Reddi miras hakkinda

çok ilginçsiniz gerçekten nedir bu avukatlara yalancı damgası ya? adam halledemeyeceği davayı neden alsın her şey para değildir bir sefer para kazansa bile itibar kaybı olur avukatlık itibar mesleğidir.

neyse süre olmaksızın halledilebilir yolları da var yukarıda birisi bahsetmiş yalnız çok uğraştırıcı siz güvenilir bir avukata sorunu tekrar danışın.
Avukatım. İddialı konuşmamın sebebi içinde olmam.

Reddi miras olayından önce arabayla ilgili nasıl sorunu cozebilriiz diye gezdik.teyzem kuzenler hep rahatsız bu konudan.onlar da bizi arıyor.ucretsiz bilgi veren avukatlar var
Avukat arkadaşlar daha iyi yardımcı olur ama çıkan MTV için yapılabilecek bir şey yok, araç hala rahmetli anneannenizin üzerine göründüğünden siz borcu ödeyip araç ortada olmasa dahi arabayı hurdaya çıkarmadığınız sürece de sürekli bir borcunun çıkma ihtimali var.

Nasıl yaparsınız bilmiyorum ama daha olmadı mirasçılardan biri tüm mirasçıları bulup vekaletname göndermelerini isteyecek, anneannenizin veraset ilamıyla aracın kayıtlı olduğu yere gidip tüm işlemleri yapacak ve hurdaya çıkartacak ya da bütün mirasçılar bir avukata vekaletname verecek, hem aracın hurdaya çıkması hem de tarlaların satışı için işlem başlatılacak, üstünden çok zaman geçtiğinden miras reddi olmaz bence.

Yok zaten öldüğünde borç oldu mu miras reddi davası oluyormuş ki miras kalması mümkün değil kalsa da umurumda değil kızı varmış herhalde onun olsun yeter ki bana zararı olmasın direk miras reddi davası ile borç bana kalmıyormuş avukata sormuştum :KK70: hayır trajikomik bi durum ya baba çocuğuna evlatlık reddi davası miras reddi açabiliyor çocuk babasını reddedemiyor. Birde öldüğüne nasıl bakıcaz ?
E devlette soy ağacından bakabilirsin orada ölen anne, baba , anneane,dede herkesin adı yazıyor sağ ise sağ yazıyor öldü ise ölü ve ölüm tarihi falan.

Hukuk bilmediğim için saçmalıyor ve illegal bir şeyden bahsediyor olabilirim ama sadece plaka için araba satın alanlar var. Ama sanırım çok mirasçı olduğu için satış da yapamazsınız değil mi? Arabayı yaksanız filan ne olur? Polis gelip rapor tutsa araba kayıtlardan düşmüş olur mu? Çok mu saçmaladım?
ne tatlısınız :) çözüm için

çok ilginçsiniz gerçekten nedir bu avukatlara yalancı damgası ya? adam halledemeyeceği davayı neden alsın her şey para değildir bir sefer para kazansa bile itibar kaybı olur avukatlık itibar mesleğidir.

neyse süre olmaksızın halledilebilir yolları da var yukarıda birisi bahsetmiş yalnız çok uğraştırıcı siz güvenilir bir avukata sorunu tekrar danışın.
Valla ailem gercekten full hukukçu. Bende katılıyorum arkadaşa avukat tabiki yaparım dicek:) Avukatlık dünyanın en dürüst mesleği değil arkadaşlar.Avukatlık itibar değil bence cevre mesleği.

Karısı ve çocuklara kalır. Çocuklardan vefat eden varsa onlardan olan torunlar geçer çocuğun hakkı.

Teşekkür ederim .

Dede vefat edince kimse tapuyu üstüne almadı diyelim
Yıllar geçti , eşi de vefat etti . Çocukların hepsi yaşıyorsa , kaç çocuk varsa o çocuklara eşit mi bölünür ?

Anne babayı kaybetmiş. Anneyi reddi miras yaptmış biri olarak. 300 lira için ne dava açmaya değer ne de onca insanı meşgul etmeye. Gittiğiniz kurumlara verdiğiniz yol parasına eş değer olacak nerdeyse. Ayrıca reddi miras içinde dosya ücreti dilekçe yazdırmak için arzuhalciler 2012 de 30 lira alıyordu avukat ücretini de eklersen oooo.Astarı yüzünü geçer yani. avukatlar 300 lira olduğu için almak istememişlerdir davayı.

