Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Hayırlı günler herkese:KK54:
Bugünkü iftar menüm;
Sütlü domates çorbası
Lahmacun
Soğan salatası, yeşillik, domates ve salatalık
Ayran
Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin, Rabbim durumu olmayanlara bol bol rızık versin İnşaAllah. Hayırlı huzurlu iftarlar şimdiden :KK200:

Herkese hayırlı iftarlar olsun
Bugün dünden kalan mercimek çorbamız var.
Fırında köfte patates kızartması hazırladık iftara yakın fırına atarız.
Cacık
Dünden kalan Kıbrıs tatlımız var
Açıkçası menü hazırlamak, yemek yapmak,yemek çok zor gelmeye başladı.Allah affetsin:110:
Herkes böyle mi bilmiyorum ama uyusamda kendimi bitkin hissediyorum.Elim kolum kalkmıyor.Yaşadığımız süreçten de olabilir.Bilemiyorum :KK51:
Afiyet olsun herkese.

Canım arkadaşlarım.
Biraz uzak kaldım affedin.
Zorlandım biraz galiba. Kocamı çok yıpratıyorum... Maalesef...

Toparlanacağız Allah’ımın izniyle inşallah.
Aslında destek alıyoruz bir kaç yıldır. Seansları sıklaştırdık. İyi olacağız inşallah.

İftara annemin yine en çok sevdiği yemekleri yapmaya çalıştım.
Tarhana çorbası

Patatesli gül böreği, nohutlu börek.
Armut hoşafı.
Anneciğim börekle hoşaf çok severdi. Nohutlu börek en büyük favorimiz.

Kocama da buzlukta et yemeği varmış, onu çözdüreceğim. Yanına da pilav yaparım, çok sevinir.
Kocam gelince salata yapar.
Kardeşim bana çilekli kocama da çikolatalı pasta getirdi az önce.
Çok şükür verdiğin nimetlere büyük Allahım.

Herkesin ellerine kollarına sağlık.
Allahım olmayanlara da versin inşallah.
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, tesbihlerimizi, dualarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah en yakın zamanda.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ,
Bugün doktor kontrolüm vardi.Nasip olursa 11 Mayıs'ta transfer yapılacak.
Kendim için balık siparisi verdim.
Mercimek çorbası
Patatesli mantı (eşime )
Pırasa(acıkirsam)
Allahım yardımcın olsun inşallah arkadaşım.
Sağlık ve mutluluk dolu haberlerini alalım inşallah.

Offffff
Bugün canım hiçbirşey yapmak istemiyor.kendimi hiç iyi hissetmiyorum.
Eşimi arayıp anlatacam durumu bakalım ne diyecek.....
Çocuğumuz olduğu için düzenli dengeli bir beslenme şeklimiz var.en zor durumlarda bile planın dışına çıkmamaya çalışıyoruz.bakalım.....
Kaç yaşında çocuk. Çok takılma bence. Bizde dengeli beslenmeye çalıyoruz ama. Fast food çok severiz. Canımız isteyince kendim yaparım genelde. Dışardan bilmediğim şey yicegimize ben yapıyorum. Hamburger lahmacun tavuk yada et döner. Tantuni falan. Haftada bı yada on günde bı bu tarz yemek yaparım. Geri kalan günler çorba illa ki olur. İki çocuk var. Bi gün bakliyat. Bı gün sebze . Bi gun et balık. Ama her zaman olmuyo tabi. Çocuk hasta olunca dışardan söyle derim. 🤦

Bugün iftar:
Dünden yayla çorbası
Mantı
Turşu

Tatlı da lokma almış kocam.

Doğrusu mutfakta çok vakit geçirmekten kaçınır oldum birkaç gündür.
Yoruldum biraz.

Sağlık ve afiyet dilerim.
Allah tez zamanda kurtarsın bizleri bu süreçten, yeniden bir araya gelebileceğimiz güzel günler görelim.
Güç kuvvet diliyorum herkese 🌺

Canım arkadaşlarım.
Biraz uzak kaldım affedin.
Zorlandım biraz galiba. Kocamı çok yıpratıyorum... Maalesef...

Toparlanacağız Allah’ımın izniyle inşallah.
Aslında destek alıyoruz bir kaç yıldır. Seansları sıklaştırdık. İyi olacağız inşallah.

İftara annemin yine en çok sevdiği yemekleri yapmaya çalıştım.
Tarhana çorbası

Patatesli gül böreği, nohutlu börek.
Armut hoşafı.
Anneciğim börekle hoşaf çok severdi. Nohutlu börek en büyük favorimiz.

Kocama da buzlukta et yemeği varmış, onu çözdüreceğim. Yanına da pilav yaparım, çok sevinir.
Kocam gelince salata yapar.
Kardeşim bana çilekli kocama da çikolatalı pasta getirdi az önce.
Çok şükür verdiğin nimetlere büyük Allahım.

Herkesin ellerine kollarına sağlık.
Allahım olmayanlara da versin inşallah.
Allahım hepimizin oruçlarımızı, namazlarımızı, tesbihlerimizi, dualarımızı, ibadetlerimizi kabul etsin inşallah en yakın zamanda.
Kaç gündür gözlerim sizi aradı yalan değil 😊 Rabbim ne sıkıntınız varsa en kısa zamanda gidersin ferahlığa kavuştursun İnşaAllah 💕

Kaç yaşında çocuk. Çok takılma bence. Bizde dengeli beslenmeye çalıyoruz ama. Fast food çok severiz. Canımız isteyince kendim yaparım genelde. Dışardan bilmediğim şey yicegimize ben yapıyorum. Hamburger lahmacun tavuk yada et döner. Tantuni falan. Haftada bı yada on günde bı bu tarz yemek yaparım. Geri kalan günler çorba illa ki olur. İki çocuk var. Bi gün bakliyat. Bı gün sebze . Bi gun et balık. Ama her zaman olmuyo tabi. Çocuk hasta olunca dışardan söyle derim. 🤦
7 yaşında. Bizim düzen de tıpkı sizinki gibi. Ev yapımı meyve suları,tavuk suları,kemik suları,çeşit çeşit salatalar......yaz kış her gün mutlaka çorba yada sulu yemek.... benim bazı rahatsızlıklarım var bazen beni bayağı zorluyor hareket etmek,bu gün de onlardan biri malesef. Ailece kovid olduk yakın zamanda o yüzden biraz daha çocuğun yemeklerine özen göstermeye çalışıyorum bu aralar. Ama bir günden de birşey olmaz elbette. Düdüklüde pratik birşeyler yapmaya karar verdim.
İlgin için çok teşekkür ederim.çevremdeki insanlar genelde sen kafayı yemişsin koskoca 7 yaşında çocuk bu kadar özen göstermene gerek yok diyorlar bende onlara uzaylıymışlar gibi bakıyorum. Benim gibi bir annenin ilgisinden memnun oldum çok teşekkürler.

Bugünün menüsü oluştu çok şükür.
Sac kavurma,
pilav,
patetes kızartması,
salata yapacağım.
Tatlı da domdurma+revani olacak.
Dolapta da var bir şeyler, çorba gibi. Zaten eşim tutuyor sadece.
Herkese hayırlı iftarlar, Allah ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin 🤲

X