Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Bir-kac gündür iyi değildim. Hiç-bir sey yiyemiyordum. Midem bulanıyordu.

Bugün a101 den lavaş aldık. Içine peynir, kızarmış patates,domates salatalik zeytin koydum. Dürüm yaptım. Onu yedik iftarda

Bi de gözleme yapıp buzluğa koydum 15_20 tane 😊 eşim diyordu ikidebir sinirlendim. Patlayana kadar yiyebilirsin dedim🤣

Sahurda onlardan pişiririm . Bi de kahvaltılık 😊 yeter bence. Günler geçtikçe yenmiyor.

Tatlı ile aram yok almıyorum eve. Eşim de kilo aldığı için tatlı yemek istemiyor.

Hurma ile kuru meyve yiyor tatlı niyetine😊

Hepinizi seviyorum 💐❤ hayırlı iftarlar. Hayırlı sahurlar dilerim
Geçmiş olsun, afiyyet olsun, gözleme hazır yufkadan mi siz mi açtınız,

Benim dünden yemeklerim vardı.Pilavi buzdolabına koymayı unutmusum.Havalarda çok sıcak değil aslında , ama eşim pilavın tadı değişmis diyince yememesini söyledim.Barbunyada sadece bir tabak vardı ,o da doyurmadiği için ,dolapta zeytinli ekmek vardı onu ısıttım öyle karnını doyurdu.Ben mis gibi semizotu yemeğimi yedim.Malesef patlıcan ve biber dışında pişmiş sebze yemediği için o lezzetten mahrum kaldi.
Yarın hastanede kontrol var.Oruç tutmadigim için kendime balık siparişi vermeyi düşünüyorum.Esimede muhtemelen difrizden patatesli mantı ve yanına tarhana çorbası yaparım.

Bugün a101 den lavaş aldık. Içine peynir, kızarmış patates,domates salatalik zeytin koydum. Dürüm yaptım. Onu yedik iftarda

Bi de gözleme yapıp buzluğa koydum 15_20 tane 😊 eşim diyordu ikidebir sinirlendim. Patlayana kadar yiyebilirsin dedim🤣

Sahurda onlardan pişiririm . Bi de kahvaltılık 😊 yeter bence. Günler geçtikçe yenmiyor.

Tatlı ile aram yok almıyorum eve. Eşim de kilo aldığı için tatlı yemek istemiyor.

GECmis olsun😓
Sanırım gün gectikce etkiliyor vücut susuz kalıyor olabilir
Bende bugun 2-3 kez oturdugum yerden kalkarken göz kararması yasadım😐

Geçmiş olsun Taze zencefil çayı da çok iyi geliyor.Bende geçen hafta çarşamba günü endoskopi yaptılmısti gastrit olduğunu soylediler.Bulantım ilaç içmeme rağmen geçmiyordu.iki gün boyunca azar azar taze zencefil çayı içmek iyi geldi.Tansiyon vb sağlık problemin yoksa deneyin derim.

Geçmiş olsun .

Bizim bebek gece 11 den önce uyumuyor 🙈. Büyük oğlum dokuzda uyurdu hep. Ne rahatmisim. Küçük oğlan uyku sevmiyor hiç👻👻. Sütten ayırma faslından çok korkuyorum bende🙊🙊. Aşırı düşkün . Allah kolaylık versin hepimize
Çocukların erken uyuması büyük rahatlık gerçekten.
Kendileri için de iyi.
Benim ikizlerim var bir de 7 yaşında, onlar da hep erken uyurdu, hala da öyle.
Uyku konusunda çok şükür rahattık hep. Gece uyanmalarını da bitirirsek süper olacak ama bakalım,kah sürünerek kah sabrederek geçiriyoruz.
Geçecek bu günler ne yapalım
Kolaylık dilerim 😉🌺

GECmis olsun😓
Sanırım gün gectikce etkiliyor vücut susuz kalıyor olabilir
Bende bugun 2-3 kez oturdugum yerden kalkarken göz kararması yasadım😐
Sizede geçmiş olsun havalardan olur 1 aydır başladı buranın sıcakları dahada artar erken başladı yazı dusunemiyorum nemle+sıcaklıkla 50 derece gerçi bu sene pek kış olmadı burada .

