Red Flag Listesi

''Her şeye sahip olmak isteyen elindekini de kaybediyormuş'' diyorum size 👍

Hangi köyün akademisyenisiniz ? Bana kıytırık sunum dokumlerinde öz Türkçe olmadığı için çizik atan akademisyenlere isminizi vermek istiyorum 😉

Plaza diline mi donuselim ???

Whoa ?
Hmm, köy deyince hakaret mi oldu simdi, tam anlayamadim? Tum egitim hayatim boyunca İngilizce okudum ve su anda da ayni dil ile ilgili calisiyorum. O hocalariniza olan tepkinizi baska sekilde gosterirsiniz.
Dedigime boyle sert tepki vermek yerine anlamaya calisabilseniz keske. Hergun 18-22 yas arasi genclerle birlikte calisan biri olarak sosyal medyanin, internetin ve globallesmenin onlarin dusunce,konusma tarzi ve sonuc olarak kullandiklari dil uzerindeki etkilerini gormek ve bizim aklimiza bile gelmeyen kullanimlar yaptiklarini gormek bir ‘koy akademisyeni’ olarak beni heyecanlandiriyor evet.
‘anlasamayacagimiz konusunda anlasalim’ deyip sizin icin Turkce, sizinle ayni hassasiyete sahip olmayanlar icin de ‘let’s agree to disagree’ diyerek konuyu kapatalim.

Hmm, köy deyince hakaret mi oldu simdi, tam anlayamadim? Tum egitim hayatim boyunca İngilizce okudum ve su anda da ayni dil ile ilgili calisiyorum. O hocalariniza olan tepkinizi baska sekilde gosterirsiniz.
Dedigime boyle sert tepki vermek yerine anlamaya calisabilseniz keske. Hergun 18-22 yas arasi genclerle birlikte calisan biri olarak sosyal medyanin, internetin ve globallesmenin onlarin dusunce,konusma tarzi ve sonuc olarak kullandiklari dil uzerindeki etkilerini gormek ve bizim aklimiza bile gelmeyen kullanimlar yaptiklarini gormek bir ‘koy akademisyeni’ olarak beni heyecanlandiriyor evet.
‘anlasamayacagimiz konusunda anlasalim’ deyip sizin icin Turkce, sizinle ayni hassasiyete sahip olmayanlar icin de ‘let’s agree to disagree’ diyerek konuyu kapatalim.
Kendi dilinizin dışında bir dille eğitim görüyorsunuz ve kalkıp Türkçenin Yozlaştırılmasını hoş görüyorsunuz???

Hocalarımın ellerinden öperim onları eleştirmem sonuçta Mustafa Kemal Atatürk bu dili için çok uğraştı korumamız lazım biz gençler olarak.

O zaman Hindistan bayağı özgür gelişmiş bir ülke çünkü adamlar dillerin içinde yarı ingilizce yarı Türkçe konuşuyor🤪

Kendi dilinizin dışında bir dille eğitim görüyorsunuz ve kalkıp Türkçenin Yozlaştırılmasını hoş görüyorsunuz???

Hocalarımın ellerinden öperim onları eleştirmem sonuçta Mustafa Kemal Atatürk bu dili için çok uğraştı korumamız lazım biz gençler olarak.

O zaman Hindistan bayağı özgür gelişmiş bir ülke çünkü adamlar dillerin içinde yarı ingilizce yarı Türkçe konuşuyor🤪
Red flag kalıplaşmış bir tabir. Tıpkı cringe, crush gibi türkçe’de tam olarak karşılığı yok. Karşılığını yazmak için ya uzun cümle kurmak gerekiyor ya da tam olarak o hissi vermiyor. Zaten bir kalıp bu yani kullanımı bu şekilde

Kıyafet konusunda "en ufak" kaş göz yapması ya da laf çarpıtması.

Genelleyici tabiler kullanması. Irklar, cinsiyetler vb için.

Cimri olması.

