Popüler Konu Ramazanda İftar ve Sahur Menülerimiz(2023)

Bu yemek işi her gün her gün beni yoruyor, herkesi pıçaklarım ha modundayım🙈

Eşim su böreği istiyor, yanına da çay.
Benim için de kırmızı kıvırcık marul salatası

Bu sevdam da birkaç aydır var. Kendimi bu marulun içine sarsam yatırsam yine doymam gibi geliyor, niye böyle oldu 🤷🏻‍♀️

Allah herkesin sofrasına bin bereket versin, olmayana en iyilerini en güzellerini nasip etsin inşallah 🤲🏻🌹

Bu yemek işi her gün her gün beni yoruyor, herkesi pıçaklarım ha modundayım🙈

Eşim su böreği istiyor, yanına da çay.
Benim için de kırmızı kıvırcık marul salatası

Bu sevdam da birkaç aydır var. Kendimi bu marulun içine sarsam yatırsam yine doymam gibi geliyor, niye böyle oldu 🤷🏻‍♀️

Allah herkesin sofrasına bin bereket versin, olmayana en iyilerini en güzellerini nasip etsin inşallah 🤲🏻🌹
Afiyet şifa olsun inşallah arkadaşım.

Çok tatlısın.

Ellerine sağlık olsun inşallah.

Salçalı , soğanlı, domatesli,biberli makarna
Semizotu salatası (domatesli soğanlı salatalikli eksili ve zeytinyağli)
Cacık, turşu ve fanta
Sütlaç

Ay şu menüyü çok canım çekti yarın ben de makarna ve semizotu salatası yapayım, afiyet olsun.

günaydın hanımlarrr,
hayırlı cumalar dıyesım geldi, son iş günü olunca bi cuma havasına girdim :)
az kaldı bayrama :KK36:

bugünkü menümüz ;

Tarhana çorbası
Aırfreyde et şiş (marine ettim dolapta beni bekliyor)
Bulgur pilavı (dünden)
yeşil salata
kola canım istedi birde,

Herkese hayırlı günler, Allahım seneye tekrardan Ramazana kavuştursun,:dua::KK200:
herkesin ellerine sağlık, keselerine bereket...

günaydın hanımlarrr,
hayırlı cumalar dıyesım geldi, son iş günü olunca bi cuma havasına girdim :)
az kaldı bayrama :KK36:

bugünkü menümüz ;

Tarhana çorbası
Aırfreyde et şiş (marine ettim dolapta beni bekliyor)
Bulgur pilavı (dünden)
yeşil salata
kola canım istedi birde,

Herkese hayırlı günler, Allahım seneye tekrardan Ramazana kavuştursun,:dua::KK200:
herkesin ellerine sağlık, keselerine bereket...
ohh ne güzel son iş günüyse biz yarın yarım gün geleceğiz
çok saçma geliyor şu yarım gün bana yaa
neyse buna da şükür

Günaydınlaarrrr herkese efendim
tarhana çorbası (dünden)
patates sosis kızartması (eşimin canı istemiş)
semizotlu yoğurt (dünden var oda)
kornişon turşu

ohh ne güzel son iş günüyse biz yarın yarım gün geleceğiz
çok saçma geliyor şu yarım gün bana yaa
neyse buna da şükür

Günaydınlaarrrr herkese efendim
tarhana çorbası (dünden)
patates sosis kızartması (eşimin canı istemiş)
semizotlu yoğurt (dünden var oda)
kornişon turşu
ellerınee saglık canım,
semızotu bende cok severım ya görürsem alayım,

ya bızımde yarın yarım gün aslında, tüm gün tatil yapıp yarım günü yıllık izinden kırpıyorlar :KK57: :halay:
biraz temizlik yapmam lazım salon cam,perdem kaldı.. kapıları silmem lazım..
koltuk silmek istiyordum ama bakalım yarın eşime evden çalışacakmış..
bide hava soğuk,sıcak ols camları açardım hemen kururdu, bilemedim ..

ellerınee saglık canım,
semızotu bende cok severım ya görürsem alayım,

ya bızımde yarın yarım gün aslında, tüm gün tatil yapıp yarım günü yıllık izinden kırpıyorlar :KK57: :halay:
biraz temizlik yapmam lazım salon cam,perdem kaldı.. kapıları silmem lazım..
koltuk silmek istiyordum ama bakalım yarın eşime evden çalışacakmış..
bide hava soğuk,sıcak ols camları açardım hemen kururdu, bilemedim ..
eşime bir aldırdım ki 3 bağ semizotunu :)
2 bağını neredeyse yemek kalanını da salata yaptım

aslında bende izin alabilirim ama bu ara çok aldım o yüzden almıyorum kızımın 23 nisan gösterisinde de alıcam :)
daha kıştayız sayılır (istanbul) boşver koltuk cam silmeyi 1 mayısta yaparız :KK70:

