Ruhsal çöküntü Meltem hanım....Yardim

sila66

ceviz kabuguna girmisim
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
432
11
47
nasil anlatsam bilemiyorum.konuya söyle gireyim.benim derdim yüz kizarmasi.öyleki utanma veya baska birsey degil.sadece toplum icinde konusurken,veya biri bana bir soru yönelttiginde yüzüm kizariyor ve ates fiskiriyor o anda vücudumda.iki senedir böyle.ne yapacagimi bilemiyorum.lütfen babna yardimci olun.böyle olmamasi icin nasil davranmali ve ne gibi yardim almaliyim.cok bunalimdayim.sosyal hayattan kendimi soyutlamaya basladim.böyle acaip bir fobi olustu bende.öyleki,beni taniyan insanlar diyorlarki,simdi ne oldu ne konusulduda kizariyorsun.yani yanlis anlasiliyorum onlar saniyorlarki,ben utandim yada onlara cok kiziyorum anlaminda beni yanlis anliyorlar.lütfen bana bir akil verin.delirmek üzereyim.

meltem hanim birsey yazmamissiniz.lütfen bi akil verin

Sıla66, ben fırsat buldukça sorularınızı yanıtlıyorum. Bazen 3-4 gün beklemeniz gerekebiliyor yanıt için.
Gelelim sorunuzun cevabına; yapmanız gereken bir psikiyatra giderek doğru ilacı kullanmak. İlaç kullanımı ile şikayetiniz hallolur.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

tesekkür ederim meltem hanim,bunu düsünmedim degil,ama bir türlü ben kendime itiraf edemiyorum hasta oldugumu.biraz cok oluyorum ama bende panik atak var,acaba bununla ilgili birsey olabilirmi.

Yook, bu hastalık değil. Eğer bu konudaki şikayetiniz bu kadar ise, kullanacağınız ilaç kızarma refleksinizi kontrol etmenizi sağlayacaktır.
Panik Bozukluk ile ilgisine gelince, bakmak lazım. Muayene etmeden birşey söylemek mümkün değil. Bir semptom tek başına olduğunda başka bir sonuç, birkaç tanesi bir arada olduğunda başka bir sonuç çıkar. Doğru cevabı ise mutlak bir doktor ile yüzyüze görüşerek alabilirsiniz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X