Revizyon burun ameliyatı oldum

Merhaba.
20 gün önce İstanbul'da revizyon burun ameliyatı oldum. Fotoğraf yüklüyorum. Lütfen yorum yazın..

(edit 09.04.2022 doktorum Memet Yazar, aşağıdaki yazdıklarımı değiştirmiyorum son halimle ilgili yorum ekledim.)

Tekrar ameliyat olma sebeplerimi yazayım. Öncelikle nefes problemim vardı, spreysiz nefes alamıyordum (alerjik biriyim, konka hipertrofisi de mevcuttu) Estetik kısmına gelince: Sol burun kanadım daha büyüktü, sağ kanat daha küçük, yukarıda ve derinde (sağ kanadı yukarı çeken kas dudağımı da çekiyordu yani dudakta da asimetri vardı), burun deliklerim eşit değildi, burun sırtımın sağ tarafında çöküklük vardı(ok işareti koyduğum yer), radixin neresi olduğu belli değildi, fazla kavisliydi, burun ucunda mandalla sıkmış görüntüsü vardı kanatlarda, iki göz arası fazla genişti, burun ucu fazla büyüktü, kolumella ve burun ucu sağa yatıktı (İlk bakışta belli olmuyordu aslında ama insan takıyor işte. Mesela diş doktorum her ay gitmeme ve o yakın mesafeye rağmen 1 sene sonunda farketti ve direkt senin burnunda ciddi asimetri varmış dedi. Verdiği aşırı tepki sinirimi bozmuştu tabi.)
Ameliyat olmam şart değildi. Yüzümün asimetrisine uyan ve pek dikkat çekmeyen kusurlar vardı aslında ama tabi ki daha iyisi olsun istedim. Aynı zamanda daha doğal.

Gelelim sonuca. Sağ kanadı ve dudağı yukarı çeken kası bir miktar keserek eşit sayılacak düzeye indirdi doktor ve bu önemliydi. Şimdiye kadar gittiğim yaklaşık 10 doktor arasında sadece 2 doktor bu işlemi söylemişti. Kbb doktorları bu işlemi yapmıyormuş, biraz riskliymiş. (8 yıl önce Kbb doktoruna ameliyat olmuştum bu seferki Plastik Cerrah. İsmini daha sonra açıklayacağım.)

Burun sırtımın önceden çökük olan sağ tarafı şimdi fazla şiş :KK43: Şimdi sol taraf çökük gibi duruyor. Sert ancak masaj yapınca biraz iniyor gibi sonra yine şişiyor yani ödem olduğu belli aslında. Kalın derili cilde sahibim bu yüzden daha uzun zaman alacak ödemin inmesi farkındayım. O bölge önceden çöküktü ve o bahsettiğim kesilen kas da o sağ kısımdaydı. Daha çok işlem yapıldığı için ekstra dokular birikti oraya muhtemelen ve bu ameliyat öncesinden öngörülemeyen bir şey.

Bunun dışında burnumun düz olmasını sevemedim :KK43: doktorla birlikte karar vermiştik düz olmasına ancak radixin daha düşük ve derin olmasını, burun sırtının daha ince olmasını bekliyordum. Bu şekilde kaba geliyor gözüme. İki göz arası da hala kalın. Radix ödeminin en geç indiğini söylemişti doktorum ama şöyle ki burun sırtı bana yüksek geldiği için radix ödemi inse bile yine istediğimden yüksek kalacak gibi. Doktorum burun sırtını yükseltmediğini, kalınlaştırmadığını, radixi de düşürdüğünü söylüyor. Sabırsız olduğumu, ödemlerin zamanla ineceğini ve asıl şeklinin ortaya çıkacağını da söylüyor tabi. Güvenilir ve çok başarılı bulduğum bir doktor kendisi. Asla hakkını yemek istemem. Dediği gibi zamanla daha güzel olacaktır. Ancak eski fotoğraflarıma bakıp kavisli halini özlemekten kendimi alıkoyamıyorum. Hep sol taraftan fotoğraf çekinirdim şimdi aynı açıda kendimi beğenemiyorum. O burun sırtındaki çöküklükler ve kavis daha güzel gösteriyormuş gibi geliyor. Eskiden böyle düşünmezdim ama işte kafam karışık.. Dümdüz olmasındansa hafif kavis daha iyi olacakmış gibi. Şimdiden tekrar revizyon olmayı düşünüyorum.. Doktorumla bu kadarını konuşmadım tabi daha.

