Reflüye basit denenmiş çözüm

sssp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2013
1.601
770
2 senedir yoğun reflü hastasıydım ilaçlar kullandım geçti fakat tekrar başladı böle gel zmn git zmn herşeyi denedm bi türlü tamamen geçiremedim.ağızda bir koku midede yanma...neyse öle böle 2 sene belki daha fazla zaman geçti.2 sene önce bi arkadaşım zeytn çekrdeği yut demişti,denemedm hiç unuttum gitti.internette dolaşırken bu refliye çözüm aramak için aaaa bi baktım bizim zeytn çekirdiği.neyse işte midede erimio falan filanda yazı yok hastalığımı geçirdi diede yazıo.bi deneym dedm en kötü midem delinir ameliyatlık olurum hazır elleri değmişken beni reflüden de kurtarırlar dedm.düşünün o derece bıkmştım artık.aldım 4 tane zeytn çekirdeğini yuttum ilk gün bişii farkettm hani yarı yarıya gçti gibi ama yok ya bu kdr etkili olamaz bana öle gelio dedim.aradan 1 hafta geçti maaşallah hastalığımın yzde 90ı gitti.belki daha fazla.şimdi 2 tane içiorum daha sora bi taneye düşürücem.ama bunu yaparkn mesela kuzenim 2 tane içtimi yanma acı oluo 1 tane içio o yzden.yani 1 taneyle başlayın bakın bakalım.1 tanede geçirir sonuçta.bunun yanında şimdi mide koruyucuyada başlııcam ki tekrarlamasın.işte böle herkese bol şifalar:)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2051 gün geçti.

Bayanbeyaz

...
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2011
2.153
67
bende reflü hastasıyım ama reflü normalde midede değil yemek borusunda yanma yapar sizinde öylemiydi yada boğazınıza kadar gelen acı su, boğazda yanma, kızarıklık yada yemek borsunda acıma gibi sorunlarınızda var mıydı yoksa sadece midenizde olan bir yanmanız mı vardı? bende denemek isterimde o yüzden bu kadar ayrıntılı soruyorum

MATMAZEL87

Kün fe yeküni
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
2.916
100
bendede feflü var iğrenç bişiy ya eksi sular ağzına geliyo falan:KK5:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 799 gün geçti.

Selinnazz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2013
39
0
31
bende reflü hastasıyım ama reflü normalde midede değil yemek borusunda yanma yapar sizinde öylemiydi yada boğazınıza kadar gelen acı su, boğazda yanma, kızarıklık yada yemek borsunda acıma gibi sorunlarınızda var mıydı yoksa sadece midenizde olan bir yanmanız mı vardı? bende denemek isterimde o yüzden bu kadar ayrıntılı soruyorum

Merhabalar.Probiyotiklerin çok faydasını gördüm 1 seneyi geçkindir kullanıyorum, bünyemi güçlendirdi. Kefir de içiyorum. Ev yoğurdu da yapıyorum, doğal beslenmeye özen gösteriyorum. Bu probiyotiklerin bazı hastalıklara da iyi geldiğini bu 1 sene zarfında öğrendim ama herşeyde olduğu gibi insanlarımız hastalanmadan yada başına kötü birşey gelmeden bu tarz faydalı bilgileri öğrenmiyorlar yaaa..
Probiyotikler ile Tedavi Edilen Hastalıklar Neler? Gözlerine inanamayacaksın... Reflüde bu hastalıkların arasında... Bu bilgi belki size yardımcı olur...

