Referandum mitingine izin vermeyen Hollanda Başbakanı: Bu ülke siyasi kampanya alanı değil

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Referandum mitingine izin vermeyen Hollanda Başbakanı: Bu ülke siyasi kampanya alanı değil
Paylaş Paylaş
"Bunu kabul edilemez buluyoruz"
page_referandum-mitingine-izin-vermeyen-hollanda-basbakani-bu-ulke-siyasi-kampanya-alani-degil_359086134.jpg

inPaylaşın
Hollanda devlet televizyonu NOS, Hollanda hükümetinin, Türk yetkililerin 11 Mart'ta Rotterdam kentinde yapmayı planladığı "anayasa referandumu gösterisini" istemediğini açıkladı.

Reuters haber ajansı da, Hollanda hükümetinin, etkinliği hoş karşılamadıklarına dair görüşünü Ankara'ya ileteceğini duyurdu.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte de bugün Facebook hesabından açıklama yaparak, Türk yetkililerden referandum gösterisi için resmi talep geldiğini ancak iş birliği yapmayı düşünmediklerini açıkladı.

Rotterdam'da 11 Mart'ta yapılması planlanan etkinliğe Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılabileceği duyurulmuştu.

Rutte mesajında "Bunu kabul edilemez buluyoruz. Hollanda'nın kamusal alanları, başka ülkelerin siyasi kampanya alanı değil" yazdı.

_94932561_gettyimages-481607383.jpg

Hollandalı Türklerin oluşturduğu bir topluluğun lideri, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 11 Mart'taki gösteriye katılacağını duyurmuştu.

Öte yandan, Almanya'da önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin katılacağı toplantıların iptal edilmesi, Türkiye ile Almanya arasındaki gerginliği artırdı.

Türkiye ve Almanya dışişleri bakanları, son dönemde artan tansiyonu görüşmek üzere 8 Mart'ta bir araya gelecek.
http://t24.com.tr/haber/referandum-...ni-bu-ulke-siyasi-kampanya-alani-degil,391971

Hollanda damı terör devleti kapsamına girdi:KK64:
Çok seviyorlar bizi canım:))))

Bu ülkede muhaliflere, bu ülkenin partisine, derneğine miting izni verilmiyor o ne olacak? Geçtiğimiz seçimlerde CHP'nin bazı mitingleri engellenmedi mi? Şimdide bazı illerde "Hayır" oyu için yapılan çalışmalar engelleniyor.

Ben anlayamıyorum ya demokrasi, özgürlük naraları atılırken bunları yapmak ne manaa?

Ayrıca Hollanda'da yaşayan adam oy vermesin bi zahmet. Zaten yaşadığı ülkede oy veriyor çünkü orada yönetiliyor, bu ülkede söz sahibi olamaz o adam. Yazın gelip bir hafta ülkede kalan adam ne hakla gelip benim yönetim sistemimi seçebilir???

Evet yada hayir hic farketmez.

Bariz bir gercek var ki Avrupa Türkiyenin hic bir sekilde iyiligini istemiyor
Neden?Mantıklı bir şekilde açıklayabilirmisiniz neden bizim iyiliğimizi istemiyorlar,neden birbirlerinin iyiliğini istiyorlar da bizim iyiliğimizi istemiyorlar size göre?Niye biz altından mı yaratılmışız,farkımız ne?Cidden merak ettim neden?

niye izin versinler ya hu?
Türkiyeye gelip miting yapan bi yabancı siyasetçi gördük mü?
görmedik.
saçma çünkü
Göremezsin canim. Türkiyede 2 milyon alman veya hollandali veya fransali yasamiyor

Neden?Mantıklı bir şekilde açıklayabilirmisiniz neden bizim iyiliğimizi istemiyorlar,neden birbirlerinin iyiliğini istiyorlar da bizim iyiliğimizi istemiyorlar size göre?Niye biz altından mı yaratılmışız,farkımız ne?Cidden merak ettim neden?

Yoogg ben bu topa girmem kesin banlanirim. Merak ediyorsun ki eminim ediyorsun arastir gülüm ya

Göremezsin canim. Türkiyede 2 milyon alman veya hollandali veya fransali yasamiyor

Yoogg ben bu topa girmem kesin banlanirim. Merak ediyorsun ki eminim ediyorsun arastir gülüm ya
Yıldız senin cevapların hep böyle,ortaya bir şey atıyorsun,soruyoruz git araştır demeden öteye gitmiyorsun çünkü cevabını sen de bilmiyorsun,kalıplaşmış ezbere laflar.Neyi araştırayım yahu,kanlı canlı bende her gün sizin gibi yaşıyorum bu ülke de,görüyor duyuyor ve okuyorum her şeyi.

