Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Hayırlı kandiller🤲🤲🤲🤲

Eşim iftara mangal yakacak👏👏👏
Yanına salata ayran filan yaparım

Tatlı da dün akşam sipariş vermiştik kaymaklı kadayıf ve soğuk baklava var ilk defa yedim soğuk baklava normalde Şerbetli tatlı hiç sevmem ama buna bayıldım🤗🤗🤗

Yaaaa siz ne kadar güzel kalpli insanlarsınız.Allah sizlere gönlünüzün güzelliğine yakışan,bir baht versin.Ailenize ve sizlere şifa versin.İnşallah en kısa zamanda hayatınızda herşey rayına girer,mutlu huzurlu bir yaşam sürmeye devam edersiniz.
Herkese hayırlı kandiller,kalbiniz neyin özlemini çekiyorsa yarınlar size onu getirsin🤲🏻🤗
Amin bilmukabele.güzel bakan güzel görür.

🌺Kadir Gecemiz mübarek olsun dostlar🌺
Çivisi çıkmış dünyada yaşamak zorlaştı, Allahım sabır güç kuvvet feraset ve en evvela sağlık versin.
Sizlerin, sevdiklerinizin,duaları hayırlısıyla kabul olsun inşallah.
Ölmüşlerinize rahmet, sizlere selamet dilerim💝

İftarda
Kemik suyuna mercimek çorbası
Fırında soslu patatesli kalçalı but
Arpa şehriye pilavı
Salata
Vişne suyu

İrmik helvası

Allah kabul etsin, olmayanlara da versin.

Herkese hayırlı iftarlar Kadir geceniz mübarek olsun 🌷
Sabah açılır açılmaz koştur koştur pazarımızı yaptık sonrada uyumuşuz :KK51:
2 haftadır pazara çıkamıyoruz bir sürü bezelye aldık dondurucuya koymak için.
Bugün menümüz
Yoğurt çorbası
Sizden gördüm bende tavuk dünyası kekiklim yapıyorum :oops:
Pesto soslu makarna
Tulumba tatlısı bıraktı kuzenimle dayım aylardır düzgün göremiyorduk birbirimizi bir hüzünlendik kapıda.
Allah hepimizin tuttuğumuz oruçları,ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Herkese hayırlı kandiller,
Ne güzel bugün pazar açıktı, pazara gittik, taze meyve aldık, mayıs meyvelerini çok seviyorum :)
İftarda şehriyeli tarhana çorbası
Turna balığı
Makarna, patates kavurması salata vardı. Çayın yanına da dondurmalı revani, bu sıralar favorimiz :)

Kemik suyuna sebzeli süzme mercimek çorbası
Köfte, patates,biber ve patlıcan kızartması
Soğan salatası (et yemeklerinin yanında güzel oluyor)
Yoğurtlu kuru biber ve kuru patlıcan salatası.
Karışık turşu ve kola

Bugün iftara tavuk suyuna mercimek çorbası, tavuklu pilav ve ayran yaptım. Artık süt alıp yoğurdumu kendim yapıyorum, müthiş bir iş başarmış gibi hissediyorum kendimi ehehe. Sahura da Boleyn Kizi Boleyn Kizi 'nın eşinin yaptığı tarifi deneyeceğim, okurken canım çekti. :)

Bugün iftara tavuk suyuna mercimek çorbası, tavuklu pilav ve ayran yaptım. Artık süt alıp yoğurdumu kendim yapıyorum, müthiş bir iş başarmış gibi hissediyorum kendimi ehehe. Sahura da Boleyn Kizi Boleyn Kizi 'nın eşinin yaptığı tarifi deneyeceğim, okurken canım çekti. :)
Şifa olsun.❤ Allah hanenizden refah ve bereketi eksik etmesin😊

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Çok sağlıksız bı nesil büyüyor. Dogalliktan çok uzak. Bağışıklık çok düşük malesef. Desteklemek zorundayız tabi. Napcan. Benim büyük 5 buçuk yaşında küçük bir buçuk yaşında. Sebze sevmiyolar ama yediriyorum. Sebzeleri kıymalı yada tavuklu pişiriyorum. Az sulu yaparım. Yoksa sebze yenmez.. ispanak kıymalı yumurtalı yaparım. Sulu yemeği yenmiyor bizde. Bı sekild çare buluyorum artk. Ama ne yalan soyliyim. Sagligim umrumda olmasa sebze salata falan hiç yemezdim😂😂😂.

Sebze sevmiyorlarsa sebze köftesi falan yaparak yedirebilirsiniz. Küçük kuzenlerime baktığım bir dönem olmuştu, acayip yemek seçerler, sürekli fast food yemek isterlerdi. Brokoli/karnabahar köftesi, sebzeli nugget falan yapıp yanına fırına elma dilim patates atıyordum ikinci tabağı istiyorlardı. Bir kere de bostan patlıcanı kalın dilimler halinde kesip üzerine pizza malzemeleri koyup fırına vermiştim, ona da bayılmışlardı. Belki denemek istersiniz. :)

Sebze sevmiyorlarsa sebze köftesi falan yaparak yedirebilirsiniz. Küçük kuzenlerime baktığım bir dönem olmuştu, acayip yemek seçerler, sürekli fast food yemek isterlerdi. Brokoli/karnabahar köftesi, sebzeli nugget falan yapıp yanına fırına elma dilim patates atıyordum ikinci tabağı istiyorlardı. Bir kere de bostan patlıcanı kalın dilimler halinde kesip üzerine pizza malzemeleri koyup fırına vermiştim, ona da bayılmışlardı. Belki denemek istersiniz. :)
Teşekkür ederim ☺️. Mücver çok severler zaten. Ama sebze derken zeytinyağli sebze gitmez bizde. O anlamda. Sebze yemekleri de normal yemek gibi salçalı etli hafif acılı falan yeriz. Kimisi sebzeyi zeytinyağlı sever. Oda bize uymuyor.

Teşekkür ederim ☺️. Mücver çok severler zaten. Ama sebze derken zeytinyağli sebze gitmez bizde. O anlamda. Sebze yemekleri de normal yemek gibi salçalı etli hafif acılı falan yeriz. Kimisi sebzeyi zeytinyağlı sever. Oda bize uymuyor.

Ben mesela :) Etliden ziyade zeytinyağlı severim. Küçükken hiç yemezdim siz o anlamda şanslısınız. Büyüdükçe damak tadı da değişiyor.

X