Erkek İnfertilitesi ROSI tekniği uygulayan var mı?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
İyi akşamlar, uzun Bi süre olmuş rosiyi soralı ama yeni okudum cvp vermeden geçmek istemedim bizde 4 yıldır evliyiz herşey normal ama eşim de olgun sperm yok maalesef 2 tesede de olgunlaşmamış sperm çıktı 3.tese ameliyatını Kaan aydos yaptı öncesi ilaç tedavisi uyguladı sperm çıkmadı testlerde hiç... tese ameliyatında yine olgun sperm bulunamadı ama çıkan öncül hücreler ile rosi tekniği ile tüp bebek denedik 2 embriyo transfer edildi ama tutmadı maalesef şansınız düşüktü ama yinede denemeye değerdi küçük bir şansda olsa... Kaan hoca centrum tüp bebek merkezinde yapıyor kadın doğum doktorum da Recai pabuçcuydu çok iyi bir doktor 4 ay oldu sonucu alalı biraz zaman geçsin tedaviye tekrar başlıcaz, siz ne durumdasınız rosi ile ilgili değişik bilgi aldıysanız paylaşalım lütfen 🙏
Ben de Centrumda bu ay ilk rosi yöntemi ile denedim maalesef tutmadı , 2.şansı A life hospital a vermeyi düşünüyorum. Semra Sertyel hoca ile deneyeceğim . Bu konuda görüşleriniz var ise cevaplar mısınız?

ne güzel sizde bulunmuş bende mart ayında rosi yaptırıcam ama tutucagını düşünmüyorum hiç pozitif olanı durmadım görmedim acaba rosi yöntemi bir kandırmacamı diye düşünüyorum bazen çünkü güvenmiyorum artık bütün doktorlar paray dökmüş işi allah iyi insanlarla karşılaştırsın işallah

Merhaba durumumuz sizinle aynı. Eşimde hiç sperm YÖK. Yakın zamanda 2 denememiz oldu ve sonuç negatif. Centrumda yaptırdık, 3 kaliteli embriyo dendi. Sonra iki tane transfer edecez dendi ve transferden sonra bir tane edildiği diğerlerinin gelişim gösteremediği söylendi. Sizde durum nedir gebe kaldınız mı? Artık inanın güvenim de inancım da bitiyor acaba diyorum kandırıyorlar mı bizi. Çünkü rosi ile doğuran hiç duymadım ve görmedim. Bu yüzden rosi ile birisi hamile kaldıysa ve bebeğini kucağına aldıysa yeniden inanabileceğim. Cevap yazarsanız çok sevinirim.
centrum neden se hep çöpe atıyor embriyoları bende kocaman negatifle döndüm

İlk ROSİ deneyimimiz negatif sonuçlandı.. Eşimin ameliyatını Kaan Aydos yaptı ve ıkı seçenek sundu ROSİ tekniği için bizde CENTRUM da olmaya karar verdik. Aylarca gittik geldik. Birkaç hemşire, ultrason kontrolümü yapan doktor ve danışmada bulunan arkadaşımız dışında tam anlamıyla hayal kırıklığı yaşadım.. Şuan bu yöntemi derinlemesine araştırınca deney aşamasında olduğunu öğrendim ve deney olduğu İçin bizlerden para anlamaması gerektgı söylendi. Özel hastası olduğum doktoru bir iki kez anca gördüm. Embriyo konulacağı zaman tam 3 saat idrara sıkışık hocayı bekledim geciktiği için. Artık agrılar girdi kasığıma ve suan sistit ile savaşıyorum. Neyse asansöre 5 6 kişi bindik ve embriyo konulacağı yere doğru çıktık dışarda sıraya dizildik ve ayakta bekledik. İnsan psikolojisinin tamamen hastane dışında bırakıldığı bir yer bana göre. Embriyo konuldu teşekkürüme bile cevap vermeye tenezzül etmeyen bir adamla karşılaştım çokta tanımıyorum görmediğim için. Hiç bişey sorman mümkün degıl. Sonucum negatif çıktı yinede emın olmak ıcın hemşireye attım resmını. Malesef sonucunuz negatıf dışında gerı dönüş yapılmadı. Benım bi kıstım var geçer mı ? neden olmadı ? Tekrar deneyelim mı ? Nezaman sonra deneyebiliriz ? Kaç tüpümüz kaldı ? Bunları cevaplayamadık eşim arayıp bunun bu sekılde olmayacağını soyleyınce gerı dönüş yapıldı ve hocadan randevu aldık. Fakat gıttıgımızde tek kelıme edemedik.. konuştu konuştu ve bizi instagramdan takıp edın dedi. Yeni yöntemler için ??
O an bu klinik benim için bitti…
Bir kez daha başka bir yer de denemeye karar verdim.. Çok fazla hormon olmak istemiyorum. Olursa olur olmazsa Allah’ın takdiri.. çok da zorlamamak gerekir..
Anne olmak İçin illaki kendi doğurduğun bir canlı olmasına gerek yok benım ruhumda var annelik. Bir sokak hayvanını beslerken, bir öksüz yetim canın yüzünde tebessüm oluştururken, bir çiçeği severken hep içimde hissediyorum. Sizler de çocuğunuz olmuyor diye kahrolmayın. Herşey Allahtan, herseyin hayırlısı… Bu hayata bir daha gelmeyeceksiniz. Tadını çıkarın.

Merhaba arkadaşlar rosi yöntemi sadece tese ile mi sprem alınıyor.esimde sprem var doktorumuz tese ye gerek yok ..ama rosi deneyecegiz dedi..çıkış olan spreme mi dönebiliyor mj ..eşimde kromozom sorunu olduğu için rosi önerdi

Ben de Centrumda bu ay ilk rosi yöntemi ile denedim maalesef tutmadı , 2.şansı A life hospital a vermeyi düşünüyorum. Semra Sertyel hoca ile deneyeceğim . Bu konuda görüşleriniz var ise cevaplar mısınız?
Rosi icin eşiniz tese ameliyatı oluyor mu

X