Rinoplasti sonrasi nefes alamama

ggamzegg

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
40
5
28
Kızlar merhaba . 1.5 ay önce rinoplasti ameliyatı oldum. Diş görünüş olarak güzel sıkıntı yok. Ameliyat öncesi septum deviasyonum vardi sağa dofru ve nefes alırken çok zorlanıyordum. Neyse ameliyat oldum şuan sağda hicbir problemim yok fakat bu defa da soldan nefes alırken zorlanıyorum. Bazen açık ama çoğunlukla tıkali hissediyorum. Sanki nefes aldıktan sonra derinlerde biryerlerde tıkanıklık varsa engel oluyor. Birde nefes alırken ya da burnumu çekerken o taraftan ses geliyor sanki içi dolu gibi. Bu ne olabilir sizce? Açıkçası doktoruma da çok güvenmiyorum ne desem odemdir duzelir diyor. Ama nefes alamıyorum. Nefes verirken de tıkalı hissettigim taraftan daha az hava çıkıyor açık olan tarafta sorun yok.bu ne olabilir?

Pompa ile düzenli temizleme yapmalısın baş öne doğru ağız açık vaziyette temizleme yapılmalı aynı zamanda doğru temizleme yapmadigin taktirde baş ağrısı dönmesi yaşarsın oksijen alamadigin için zor bir süreç orada camdan bir burun varmış gibi davran en küçük bir darbe tekrar operasyonu gerektirebilir yada iz kalabilir geçmiş olsun

Pompa ile düzenli temizleme yapmalısın baş öne doğru ağız açık vaziyette temizleme yapılmalı aynı zamanda doğru temizleme yapmadigin taktirde baş ağrısı dönmesi yaşarsın oksijen alamadigin için zor bir süreç orada camdan bir burun varmış gibi davran en küçük bir darbe tekrar operasyonu gerektirebilir yada iz kalabilir geçmiş olsun
Temizliyorum hatta baya akıntım da oluyor. Hafif sumkurme de yapıyorum. Acaba kabuk falan mı var engel oluyor nefese diye düşündüm. Doktor kamerayla içine baktı hicbirsey yok gsyet açık dedi ama işte nefes alamıyorum

Temizliyorum hatta baya akıntım da oluyor. Hafif sumkurme de yapıyorum. Acaba kabuk falan mı var engel oluyor nefese diye düşündüm. Doktor kamerayla içine baktı hicbirsey yok gsyet açık dedi ama işte nefes alamıyorum
Daha çok yeni aslında kardesm de aynısı olmuştu zamanla geçti ama doktor temizlik çok önemli demişti bide nazal krem kullanmalisin içi kurumamali oda engel olur dediğin gibi kabuklanma ya sebep olabilir biz nazalnem kullanmistik doktor verdimi sana nemlendirici

Daha çok yeni aslında kardesm de aynısı olmuştu zamanla geçti ama doktor temizlik çok önemli demişti bide nazal krem kullanmalisin içi kurumamali oda engel olur dediğin gibi kabuklanma ya sebep olabilir biz nazalnem kullanmistik doktor verdimi sana nemlendirici
Artı yeşil çay tuketmelisin iç dış ödem için en az 2 fincan. Almalısın ne kadar iyi bakarsan kendine o kadar çabuk toparlarsin

5 aydır birebir senle aynı durumu yaşıyorum, doktorum 3.ay kontrolünde alerjik dedi sprey yazdı ama kullanmadım, temizlemeyi çok düzenli yapsam da hala aynı malesef umarım sizin düzelir

Hayir canım vermedi. Muayene etti kabuklanman falan yok dedi. Sprey verdi nazoster, kortizon içeriyor. Onu dün aldım bakalım ne etki edecek

Hayir canım vermedi. Muayene etti kabuklanman falan yok dedi. Sprey verdi nazoster, kortizon içeriyor. Onu dün aldım bakalım ne etki edecek
İnşallah en kısa zamanda atlatırsın bıktı çayı önemli ne kadar da normal görünsen aldanma ödem vardır kesin iyi bak burnuna ikinci 3.olani biliyorum bakamayinca çok daha fazla zarar görüyorlar ve süreç her defasında dahada zor oluyor nemlendirici yi araştır istersen burun içi çok faydası olacaktır çok geçmiş olsun güzel günlerde sağlıkla kullan yeni burnunu😊

X