Regli öncesi akıntıda renk değişimi-rahim duvarı kalınlaşması

Kızlar önce şöyle anlatayım ben tüp bebek tedavisi görüyorum transfer olacaktım ama yumurtam çatlamadığı için basit yumurtalık kisti oldu ve transferim iptal oldu 3ay üstüste sonrada bende adet problemleri başladı. Neyse bu adetime 8-9 gün vardı afedersiniz peçeteye sildikçe kahverengi lekelenmeler yaşadım baya bi sürdü 5 gün falan..
Sonra kesildi adet günüm yaklaştı dün adetimin 30.günüydü normalde 30 günde bir adet olurdum adet olmadım(eşim kripto)
Geçen ay da adet olamamıştım doktor tarlusal vermişti onunla adet görmüştüm.
Şimdi bu ay ben yine mi adet olamayacağım? O kahverengi lekeler neydi sizce
Utku hanım keşke farklı bir başlıkta probleminizi dile getirseydiniz. Burada benim sorunumla ilgili bi başlık içerisindesiniz

Çok güzel açıklamışsınız. Ben de regli miktarında bir azlık yok. Normal geliyor eski döngümdeki gibi sadece başlangıçta direk kırmızı kanama olmuyor bir gün iki gün akıntım kahverengimsi oluyor sonra sökülüyor ve normal miktarda geliyor. Ben hiç doğum yapmadım. Bundan önce çok kez gittim doktora hiç kalınlaşma falan demedi ama son gittiğimde kalınlaşma var dedi. Tekrarda gitmeye korkuyorum açıkçası ama gitmekte fayda var sanki. Benim döngümde yoğunlukta bir sorun yok sadece önceki bir iki gün akıntım kahverengimsi oluyor. Önceden direk kırmızı gelirdi. Yakın zamanda evlendim bir yerde evliliğin hormonlarda değişiğe neden olduğunu duymuştum ondan kaynaklanıyor olabilir mi acaba

Bence evlilik, doğum, stres, mevsim geçişleri, hatta şehir değişikliği bile regl düzenine etki edebiliyor. Olabilir elbette.

Ben size mesaj attıktan sonra hemen bugün dayanamayıp tekrar doktora gittim bu sefer vajinal ultrasondan bakılsın ve bana net bir şey söylensin diye 😄

Doktor detaylıca vajinal ultrason baktı sağolsun.

Ve sağlı sollu kistler var dedi ve bu kistler böyle lekelenmeler regl düzensizlikleri yapabilir çok normal dedi. Rahim kalınlaşmış ancak regl öncesi normal böyle olması tamamen söküldüğün bir regl olduktan sonra gel bakalım tekrar dedi. Kistler flan da hiç sıkıntılı görünmüyor zamanla atılır onlar bence takip edelim dedi. Ben de biraz rahatlamış oldum umarım kistler kısa sürede atılır ve regl olunca duvar da incelir.

Bence siz de bir kontrole gidin ve hormonlarınıza da baktırın. Hormonlar da neden olabiliyor dedi doktor. Benim hormonlar normal çıktı.

Bir de anladığım kadarıyla böyle lekeden ve regl yoğunluğundan ziyade durmayan kanamaların üzerinde duruyorlar.

Melica ben Civan perçemi çayı içiyorum arastirabilirsin kadın hastalıklarına çok iyi geliyor adeti kanamaları kasılmaları krampları hepsini düzeltiyor hayıt otu tohumu da iyi ama Civan perçemi daha önce demlwrken çok tutma çok acı oluyor rengi sarınca hemen çıkarıyorum ben fayda gördüm Elhamdülillah inşallah sanada fayda verir geçmiş olsun
Merhaba bu ürün kistler için de iyi gelir mi acaba bilginiz var mı? Sağlı sollu kistlerim varmış benim de.

