Saç boyama hastalığı

saçını boyama!

başka ne denebilir ki...sorunun gayet güzel farkındasın,farkında olmadığın şey bu sorunun şu an kısa kestirmeye kıyamadığın saçlarını belki de kaybetmene sebep olabilme ihtimali

arkadaşların dediği gibi,oje sür,makyaj yap,başka şeylerle uğraş ama saçını boyama.

anneni de alkışlamak istiyorum,baskıcı aile olmakla serbest bırakmak arasındaki uçurumu yakalayabildiği için:KK14:

bir de mesela; beğendiğin birinin mesela hürrem rengine boyadıysan hürrem dizisinin sezon finaline kadar boyatma.
her hafta izle tekrar hayran ol, değiştirmezsin.
veya gerçek hayatta birinin rengine boyatırsan o değiştirmedikçe değiştirme. bu da değişik bir öneri oldu

saç boyamadan duramamak nedir, onu anlamadım ben. gerçekten çok saçma geldi. boyatma olsun bitsin. sigara mı içki mi ki bu bağımlılık yapsın?
ayrıca annene de şaşıyorum.

Parana da yazık ,güzelim saçlarına da .

Bir gün saçların döküldüğünde kedi tüyü kadar kaldığında,başını taşlara vuracaksın :KK45: ama iş işten geçmiş olacak .

Ailende nasıl izin vermiş aklım almıyor :/ ailenin seni karşına alıp ,kızım yapma etme demesi lazımdı .Üstüne üstük bir de 18 yaşını doldurmadan ,burun ameliyatı yaptırmana izin vermişler :KK53: Çok tuhaf çokkkkkkkkk .

Yazık diyebiliyorum sadece, saçlarına çok çok yazık.
Ay da 3-4 defa saç boyamak, sürekli bambaşka bir renge boyamak nedir
Şükür demelisin ki onca yıla, onlarca boyamaya rağmen yerli yerinde saçların.
Ben senin yerinde olsam çılgına dönmüştüm!!!!
Çalı süpürgesi gibi saçlarım olacağına giderim hiç tercih etmeyeceğim küt modelde bile kestirirdim.
Yeterki sağlıklı olsunlar...
Bence saçlarını önce bi bayağı kestir sonra kahve tonuna boya zamanla akar kumral tonuna dönüşür.
Güzel güzel dolaşırsın ve yavaş yavaş 'sağlıklı' olur saçların en azından.
Şimdiki nesil de saç boyamaya çok hevesli liseye geçtin boya saçı
Ama şöyle de bir gerçek var ki kişiye en çok yakışan saç rengi: doğal saç rengidir''
Dilerim saçlarını daha berbat etmeden düzeltme yoluna gidersin arkadaşım..

Bir ara bende fena takmıştım ama şükür ki 5-6 ay falan sürdü bıraktım .
Ablacım geçmişten gelen bir güzellik takıntının olduğunu düşündüm ben açıkcası .
Yoksa bu renk değiştirme , burun estetiğinin ben bu kadar küçücük yaşta normal olduğunu düşünmüyorum . ı
Ben lisedeyken kızarlardı boyalı saçlara . Saçı boyalı arkadaşlarımın okula alınmadıklarını bilirim tekrar eski rengine dönene kadar . Yazık demek ki artık buna bile dikkat edilmiyor .
17 yaşındayım demişsin . Hatalıysam düzeltin senin bu yaşta üniversite sınavı için hazırlık yapıyor olman gerekmiyor mu ?

Birinci sorum : Hakikaten kurtulmak istediğiniz ve sizin için önemli bir sorun mu bu mesele?

İkinci sorum : Bunu yapmamak konusunda keni kendinize kesin bir karar varıp bunu uygulamaya koyma deneyiminiz oldu mu? Ve kaç kere? Ve nasıl sonlandı? Neden?

Üçüncü sorum: Annenizle aranızdaki yaş farkı ne kadar? Ve anneniz sürekli saçını evde ve kendi mi boyuyordu? Sizin boya yapmanıza nasıl güveniyordu? En azından ilkinde buna nasıl güvenmişti?

