Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz (2021)

Tesekkur ederim.Tüp bebek tedavisi gördüm.Ocak ayında yumurta toplama işlemi yapılmıştı hormonlarim aşırı uyarıldığı için tedaviye ara verilmişti.Dondurulmus 1 tane embriyom vardı bugün onu transfer ettiler🤗
Allah sağlıklı hayırlı bir evlat nasip etsin. İnşallah güzel sonucu heyecanla duayla bekliyoruz.

Geldi gidiyor yine iki gözümün nuru :KK43:
Rabbim tekrar tekrar kavuştursun İnşaAllah. Rabbim bütün ibadetlerimizi kabul etsin, dualarımızı kabul etsin İnşaAllah. Rabbim Ramazanı Şerif ayının bu son gününde Mescidi Aksa'daki kardeşlerimize yardım etsin onları zalimin zulmünden esirgeyip korusun Amîn.
Bugün iftarda;
Fırında soslu tavuk (dünden)
Pirinç pilavı (dünden)
Mantı
Salata
Limonata
Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı ve ibadetlerimizi kabul etsin, evimizden ve soframızdan bereketi eksik etmesin, Rabbim durumu olmayanlara bol bol rızık versin İnşaAllah. Huzurlu iftarlar :KK200:

Bugün son orucumuz ve son iftarımız💓Çok şükür güzel bir şekilde bayrama kavuştuk 🤩🌹💓
Rabbim önümüzdeki yıl tekrar tutmayı nasip etsin inşaallah🤗
Hepimizin ibadetleri,oruçları ve duaları kabul olsun inşaallah🌹
Ramazan boyunca aile gibi her şeye ortak oldunuz.💝
Önümüzdeki yıl yine hep beraber olmak dilekleriyle her şey için teşekkür ederim 💓🌹🤗
Hepinize hayırlı bayramlar🌹💓💝

Bugün son orucumuz ve son iftarımız💓Çok şükür güzel bir şekilde bayrama kavuştuk 🤩🌹💓
Önümüzdeki yıl yine hep beraber olmak dilekleriyle her şey için teşekkür ederim 💓🌹🤗
Hayırlı huzurlu bayramlar :KK200:

Hayırlı bayramlar

Son iftar menumuz 😔😔 Rabbim tekrarina saglikla kavusmayi nasip etsin insallah

Biber dolmam var önune de tavuksuyuna sehriye corbasi yapacagim
Esimde yas pasta ve ekler almis 2 3 gun yeriz bayram tatlimiz ondan olmus oldu 🤗

Herkese mutlu bayramlar dilerim
Rabbim filistindeki kardeslerimizinde yardmcisi olsun zalimlere zulmetmesine firsat vermesin

Dün akşam sebzeli et haşlama
Salçalı sebzeli bulgur pilavı
Yoğurtlu sarımsaklı köz biber ve köz patlıcan salatası ve karışık turşu.

Bugun de kahvaltı var.
Patates,biber ve sucuk kızartmasi
Menemen,söğüş domates,salatalık,soğan maydanozlu ekşili zeytinyağlı.
Kahvaltılıklar ,cay.

Şimdiden herkese hayırlı bayramlar.Bu sene göz açıp kapayıncaya kadar geçti .

Simdiye kadar hiç zorlanmadım ama bugün hava çok sıcak biraz zorlandım su sebilini taktik 🤭 artık zamanı geldi.

Son iftar menumuz 😔😔 Rabbim tekrarina saglikla kavusmayi nasip etsin insallah

Biber dolmam var önune de tavuksuyuna sehriye corbasi yapacagim
Esimde yas pasta ve ekler almis 2 3 gun yeriz bayram tatlimiz ondan olmus oldu 🤗

Herkese mutlu bayramlar dilerim
Rabbim filistindeki kardeslerimizinde yardmcisi olsun zalimlere zulmetmesine firsat vermesin
Amin inşaallah 🤲🏼

Bu sene de bitti.

Ramazanın bitmesine ben hiç üzülmüyorum. Hatta bilakis...

Allah beni affetsin🙈🙈🙈

Gece sahurda kuymak vardı😊

Iftarda taze fasulye yemeği ile şehriyeli pirinç pilavı olacak.

Tabi bi de salata. Salatasız olamaz❤

Arkadaşlığınız için teşekkür ederim. Burda güzel şeyler paylaşmak ya da hüzne ortak olmak çok keyifliydi.

Bu bayram hürmetine kimin gönlünde ne dileği varsa Allah hayırlı ederek nasip etsin.

Hepimiz çok bayramlar görelim inşallah.

Seneye burada tekrar buluşmak ümidiyle.

Hepinizi çok seviyorum ❤

Kuru fasulye,ve pateatesli börek var.