Genel olarak daha düzgün bir burun olduğu kesin. Burun ucu önceden çok ön planda diye burun sırtını düz yapmak daha mantıklı gibiydi evet. Hem çoğu doktor böyle söylüyordu hem de ben artık düz burunları daha çok beğeniyordum ancak bana yakışmadığını düşünüyorum. Biraz kavis gerekiyor gibi. Düşüncelerinizi merak ediyorum.. Keşke ameliyat olmasaydım diye düşünmek istemiyorum.. Bazen pişman oluyorum, bazen de yok diyorum olmam gerekti ve revizyon bir buruna göre başarılı gibi.

Şunu da eklemek istiyorum. Radixi ciddi düzeyde derinleştirip alın burun geçişine önem veren bir tek Reşit Burak Kayan'ı biliyorum o da revizyon yapmıyor. Radix derin ve düşük olduğunda burunda kavise gerek olmuyor zaten daha hoş görünüyor. Ancak radix düşürülemiyorsa o zaman kavis yapılıyor. (Radix düşürülmesi zor ve pek ellenmek istenmeyen bir yermiş) Tabi Reşit beyin burunları kadar radikal bir değişim de istemiyordum daha doğal olsun diye düşünüyordum ama şimdi keşke bu kadar doğal olmasaymış diyorum.

Nefes problemine geleyim, şimdi spreysiz nefes alıyorum ancak mükemmel diyemem bazen yine tıkanıyor gibi oluyor. Ödemler indikçe çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Uzun yazdım farkındayım. Biraz da ameliyat olacaklara yardımcı olmak, fikir vermek adına detaylı yazdım. Nasıl düşünmeliyim, nasıl hissetmeliyim şu ara pek emin değilim o yüzden yorumlarınıza ihtiyacım var. İşe de 10 gün sonra döneceğim nasıl tepkiler alacağım merak içerisindeyim. Anksiyetem artıyor düşündükçe.. Şimdiden teşekkürler.
Eki Görüntüle 2567375 Eki Görüntüle 2567376 Eki Görüntüle 2567377 Eki Görüntüle 2567378 Eki Görüntüle 2567379 Eki Görüntüle 2567381 Eki Görüntüle 2567382 Eki Görüntüle 2567592
Merhaba . revizyonunuz üstünden baya zaman geçmiş şimdi nasıl memnun musunuz . başka sorunlarınız oldu mu ? bende sizin gibi doğal istiyorum benim burnumda kalkık oldu
Revizyonunuzu yapan doktor adı ve soyadı nedir

Merhaba . revizyonunuz üstünden baya zaman geçmiş şimdi nasıl memnun musunuz . başka sorunlarınız oldu mu ? bende sizin gibi doğal istiyorum benim burnumda kalkık oldu
Revizyonunuzu yapan doktor adı ve soyadı nedir
Mehmet Yazar demişti, okumadınız sanırım. Ben de süreci merak ediyorum, memnun musunuz hâlâ L leleloura

Bence burnunuz gayet güzel. Radix kısmı konusunda acaba doktorla önceden konuşmuş muydunuz onu merak ettim. Yazınızda böyle beklemiyordum demişsiniz.

Bence gayet doğal ve güzel geçmiş olsun. Kavisli görüntüyü sevmiyorum bende. Sırf bunun için bile ameliyat olabilirim🤦

kaburgadan kıkırdak alındı evet
Merhaba, ben de revizyon yaptıracağım fakat kaburgadan kıkırdakla ilgili korkularım var, kaburgada ağrınız oluyor mu şuan ? Oturup kalkmanızda veya hareketinizde sıkıntı yaratıyor mu bu durum? Bir de kaburgadan kıkırdak için yaş sınırı koyuyor bazı doktorlar , sizin yaşınız kaç acaba? Ben 50 yaşında olduğum için riskli olabileceği söylendi bana

X