İngilizce
hanımefendi 21. yuzyılda saf dil diye birsey yok siz de takdir edersiniz ki. İnsanlar okudukları ve izledikleri için bu ifadeleri öğreniyorlar ve bunun da kötü birşey olduğunu düşünmüyorum dedim sadece. Bu kadar ileri götürmeye gerek yok. Değişimlere şiddetle karşı çıkan ve hep elimizdekini muhafazaya odaklanan bir mentalitede zihinler de gelişemez. Ve gençler de (akademisyenim) kendilerine dayatılma yapılmasındansa kendileriyle aynı dili konuşan yetişkinler görmek istiyorlar. Ve bu dil biz kabul etsek de etmesek de başka dillerden bir çok kelime ve ifade içeriyor. Ben sözcünlerinin yarısı ingilizce olan ama cümle kurabilen gençlerimizi sokak roportajlarında 'aaaaaaa, haaaaaaa, bilmem ki abla yaaaa' diyenlere tercih ederim. Ama bence konu sahibinin sorusuna odaklanalım ve bu konuyu anlaşamayacağız diyerek sonlandıralım.
bir iki kelimeyle kendini Einstein zannedip bir yarışma programında buzağı için keçin yavrusu diyen leri neye tercih edersiniz mesela

İngilizce konuşulur hatta 20 dil bil sorun değilde sorun tam olarak hakim olmadıgın bir dile özenmektir ve sorun karşındaki o dili bilmez iken inadına aralara yabancı bir iki kelime sıkıştırmaktır ha karşındaki ingilizce biliyormu konuş çatır çatır konuş

Kime ne

Ayakta alkışlıyorum sizi

Ayakta alkışlıyorum sizi
Teşekkür ediyorum….

Bir tane arkadaş bana REdFlag kelimesinin Türkçe karşılığı yok bu yüzden konuşuyoruz demiş. Tamam olabilir ama o hanımefendi ısrarla gelişmişliği yabancı kelime kullanabilmeye bağlamış ben biraz o yüzden çıkıştım.

Türkçeyi aşırı savunmayı gelişmenin önünde bir engelmiş gibi tavır gösterdi bu kadar yazmam ondandı saygılar🫶

Teşekkür ediyorum….

Bir tane arkadaş bana REdFlag kelimesinin Türkçe karşılığı yok bu yüzden konuşuyoruz demiş. Tamam olabilir ama o hanımefendi ısrarla gelişmişliği yabancı kelime kullanabilmeye bağlamış ben biraz o yüzden çıkıştım.

Türkçeyi aşırı savunmayı gelişmenin önünde bir engelmiş gibi tavır gösterdi bu kadar yazmam ondandı saygılar🫶
Çok haklısınız

Aslında bu cehalet heryerde var Almanya da bile trende ingilizce konuşan birine gıbta ile bakan Almanlar Türkçe konuşana öcü gibi bakıyor 🫤

Çok haklısınız

Aslında bu cehalet heryerde var Almanya da bile trende ingilizce konuşan birine gıbta ile bakan Almanlar Türkçe konuşana öcü gibi bakıyor 🫤
İşte ben de bunu anlamıyorum o zaman Hindistan’da takılsınlar ,bu adamlar kendi diliyle İngilizceyi bir arada konuşuyorlar.

Yazık😣

Bir ilişki başlangıcında ya da ilişki sürecinde erkek ailesi hakkında hiçbir yorum yapmıyor, anlatmıyorsa kaçın.. Size ailesinden bahsedecek kadar değer vermiyordur. Genel kanım bu yönde.

Bunun dışında;
Sürekli fotoğraf yolla diyen
Triplere giren, küsen
Sizden bir kuruşu sakınan adamlardan kaçın, abla tavsiyesi olsun😂

Şunu diyen adam en sonunda paraya gelen birini bulup elindekini avcundakini feda ediyor koşa koşa:KK70: ve aldatıyor garanti🥴
Evet zaten o yüzden red flag benim için. “Kadınlar paraya bakar” diyebilecek bir genellemeye sahip olduysa ya hep o tarz kadınlarla sevgili olmuştur ya da o tarz kadınlara platonik takılmıştır, vizyonu o kadardır ve yüzeysel biridir. Böyle kişiler o paraya bakıyor dedikleri kadınlarla beraber olmaya can atıyorlar ve içten içe hırs falan yapıyorlar tam bir liseli zihniyeti.

X