Korunmuyosanız bazen 28 günlük döngü 30-35 güne çıkabiliyor ben de üç aydır korunmuyorum beş senelik evliyim. Korunmadığım zamandan beri günler arttı. En son kasım 13te regl oldum. Sonra yumurtlama günümde lekelenme başladı aralığın ilk günleriydi. Aralık 20den sonra kanamaya çevirdi bu arada bel ve kasık ağrım çok fazlaydı. Kanama olunca doktora gittim biri hiçbirşey yok sadece polikistik var dedi, diğeri polikistik yok kist ve rahim duvarı kalınlaşması var dedi, bi başkası da polikistik ve kist var rahim duvarı kalınlaşması yok dedi 🤣 en son gittiğim daha güvenilir geldi tarlusal içiyorum şimdi regl olabilmek için sonrasında da doğum kontrol hapına başlayacağım

Hahaha diğer konudan konuşuyorduk sizinle benim de ilk gittiğim miyom ya da polip ve sağda kist var dedi.
İkincisi miyom yok solda kist var dedi.
Üçüncü gittiğim karından baktı hiçbir şey yok takılma dedi.
Ve bugün en son gittiğim doktor çok ilgilendi ve detaylı vajinal baktı en güvendiğim de bu oldu. Sağlı sollu kistler var ama sıkıntılı kistler değil atılır zamanla ve bu kistler böyle lekelenme ve düzensizlik yapar dedi takip edelim diyip gönderdi 😅 rahim 14.8 mm ye çıkmış ama regl olmamışsın çok normal dedi.
Valla her şeyi anlattım ben de sizin gibi buna güvendim diyip devam edeceğim bakalım.
Şimdi o kistlerin bitkisel bir çözümü var mı onu bulmak istiyorum 😅

Kızlar önce şöyle anlatayım ben tüp bebek tedavisi görüyorum transfer olacaktım ama yumurtam çatlamadığı için basit yumurtalık kisti oldu ve transferim iptal oldu 3ay üstüste sonrada bende adet problemleri başladı. Neyse bu adetime 8-9 gün vardı afedersiniz peçeteye sildikçe kahverengi lekelenmeler yaşadım baya bi sürdü 5 gün falan..
Sonra kesildi adet günüm yaklaştı dün adetimin 30.günüydü normalde 30 günde bir adet olurdum adet olmadım(eşim kripto)

Ay baksanıza bu kistler böyle düzensizlik yapıyor demek ki gerçekten. Bende de yeni oluştu basit kistler ve 2 aydır benim de düzenim bozuldu maalesef... Lekelenmeler hormonal de olabilir kistten de olabilir her şeyden olabiliyor ama regl durumunuzu bilemiyorum

Hahaha diğer konudan konuşuyorduk sizinle benim de ilk gittiğim miyom ya da polip ve sağda kist var dedi.
İkincisi miyom yok solda kist var dedi.
Üçüncü gittiğim karından baktı hiçbir şey yok takılma dedi.
Ve bugün en son gittiğim doktor çok ilgilendi ve detaylı vajinal baktı en güvendiğim de bu oldu. Sağlı sollu kistler var ama sıkıntılı kistler değil atılır zamanla ve bu kistler böyle lekelenme ve düzensizlik yapar dedi takip edelim diyip gönderdi 😅 rahim 14.8 mm ye çıkmış ama regl olmamışsın çok normal dedi.
Valla her şeyi anlattım ben de sizin gibi buna güvendim diyip devam edeceğim bakalım.
Şimdi o kistlerin bitkisel bir çözümü var mı onu bulmak istiyorum 😅
Ahhaahah ya tutarsa valla hepsi başka birşeyler görüyo. Benim hormon testimde testesteron yüksek çıktı o yüzden bitki kürlerine cesaret edemitorum belki dengesini daha çok bozarım diye

Ahhaahah ya tutarsa valla hepsi başka birşeyler görüyo. Benim hormon testimde testesteron yüksek çıktı o yüzden bitki kürlerine cesaret edemitorum belki dengesini daha çok bozarım diye

