Rinoplasti burun ameliyatı için iki doktor arasındayım. Mesut Kaya Erhan Coşkun

arkadaşlar konu sahibi ile buradan tanışıp instagramdan iletişime devam ettik, ben de çok dil döktüm kendisi şu an çok kötü bir psikoloji içinde, ciddi bir şekilde kendisine zarar vermekten bahsediyor ve ben de çok endişeliyim
ailesinden birilerini tanısam onlara yazıcam ama kimsesini tanımıyorum
nasıl ikna edebiliriz her şeyin bir çözümü olduğuna napabilirim bilmiyorum
benzer durumdan geçenler lütfen deneyimlerini anlatıp her şeyin bir çözümü olduğunu görmesini sağlasak iyi olur diye düşünüyorum

arkadaşlar konu sahibi ile buradan tanışıp instagramdan iletişime devam ettik, ben de çok dil döktüm kendisi şu an çok kötü bir psikoloji içinde, ciddi bir şekilde kendisine zarar vermekten bahsediyor ve ben de çok endişeliyim
ailesinden birilerini tanısam onlara yazıcam ama kimsesini tanımıyorum
nasıl ikna edebiliriz her şeyin bir çözümü olduğuna napabilirim bilmiyorum
benzer durumdan geçenler lütfen deneyimlerini anlatıp her şeyin bir çözümü olduğunu görmesini sağlasak iyi olur diye düşünüyorum

Kardeşim en başta hiç memnun değildi başka bir doktordan. İğne vs. yapıldı ve şu anda seviyor kendini. Ayrıca yabancılaşma denilen olay da çok etkili. Ben de ilk bir iki ay garip hissetmiştim ama alışınca daha güzel geliyor.

Daha ne diyebilirim bilmiyorum. Umarım en kısa sürede kendisini iyi hisseder...

Bir ay boyunca sürekli kabusta olmayı diledim. Ve zamanı geri almayı deli gibi istedim. Hatamı aklım almadı. Kemer bana çok yakışıyordu ama nasıl geri gelcek? Eski halimi ve eski hayatımı istiyorum ama olmuyor. Hayatımda başıma neler geldi aştım. Ama bu çok ağır yemek yiyemiyorum ayakta duramıyorum uyuyamıyorum günlük hiçbir seyi yapamıyorum vücuduma iğneler batıyor ateşim çıkıyor büyük aci ve pişmanlık bedenimde. Uyutulmak istiyorum. Çünkü hastha olcam bayilcam. Psikoloğa gidicem ama o ilaçlar zaten zararlı birde psikologa gidecek birduruma kendimi soktuğumu görmek daha acı. Dayanmaya calissam da gunden güne solcam. Nasıl dayanicam buna. Kemerli burun harika bir şey nolur en iyi doktora da olmayın yalvarırım size

Kanat çökmesiyle ilgili bir video var Prof Dr Salih Aydın paylaşmış geçici bir durumda olabilir iyileşme sürecinde kalıcıda olabilir ama çözümü kolay oldugundan bahsetmişti . İzleyebilirseniz daha iyi anlatmış doktor . Bukadar kendinizi yıpratacagınız bir durumunuz yoktur diye düşünüyorum kaldıki oldu çaresizde değil 😔

Kendinizi artık sorgulamayın.
Sonuçta 5 yıldır çok istiyormuşsunuz yaptırmasanız keşke yaptırsam derdiniz.
Yaptıran herkes aynı. Yıllardır istiyorduk diyor.

Önünüze bakın.
Çok istediniz ve yaptırdınız.
Kanat çöken başka üyelerde vardı.
Yıllardır forumdalar.
Çözümü vardır illa ki.

Biraz kafanızı dağıtacak şeyler yapın.

Şu an çok yeni .
Her gün aynaya baktığınız yüzünüz sonuçta fark mutlaka olacak. Alışmak zaman alacak. Sabırlı olun.

Bizim çok yakışıklı bir arkadaş yaptırdı.
Yine yakışıklı oldu ama alışması onun da uzun sürdü.