Dördüncü sorum: Eğer bunu ciddi bir sorun ve problem olarak görüyorsanız, çözmeyi denemişseniz ve çözememişseniz profesyonel bir yardıma neden başvurmuyorsunuz?

Katılımcı arkadaşları bilemiyorum ancak ben 46 yaşındayım, hayatım boyunca bir dolu takıntı vb. şeyler, ya da hayatın bir takım sorunları veya getirdikleri nedeniyle (hepimiz insanız dayanma gücümüz tükenince veya hasass isek olaylar bizleri çok farklı davranışlara götürebilir ki bu ne olursa olsun hiç bir zaman asla yadırgamamış ve olumsuz hiç bir eleştiri yapmamışımdır böyle hususlarda) bir dolu değişik tutum ve davranışlar duydum ve gördüm birbirine benzer veya farklı.

Ama itiraf ediyorum ki böylesini ilk defa duyuyorum.

Yazdıklarınızı okuduğumda, şu an bunu çözmeniz gereken bir problem mi? yoksa kendinizi ayrıcalıklı kılan bir yönünüz olarak mı görüyorsunuz diye bir soru daha sorma gereği hissediyorum.

Ve çok şanslısınız ki, ben kimse adına böyle bir genelleme yapma hakkına sahip olmasam da, sadece kendi tahminim olarak böyle yazıyorum ve çok şanslısınız ki belki de böylesi bir olayı daha önce bu boyutta pek çoğu hiç duymamış ve yaşamamış olmalarına rağmen, size katkıda bulunmak amacıyla yazan üyelerin hepsinden gelen öneriler çok güzel.

Bence siz sadece onları değerlendirmeye başlasanız bile epey yol almış olursunuz bu konuda kanaatimce.

Kitap okumayı seviyor olmanız çok güzel. Spor aktivitelerinizi de yazmışsınız onlar da çok güzel. Fakat sanırım onlarda bile biraz özel ve daha ayrıcalıklı şeyleri yapmayı seviyorsunuz sanırım siz her konuda.

Bir de bütün bunlar arasında sürekli boyaya, ki sanırım saçlarınız da uzunmuş nasıl zaman bulup ayırabiliyorsunuz bu kadar sık ve sürekli? açıkçası ben onu da çok merak etmiyor değilim.

Çok çok disiplinli ve her gün için günün belli zamanlarını alan bir uğraşınız yok mu sizin? Hadi şimdi tatil belki ama okul dönemlerinizde buna nasıl zaman ayırabiliyorsunuz? Bir de okullarda sanırım artık sorun olmuyor mu acaba? Bizim zamanlarımıza göre kız öğrencilerin şu zamanda saçlarındaki tolerans gösterilen halleri inanılmaz esnek geliyor bizlere ve görüyorum zaman zaman boyalı olanlarını ancak öyle sizin gibi ikide bir de hem de uç renklerde bir boya konusunda okulunuzdan da mı size engelleyici bir tepki gelmiyor?

Yok yok, ben yazmaya başladığımda sadece bir iki şey vardı başlangıçta soru olarak aklımda, ancak görüyorum ki, yazdıkça benim kafamda sorular eksilmeye değil, artmaya devam ediyor gittikçe daha da fazlalaşıyor. En iyisi ben burada bırakayım.

Konu sahibine belki de hiç bir katkım olamadı, ancak bana göre zaten çok güzel ve uygulanırsa mutlaka faydalı olacağını düşündüğüm o kadar güzel önerilerde bulunmuş ki yorum ve cevap yazanlar, eğer bu bir problem ise ve çözülmek istenirse sanırım iyi sonuçlar verecektir bu yazılanları uygulamak.

Birinci sorum : Hakikaten kurtulmak istediğiniz ve sizin için önemli bir sorun mu bu mesele?