eşime bir aldırdım ki 3 bağ semizotunu :)
2 bağını neredeyse yemek kalanını da salata yaptım

aslında bende izin alabilirim ama bu ara çok aldım o yüzden almıyorum kızımın 23 nisan gösterisinde de alıcam :)
daha kıştayız sayılır (istanbul) boşver koltuk cam silmeyi 1 mayısta yaparız :KK70:
ay benım eşimde aynı :) bır al dersin 3 alır :))

haklısın bızımkı bıraz mecburi , şirket o şekilde mail atıyor bayram önce ..
aynen bende istanbuldayım :)baya soguk yaa..
neyse koltuk kalsın artık hıc canım silmek de istemiyor zaten.. salon canımı silsem yeter.

ay benım eşimde aynı :) bır al dersin 3 alır :))

haklısın bızımkı bıraz mecburi , şirket o şekilde mail atıyor bayram önce ..
aynen bende istanbuldayım :)baya soguk yaa..
neyse koltuk kalsın artık hıc canım silmek de istemiyor zaten.. salon canımı silsem yeter.
benimki de eli boldur ama ben dedim özellikle 3 bağ diye
e pişince az kalıyor semizotu o yüzden :)
bizde isteyen izin alıyor

bence müslüman ülkedeysek iş kanunları da buna göre biraz esnetilebilir. Nasıl ki dini bayramlarda evdeysek, arefelerde de esnek davranılmalı. Bir kaç seneye akşam 5 6 gibi iftar açmaya başlayacağız inşallah. O zaman mümkün değil çalışan kimse yetişemez. ben zaten sadece 1 saatten fazla yol gidiyorum artık teravihe müteakip eve varmam umarım 😵‍💫🤯🙄

Son iki kaladan herkeslere selamlar 🌸🌸🌸
güzel bir gün olur inşallah

iftarda dünden baklalı enginar ve tarhana çorbası var. Dün eve gidince karides salatası yapmıştım. Buzluktan. Biraz da ondan kaldı. Belki biraz da patates kızartırım. Yarına planımız olduğu için bugün bunları bitireceğiz.

Herkese afiyet şifa olsun. Allah kimseyi açlıkla sınamasın. Dualar ibadetler kabul olsun inşallah. Amin 🤲🏼🌺

Geldik haftanın ortasına…
Ramazan’ın son demlerine…
Hepimiz için şifalı ve huzurlu geçmiştir inşallah.:KK200:

Kendi adıma sahura uyanamadığım günler de oldu. Şükür öyle aman aman çok acıkmadım. Hep çok susadım,tatlı canım hep ister yalan değil.:dondurma:

Kocam toplamda 3 gün tuttu. Allahım kabul etsin inşallah. Allahım razı olsun inşallah benimle beraber sahura kalktı,sahur hazırladı,çay,limonata hazırladı. Birlikte çok güzel vakitler geçirdik.:KK73:

Evimin direği çok aşığım kendisine!:anneadayı:

Bir de ben normal zamanda uyanınca hep çok su içmek isterim. Sabahları bebe de erken uyanır,hem susuzluk hem uyku sersemi zorlandım biraz. Sabahları yavruya su içirmeye çalıştım hep “içtiğin sular benim olsun annem” dedim. Güldü geçti. Su hiç sevmez. Umursamadı bile halimi.:-)

Şaka bir yana.
Bizde de bugün ev temizliği var. Sanırım bir saat işi kaldı,temizlik bitsin artık.:KK55:

Ramazan bayramında artık her gün kayınvalide bekler bebeği görmek ister diye düşünüyorum. Buzdolabındaki yemekleri toparlayalım dedim.:ıslık:

Hem de dışarıdan da yiyelim esnaf da kazansın dedik.:spor:

İftar menümüz;
Tarhana çorbası. Tabii ki!!!
Peynirli pide.
Patatesli pide.:hamarat:
Lahmacun.
Börülce salatası-komşumuz verdi.
Brokoli haşlaması.
Salata.
Çay. Mümkünse damacana ile olsun!!!:sampiyon:
Bol su!!!:temizlik:
Tatlı olarak;
Bana güllaç.
Kocama profiterol.

Sahur menümüz;
Peynirli poğaça. Kayınvalide yapmış,gönderecekmiş! Heyyyooo heyyy heyyy!:KK31:
Kahvaltılıklar.
Kocama 2 haşlanmış yumurta.
Bana 0.
Çay!