Neyse alamadım cevabımı,teşekkürler yine de soruma mesaj yazdığın için.

Yıldız senin cevapların hep böyle,ortaya bir şey atıyorsun,soruyoruz git araştır demeden öteye gitmiyorsun çünkü cevabını sen de bilmiyorsun,kalıplaşmış ezbere laflar.Neyi araştırayım yahu,kanlı canlı bende her gün sizin gibi yaşıyorum bu ülke de,görüyor duyuyor ve okuyorum her şeyi.

Neyse alamadım cevabımı,teşekkürler yine de soruma mesaj yazdığın için.

O zaman tüm cevaplarima bakmamissin canim benim. Ilk haftamda bani bu yüzden yedim ben. Ve gördügüm burada herkes fikirlerini istedigi gibi beyan ederken, ben edemiyorum cünkü ettigimde banlandim.
Ben yillarca avrupada dogup, büyümüs ve yasamis biri olarak bazi seyleri biraz daha iyi gözlemleme sansim oldu diyeyim.
O yüzden arastir dedim ve inan bana en az senin kadar tarafsiz ve demokratim.
Bende ortaya laf atip cekilmek istemem ama polemige girmek yasak oldugundan senin fikrin sana benim fikrim bana diyorum
Sevgiler

Suriye ile aramız iyiyken, hiçbir Suriyeli siyasinin gelip de Hatay da falan miting yaptığını görmedim. Niye izin versinlerki oldukça saçma. Akpliler kendileri gösteri yapsa izin verilir de miting için hiçbir ülke izin vermez.

E gelsin o zaman Suriyeli siyasetçiler. Suriyedekinden daha fazla var bizde. Siyasi meselelerini bizim meydanlarda çözsünler.

Hahaha.. Amerika'yi dusunemiyorum her lider Tayyip gibi davransa.. 72 milletten insan var burada, Cinlisi, Japonu, Meksikalisi, Hintlisi, Iranlisi, Rusu.. Hergun baska miting, her gun heryer miting alani..:KK70:

Yoktu çünkü akp getirdi yurtdışında yaşayanlara Türkiye' de ki seçimlerde oy kullanabilme hakkını.

Ne güzel iste yurtdisinda yasayan biri olarak ülkem icin oyumu kullanacagim
Yok benim anlayamadigim su ki burada herkes istedigi sekilde fikirlerini yaziyor, ben haber ile ilgili (polemik yaratmadan) fikrimi söyledigimde hemen bi saldirma, laf sokma meydana geliyor.
Neden ????

Ne güzel iste yurtdisinda yasayan biri olarak ülkem icin oyumu kullanacagim
Yok benim anlayamadigim su ki burada herkes istedigi sekilde fikirlerini yaziyor, ben haber ile ilgili (polemik yaratmadan) fikrimi söyledigimde hemen bi saldirma, laf sokma meydana geliyor.
Neden ????

Ne alaka yıldız, herkes fikrini açıklıyor, beğenmediğin gerçek olmadığını düşündüğün şeye karşılık yazı yazarsın. Yurtdışında yaşayan biri olarak Türkiye de yaşamadığın için, oranın seçimlerinde oy kullanman mantıksız, yaşamadığın bir ülkenin nasıl yönetileceğini seçme hakkın olamaz, ben de yurtdışında yaşıyorum bu kendim içinde geçerli.

Öte yandan geçen gün ban yediğinde senşnle beraber herkes yedi, bunlardan biri de benim. Yani sana özel falan değil yapılan, için rahat olsun, Mune Mune çakıyor banları.

Ne alaka yıldız, herkes fikrini açıklıyor, beğenmediğin gerçek olmadığını düşündüğün şeye karşılık yazı yazarsın. Yurtdışında yaşayan biri olarak Türkiye de yaşamadığın için, oranın seçimlerinde oy kullanman mantıksız, yaşamadığın bir ülkenin nasıl yönetileceğini seçme hakkın olamaz, ben de yurtdışında yaşıyorum bu kendim içinde geçerli.