merlinurse adlı hesap hesaptan hemşire oldugun belli. bana doktoru her yerden karalanma dava açabilir diyor :)
mesutun hemşiresi olma ihtimalini düşünmeyecek kadar aptal değilim. hayatımı elimden aldı o adam her yere yazcam

merlinurse adlı hesap hesaptan hemşire oldugun belli. bana doktoru her yerden karalanma dava açabilir diyor :)
mesutun hemşiresi olma ihtimalini düşünmeyecek kadar aptal değilim. hayatımı elimden aldı o adam her yere yazcam
Mune Mune Merhaba, bu şahıs beni konulara etiketleyip olmadığım biri gibi göstermeye çalışıyor. Gerekirse kişisel bilgilerimi sizinle paylaşabilirim, durumla ilgilenirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Mune Mune Merhaba, bu şahıs beni konulara etiketleyip olmadığım biri gibi göstermeye çalışıyor. Gerekirse kişisel bilgilerimi sizinle paylaşabilirim, durumla ilgilenirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
sadece sizinle alakalı yazdıgım mesajlar silinebilir bana yansıyan durum buydu psikolojim kötü özür dilerim. magduriyetimin sayfada kalması benım psikolojim için mühim. lütfen hesabımı kapattırmaya calısmayın. iyi aksamlar

Hüzünlü bir rahatlıktayım hala ölüm istiyorum. Ama bunu Allah'a yalvararak yapıyorum. Belki günahlarıma kefaret sayar. Beni sonsuz rahatlıga kavusturur belki de kullanıcı adım gibi cennete merdiven aşamasındayım. Led zeppelin in şarkısı çokta severim dinleyin. Hayata bakışım çok değişti. Annemin emaneti bir kardeşim var onu çok mutlu edicem. Bencilmişim onunla çok ilgilenmemişm. Babamı da üzmeyeceğim o çok korktu oda annemden emanet benim için. Annem de üzülür onları yalnız bırakırsam. Arkadaşım saatlerce telefonda benim için ağladı. Sabahları çok huzursuz uyanıp akşamları garip bir rahatlığa erişiyorum. Hayat için mücadele vereceğim, sporcuyum 3 ay sonra istemesem de sporuma gidicem eski ben geri gelecek. Sadece biraz daha bakıs acım değişti. Allah bana belki de güzel bir ahiret için yardım ediyor. Ona olan inancımdan dolayı korkup canıma kast edemedim henüz. Bunu ondan bekleyeceğim. Ebedi rahatlık ve huzur belki beni bekliyordur.

Camii den bir hocayla konuştum derdimi anlattim sagolsun çok dinledi dua vs okudu. Kim sana günah dediyse unut insan kendini iyi hissetmek için yaptırabilir Allah sana bunun için ceza vermiyor gözleri şaşı insanlar da gidip tedavi oluyor kiminin burnu büyük vs oluyor bu gunah değil onu unut Allah sana estetik oldun diye azap falan vermiyor dedi. Peygamberler çok büyük sorunlar yaşadı Allah onları da mı sevmiyordu o zaman dedi. İntihar ile ilgili de beni iyice korkuttu sagolsun. Umarım icim rahat etsin diye günah degil demiyordur. Bir nebze içim rahatladı.

sizinle bir kaç ay önce bu başlık altında konuşmuştuk, hep benim ameliyat olmak istediğim ama bir türlü fırsat bulup görüşemediğim doktorlarla görüşmüş, fikirlerinizi yazmıştınız, hatırlıyorum orada size Abdülkadir Göksel ve Barış Çakır ameliyata gerek olmadığını söylemişti sanırım, yani olsanız da büyük bir değişiklik olmayacağını. Belki de bu yüzden bu kadar kötü hissediyorsunuz, size özelden yazdım canınızı sıkmayın lütfen, ameliyat sonrası ilk hali iyi duruyordu yan profilden burnunuzun. Ama evet genel olarak Mesut beyin ve asistanının iletişim konusunda problemi var bence de, bana da ameliyat olsam ve bir sorunla karşılaşsam sonrasında muhattap bulamayacakmışım gibi bir izlenim oluşturdular, özellikle de asistanı.

sizinle bir kaç ay önce bu başlık altında konuşmuştuk, hep benim ameliyat olmak istediğim ama bir türlü fırsat bulup görüşemediğim doktorlarla görüşmüş, fikirlerinizi yazmıştınız, hatırlıyorum orada size Abdülkadir Göksel ve Barış Çakır ameliyata gerek olmadığını söylemişti sanırım, yani olsanız da büyük bir değişiklik olmayacağını. Belki de bu yüzden bu kadar kötü hissediyorsunuz, size özelden yazdım canınızı sıkmayın lütfen, ameliyat sonrası ilk hali iyi duruyordu yan profilden burnunuzun. Ama evet genel olarak Mesut beyin ve asistanının iletişim konusunda problemi var bence de, bana da ameliyat olsam ve bir sorunla karşılaşsam sonrasında muhattap bulamayacakmışım gibi bir izlenim oluşturdular, özellikle de asistanı.
Göksel olma demedi sadece aman Allahım kötü bir burun diyecek bir burun değil ama feminen bir burun değil evet dedi dolguyu söyledi sonra da hmm ama delikler de buyuk dedik. Barış çakır da net olarak olma demedi arada kaldı sadece kemer olsa olma dıycektım ama onden genıs ya dedi o da ıkısı de arada kalmıstı ama barıs cakır en cok olmama taraftarı olan doktordu gorustuklerımde

