Regl döneminin uzun sürmesi

themiu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2020
6
0
20
Merhabalar benim reglim normaline göre biraz uzun sürdü 8. Gündeyim şuan ve hala kanama var

Bende polikistik over sendromu olduğu için bana ilk baş doktorlar tarlusal ve metofin diye ilaç verdiler daha sonra geçen ay onun sayesinde oldum bu ay da doğum kontrol hapı verdiler normalde reglim 5 gün sürerdi ama bu uzadı

Ben regliyken de kadın doğum hapı kullanmaya devam ettim 4 günde bıraktım ama çünkü kullandığım zaman ilk baş bu kadar kanama olmuyordu

çok kanama ve ağrılarım var benim gibi yaşayan varsa yazabilir mi napıcağımı bilmiyorum çünkü

Merhabalar benim reglim normaline göre biraz uzun sürdü 8. Gündeyim şuan ve hala kanama var

Bende polikistik over sendromu olduğu için bana ilk baş doktorlar tarlusal ve metofin diye ilaç verdiler daha sonra geçen ay onun sayesinde oldum bu ay da doğum kontrol hapı verdiler normalde reglim 5 gün sürerdi ama bu uzadı

Ben regliyken de kadın doğum hapı kullanmaya devam ettim 4 günde bıraktım ama çünkü kullandığım zaman ilk baş bu kadar kanama olmuyordu

çok kanama ve ağrılarım var benim gibi yaşayan varsa yazabilir mi napıcağımı bilmiyorum çünkü
Bende de Pko var, asla düzenli adet görmezsin %99 böyledir pko hastaları.
Mühim olan ilaçsız adet olabiliyor musun ? Olabiliyorsan ilaç kullanma derim. Ben mesela bazen 2 ay olmazdım ama sonunda olurdum kendiliğimden. Bazen 1 hafta sürerdi, bazen 20 gün sürerdi adetim :confused: alıştım bu düzensizliğe. Ama şimdi çocuk sahibi olmak istiyorum biraz zor oluyor ymuurtlama dönemini denk getirmek :dua:

Sanırım yaşın 17, doktor kontrollerini aksatma daha çok gençsin. Birde doğum kontrol haplarını ömür boyu kullanmak zorundasın derler doktorlar, kullanabilirsen kullan. Ama onuda uzun süre kullanmak iyi değil diyenlerde var. Mesela bana aşırı erkek tipi kıllanma yaptı ilaçlar. Sende dikkat et, doğru ilacı bulana kadar araştır, değiştir.
Pko bir hastalık değil aslında yapısal farklılık. Adet düzensizliği en önemli farkı zaten. Herşey olacağına varır.
İçin rahat olsun, korkacak hiç bişey yok yani :KK52::KK52::KK52:

PKO sendromu olan kuzenim var cocugu olmaz denildi evet hamile kalamadi tüp bebek yapti oldu sonra ikinciside tedavisiz oldu

X