Herkese hayırlı iftarlar,biz bugün hastaneye gidip minik emanetimizi aldık evimize geldik🤗Yavrum bizi beklerken dönmüş oralarda ruhumla kalbimle bedenimle sarıp sarmaladim,bundan sonrası takdir-i ilahi....
Hadi bakalım hayırlısı olsun inşallah canım.
Sağlıklı ve mutlu gebelik/doğum ve büyütmek nasip etsin büyük Allah'ım inşallah.

Çok kötü günler geçiriyoruz ailecek
Yakın akrabımızı covitten kaybettik.
Hiç bir şeyin tadı tuzu kalmadı ne ramazanın ne kadir gecesinin ne başka bir şeyin
Sağlık çok önemli
Uzakta bile olsalar hayatta ve sağlıklı olmaları büyük nimet
Ama insanoğlu unutuyoruz bunu sonradan
Öylesine yazmak istedim.
Başınız sağ olsun.
Nur içinde uyusun, Rabbim sabırlar versin inşallah.

Arife günümüz mübarek olsun inşallah.
Tüm Ramazan boyunca kahrımı çektiniz,derdimi dinlediniz,annem annem dedikçe hep baş sağlığı dilediniz. Allah'ım hepinizden sonsuz defa razı olsun, tüm dertlerinize derman versin inşallah.

Zordu, yalan değil. Bu sene Ramazan beni çok üzdü.
Namazlarımda selam verirken yerden kalkmak,tesbih çektikten sonra tesbihimi yerine koymak çok zorladı.
Şükürler olsun ki sizler gibi dostlarım var ki hep dualarınızı aldım.

Bugün kocam evde çok mutluyum,anneme dün iş çıkışı uğramış,bugün çıkmamak için.
Kocam bugün oruçlu. Bu sene 10 gün tuttu bugünle beraber. Allah'ım kabul ederse inşallah.
Benim bir gün kaybım var o gün de seferiydim. Nasip olursa salı günü kazasını yapayım diyorum.

Dün son sahur diye kalkayım dedim, yine başarılı olamadım maalesef.

İftarımızı gene dışarıdan söyleyeceğiz.
Önce dün sahurda yiyemediğimiz kaşarlı pide.
Adana ve tavuk dürüm.
Salata.
Etimek salatası. Komşumuz verdi.
Ayran.
Fanta.
Hazır baklava. Kocam getirdi.
Şerbetli adını bilmediğim tatlı. Komşumuz getirdi.

Herkesin ellerine kollarına sağlık.
Allah'ım olmayanlara da versin inşallah.
Allah'ım hepimizin oruçlarımızı,namazlarımızı,tesbihlerimizi,dualarımızı,ibadetlerimizi kabul etsin en yakın zamanda inşallah.

Bayramımız mübarek olsun,uzaklara göçenler nurlar içinde uyuyup cennette beklesinler bizi,buradaki sevdiklerimizle beraber nice güzel bayramlar görelim inşallah.

Gene çok uzattım.
Sizleri çok seviyorum.
Allah'ıma emanet olun inşallah.

İftar menüm;
Mercimek çorbası
Kuru fasulye (dünden)
Sebzeli bulgur pilavı
Tursu
Bulgurlu ıspanak yemeği (kendime)
Atom puding

Herkese hayırlı iftarlar...Sizlerle birlikte olmak menülerimiz paylasmak bile aynı sofrada yemek yemenin tadı kadar güzeldi.Benim için dilemiş olduğunuz güzel temmeni ve samimi duariniz için Allah hepinizden razı olsun.Hepiniz hakkınızı helal edin.İnsallah seneye tekrar bu platformda tekrar buluşuruz.Hepinize sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz sağlıklı ,mutlu, huzurlu,keyifli bayramlar diliyorum:KK68::KK54:

Herkese hayırlı günler
Bugün iftarda
Mercimek çorbası
Taze fasulye
Kabak kızartması
İftardan sonra çayın yanına yeriz diye un kurabiyesi aldım:kk77:canım çekti görünce
Herkese hayırlı bayramlar inşallah seneye tekrar ramazanda bir araya gelir birbirimize arkadaşlık yaparız 😊 🌷

Son düzenleme:
Beşamel soslu tavuklu krep
Yanına fırında baharatlı bebek patates
Mütebbel (yoğurt, tahin ve patlıcanla yapılan çok sevdiğim bir meze kendisi)
Tatlı olarak mozaik pasta ve dondurma

Bugün son iftar menümü yazıyorum. Herkese hayırlı bayramlar, sizlere burada eşlik etmekten, beraber paylaşım yapmaktan çok keyif aldım. Sevdiklerinizle mutlu, huzurlu, sağlık dolu bir bayram geçirmenizi diliyor; seneye tekrar görüşmeyi umut ediyorum. :)

X