Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Boyama,Saç Açma,Saç Rengi Değiştirme,Renk Katalogları,Sorularınız ve Cevapları

Kaşın açılmasının tek tehlikesi turunculuk bırakması olur heralde
Kuaföre güveniyorsan yaptır çok zor bir işlem değil o kadarını da yapabilir bence :)
Fazla açık da istemiyorsun anladığım kadarıyla sorun olmaz o yüzden

mrb arkadaşlar bi sorum olacaktı benim saçım yıllardır sarıydı baya açık sarı üzerinde röfle vardı geçen biraz değişiklik yaptım kuaföre boyattım kuyulaştırdım açık kahverengi gibi bişey oldu sonraki ay diplerim çıkınca kendim boyadım ama sarıya çok alışkınım o bana koyu geldi bende palettenin yoğun bakırını boyadım yıkadıkça ne biçim akıyor sormayın bugün sizin yazdıüınız boya akıtıcıyı sordum kadıköyde kozmetik mağazasına yoktu ben şimdi napıcam karar veremiyorum bu bakır gözüme çok koyu geldi biraz daha açığınımı sürsem ama bunun üzerine nasıl bi renk olur bilemedim turuncu turuncuda gezmek istemem keşke bal köpüğü yapsaydım olurmuki bakırın üzerine palette 7-77 var şu an saçımda

Son düzenleme:

Rengi görseydik daha iyi yardımcı olurduk
Açık kahve üzerine 7.77 nasıl bir renk oldu tam olarak?
Direkt 7.77 olsaydı 9.0 ile bakırlığı alıp rengini açabilirsiniz derdim ama
Zeminde de kahve varmış
Ama açıcıya gerek olacağını sanmıyorum

Canım bu tarz yumuşak bir sarı istiyorum ama hangi numaraya denk geldiğini çıkartamadım bir türlü. Ne küllü ne dore, sanki ikisi de var gibi. Bej sarı olabilir mi acaba ya da yansımasız doğal sarı? Bu arada koyuluğu önemli değil, yansımasını merak ediyorum özellikle.

Yansıma var gibi Slania'm
9.13 olabilir mi

Ama açıkçası ben 3lü renklerden korkuyorum olmadık bakırlık verebiliyor

9.1 ya da 9.0 daha mantıklı geliyor bana

9.0 bu da

Yansıma var gibi Slania'm
9.13 olabilir mi

Ama açıkçası ben 3lü renklerden korkuyorum olmadık bakırlık verebiliyor

9.1 ya da 9.0 daha mantıklı geliyor bana

9.0 bu da

Bu renk dikkatimi çekti bak ama aynen senin gibi ben de 3lerden korkuyorum. Saç açılırken bir miktar turunculuk olur zaten, küllü yansıma da onu nötrleyip bejimsi bir renk verir. En iyisi küllüler sanırım.
Sağol canım ilgin için. Hele şu saçlar iyice bir kurtulsun boyalı kısımlardan, deneyeceğim. Ama işte tez canlı olduğum için şimdiden başladım renk arayışına.

Turuncu yansıma başta olmak üzere artık yansıma görmek istemiyorum ben de saçımda
Siyah saçın kaderi kızıl yansıma sırf bu yüzden siyah boyamak istemiyorum artık
Matlık konusunda nevacolor en iyisi ama saçı kurutuyor o ayrı
8den sonrası mutlaka kızıl yansıma veriyor zaten o yüzden sadece küllüyle boyamak daha mantıklı

Sarılar hariç her renkte var o problem malesef. Sebebi oksidanın saçı oksitleyip pas rengi vermesi, yani kızıllaştırması. E zamanla boyanın verdiği renk akınca o pas rengi çıkıyor ortaya. Bu sorun bir tek sarıda yok çünkü sarıda saç rengini açıyoruz, saçta pigment kalmıyor. Sarı akmadığı için istenilen renk elde edildikten sonra turunculaşma olmuyor. Sarının avantajı da bu, dip boyaya gerek olmuyor.
Canım mavi siyah boyamıyor muydun sen? Ona rağmen kızıllaşma oluyor mu? Eğer öyleyse Amonra'nın yaptığı gibi cila yap, belki işe yarar. Mavi ya da gri boyayla yapabilirsin cilayı.
Exicoloru seviyorum ben aslında, o da nevanın ürünü. Belki o daha iyidir nevaya göre. Gölgeleri de onunla yapmayı düşünüyorum. Bu nasıl sence?

Kardeşimin koyu kumral saçlarının uçlarını 1000 ile açtım ama katalogtaki gibi olmadı, koyu oldu ve dore yansımaları var. Doğal oldu ama baya. Bu da doğal bir renk verirse süper olur.

Aynen öyle sarılar daha sorunsuz o yüzden

Mavi siyah da aktıktan sonra kızıl yansıma veriyor evet
Maviliği akıyor solgun bir kızıl-kahveye dönüyor saç
Ben artık mavi siyah kullanmıyorum 1.0 kullanıyorum
Cila yapmıyorum çünkü iyice yapışacak siyah saç dönmek istiyorum biliyorsun daha da oturmasın renk ciladan sonra

Bu renk çok hoş ama turunculuk vermez umarım
Eğer tam rengi tutturursan süper olur

Oksidanı kaçlık tuttun?
Ekstra açıcı serilerde 40volüm oksidan kullanılmadığı sürece tam istenilen renge açılmıyor
Ama doğal olduysa sorun yok
Ben de ablamın koyu kahve boyalı saçlarına bir-iki ton açık ombre yapacağım ama turunculaşmasından korkuyorum
Doreli olursa da sorun olmaz 1000i mi denesem acaba