Hiç düşüncemi söylememe rağmen sadece mutsuzlugumu bilen iş arkadaşım ikidir intihar edeceksin diye dalga geçiyor. Gerçi işe girdiğimden beri bana karşı kötüler. Birkaç kötü korkunc durum daha yasadım onu anlatmıyım. Cidden kabus gibi seyler yasıyorum. Tüm iyi doktorlara da teknoloji gelişir mi burnumuz eskisine döner mi diye mail atıyorum hiç iyi değilim

tüm dünya cerrahlarına mail atıyorum ileride eski burnumuza döndürecek teknoloji gelişir mi diye cinnetler geçiriyorum burnuma kalıpla eskısıne benzer maske yapıp taksam mı diye dusunmeye bile basladım her dk intihar ve eski burnumu özlemekle geçiyor baska ısle mesgulken bıle aklım orda hayatta cozumu olan hıc bır seye uzulmedım cok sınavlar verdım tek ımtıhanım bu değil ama bu çok agır geliyor. o eski seksi kendine has havam yok gibi ben asi çirkef kavgacı sinirli sımarık bır kızım bu halımı de sevıyorum ben oyum ve suan nasıl ozluyorum gozumde eskı halım bir film seridi. sımdı sanki seri üretimle barbie baby nose yaptırmıs asko kusko kızlara benzemısım kendi ruhumu ve karakterimi eski burnumla belli ediyordum suan sankı ruhum baska yuzum baska gibi. tek derdi starbucks ve avm olan asalak tiplere benziyorum. psikologa gitmeyi de reddediyorum öyle bir egom var ki yok ben oraya gidemem hayatımda en ufak psikolojik sorunum olmadı sımdı de olamaz buralara mı dustum falan dıyorum kabul edemıyorum o yuzden dırekt öleyim daha iyi diyorum. psikologla mal mal konusup geri döncem eski burnuma mı kavuscam eski burnum yoksa cozum mozum yok diyorum işte. antidepresan da kullanmak istemiyorum su ıyılesme surecım bitsin eskisi gibi spora devam edip yüksek agırlıkların altına gircem cunku. antidepresanlar kalp ritmimi bozarsa spor hayatım da boka girer. en azından yasamak ıcın cabalıycam eskı rutinime de döncem. 1 sene sonra fikrim değişmeyecek bence ama en azından burnumun 1 sene sonraki halini merak ediyorum. bana ameliyat ol diyen herkesi sildim engelledim olma diyenler çok kıymetli oldu hatta olmayayım diye cok ugrasan bırısı vardı ona cok mınnet duydum.

ben diğer yöntemlerle kendimi öldüremem o yüzden silah bakıyorum sanırım ruhsatı almak ıcın bır sure beklıycem bu sefer ölmezde agır yaralı olursam hapse atarlar bari ruhsatlı silahla deneyeyim. bu hayata daha fazla dayanamıyorum ıcımde bir alev yanıyor insanlar hayatı yasıyor ben izliyorum yasayan ölüye döndüm tüm hayat enerjim gitti. gelecğei göremiyorum her anımda eski burnum eski nefesim rahatlıgım mutlulugum guzellıgım var. ben naptım bir ömür bunu nasıl çekerim her saniye nefesim daralıyor sabahları cok kotu uyanıyorum böyle hayata naısl devam etcem. durup günah günah günah diyorum bu sefer de tamam diyip duruyorum ama ölmeyi bekliyorum. ölmeyi bekleyen birisi olarak nasıl yasıycam

Sokakta bir köpekten bile deli gibi korkup can havliyle koştuğum zaman anladım ölemeyeceğimi. Ölmekten bahsediyorum bir köpekten bile korkuyorum. Bir yandan da bir kapana kısılıp kalmışım gibi hissediyorum. Burdan çıkışım yok. Ne kadar aciziz. Sabahtandır bir sürü dua vs dinliyorum. Birde bir haftadır yardıma muhtaç ailelere yardım etmeye elimden geldiğince hayvanları doyurmaya başladım biraz iyi gibiyim. Ben olmasam bu insanlar bu hayvanlar napcak. Var olmak için belki de benim sebebim insanlara yardım etmektir. Bilmiyorum şuan beni motive eden heyecanlandıran tek sey birilerine faydalı olup yardım etmek. Belki zamanla böyle huzur bulurum. Bir süre daha tutunmaya calısabılırım sanırım.

X