Anne babayı kaybetmiş. Anneyi reddi miras yaptmış biri olarak. 300 lira için ne dava açmaya değer ne de onca insanı meşgul etmeye. Gittiğiniz kurumlara verdiğiniz yol parasına eş değer olacak nerdeyse. Ayrıca reddi miras içinde dosya ücreti dilekçe yazdırmak için arzuhalciler 2012 de 30 lira alıyordu avukat ücretini de eklersen oooo.Astarı yüzünü geçer yani. avukatlar 300 lira olduğu için almak istememişlerdir davayı.
Reddi miras yapmak icin avukata gerek yok.vefattan son4s 3 ay içinde sulh hukuk mahkemesine yazılı veys sözlü yapılabilir.dilekcemi kendim yazarım.ablamin vesayet dilekçesini de kendim yazdım kalem tamam demis.reddi miras davası kararı hemen cikiyor

Ya gerçekten sizin olmayan. Annenize bir şey olursa 2. Ayda gidip reddi miras yapacağıniz konuda 15 avukat mi gezdiniz? Bu avukatlar ücretsiz bilgi veriyor mu?
Esas sorununuz hakkında bir tane psikolog gezip bence boşuna parami alıyor dediniz değil ki 2.ye bakmadiniz. Arkadaş ne borç ne para imiş.
Şimdi de durmuş tee sizi gectim çocuğumu dusunuyorum diyorsunuz. Coxuk sadece maddi olarak mı düşünülür. Surda kaç kişi dedi size psikoloğa gidin, psikiyatriye gidin, bak çocuğun da 18inden sonra gider yanından diye.
Ama anneanneye 300 lira düşüyorsa konu sahibinin çocuğuna sekiz senede 50-60 lira kadar borç düşme ihtimali var. 🥺 Elbette çok ciddi bir konu.
15 avukat gezerken harcadığınız yol parası borcu geçmiştir 😬 bu kadar dert ettiyseniz halledebileceğini söyleyen bir avukata vekalet verseydiniz. Uykunuzu bile kaçırdığını söyleyince tekrar baktım acaba 300tl mi 300.000 TL mi diye. Bu kadar küçük şeyler için kendinizi böyle yormanın ne anlamı var?
Hallederseniz ne âlâ, olmazsa da reddi miras seçeneğiniz var. Sizin payınıza 8 senelik 100 lira düşse senelik yaklaşık 15 lira yapar. Aylık da en fazla 1.5 lira :)) ayy ne hesap yaptım

Ama anneanneye 300 lira düşüyorsa konu sahibinin çocuğuna sekiz senede 50-60 lira kadar borç düşme ihtimali var. 🥺 Elbette çok ciddi bir konu.
15 avukat gezerken harcadığınız yol parası borcu geçmiştir 😬 bu kadar dert ettiyseniz halledebileceğini söyleyen bir avukata vekalet verseydiniz. Uykunuzu bile kaçırdığını söyleyince tekrar baktım acaba 300tl mi 300.000 TL mi diye. Bu kadar küçük şeyler için kendinizi böyle yormanın ne anlamı var?
Hallederseniz ne âlâ, olmazsa da reddi miras seçeneğiniz var. Sizin payınıza 8 senelik 100 lira düşse senelik yaklaşık 15 lira yapar. Aylık da en fazla 1.5 lira :)) ayy ne hesap yaptım
Benim oğlum tek torun.yillik 60 lira ama ben çocuğuma böyle bir şey bırakmak istemem.keza onun çocuklarına ve onun çocuklarına.sorun var gerçekten.

Sorun borcun küçüklüğü değil.nesilden.nesile devam etmesi.

Keşke 20000 olsaydı ödeseydim kapandaydı.anne olunca insan anlıyo.çocuğuma böyle bisi bırakmak istemem

Keşke 20000 olsaydı ödeseydim kapandaydı.anne olunca insan anlıyo.çocuğuma böyle bisi bırakmak istemem
Ben de anneyim. Size diyorum ki öyle bir borç size kalacak olsa reddi miras ile otomatik olarak mesele kapanıyor. Meblağ da minicik. Bu stres niçin? Allah size dermansız dert vermesin gerçekten çok ilginç.

X