Son düzenleme:
resim koymaya çalıştım daha önce eklemiştim ama şimdi olmadı desteklemiyor yazıyor geçersiz dosya filan saçım bildiğimiz bakır oldu şuan biri bana yardım edebilirse resim eklemeye çalışıyorum

Evet tam tarçın bakır olmuş güzel de olmuş
Saçın rengini kırmak ve daha sarı ağırlıklı olmasını sağlamak için 9.0 ile boyayabilirsiniz

Bal köpüğü içinse 8.32 ya da daha 7.32 içine bir miktar 9.0 eklenebilir
9un eklenmesi saçta bakır ağırlıklı bir renk olmaması için

Loreal ve nevacolor ın bal köpüğü renkleri

cevap için teşekkür ederim o zaman ben 9 deniyim ama yeni boyadım hemen boyasam saçım zarar görürmü çok kurudu boyalardan sonra kel kalıcam diye korkuyorum kolay uzayan bi saç değil nevacolormu alayım 9 luk boyayı kızıllık kalmaz değilmi

Bir süre bakımla destekleyin o halde,renk şuan güzel görünüyor zaten
9.0 bakırlığı biraz alır daha sarımsı bir bakır olur ama tamamen kapatmaz tabii ki daha doğal bir bakır olur
Saçınız kuruysa neva almayın saçı çok kurutuyor
Herhangi bir set boya da kullanabilirsiniz

merhaba,ben dün akşam 6.46 akaju bakır aldım neva color
ama boyamadım,nasıl bir renk olur kestiremiyorum,banada yardımcı olur musun?
2 tüp aldım,acaba birini başka renk mi alsaydım çok yoğun olsun istemiyorum
kendi saç rengimide gönderiyorum,çok soldu biraz parlak olsun dedim,aslında çikolata karemel
istediğim renk ama yoktu,ne karıştırsam buna?

kizlar benim sacim dogalinda kullu kumral 6 yada 7 tonunda tam emin degilim ben 2 sene once krepeli balyaj attirmistim balyajdan skldim cunku kuafor bi hata yapmisti ve bi yerinde sacima boya surmek zorunda kaldi oda akinca turuncumsu oldu bende kendi sacimda tiurunculuktan nefret ederm dedim koyu renge boyarsam bidaha acamam once bi acik renk deniyim olmassa eski rengine donerim dedm baya arastrdim ve loreal 8.1 le neva color 8.1 i karistrp(cunku neva daha iyi acmisti sacimi denemistimbi tutamda) icinede bi damla mavi renk boya kattim (bildiginiz masmavii lacivert bi renk boya:)) saclarim gercekten mukemmel oldu yolda soranlar bile oldu nerde yaptrdigimi cagla sikelin sac rengi gibi oldu ayni ama ben cok skldm eski dogal halime donmek istiyorum dip boya yapmak cok skci zaten ilerde beyazlarm ciknca ugrascam simdi ugrasmiyim diyorum..bide takintiliyim azcik ciksa boyamam gerek hemen.simdi ben boyle dusunerek gittim 2 kutu loreal 6.1 aldim icine yine mavi kattim cunku mavi turuncu karsitymis oyle yaziyodu yesillenme oluyo ama cabuk gdiyo ve ben turuncudansa yesili tercih ediyorum.saclarim yine acik rengi hatta nerdeyse eski rengine yakin tam tek renk oldu dibi az daha otrdu sadece uclarda balyaj oldugundan onlar aciliyo tamamda tum sacim neden acildi..bide sanki kestane gibi ama cok cok acik yani kizilimsi bi renk oldu sacim yine 8 tonlarinda ben nasil eski rengim olucam?sacim hazal kayanin rengiydi tam olarak belki cok az acik olablir ama ben hazal kayanin rengine raziyim..bide 3 ay sonra dugunum war artik duzelmeli sacim.kuafore git demeyin inanin hic birine guvenmiyorum..benm sacima senin sacin 3 tonlarinda diyen bile oldu los isikta bakip ilk basta istedgim renk icin acici kullancam diyen oldu ben hic acici olmadan actim sacimi ve gercekten mukemmel olmustu ama kuaforler daha farkli bakiyo olaya ben guvenmiyorum tedrgin oluyorum kenidm yapicam sacimi yanii ama bana nolur yardim edinnnn:)reesim eklicektm ama mesaj sayim yetersiz ekleyemedm suanki halini sacimin

merhaba bi arkadaş yazmış bende tesadüfen gördüm bende dün akşam saçımı bal köpüğüne boyadım nevacolor ve hiç beğenmedim tam aradığım ton diyordum ama öyle değilmiş bakırlık oldu sizden ricam ewde nevacolorun altın sarı rengi var sizce onla boyasam bakır renk gdermi yardım ederseniz çok sevinirim

Zor öyle de ya. Boyasan dert boyamasan dert.. Koyu kahveye boyasan, sanki siyah daha çok kızıllık yapıyormuş gibi geliyor bana. Hem koyu kahveden dönmesi de kolay.

Şaka gibi ama biz 6lık kullandık oksidanı. Napayım kızkardeşim sabırsız, ben de nasılsa üzerine fuşya boyayacağız diye fazla takılmadım. Ama eminim 12lik kullansaydım baya açılacaktı. Ben 1001de 12lik kullanayım o zaman. Resimdeki gibi gümüşümsü bir renk istiyorum ama matlık olmasın, altın gümüş arası parlasın.

Turunculaşma olur kesin, bence 1001 kullan. Gerçi öyle de turunculaşma olur gibime geliyor, sonuçta bir miktar açıyorsun saçı. İlla ki cila ister saç.
Ablan da renkli gözlü mü? Öyleyse eğer değiştirmesin saç rengini, renkli gözlülere koyu renk saç daha çok yakışıyor.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…