Tedavi edilemeyen, tekrarlayan iltihabi hastalıklar (Enfeksiyonlar)
Mantar (Candida) enfeksiyonları
Çocuklarda görülen pamukçuk
Şeker Hastalığı (Diyabet)
Romatizmal Hastalıklar
Hashimato hastalığı
Sedef hastalığı
Multiple Skleroz (MS)
Otizm
Depresyon
Kronik yorgunluk
Çocuklarda öğrenme bozuklukları
Dikkat eksikliği
Baş ağrısı
Şizofreni
Besin tahammülsüzlükleri ve besin alerjileri (Gıda intoleransları)
Vitamin eksiklikleri
Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları (Zatürre, Bronşit, Sinüzit, Orta kulak iltihapları, Nezle, Grip vb.)
Ülseratif kolit
Crohn hastalığı
İrritabl bağırsak sendromu
Reflü

Zeynepzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2013
53
4
31
bendede feflü var iğrenç bişiy ya eksi sular ağzına geliyo falan:KK5:

Benim eşim Crohn hastası bende de sedef hastalığı var. bunlar için ikimizde doktorumuzun tavsiyesi üzerine probiyotik tedavisine başladık. Çok şükür tedavi çok iyi gidiyor, faydasını görüyoruz. Ne diyeceğim bir sürü hastalık Probiyotikler ile Tedavi Edilebiliyor. Bunları biliyormuydun... Hastalanmadan bende bilmiyordum ama hastalanınca ve araştırınca birsürü hastalığın tedavisine faydası olduğunu gördüm ve yaşadım...
Reflü içinde faydası var.

Zeynepzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2013
53
4
31
Merhabalar.Probiyotiklerin çok faydasını gördüm 1 seneyi geçkindir kullanıyorum, bünyemi güçlendirdi. Kefir de içiyorum. Ev yoğurdu da yapıyorum, doğal beslenmeye özen gösteriyorum. Bu probiyotiklerin bazı hastalıklara da iyi geldiğini bu 1 sene zarfında öğrendim ama herşeyde olduğu gibi insanlarımız hastalanmadan yada başına kötü birşey gelmeden bu tarz faydalı bilgileri öğrenmiyorlar yaaa..
Probiyotikler ile Tedavi Edilen Hastalıklar Neler? Gözlerine inanamayacaksın... Reflüde bu hastalıkların arasında... Bu bilgi belki size yardımcı olur...

Tedavi edilemeyen, tekrarlayan iltihabi hastalıklar (Enfeksiyonlar)
Mantar (Candida) enfeksiyonları
Çocuklarda görülen pamukçuk
Şeker Hastalığı (Diyabet)
Romatizmal Hastalıklar
Hashimato hastalığı
Sedef hastalığı
Multiple Skleroz (MS)
Otizm
Depresyon
Kronik yorgunluk
Çocuklarda öğrenme bozuklukları
Dikkat eksikliği
Baş ağrısı
Şizofreni
Besin tahammülsüzlükleri ve besin alerjileri (Gıda intoleransları)
Vitamin eksiklikleri
Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları (Zatürre, Bronşit, Sinüzit, Orta kulak iltihapları, Nezle, Grip vb.)
Ülseratif kolit
Crohn hastalığı
İrritabl bağırsak sendromu
Reflü

Benim eşim Crohn hastası bende de sedef hastalığı var. bunlar için ikimizde doktorumuzun tavsiyesi üzerine probiyotik tedavisine başladık. Çok şükür tedavi çok iyi gidiyor, faydasını görüyoruz. Ne diyeceğim bir sürü hastalık Probiyotikler ile Tedavi Edilebiliyor ama sen zaten nerdeyse hepsini listelemişsin. Nerden buldun bunları? Önerebileceğin veya senin kulllandığın ürün hangisi? Bilgi verebilir misin.

Selinnazz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2013
39
0
31
Benim eşim Crohn hastası bende de sedef hastalığı var. bunlar için ikimizde doktorumuzun tavsiyesi üzerine probiyotik tedavisine başladık. Çok şükür tedavi çok iyi gidiyor, faydasını görüyoruz. Ne diyeceğim bir sürü hastalık Probiyotikler ile Tedavi Edilebiliyor ama sen zaten nerdeyse hepsini listelemişsin. Nerden buldun bunları? Önerebileceğin veya senin kulllandığın ürün hangisi? Bilgi verebilir misin.

Zeynepzz merhaba. Probiyotikler ile ilgili size Probix kapsülü önereceğim. Probix adresine girersen orda bilgiler var.