Reflü , gazlı bebekli anneler

Betulmeydan

Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2022
16
1
28
Merhaba sevgili annelerim buraya birazda içimi dökmek istiyorum bebeğim şuan 2 aylık ve reflüsü var uykusunda sürekli kafasını sağa sola savururcasına çeviriyor , yine uyurken boğulur gibi sesler çıkarıyor ve sürekli yutkunuyor birşeyler yiyor . Ve aynı zamanda aşırı derece gazı var doktoruna bugün yazdım ve tavaiye istedim ben biogaia yı kullanıyorum ama banamısın demiyor çocuk ıkınmaktan yastığı su gibi oluyor doktorumda
Mommys bliss gripe Waters gündüz orginal kullan dedi , biogaia ile birlikte insallah faydası olur daha bugun baslicam. Fakat bu surecte asiri yiprandigim dogrudur . Birde kustugu icin mama vermek istiyorum onuda kabul etmiyor agliyor aptamil ar mama veriyorum bazen aliyor ama bazen asla almiyor mamayi sevmemis olabilirmi sizce .
Biberon olarak philips kullaniyorum yada biberonmu istemiyor diyorum ama istemese hic alamaz mamayi kasikla verincede cikariyor aptamil ar kullananlar bu durumu yasadimu acaba fikirlerinizi cok merak ediyorum . Benim durunumda kac anne var bunlari yasayan ve cozum yollari ne oldu surec ne kadar suruyor yorum yazarsaniz cok sevinirim 🫠

Gazlı ve reflusu olan bebeğim var. Artık biraz daha buyudugu için gaz sorununu kendi hallediyor ama reflu hala mevcut. Yüz üstü dönünce öksürüyor, ağlayınca öksürüyor ve kusuyor. Bazen gece uykuda kusuyor.

Hastaneden çıktığından beri reflu yatağı kullanıyoruz. Biogaia bizde kullaniyoduk fakat gaz için değil bağırsak duzenleyici o. Baktım çok işe yaramıyor nurse harveys aldım denedim iş gördü hala arada veriyorum. Aptamil denedik olduğu gibi tüm mamayi kustu. Doktorumuz mamanin içine katılan toz antireflu verdi. Hala onu kullanıyoruz. Büyük oranda sorunu çözdü. Antireflu kullanmaya baslayinca mamayida biberonu da değiştirdik. Çünkü eski mamasini asla içmek istemiyodu ne kasikla ne enjektörle nede biberonla. Evin içinde gezerek besliyoduk bi dönem. Şuan infatrini mama kullanıyoruz, dr.browns anti kolik biberonunu kullanıyoruz. Şükür büyük oranda çözdük sayilir sıkıntıyı. 1 yaş sonrası reflu sorunu geçer diyolar ya inşallah bakalım

Merhaba sevgili annelerim buraya birazda içimi dökmek istiyorum bebeğim şuan 2 aylık ve reflüsü var uykusunda sürekli kafasını sağa sola savururcasına çeviriyor , yine uyurken boğulur gibi sesler çıkarıyor ve sürekli yutkunuyor birşeyler yiyor . Ve aynı zamanda aşırı derece gazı var doktoruna bugün yazdım ve tavaiye istedim ben biogaia yı kullanıyorum ama banamısın demiyor çocuk ıkınmaktan yastığı su gibi oluyor doktorumda
Mommys bliss gripe Waters gündüz orginal kullan dedi , biogaia ile birlikte insallah faydası olur daha bugun baslicam. Fakat bu surecte asiri yiprandigim dogrudur . Birde kustugu icin mama vermek istiyorum onuda kabul etmiyor agliyor aptamil ar mama veriyorum bazen aliyor ama bazen asla almiyor mamayi sevmemis olabilirmi sizce .
Biberon olarak philips kullaniyorum yada biberonmu istemiyor diyorum ama istemese hic alamaz mamayi kasikla verincede cikariyor aptamil ar kullananlar bu durumu yasadimu acaba fikirlerinizi cok merak ediyorum . Benim durunumda kac anne var bunlari yasayan ve cozum yollari ne oldu surec ne kadar suruyor yorum yazarsaniz cok sevinirim 🫠
Cozum yolu zaman 😊 2 ay daha sabredin. Bebegim gunde 20 kere falan kusardi. Gazdan dolayi uyumazdi hic. Hep bagirirdi. Simdi 7. aydayiz. Hic yasanmamis gibi o gunler.