İkinci sorum : Bunu yapmamak konusunda keni kendinize kesin bir karar varıp bunu uygulamaya koyma deneyiminiz oldu mu? Ve kaç kere? Ve nasıl sonlandı? Neden?

Üçüncü sorum: Annenizle aranızdaki yaş farkı ne kadar? Ve anneniz sürekli saçını evde ve kendi mi boyuyordu? Sizin boya yapmanıza nasıl güveniyordu? En azından ilkinde buna nasıl güvenmişti?

Dördüncü sorum: Eğer bunu ciddi bir sorun ve problem olarak görüyorsanız, çözmeyi denemişseniz ve çözememişseniz profesyonel bir yardıma neden başvurmuyorsunuz?

Katılımcı arkadaşları bilemiyorum ancak ben 46 yaşındayım, hayatım boyunca bir dolu takıntı vb. şeyler, ya da hayatın bir takım sorunları veya getirdikleri nedeniyle (hepimiz insanız dayanma gücümüz tükenince veya hasass isek olaylar bizleri çok farklı davranışlara götürebilir ki bu ne olursa olsun hiç bir zaman asla yadırgamamış ve olumsuz hiç bir eleştiri yapmamışımdır böyle hususlarda) bir dolu değişik tutum ve davranışlar duydum ve gördüm birbirine benzer veya farklı.

Ama itiraf ediyorum ki böylesini ilk defa duyuyorum.

Yazdıklarınızı okuduğumda, şu an bunu çözmeniz gereken bir problem mi? yoksa kendinizi ayrıcalıklı kılan bir yönünüz olarak mı görüyorsunuz diye bir soru daha sorma gereği hissediyorum.

Ve çok şanslısınız ki, ben kimse adına böyle bir genelleme yapma hakkına sahip olmasam da, sadece kendi tahminim olarak böyle yazıyorum ve çok şanslısınız ki belki de böylesi bir olayı daha önce bu boyutta pek çoğu hiç duymamış ve yaşamamış olmalarına rağmen, size katkıda bulunmak amacıyla yazan üyelerin hepsinden gelen öneriler çok güzel.

Bence siz sadece onları değerlendirmeye başlasanız bile epey yol almış olursunuz bu konuda kanaatimce.

Kitap okumayı seviyor olmanız çok güzel. Spor aktivitelerinizi de yazmışsınız onlar da çok güzel. Fakat sanırım onlarda bile biraz özel ve daha ayrıcalıklı şeyleri yapmayı seviyorsunuz sanırım siz her konuda.

Bir de bütün bunlar arasında sürekli boyaya, ki sanırım saçlarınız da uzunmuş nasıl zaman bulup ayırabiliyorsunuz bu kadar sık ve sürekli? açıkçası ben onu da çok merak etmiyor değilim.

Çok çok disiplinli ve her gün için günün belli zamanlarını alan bir uğraşınız yok mu sizin? Hadi şimdi tatil belki ama okul dönemlerinizde buna nasıl zaman ayırabiliyorsunuz? Bir de okullarda sanırım artık sorun olmuyor mu acaba? Bizim zamanlarımıza göre kız öğrencilerin şu zamanda saçlarındaki tolerans gösterilen halleri inanılmaz esnek geliyor bizlere ve görüyorum zaman zaman boyalı olanlarını ancak öyle sizin gibi ikide bir de hem de uç renklerde bir boya konusunda okulunuzdan da mı size engelleyici bir tepki gelmiyor?

Yok yok, ben yazmaya başladığımda sadece bir iki şey vardı başlangıçta soru olarak aklımda, ancak görüyorum ki, yazdıkça benim kafamda sorular eksilmeye değil, artmaya devam ediyor gittikçe daha da fazlalaşıyor. En iyisi ben burada bırakayım.

