;
Kemik suyundan sarımsaklı un çorbası (dünden)
Peynirli gözleme (ramazan hazırlığı olarak yapıp buzluğa bolca koymuştum)
Çiğköfte
Ayran ve yeşillik
Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin, Rabbim durumu olmayanlara bol bol rızık versin İnşaAllah. Hayırlı huzurlu iftarlar :KK200:

Allah bağışlasın . Mehlika ismini ilk defa sende gördüm. Ertesi gün hastanede duyunca acaba dedim🙈. Bende iki oğlan var. Kızım olsun çok istyorum. Ama üçüncüye şuan cesaretim kalmadı. Ne güzel hem kız hem oğlan var sende. ♥️.
Mehlika ismi pek yaygın değil ama bu sitede bir kaç tane Mehlika nicki var, sadece Mehlika kıyamadım nur ekledim o yüzden,
Ben İstanbul'da oturuyorum, sizde mi İstanbul'dasiniz , Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın, 3. İçin hiç pişman değilim, diğer çocuklarim büyüdü,küçüğü 8 yaşında, 7 yıl sonra 3. Oldu ,iyiki de olmuş, inşaallah sizin de 3. Ye niyetlenirseniz hayırlı sağlıklı bir kızınız olur ♥️

Herkese Hayırlı iftarlar :KK68:
Sarımsaklı domates soslu karışık kızartma ♥️
Pacanga böreği
Mercimek çorbası
Kısır
Kola
Tatlı olarak iki dilim trilece,
Bir dilim Kıbrıs tatlısı aldım bimden 🙂
Kızım da mozaik pasta yaptı,
Tatlı yönünden zenginiz bugün 😍
Afiyet olsun .Ohhh tatlılar ne güzelmiş:)

Bizimde tatlı yok ondan gözüme ilişti :KK45:
Biz bayanlar tatlıyı çok seviyoruz:)
Buyrun çaya gelin bize,size tatlı ikram edeyim 😉
Ramazanda özellikle insanın canı tatlı istiyor di mi, ben canım tatlı istediyse un helvası ya da irmik helvası yapıyorum, sufle de çok pratik oluyor, hem sıcağı sıcağına servis edilince güzel oluyor 😍
Sufle diyince aklıma başka bir şey geldi C Cay6 anlar hemen 😂

Ramazanda özellikle insanın canı tatlı istiyor di mi, ben canım tatlı istediyse un helvası ya da irmik helvası yapıyorum, sufle de çok pratik oluyor, hem sıcağı sıcağına servis edilince güzel oluyor 😍
Çok teşekkür ederim :KK200: Şu süreci atlatıp birlikte bir şeyler yiyip,içtiğimiz sohbet ettiğimiz günlere dönelim inşaallah:)

Mehlika ismi pek yaygın değil ama bu sitede bir kaç tane Mehlika nicki var, sadece Mehlika kıyamadım nur ekledim o yüzden,
Ben İstanbul'da oturuyorum, sizde mi İstanbul'dasiniz , Allah hepimizin evlatlarını bağışlasın, 3. İçin hiç pişman değilim, diğer çocuklarim büyüdü,küçüğü 8 yaşında, 7 yıl sonra 3. Oldu ,iyiki de olmuş, inşaallah sizin de 3. Ye niyetlenirseniz hayırlı sağlıklı bir kızınız olur ♥️
İstanbul dayız. Büyük beş buçuk yaşında. Küçük bir buçuk yaşında. Ancak üç sene sonra fallan belki. Küçük çok hasta oluyor. Her ay serum iğneler hastane fasli. 🥺 Her şey yoluna girer inşallah. O zaman belki cesaretim gelir 🙈

İstanbul dayız. Büyük beş buçuk yaşında. Küçük bir buçuk yaşında. Ancak üç sene sonra fallan belki. Küçük çok hasta oluyor. Her ay serum iğneler hastane fasli. 🥺 Her şey yoluna girer inşallah. O zaman belki cesaretim gelir 🙈
Daha küçükmüş küçüğün, benim küçüğüm de 14,5 aylık, şubatta doğum yapmıştım, Rabbim yardımcınız olsun, benim de büyük oğlum öyleydi malesef, astımı vardı, hala alerjisi egzamalari var, Rabbim şifa versin 🤲

Evet evet ramazanda sufle iyi gider 🙂

Bende ilk kez kek koymustum buzluga okdr kek yaparim buzluga koyulmaz sanardim esimde isten gelnce canim kek gibi bisey istiyor deyince cikariverdim simdi cayla yiyoruz okadar guzelki mis gbi kimse anlamaz dolaptan ciktgna .

Sende ne tatli var bu aksam sayfayi okumadim etiketine geldim

Gelmisken menumu yazayim pilic cevirme pilav taze fasulye idi

Evet evet ramazanda sufle iyi gider 🙂

Bende ilk kez kek koymustum buzluga okdr kek yaparim buzluga koyulmaz sanardim esimde isten gelnce canim kek gibi bisey istiyor deyince cikariverdim simdi cayla yiyoruz okadar guzelki mis gbi kimse anlamaz dolaptan ciktgna .

Sende ne tatli var bu aksam sayfayi okumadim etiketine geldim

Gelmisken menumu yazayim pilic cevirme pilav taze fasulye idi
Buzluğa kek koydum mu hatırlamıyorum ama ıslak kurabiye koymuştum, çıkarınca taze gibiydi, misafir geldiğinde bir çeşitim hazırdı,
Afiyyet şifa olsun canım ♥️

X