Romantik ilişki okb'si yaşayanınız var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

zeynepasyaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
39
4
25
Nedir bu derseniz partnere duyulan sevgi ve partnerinin kendisine karşı duyduğu sevgiye dair obsesif şüpheleri barındırır. Bu tarz obsesyonlara sahip kişilerin içinde bulunduğu ilişkinin kendisi için uygun ilişki olup olmadığı gibi şüphelerle yoğun bir şekilde uğraştığı belirtilmektedir. Bu obsesyonlara sahip kişilerde genelde kontrol etme, onay arayışı ve karşılaştırma yapma gibi kompulsif davranışlar da eşlik ediyor olabilir. Yaşayan var mı benim gibi biraz dertleşmek istiyorum 🥺

Terapi almanız gerekiyor burda çözüm olmaz.

İlişkiler mutlu olmak için yaşanır böyle bi durumunuz varken mutsuz olursunuz mutsuz edersiniz.

Konuya böyle bilimsel açıklama gibi değil de kendi yaşadıklarınızı yazarsanız daha çok cevap gelecektir.
Evet ben yaşadım desek ne hayır yaşamadım desek ne

Nedir bu derseniz partnere duyulan sevgi ve partnerinin kendisine karşı duyduğu sevgiye dair obsesif şüpheleri barındırır. Bu tarz obsesyonlara sahip kişilerin içinde bulunduğu ilişkinin kendisi için uygun ilişki olup olmadığı gibi şüphelerle yoğun bir şekilde uğraştığı belirtilmektedir. Bu obsesyonlara sahip kişilerde genelde kontrol etme, onay arayışı ve karşılaştırma yapma gibi kompulsif davranışlar da eşlik ediyor olabilir. Yaşayan var mı benim gibi biraz dertleşmek istiyorum 🥺
Onu bilmemde oğlumda dümdüz okb vardı o bile delirtiyordu romantiklik okbsi ilkkez duydum o daha beterdir kesin

Kontrol,onay yok ama uygun ilişki olup olmadığı gibi şüphelerle yoğun bir şekilde uğraşıyorum ve başkalarının ilişkileriyle ( olumsuz ilişkiler) çok karşılaştırıyorum .

Tanıyı doktorunuz koyduysa sadece onun önerilerini dinleyip uzman olmayan kişilerin sözleriyle kafanızı karıştırmayın. Tanıyı internetten bulup kendinize yakıştırıp koyduysanız bi şey demiyorum

Kontrol,onay yok ama uygun ilişki olup olmadığı gibi şüphelerle yoğun bir şekilde uğraşıyorum ve başkalarının ilişkileriyle ( olumsuz ilişkiler) çok karşılaştırıyorum .
Ben de öyle. Peki dış görünüşüyle ilgili da sorgulama var mu sürekli?? Ben de daha önceden yoktu son zamanlarda o da olmaya başladı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X