Dondurucuda ne zaman aldığımı unuttuğum bir market yufkası vardı. Güzel de değildi hani, yırtık pırtık hemen bir börek yaptım az önce çıkardım fırından.
Bugün gündüz uyumuşum, o yüzden hala enerji doluyum 😄

Sahurda peynirli cevizli böreğimiz var yani.
Kahvaltılıklar çay eşliğinde.

Geceniz iyi olsun değerli hanımlar
Bereketli ve huzur dolu evleriniz olsun 🌺

Geçmiş olsun, afiyyet olsun, gözleme hazır yufkadan mi siz mi açtınız,
Aman yok bende o beceri ne gezer. Yufkacıdan aldım. Yurtiklar vardi içinde. Eşime peynir rendelemesini rica etmiştim. O da tutmuş ezmis hamura cevirmis peyniri. Yani ben hamuru yufkaya sürmeye çalıştım. Zorladıkca yufka yirtiliyor, öfkeden katil olacaktim az daha . Eşimi boğacaktım 🙈🙈🙈

Bulantıya iyi gelir.
Bir cezveye 1 su bardağı su, 1 tatlı kaşığı nane ve 1/4 limon (kabuğuyla) koyup 3-4 dk kaynatın.
3-4 dk da ağzı kapalı demlensin.
Süzüp sıcakken için.
Şifa olsun inşallah.
İyi gelirse bir duanızı rica ederim.
Daima dua ederim😊 iyi gelmese bile ❤

İki üç gundur hiç halim yoktu bel ve böbrek ağrım vardı megersem kum dokuyormusum .Şimdi geldik hastaneden susuzluktan olmuştur dedi doktor .( İlk kez oluyor ) Apandisit bölgesinde de enfeksiyon varmış ,takipte kalalım diye ekledi . Orucu da yasakladı zaten bugün tutmamistim.
Bol bol su için demeye geldim . Ben ihmal ettim siz etmeyin.

İki üç gundur hiç halim yoktu bel ve böbrek ağrım vardı megersem kum dokuyormusum .Şimdi geldik hastaneden susuzluktan olmuştur dedi doktor .( İlk kez oluyor ) Apandisit bölgesinde de enfeksiyon varmış ,takipte kalalım diye ekledi . Orucu da yasakladı zaten bugün tutmamistim.
Çok geçmiş olsun, Rabbim acil şifalar versin

Aman yok bende o beceri ne gezer. Yufkacıdan aldım. Yurtiklar vardi içinde. Eşime peynir rendelemesini rica etmiştim. O da tutmuş ezmis hamura cevirmis peyniri. Yani ben hamuru yufkaya sürmeye çalıştım. Zorladıkca yufka yirtiliyor, öfkeden katil olacaktim az daha . Eşimi boğacaktım 🙈🙈🙈
Hım olsun o da güzeldir, Ellerine sağlık,

Sizede geçmiş olsun havalardan olur 1 aydır başladı buranın sıcakları dahada artar erken başladı yazı dusunemiyorum nemle+sıcaklıkla 50 derece gerçi bu sene pek kış olmadı burada .
Siz Adana'da mi ikamet ediyorsunuz, memleketimi anlatıyorsunuz gibi geldi 🙂

Çok çok geçmiş olsun, Rabbi şifa versin tez vakitte🤲

Herkese günaydın❤️🌷
Yağmur var bu sabah İstanbul'da, Beylikdüzü' nü en çok yağmurda seviyorum, evden erken çıkıp işe gitmeden 45 dakika kadar yürüdüm, tazelenmiş, dinlenmiş hissediyorum kendimi. Yağmuru yağdıran Rabbime binlerce şükür olsun öyle iyi geldi ki... İki akşamdır eşim iftardan sonra işe gidiyor, sanırım bu akşamda gidecek, o yok diye tatlıyı kaldırdım menüden, buzluğu boşaltmaya devam etmem lazım o yüzden şöyle planladım menümü

Yoğurtlu çorba (dünden)
Etli biber dolması
Şehriye pilavı (dünden bir kase kalmıştı)
Taze fasulye kavurması
1 kasede sütlacım var dünden
Rabbime bin şükür 🙏

Geçmiş olsun canım

X