Saç Uzatma Yöntemleri Sabunmu? $ampuanmi?

handan52

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2009
8
0
61
Slm kizlar :)

sizce saclar icin daha saglikli olan zeytinyag sabunumu yoksa $ampuanmi?
saclarini zeytinyag sabunu ile yikiypta memnun olan varmi?
simdiden tskler cvplariniz icin ladys :)

cnm şamuana alışık olan saçı sabunla yıkayınca berbat sonuçlar alırsın maalesef. alışır diye de uğraşma, alışmaz. ben z.yağlı sabunu sadece yağ maskesi yaptığım zaman saç derimi yağdan arındırmak için kullanıyorum, saçımda biraz bekletip ardından bitkisel şampuanla yıkıyorum. hem bakımın kalitesi artıyor, hem de saçım çok rahat arınıyor. ayrıca sabun saçı mat yapıyor, sebebi de saçta kalıntılar bırakması, ardından şampuanlanmazsa saçın üstünde yarı mat beyaz bi tabaka kalıyor.
yani ya önce sabun sonra şampuan, ya da direkt bitkisel şampuan...

cnm şamuana alışık olan saçı sabunla yıkayınca berbat sonuçlar alırsın maalesef. alışır diye de uğraşma, alışmaz. ben z.yağlı sabunu sadece yağ maskesi yaptığım zaman saç derimi yağdan arındırmak için kullanıyorum, saçımda biraz bekletip ardından bitkisel şampuanla yıkıyorum. hem bakımın kalitesi artıyor, hem de saçım çok rahat arınıyor. ayrıca sabun saçı mat yapıyor, sebebi de saçta kalıntılar bırakması, ardından şampuanlanmazsa saçın üstünde yarı mat beyaz bi tabaka kalıyor.
yani ya önce sabun sonra şampuan, ya da direkt bitkisel şampuan...

cvp icin saol cnk
amma ben bi ara kullanirken dedigin gibi mat yapiordu bende saniyordumki sacimi siklasdiriyor :S demek artiklardan kapali gözükiyordu hmmm?? dogrumu :KK70:

amma sabun kullanan larin saclari cok sert oluyor ? demi :S daha güclü ?

valla sabun kullanan insan yok çevremde, anneannem bile pantene kullanır:))
hep sabun kullanılan saçlar daha sert-sağlam olur muhtemelen, daha az dökülür. ama saç çocukluktan itibaren sabunun ph ına alıştığı için o insanlar şampuan kullansalar onlara da şampuan yaramaz...
bi de z.yağlı sabunla yıkanmaya alışkın saçlar doğal olarak gür, parlak ve sağlıklı olur çünkü adı üstünde z.yağı,saçı besler, sağlam ve parlak yapar. marketten alınan şampuanların üstünde destan gibi kimyasal listesi vardır, sabunun bileşenleri bellidir zaten, formülü basittir. saça zarar vermez yani, ama dediğim gibi saçın alışkın olması lazım.

Son düzenleme:
benim kepek problemim olduğu için zeytinyağı sabunu kullanıyorum.. çok memnunum. azıcık şampuan uyguladıktan sora sabunla iyice yıkıyorum. iyi durulamak gerekiyor. saçımın üst kısımları kuruyor sadece, oralara da saç kremi sürüyorum..

Zeytinyağlı sabun denemiştim bir kere, denemez olaydım, saçlarım o kadar berbat oldu ki, oyuncak bebeklerin selüloz saçı gibi...

Dedikleri gibi, şampuana alışmış saçı sabunla yıkayamazsın, sonuçlar berbat oluyor.

bnm ananem 76 yasında ve sabun kullanır..zeytinyağlı sabun falanda deil normal beyaz sabun..sacları yumusacık ve gürdür bu yasına ragmen..ananemde kaldıgım bi gün şampuan olmadıgından beyaz sabunla banyo yapmak zorunda kaldım..ama bnm saçım oyuncak bebeklerin sacından daha beter oldu..tarayamadım bile..şampuan kullanıosan ne kadar doğal olursa olsun sabuna dönme derim ben..yarardan çok zararını görürsün..kazık gibi bi kafayla dolasırsın sonra..

CnM bnde düşünmüştm z.yağlı sabunla yıkamayı ve %100 zeytn yağlı sabun aldım ve zeytinyağ ve bal özlü şampuan aldım sabun %100 zeytn yağı içeriyor diye uzatır dedim ve sabunla yıkadım saçlarımı çok dolaştı ardından z.yağ özlü şampuanla yıkadım ve ikisinin sonucu harika gerçekten çok güzel tavsiye ederim...hihoyyytşimdide şampuanıma 5 diş sarımsak rendelemeyi düşünüyorum:CüvCüv:bu arada merk edenler için sabun(kırlangıç)şampuan(komili)

X