Konu sahibine belki de hiç bir katkım olamadı, ancak bana göre zaten çok güzel ve uygulanırsa mutlaka faydalı olacağını düşündüğüm o kadar güzel önerilerde bulunmuş ki yorum ve cevap yazanlar, eğer bu bir problem ise ve çözülmek istenirse sanırım iyi sonuçlar verecektir bu yazılanları uygulamak.

eğer saçında beyaz yoksa doğal saçına geri dön derim nasıl olsa ilerde beyazlaşıcak ve boyamak zorunda kalıcaksın...kendi rengine son kez boya ve bir daha boyama biraz ara ver saç dinlensin uzun süre..

benim beyazım olmasaydı hayatta boyamazdımda işte saçlar bembeyaz aileden kaynaklanıyo..genç yaşta hemde :KK50:

Acilen saçını kendı saç rengıne boyat ve bır daha asla boyatma bence yenı saçların uzayana kadar yanı bı en az 5 yıl boyama bakımlar yap saglıklı uzat guclendır yoksa ılerde çok pısman olucaksın .bide okulunda hıc kızmadılar mı ? bende 19 yasındayım ama lisede saç boyası ne demek pembe toka takmak yasaktı.

Benim çalıştığım okulda her pazartesi öğrenciler kontrol edilir , kızlardan saçları boyalı olanlar ayrılır ve 5 gün süre verilir saç rengini kendi tonuna boyatması için...

Benim okulumda okuyor olsaydın eminim 5 gün içerisinde saçının rengini siyaha boyamadığın için uzaklaştırma cezası alırdın.

Kaldı ki saç boyamak diye bir hastalık da yoktur... Sadece bu takıntı olmuş sen de ...

Altında yatan sebep 17 yaşındaki bir kızın sadece saçları ile dikkat çekmeye çalışmasından başka bir şey değil.

Bir ara bende fena takmıştım ama şükür ki 5-6 ay falan sürdü bıraktım .
Ablacım geçmişten gelen bir güzellik takıntının olduğunu düşündüm ben açıkcası .
Yoksa bu renk değiştirme , burun estetiğinin ben bu kadar küçücük yaşta normal olduğunu düşünmüyorum . ı
Ben lisedeyken kızarlardı boyalı saçlara . Saçı boyalı arkadaşlarımın okula alınmadıklarını bilirim tekrar eski rengine dönene kadar . Yazık demek ki artık buna bile dikkat edilmiyor .
17 yaşındayım demişsin . Hatalıysam düzeltin senin bu yaşta üniversite sınavı için hazırlık yapıyor olman gerekmiyor mu ?
evet bu sene son senem ve yapıyorum zaten. yani öyle dersleri salan biri değilim aksine ineğim hatta sınıf birincisiyim. düzenli olmasa da hergün test çözüyorum, dersanemin açılmasını bekliyorum.
burun ameliyatım da 12 yaşında ciddi bir kaza geçirip burnumu kırmıştım, hatta parçalanmıştı. o kazadan sonra zar zor topladılar burnumu ama tabi ilk hali gibi olamadı yamuk kaldı büyüdü ve bazı şekil bozukluğu oluştu. ameliyat nedenim bu yüzdendi.

.

bu bana göre aslında şu zamana kadar sorun olmadı. ta ki şuana kadar... bikaç saat öncede boyadım saçımı ve bu sefer lastik gibi uzadığını farkettim ve o zaman dank etti. kuaförüm bile artık alışmıştı kaşımı aldırmaya gittiğimde hep farklı renk görmeye... ve kendisi bana çok nadir bir saç yapımın olduğunu söyledi. gerçekten çok sağlam bir saçım vardı senelerdir yapmadığım şey kalmadı saçıma ve hala çok sağlam ve canlıydı.

diğer arkadaşların sorduğuna da cevap veriyim;
saçım çok uzun değildi hiç bir zaman da olmadı. sanırım yaptığım işlemlerden dolayı kolay kolay uzayan bir saç olmadı o yüzden orta boylarda bir saçtı. omuzlarımdan aşağı iniyordu biraz. bende geçen ay baya bi kestirdim 5 cm kadar. zaten şuan bence yeterince kısa tam omuzlarımda.