Öte yandan geçen gün ban yediğinde senşnle beraber herkes yedi, bunlardan biri de benim. Yani sana özel falan değil yapılan, için rahat olsun, Mune Mune çakıyor banları.

Ben begenmedigim, gercek olmadigini düsündügüm seye karsilik verdiginden banlandim zaten. Yasamadigim ama benim olan ülke, benim atalarim, dedelerim orada ve onlarda diger herkes gibi o ülke icin savasti.
Arica ne olur ki yani secim hakki olsa kime ne zarari var ?

Ban konusuna gelince kimseye ithamda bulunmak icin demedim. Sadece gözlemliyorum ve tuhafima gidiyor.

Bu konusma bile bir polemik. Ben kendi hür irademle, demokratik hakkimi kullanarak burada kendi fikrimi beyan ediyorum ve sacma sapanseyler yüzünden buradaki hic bir üyeyle tartismak istemiyorum. Herkesin düsüncesine Saygiliyim. Ama lütfen benim düsüncelerimede saygili olunsun.

Bir üye bugün öglen yildiz sen hep ortaya laf atiyorsun sonra kaciyorsun demis. Eger admin polemige girdigimde banlamayacaksa burada oturup düsüncelerimin bedenlerini nicinlerini enine boyuna tartisirim.

Sevgiler. Hayirli geceler

Ben begenmedigim, gercek olmadigini düsündügüm seye karsilik verdiginden banlandim zaten. Yasamadigim ama benim olan ülke, benim atalarim, dedelerim orada ve onlarda diger herkes gibi o ülke icin savasti.
Arica ne olur ki yani secim hakki olsa kime ne zarari var ?

Ban konusuna gelince kimseye ithamda bulunmak icin demedim. Sadece gözlemliyorum ve tuhafima gidiyor.

Bu konusma bile bir polemik. Ben kendi hür irademle, demokratik hakkimi kullanarak burada kendi fikrimi beyan ediyorum ve sacma sapanseyler yüzünden buradaki hic bir üyeyle tartismak istemiyorum. Herkesin düsüncesine Saygiliyim. Ama lütfen benim düsüncelerimede saygili olunsun.

Bir üye bugün öglen yildiz sen hep ortaya laf atiyorsun sonra kaciyorsun demis. Eger admin polemige girdigimde banlamayacaksa burada oturup düsüncelerimin bedenlerini nicinlerini enine boyuna tartisirim.

Sevgiler. Hayirli geceler

Yıldız atan da, deden de yaşarken ve hala yaşıyorsa Türkiye de oy kullanma hakları var, kendi adlarına oy kullanabiliyorlar bu hakları ellerinden alınmadı, sen yaşamıyorsan kullanmaman lazım bu kadar basit, bir çok yerde de durum bu, bunda garipsenecek bir şey yok ki.
Fikirlerini tek tek yaz, kimse karşı çıkmıyor sadece, sloganvari yazıp kaçanlara laf deniyor, ve dini konulara girenlere. Çünkü işin tadı kaçıyor o durumda, sonu mahkemelere kadar gidecek tartışmalar yaşanıyor. Neyse olay budur anlayacağın, geçen günlü banında bende bu yüzdendi. Ben de polemikten gittim.

Yıldız atan da, deden de yaşarken ve hala yaşıyorsa Türkiye de oy kullanma hakları var, kendi adlarına oy kullanabiliyorlar bu hakları ellerinden alınmadı, sen yaşamıyorsan kullanmaman lazım bu kadar basit, bir çok yerde de durum bu, bunda garipsenecek bir şey yok ki.
Fikirlerini tek tek yaz, kimse karşı çıkmıyor sadece, sloganvari yazıp kaçanlara laf deniyor, ve dini konulara girenlere. Çünkü işin tadı kaçıyor o durumda, sonu mahkemelere kadar gidecek tartışmalar yaşanıyor. Neyse olay budur anlayacağın, geçen günlü banında bende bu yüzdendi. Ben de polemikten gittim.

Iste bak secim konusunda sen böyle düsünüyorsun bende diger türlü düsünüyorum. Kalkip sana ne sacma neden oy kullanilmayacak diyormuyum

Maalesef konu siyaset olunca ister istemez dine Kayiyor. Cünkü bir kesim bir türlü savunuyor diger kesimde farkli sekilde.

Evet gecen gün bende hem yeni üye olmamdan özürü pek bilemedim hemde biraz gaza gelip abarttim. Velhasil hakettim ama dersimi aldim :)

X