Rimmel London Markasından Neler Alınır

letorian

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2012
56
50
Merhaba;

Rimmel London adından anlaşılacağı üzere İngilterenin önde gelen makyaj markalarından biri. Ülkemizde Watsons'da satılıyor. Ürünler oldukça kaliteli ve fiyatları her bütçeye uygun. Ben şimdiye kadar kullandığım bir kaç üründen bahsetmek istiyorum. Uygun fiyatlı makyaj malzemesi arayanlarada bir alternatif oluşturacaktır.

Fondöten

Markanın farklı cilt tiplerine hitap eden bir kaç farklı ürünü var. Ben şimdiye kadar weak me up, serum ve match perfection serilerini kullandım.
Favorim weak me up. bu ürün diger iki ürüne göre daha kolay dağıtılıyor. Parmak uçlarınızla hafifçe dağıtmanız yeterli. Yüzünüze hafif bir canlılık veriyor ve sizi olduğunuzdan daha dinç gösteriyor. Gün içinde kalıcılığı yüksek ve akma bulaşma dağılma yapmıyor.

Serum serisi yağlı ciltler için tasarlanmış. Benim cildim normal yapıda olduğundan ıslak bir sünger ile uyguluyorum. Bu şekilde dağıttığımda hem kalıcılığı hem kapatıcılığı gayet güzel. İlk sürdüğünüzde sanki cildinizden açık gibi görünsede bir kaç dakika içinde sabitleniyor. Pudraya hiç ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

Match perfection her cilt tipinde kullanılabilecek bir ürün ancak kapatıcılığı bir tık daha fazla olabilirmiş.
Gün içinde cildiniz yağlı ise biraz akma yapabilir. Pudra ile desteklemekte fayda var.

Kapatıcı

Yukarıda saydığım her üç serininde kapatıcıları mevcut. Ben kapatıcımı fondötenimden bir ton açık alıyorıum. Amacım kapatıcılıktan çok aydınlık vermesi.

Weak me up: günlük kullanıma çok uygun çizgilere dolmayan ve aydınlatıcı görevi gören bir ürün. Ben zaman zaman makyajımda aydınlatıcı olarakta kullanıyorum. Öte yandan gece gezmeye yada düğüne gideceksiniz sorun yaşayabilirsiniz. Fırçalı bir tüp olarak geliyor.

Serum serisinde sitck tarzda kapatıcı var. Ben elimle sürmek istediğimde sıkıntı yaşadım. Bu yüzden ıslak bir süngerle sürmekte fayda var. Kusursuz bir görüntü sunsada zaman içinde çizgilere dolmaması için dikkatli uygulamak gerek. Eger uzun zamandır sıvı formda ürünler kullanıyorsanız alışana kadar sıkıntı çıkartabilir.
Güzel tarafı asla ama asla yerinden kımıldaması. Özel bir geceniz ise biraz pudara ile sabitleyerek uzun saatler bouyunca kullanabilirsiniz.

Match perfection: Bu ürün kapatıcıdan ziyade aydınlatıcı sıvı formda. Göz altlarınızda sorun yoksa bu üründen memnun kalırsın. ama ağır makyajlar yapacaksanız pek fayda sağlayamazsınız. Uygulaması ve kullanımı kolay.

Pudra

Ben bu markadan sadece matte me serisini kullandım. İnceliği, kalıcılığı uygulama kolaylığı ile tam bir makyaj harikası. Herkese tavsiye ederim.

Göz kalemleri

Serinin bir çok göz kalemi vr scandel eyes serisi tüm renkleri ile kalıcılık ve uygulamada mükemmel sonuç veriyor. ancak diger ürünleri ile kıyaslayınca biraz pahalı kalıyor.

Markanın en güzel ürünleri rujlar

Rujlarda renk seçenkeleri çok fazla ama standalarda tester bulmak çok zor. internetteki renk örneklerine bakmak lazım. Fiyat performans olarak çok güzeller.
Elimde Kate Moss serisi mat seriden iki rujum var. İkisde çok güzel. Son derece kalıcı ve ruju sürdükten sonra çok güldünüz diye dağılması söz konusu değil.

MArkanın son dönemde çıkarttığı kalıcı rujlar ise resmen kalıcı ruj camiasına damga vurdu.
Bu rujlar kalıcı rujların en büyük sorunlarını ortadan kaldırdı. Dağılmıyor, sürümü kolay ve çıkartmak istediğinde ameliyat olmana gerek yok. Bu özelliklerin yanına harika bir renk skalası ve kurumayı en aza indiren nemlendiriciyi eklediğinizde almamak için tek bahane fiyat kalıyor.
Ama Rimmel beni burda da şaşırtarak göze aldığımın çok altı bir ücret satıyor bu harika ürünü.
Evet dostlar ben rimmelin kalıcı ruju ile aşk yaşıyorum ve bütün renklerini tek tek almamak için kendimi zor tutuyorum.

Serinin yaz sezonu için yeni çıkartığı bir üründe Oh My Gloss :9 500 oh lala rengini aldım. 6 saat kalıcılık vaadeden ürün bu vaadini sonuna kadar gerçekleştiriyor. Fiyatı lorealin aynı vaadi veren ve hiç bir şekilde karşılayamayan muadillerinden çok daha ucuz.
Aynı zaman da nemlendiriyor ve yapış yapış bir his bırakmıyor.
kalıcı ruj 500 kiss me you fool ile harika bir ikili oluyor.

Markanın rimelleri harikalar yaratmasada iş görüyor.
allıklarda öyle
Fiyat aralığı 10-25 yani alacağınız en pahalı ürün 25 TL
100-150 TL bir fiyat ödediğinizde güzel bir makyaj koleksiyonunuz olacaktır.

Umarım faydalı olur.

Letorian bir blog aç :KK66:
kendime hep sadece iki gözüm oldugunu hatırlatıp makyaj alışverişini sınırlı tutuyorum :) o yüzden bloga yazacak kadar çok ürün birikmiyor. Bu yazıdaki yüz ürünlerini sanırım bir yılda filan kullandım. rujda zaten kimin aşkı değilki :)

kendime hep sadece iki gözüm oldugunu hatırlatıp makyaj alışverişini sınırlı tutuyorum :) o yüzden bloga yazacak kadar çok ürün birikmiyor. Bu yazıdaki yüz ürünlerini sanırım bir yılda filan kullandım. rujda zaten kimin aşkı değilki :)

Bilemedim çok güzel tanıtmışsın, ille kozmetik ile sınırlı tutman gerekmiyor okuduğun kitaplar, moda vs vs de eklenebilir bloga. Gerçi düzenli yazı girişi yapmak gerçekten zor ben neredeyse 1 yıldır post yazmadım :KK48:

Bilinçli bir tüketicisin demek ki, tebrik ederim.

bende kaş rimeli var, muhteşem bir şey alıp stok yapacağım, çok doğal duruyor, hemen kuruyor, piyasadaki muadillerine görede çok uygun fiyatlı.

X