okul olayına gelince eski okulumda karışmıyorlardı ama bu yeni okulum disiplinli ve ona karışıyorlar. fakat okul zamanında öyle uçuk renklere gitmiyorum sadece ton olarak oynuyorum. o yüzden pek farkedilmiyor. yani öğretmenler karışmıyorlar sadece müdür yardımcısı falan karışıyor adını falan alıyor 1 haftada süre veriyor. yani bende röfleli olan saçımı koyu kestane yapmıştım o yüzden. 3 hafta sonra platinle açtım o renk tonuda öyle sırıtmıyordu o yüzden unutuldu gitti.

bu saatten sonra boyamamaya çalışıcam bir daha. eylülde okul açılıyor bu kızıl halimle gidemem, eylülde de kahveye boyarım dahada dokunmamayı düşünüyorum, umarım başarırım...

Son düzenleme:
Yengemde senin gibi 15gunde bir sacinin rengini degitirirdi. Acayip bakimli bir kadindir.

Senin gibi her renk giderdi. Saclari saglamdi.

45li yaslarina geldiginde aniden saclari dokuldu ve cikmaz oldu.

5 yil falan tedavi gordu. Simdi kisa saclari var ama. Keci sakali gibi. Tuhaf.

Beyaz sacla geziyor.saclari boya tutmuyor.

Bukadar boyama. Yasliligini da dusun

Benim çalıştığım okulda her pazartesi öğrenciler kontrol edilir , kızlardan saçları boyalı olanlar ayrılır ve 5 gün süre verilir saç rengini kendi tonuna boyatması için...

Benim okulumda okuyor olsaydın eminim 5 gün içerisinde saçının rengini siyaha boyamadığın için uzaklaştırma cezası alırdın.

Kaldı ki saç boyamak diye bir hastalık da yoktur... Sadece bu takıntı olmuş sen de ...

Altında yatan sebep 17 yaşındaki bir kızın sadece saçları ile dikkat çekmeye çalışmasından başka bir şey değil.

Daha çocuk denecek yaşta bir genç olunca konuyu açan, ben de yorum ve cevaplarımda yaşça daha büyük bir insana vereceğim tepkilerimi ve görüşlerimi minimum düzeyde ve olabildiğince yumuşak tutmaya çalışarak bir cevap yazmıştım.

Oysa siz benim çok uzun bir şekilde bile ifade edemediğim kanaatimi çok kısa ve öz bir cümleyle ifade edebilmişsiniz diye düşünüyor ve size katılmakla birlikte ben biraz daha ileri gitmek olmaz inşallah diyorum ve bana göre bir küçük ekleme yapabilir miyim? müsaadenizle.

Saçlarıyla dikkat çekmeye çalışmak yetersiz geldiği için belki, bir de burun estetiğimiz var. Ve umuyorum ki saçıyla ilgili bu davranışını değiştirmek istediğini belirten bu genç kardeşim (veya yaşım itibariyle kızım diyebilirim sanırım, çünkü benim oğlum hazır asker) burun estetiği olayı da eklendikten sonra daha başka bir şeylerin arayışı içerisine girmiş olmasın.

Konu sahibi, bence bir an önce kendinizde var olan güzel ve faydalı yönlerinizi değerlendirerek onları olabildiğince geliştirmeye odaklanmanız ve zamanınızın büyük bir kısmını bunlara ayırmanız sizin açınızdan en iyi şey olacaktır diye düşünüyorum.

Daha çocuk denecek yaşta bir genç olunca konuyu açan, ben de yorum ve cevaplarımda yaşça daha büyük bir insana vereceğim tepkilerimi ve görüşlerimi minimum düzeyde ve olabildiğince yumuşak tutmaya çalışarak bir cevap yazmıştım.

Oysa siz benim çok uzun bir şekilde bile ifade edemediğim kanaatimi çok kısa ve öz bir cümleyle ifade edebilmişsiniz diye düşünüyor ve size katılmakla birlikte ben biraz daha ileri gitmek olmaz inşallah diyorum ve bana göre bir küçük ekleme yapabilir miyim? müsaadenizle.