Bir de yumurta o kadar çok severim bu sene canım hiç istemedi. Hep çay içmek istedim iftarda ve sahurda.:KK50:

Bugün sabahtan beri yavrunun uykuları biraz düzensiz maalesef. Öğlen vaktinde çok aşırı yoruldum. Şu anda sessiz. İnşallah uyumuştur. Ben de dinleneyim biraz.:uykucu:

Herkesin ellerine sağlık.:KK60:
Allahım olmayanlara versin inşallah.:KK68:
Allahım hepimizin dualarımızı,namazlarımızı,oruçlarımızı kabul etsin inşallah en yakın zamanda.:KK74:

bence müslüman ülkedeysek iş kanunları da buna göre biraz esnetilebilir. Nasıl ki dini bayramlarda evdeysek, arefelerde de esnek davranılmalı. Bir kaç seneye akşam 5 6 gibi iftar açmaya başlayacağız inşallah. O zaman mümkün değil çalışan kimse yetişemez. ben zaten sadece 1 saatten fazla yol gidiyorum artık teravihe müteakip eve varmam umarım 😵‍💫🤯🙄
Aynı fikirdeyim canım.

İnsanlar ya memlekete gidiyor ya misafir ağırlıyor ya tatile gidiyor. Eninde sonunda ailemizle beraber olmak istiyoruz.

Zaten çalışma şartları çok zor. Bari ibadetlerimizi yaparken rahat olabilsek. Bizde de mescit yok. Çok isterdim mesela. Camiler yakın ama. Yanlış anlaşılırım diye hiç namazın lafını bile etmedim. Oysa namazımı kılayım işime bakayım daha huzurlu olurdum.

Dediğin gibi iftarın erken saatte olması süper de herkesin işe evi yakın değil ki. Yemeği dünden hazırlasan iftar sonrası insan çok yorgun oluyor.

Allahım güç kuvvet versin inşallah arkadaşım.

Benim iş ile evimiz yakın çok şükür ama herkesin öyle değil ki.

Merhabalar
Bugun eşimin kardeşi ve eltim gelecek.

Yoğurtlu tarhana çorbası
Zeytinyağlı pırasa
Et döner (kendim yaptım)
Pilav
Kremalı patates
Köz biberli havuç tarator
Yeşillik salata
Çikolatalı çilekli yaş pasta(kendim yaptım)

Misafilerim yatılı olacak.
Sahurumuzda da çeşitli içli börekler haşlanmış yumurta ve kahvaltılıklar olur.

Bitiyor gidiyor gönlümüzün efendisi.
Tekrar erişmek nasip olsun 🌺

Aynı fikirdeyim canım.

İnsanlar ya memlekete gidiyor ya misafir ağırlıyor ya tatile gidiyor. Eninde sonunda ailemizle beraber olmak istiyoruz.

Zaten çalışma şartları çok zor. Bari ibadetlerimizi yaparken rahat olabilsek. Bizde de mescit yok. Çok isterdim mesela. Camiler yakın ama. Yanlış anlaşılırım diye hiç namazın lafını bile etmedim. Oysa namazımı kılayım işime bakayım daha huzurlu olurdum.

Dediğin gibi iftarın erken saatte olması süper de herkesin işe evi yakın değil ki. Yemeği dünden hazırlasan iftar sonrası insan çok yorgun oluyor.

Allahım güç kuvvet versin inşallah arkadaşım.

Benim iş ile evimiz yakın çok şükür ama herkesin öyle değil ki.
Amin arkadaşım hepimize inşallah. Lale sen çalışıyor musun hala?
Benim iş yeri şehir dışında Aydın yolunda. Bu iş yerimde mescit yok ama bugüne kadar hep vardı çalıştığım yerlerde. Sanırım İzmir'e has bu durum. sanki iç Anadoluya doğru kaydıkça mescit iftar ramazan algısı daha yüksek. İzmirde tutan tutmayana saygı gösteriyor. O kadar az ki maalesef oruç tutabilen. Ne diyim allah herkesin yardımcısı olsun tutabilenin de tutamayanın da.

Amin arkadaşım hepimize inşallah. Lale sen çalışıyor musun hala?
Benim iş yeri şehir dışında Aydın yolunda. Bu iş yerimde mescit yok ama bugüne kadar hep vardı çalıştığım yerlerde. Sanırım İzmir'e has bu durum. sanki iç Anadoluya doğru kaydıkça mescit iftar ramazan algısı daha yüksek. İzmirde tutan tutmayana saygı gösteriyor. O kadar az ki maalesef oruç tutabilen. Ne diyim allah herkesin yardımcısı olsun tutabilenin de tutamayanın da.
Yok canım.:cool:

Heyet raporluyum ben.

Kendi başıma dışarı çıkabilmem öyle zor ki. Maalesef ağrılarım da var. Bilmiyorum ne zaman işbaşı yaparım?

Ben çok dekolte giyinen biri olduğumdan oruçlu olduğumu yine oruç turan sadece üç arkadaşım bilir onlar bile şaşırır. Demek ki tipim çok falso!!!:-)

Namazımı zaten bir anneciğim biliyordu. Evlendikten sonra da kocam öğrendi. :KK200:

X