Kız İsteme sabır allahım...

Canım malum az çok hepimiz birşeyler yaşadık yaşıyoruz yada yaşayacağız şimdi yazacaklarım senin konuna cevaben değil aslında birazda kendim de de sindirmeye çalıştığım şeyler olacak...Ben şöyle düşünüyorum malum bu insanlar yaşlı insanlar en azından bizden büyük oldukları için söylüyorum,onlara da hak vermek lazım kendi canları onlardan ayrılıyor ama sonuçta hala canları onlar için en iyisi olsun istiyorlar. bazen karşı taraftan bazende kendi tarafından da bu tarz sürtüşmeler olabilir .senin ailenle onun ailesinin kafa yapısı örf adetleri birbirine uymayabilir bu durumda tek yapmak gereken kendini salmadan iki aile arasında da yapıcı olmak..Örneğin sana istemediğin bir şeymi yapmak istiyolar ailene yansıtma yada senin ailen bişey istiyor, diretmeden yumuşak dille söyle(tekar ediyorum ben bu tarz bi yolu seçtim başarılı olmak üzereyim) çünkü olan bu sefer size olur nişanlınla birbiriniz yıpratırsınız. ha tabi senin kişilğinden taviz verme aşamasına getirmeden makul yolla yapıcı olmaya çalışarak yap diyorum...Çünkü sen ne kadar iyi niyetini gösterirsen emin ol sana pozitif yansıyacak.Dediğim gibi mal mülk takı toka gerçekten fasafiso sen mutluluğuna yuvana bak onlar yaşlılar onlarıda kırmamaya çalış sen iyi ol ki sana iyi dönsün.Sonuçta evini kurunca ne kadar konuşurlarsa konuşsunlar sen kapını kapatıp içeri gireceksin...Ama hazmetmeyim evinede yansıtırsan bu sefer eşinlede aranız bozulur...Sen suçlusun demiyorum sonuna kadar haklısın ama herkezin kişiliği bu birde eski kafaysa naparsan yap döndüremezsin...Allah yardımcın olsun sabret sukünetini koru emin ol sen kazanacaksın...(Bu yazdıklarım benim için de geçerli :))
ya canım öle diosunda sonuçta ben onların oğullarını dolduruşa getirip ailen öle ailen böle diyip üstlerine salacak biri değilim..nasıl kendi annemi babamı seviorsam başımın üstünde taşıyorsam onlarıda aynı şekilde sevgide saygıda kusur etmeksizin başımın üstünde taşırım..ama bide şöyle bişey var sen ne kadar iyi niyetli yaklaşırsan yaklaş o insanların kanı,canı sana ısınmamışsa,istersen dünyayı sersen önlerine nafile...evet haklısın ama ben her ne kadar alttan almaya çalışsam kadın o kadar üzerime gelior..dün akşam kandil kutlamasına gittim gene ağzımdan burnumdan getirdi yani nerdeyse ağlıyacaktım kendimi zor tuttum,oğluda yanımda hiçbişey demior...kadın benim yürümemden girdi,başımın örtüsünden çıktı...tamam belki iyi niyetle sölüor ama benim ağrıma gidior açıkçası..ben 25 yaşındaım daha bugüne kadar ailem bir güne bir gün bana karışmış insanlar değiller...ben zaten yeterince iyi niyetliyim,ama bu kadına artık çirkef mi olmak gerekior bilemem...bunlar baya eski kafalı hatta şöyle diyim yani mağara insanları bile bunlardan daha medenidir o kadar yani...sağol canım allah razı olsun..elimden geldiğince sabretmeye,sukunetimi korumaya çalışıyorum ama bu yapılanlar söylenenler karşısında ne kadar dayanabilirim orası muamma..nişanlımı seviorum sevmesem şimdiye çoktan resti çekmiştim de işte arada sevgi olunca bişeyleri silip atmak öle kolay olmuyor ne yazıkki...

aynen öle canım 3 kuruş kar ediyim diye kendilerini küçük duruma düşüren insanlar var işte böle ne yazıkki...amin rabbim kimseyi böle kimselerle karşılaştırmasın...yeri geliyor nişanlım beni savunuyor annesine karışma falan dior ama kadın nato kafa nato mermer olduğu için ona ne desen boş..yani nasıl desem ha bi duvara laf sölersin ha benim kaynanama...yok canım maddi olarak kesinlikle bağımlılığı yok çalışıp kendi parasını kendi kazanan biri...ama harcıyormu die sorarsan hayır harcamıyor direk annesine iade edior...ben zaten yeterince sahip çıkıyorum ama daha ne kadar sahip çıkarım bilinmez birazda karşı tarafta biter herşey..ben ona ekstra bişey çıkarmadım zaten nişanda herşeyi tamamen benim ailem yaptı diebilirim...sadece bi kuaför masrafı vardı onuda kalkıp benim ödüyecek halim yok herhalde ki damat ödüyecek...ben öle biliorum yalnış mı biliorum??

bende tam bilmiyorum canım herhalde erkek öder. parasını annesine teslim ediyorsa evlendikten sonra da bana teslim ediceksin de :))

olaya olumlu tarafından bakmak lazım. mesela istemeye gelmiş kadın, htta alışverişe falan bile çıkmış iyi kötü.
ya en başından reddetseydi ? tanışmak bile istemeseydi ? sen o kadının oğlunu seviyosun, bu ne demek , sen o kadının yetiştirdiği, büyüttüğü emek verdiği oğlunu seviosun. yani kendisini de sevebilirsin biraz zorlarsan..
evlenme aşamasına gelince zaten salla kapını kapatcaksın herkes dışarda kalcak. telefonlarını da kapa. ohh kim rahaatsız eder sizi :)

olaya olumlu tarafından bakmak lazım. mesela istemeye gelmiş kadın, htta alışverişe falan bile çıkmış iyi kötü.
ya en başından reddetseydi ? tanışmak bile istemeseydi ? sen o kadının oğlunu seviyosun, bu ne demek , sen o kadının yetiştirdiği, büyüttüğü emek verdiği oğlunu seviosun. yani kendisini de sevebilirsin biraz zorlarsan..
evlenme aşamasına gelince zaten salla kapını kapatcaksın herkes dışarda kalcak. telefonlarını da kapa. ohh kim rahaatsız eder sizi :)

ya kadını da sevmeye çalışıyorum ama sürekli kendinden soğutuyor beni her nedense bir tek sözüyle...evet 4 ay daha sabredicem sonrası bakalım allah kerim...

X