Saçlarıyla dikkat çekmeye çalışmak yetersiz geldiği için belki, bir de burun estetiğimiz var. Ve umuyorum ki saçıyla ilgili bu davranışını değiştirmek istediğini belirten bu genç kardeşim (veya yaşım itibariyle kızım diyebilirim sanırım, çünkü benim oğlum hazır asker) burun estetiği olayı da eklendikten sonra daha başka bir şeylerin arayışı içerisine girmiş olmasın.

Konu sahibi, bence bir an önce kendinizde var olan güzel ve faydalı yönlerinizi değerlendirerek onları olabildiğince geliştirmeye odaklanmanız ve zamanınızın büyük bir kısmını bunlara ayırmanız sizin açınızdan en iyi şey olacaktır diye düşünüyorum.

Bence sorunun en temeli özgüven eksikliği....

Yaşın çok ilerlemeden bence bir psikologa görün canım ve çevreye göre yaşamaktan vazgeçmeye çalış...

bak ben de sen gibiydim ama senin kadar erken yaşta başlamadım ben boyatmaya 21 yaşlarımda gölge
yaptırmayla başladım ben. sonra röfle. üniversite hayatım boyunca hep röfleliydim.
sonra da kahverengi kızıl tonları. şimdi 30 yaşındayım. neyseki senin kadar sık boyamadım ben 2-3 ayda bir.
son olarak siyaha boyadım şimdi de değiştiremiyorum ne oryelle saçlarımı yaktırırım ne de o kadar paraya kıyarım.
aslında siyaha isteyerek boyamadım kahve aldım ama siyah çıktı içinden. tamamen şans yani.
eğer kendini tutup açtırmayacağına inanıyorsan sende siyaha boyat. ben artık boyatmamaya karar verdim sende öyle yap. yazık bu saçlara...

Ben de 2-3 haftada bir boyuyorum. bazen 5 ay boyamıyorum. bayanlar hep böyle ablacım.
bu arada yaşın ile yargılayanlar acaba çocukluklarında nasıllardı. 17 yaşında bir kız her şeyi denemeli. üniversitede azanlardan coşanlardan olma da gerisi lafı güzaf canım.

hayır asla saçımı erkek gibi kısacık kestiremem. saçımla ilgili takıntım var. hayatta yapıcağım en son şeydir onu kestirmek.
ailemin tavrını biraz yadırgayabilirsiniz ama onlar her zaman benim tek başıma ayakta durmamı istediler, güvendiler. bende onların güvenini boşa çıkarıca birşey yapmadım. her zaman kendi ayaklarımın üzerinde durabilmem için kararları bana bıraktılar. belki şaşırabilirsiniz ama daha geçen ay burun estetiği yaptırdım. baskıcı bir ailem yok anlayacağınız... sadece gerçek bir yetişkin gibi kararlarıma saygı duydular.

Açıkçası bende sana benzer bir durumda büyüyorum 13 yaşımda halam kuafördür onun yanında çalışmaya giderdim bazen kalan boyadan bana açık sarı gölgeler atardı en son 8. sınıfta tamamen sarıya boyattım sonra hep devam ettim başka tonlara kaymadım dip boyasıdır boyamadır devam gitti. Benimde saçlarım iyi dayanıyor ince telli olmasına rağmen kırıklar var ama sağlamlar hala lastiksi bir olay yok. Ayrıca benim ailemin bana böyle davranması benim olgunlaşmamı çok daha hızlandırdı ergenlik dönemim o kadar kısa geçti ki. Sözü geçen bir birey olduğumu anladım. Bir ağırlığımın olduğunu. Bence önemli bir şey bu. Tabi ki sadece saç boyamayla alakalı değil. Çözüm olarak kendi dip rengine en yakın renge boyat ve kendine hakim ol ben en kısa zamanda bunu yapmayı planlıyorum uzun oldu birazcıkk:KK9: :KK16:

X