Hı bilemiyorum o zaman benim hormonlarda sıkıntı çıkmadı ama benim zaten tiroidlerim yok o bile başlı başına yapabiliyor maalesef böyle şeyler. Sizin de belki testesteron yüksekliği yapıyordur şikayetlerinizi olamaz mı?
2024 te hepimiz şifa bulalım geçsin gitsin bu sorunlar inşallah. Tekrar geçmiş olsun hepimize 🤲

Kist olduysa eğer oluyor lekelenmeler kist atılıyor sanırım .
Regl döngüsü de alt üst oluyor bozuluyor .

Melica ben Civan perçemi çayı içiyorum arastirabilirsin kadın hastalıklarına çok iyi geliyor adeti kanamaları kasılmaları krampları hepsini düzeltiyor hayıt otu tohumu da iyi ama Civan perçemi daha önce demlwrken çok tutma çok acı oluyor rengi sarınca hemen çıkarıyorum ben fayda gördüm Elhamdülillah inşallah sanada fayda verir geçmiş olsun

Merhaba ne için kullanmıştınız acaba? Bende bugün başladım civan peecenj çayına gun de 1 bardak içeceğim. 2 gündür de aslan pençesine başladım o da günde 2 bardak içiyorum sabah akşam. Umarım fayda görürüm benim fsh çok yüksek onun için kullanıyorum uamrim ise yarar gebe kalamadım fsh den ötürü adetim de sıkıntıya girdi şu ab 36.gün hala adet olamadim

Merhaba adet oldunuz mu? Bende de folikül kist oluşmuş geçen ay bende de o şekilde lekeler oldu pecetehe sildikçe geldi. Bende adet olamadim benim günüm belli olmaz hiç ama 36 gün oldu hala olmadım.

Merhaba hala olmadım 47 gün oldu
Kistte geciktiriyor demişti doktor ama benim erken menapoz durumumda var fsh değerim yuksek. Sokturmek için bişey uyguladınız mi acaba ? Bugün 37.gün çok korkuyorum geçen sene 3 kere 68.günde gelmişti adetim yine öyle olacak diye. Bir gebenin günlüğü adet söktürücü masaj yapıyorum ama henüz fayda etmedi etmeyecek de galiba. Ne yapicam bilmiyorum sokulsun istiyorum bir an evvel strese girdim

Kistte geciktiriyor demişti doktor ama benim erken menapoz durumumda var fsh değerim yuksek. Sokturmek için bişey uyguladınız mi acaba ? Bugün 37.gün çok korkuyorum geçen sene 3 kere 68.günde gelmişti adetim yine öyle olacak diye. Bir gebenin günlüğü adet söktürücü masaj yapıyorum ama henüz fayda etmedi etmeyecek de galiba. Ne yapicam bilmiyorum sokulsun istiyorum bir an evvel strese girdim
Benim kistim de yokmuş baktık ama yine de adet olmuyorum. Ben fsh değerime de baktırmadım canım belki de yükseldi bilmiyorum.. menopoza mı giriyorum dedim doktor da folikülleri görmedin mi az önce saydık dedi ne diyim? Tarlusal verdi onu içiyorum

Benim kistim de yokmuş baktık ama yine de adet olmuyorum. Ben fsh değerime de baktırmadım canım belki de yükseldi bilmiyorum.. menopoza mı giriyorum dedim doktor da folikülleri görmedin mi az önce saydık dedi ne diyim? Tarlusal verdi onu içiyorum
Inşallah olursun cnm ben ilaç kullanmak istemiyorum. O yüzden bitkisel biseyler deneyin dedim masaj filan ama yok heralde mecbur kalıp doktora gidip ilaç almam gerekecek benimde. Senin öyle bi sıkıntım yotkur cnm o zaman folikullerinde varsa

X