3 aylik olduktan sonra gaz hafifliyor canim kendi kendine halledebiliyor . Ama reflu icin bebegi emzirdikten sonra 15 dk yatirmayin diyorlar ya birde buyudukce reflude geciyor zaten . Yıpraniyoruz ama zamanla duzeliyor artik

Gazlı ve reflusu olan bebeğim var. Artık biraz daha buyudugu için gaz sorununu kendi hallediyor ama reflu hala mevcut. Yüz üstü dönünce öksürüyor, ağlayınca öksürüyor ve kusuyor. Bazen gece uykuda kusuyor.

Hastaneden çıktığından beri reflu yatağı kullanıyoruz. Biogaia bizde kullaniyoduk fakat gaz için değil bağırsak duzenleyici o. Baktım çok işe yaramıyor nurse harveys aldım denedim iş gördü hala arada veriyorum. Aptamil denedik olduğu gibi tüm mamayi kustu. Doktorumuz mamanin içine katılan toz antireflu verdi. Hala onu kullanıyoruz. Büyük oranda sorunu çözdü. Antireflu kullanmaya baslayinca mamayida biberonu da değiştirdik. Çünkü eski mamasini asla içmek istemiyodu ne kasikla ne enjektörle nede biberonla. Evin içinde gezerek besliyoduk bi dönem. Şuan infatrini mama kullanıyoruz, dr.browns anti kolik biberonunu kullanıyoruz. Şükür büyük oranda çözdük sayilir sıkıntıyı. 1 yaş sonrası reflu sorunu geçer diyolar ya inşallah bakalım

Peki aptamilin ar mamasinimi kullandiniz acaba bende degistirsemmi ama degistirsem diger mamalar kusturcak tekrardan

Peki aptamilin ar mamasinimi kullandiniz acaba bende degistirsemmi ama degistirsem diger mamalar kusturcak tekrardan
Aptamil prosyneo kullandık. Sma optipro, sma comfort, bebelac denedik. Bi comfort icebildi. Size aptamil ar i doktor onerdiyse tekrar doktorla görüşüp içmek istemediğini reflu için farklı bisey kullanmak istediginizi belirtin. Bizim bi doktorumuz bebeklerin damak tatları bizim gibi değil anlamaz onlar dedi, yeni doktorumuz bir kaç mama tavsiye edip deneyin hangisini severse dedi. Yani bebekler mamayi sevmeyebiliyor deneme yanılma yöntemiyle çözüyoruz.

Merhaba benim cocugum neredeyse 5 aylık. Simdi gazını kendi cıkarabiliyor ama ilk 3 ay ben biogia, sab simplex ve mommys bliss i birlikte kullandım. Anca en azından geceleri rahat etmiştim. Su an Yine gazı ve reflüsü var, sürekli kusuyor. Hatta su an beşiğinde uyuyor ama tarif ettiğiniz gibi kafasını hızla sağa sola ceviriyor ve hırsla emziğini emiyor ben de beşiği sürekii sallıyorum.
İlk 3 ay uyanıkken sürekli huzursuz ve ağlıyordu. Simdi mutlu olduğu zamanlar var. Yani azalıyor ama tam geçme diye bir şey yok bizde. Gazı cıkarsa da agrısı yine oluyor sanırım çünkü gazı çıkarırken aglıyor. Aglıyor kusuyor sonra mutlu oluyor. Giderek azalacaktır ve siz de alışacaksınız.
Allah kolaylık versin.

Biogaia gaz damlasi degil, bagirdak florasi duzenleyici: probiyotic. Sabsimplex kullanmanizi tavsiye ederim.
Reflu yastigi ya da besigin bas kismini yukarida tutun. Kundak gaza iyi gelir karnisini sarip sarmlaladigi icin. Bir de ben bebeklerimi yuz ustu yatirdim, hep oyle rahat ettiler.
Kolay gelsin.

Reflü için reflü yataklarından aldım çok işe yaradı gece kusacak vs bişey olacak diye korkudan uyuyamıyordum gaz içinde 3.ayı doldurınca geçmişti İnşaAllah sizinde hemen geçer

Gaz için ben de biogaia ve aguline kullanıyorum ama nurse harveys colex alacağım. Reflü benim oğlumda da var geceleri özellikle beni çok korkutuyor. Beslendikten sonra 15 dakika yatirmiyorum bir de yatarken kafasını yan çeviriyorum. Mama olarak sma comfort bize iyi geldi gaz ve kolik bebekler için

X