Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

kumralxf2.jpg

Arkadaşlar benim doğal rengim bu renk. Fakat şu an boyadan karamel gibi bişey oldu ve ben kalıcı olarak doğal saç rengime dönmek istiyorum.
Kendi rengimde boyasam akarmı ve yine aynı şey olurmu?
Yardımlarınızı bekliyorum, nefret ediyorum diplerle dolaşmaktan..
Renk tavsiyelerinizi de bekliyorum..

kumrala 7.0 a boya ya da 6.0 a boya daha koyu olur ama karamelden dolayı akabilir kendi rengine yakın olabilir ama bence bu renge boya 7.0 ama koleston u tercih etme mi desem daha koyu çıkıyor da renkler

Kızlar merhaba, birşey sormak istiyorum ben. Saçlarımı platin sarısına boyatıyorum. Fakat 2 yıkamadan sonra platin sarısı olan saçlarım koyu sarıya dönüyor. Kuaförüm hep gittiğim bir kişi. Kendisine neden böyle olduğunu sorduğumda kendisi bana "sana öyle geliyor aslında daha açılıyor saçının rengi" diyor. Ama öyle olmuyor :1no2: Saçlarımın rengi 2 yıkamadan sonra koyulaşıyor. Nedenini bilen veya benim gibi bir sorun yaşayan var mı?
Ben hep saçlarımın sapsarı, platin sarısı olmasını istiyorum...

Örneğin yeni çekilen resmim. Nisan' ın 27' sinde boyattım. 4 Mayıs' ta nişanım vardı o zaman çekildiğim bir resmim. Platin sarısı mı bu?

Benim bildiğim platin sarısı şu aşağıdaki resimdeki saç rengi. (Ben saçlarımı boyatınca işte aşağıdaki renkten oluyor. 2 yıkamadan sonra saç rengi benim resimde olduğu gibi koyulaşıyo)

unlulerinsacmodelleri20jv2.jpg
[/

Teşekkürler...

Son düzenleme:
kumrala 7.0 a boya ya da 6.0 a boya daha koyu olur ama karamelden dolayı akabilir kendi rengine yakın olabilir ama bence bu renge boya 7.0 ama koleston u tercih etme mi desem daha koyu çıkıyor da renkler

Teşekkür ederim cevabın için..Evet yine akabilir, zor olucak sanırım kendi rengime dönmek.

evet cnm platinden koyu sarıya dönüyor saçın neden acaba tam aksi olur genelde anlayamadım ama şöyle bir şey de var ne derece açıklar bilemiyorum ama bazen yapılan röfleler kullanıldıkça renkler birbirine karışıyor ve genel olarak saç koyulaşıyor mesela renkler arasında çok zıtlık varsas hele çok açık yerler ile koyu yerler birbirine karışıyor ve daha harmoni oluyor ve saç da genel olarak koyulaşıyor ben röflemi açık sarı tonlarında attırmıştım ama sonra çok daha koyu bir renk olmuştu ama bunun kullanılan malzeme ile ilgili olup olmadığını bilmiyorum canım

Bence sarı rengi saçın tutmuyor ve akıp gidiyo o renk, kendi rengin daha ortaya çıkıyo..Kendi saçların koyu sanırım, sarı değil.
Sana bi tavsiyem sen saçlarını koyu renk boya..Daha genç göstericeksin..Biraz olgun göstermiş bu renk seni.

kumralxf2.jpg

Arkadaşlar benim doğal rengim bu renk. Fakat şu an boyadan karamel gibi bişey oldu ve ben kalıcı olarak doğal saç rengime dönmek istiyorum.
Kendi rengimde boyasam akarmı ve yine aynı şey olurmu?
Yardımlarınızı bekliyorum, nefret ediyorum diplerle dolaşmaktan..
Renk tavsiyelerinizi de bekliyorum..

canım saçın duz kumralsa fotodaki gibi ve şuanda karamel olduysa demek i saçında dorelık hakım.sende tavsıyem loreal krem boyalarında 7.1 kullu kumralla boya. hem koleston kadar koyu çıkmaz. hemde saçındaki dorelığı azaltır ve daha doğala yakın bır ton elde edersin. ve saçıda en az yıpratan yıne loreal krem boyası. ilk boyandığında zamanla akar bıraz. ama bıkaç kere aynı renkle boyadığında çokta rahatsızlık vereceğini sanmıyorum dplerin çıktığı takdirde

Kızlar merhaba, birşey sormak istiyorum ben. Saçlarımı platin sarısına boyatıyorum. Fakat 2 yıkamadan sonra platin sarısı olan saçlarım koyu sarıya dönüyor. Kuaförüm hep gittiğim bir kişi. Kendisine neden böyle olduğunu sorduğumda kendisi bana "sana öyle geliyor aslında daha açılıyor saçının rengi" diyor. Ama öyle olmuyor :1no2: Saçlarımın rengi 2 yıkamadan sonra koyulaşıyor. Nedenini bilen veya benim gibi bir sorun yaşayan var mı?

Örneğin yeni çekilen resmim. Nisan' ın 27' sinde boyattım. 4 Mayıs' ta nişanım vardı o zaman çekildiğim bir resmim. Platin sarısı mı bu?

Benim bildiğim platin sarısı şu aşağıdaki resimdeki saç rengi. (Ben saçlarımı boyatınca işte aşağıdaki renkten oluyor. 2 yıkamadan sonra saç rengi benim resimde olduğu gibi koyulaşıyo)

[/

Teşekkürler...

canım bu sorunu daha once de çok duymuştum yanı roflesi koyuşaln bır tek sen değilsin bıraz araştırma yaptım şimdi ve bunun nedeninin kuaforun rofleyı yaptığında saç tam açılmadan iişlemi sonlandırmasından kaynaklanıyor olabılceğini okudum. saç boyandığında tam rengi oturmadığı için bıkaç yıkamadan sonra zamanla koyulaşmasıda normaldır. kuaforunde sen oyle duşunuyorsun dıyorsa yaptığı seyınde farkında değildir. kuaforunu değiştir canım. ayrıca saçın platın değil hatta koyu sarı bıle dıyebılrım.

ewt cnm kesınlıkle dogru mantık olarak saclarında boya tutmadan rengı saclarını acması paltın sarısı bukadar koyulasamaz cnm kuaforunu deıstır belkıde sacların yanacaından korktugunda fazla bekletıp acmamıs olabılır acıcıyı cok fazla kullanmamıstır oranını ıyı ayarlamıs olsaydı akmazdı tabıkı hem normalde sarı tam tersıne boyadan uc bes gun sora tam rengı oturur a.s.

Bakın 27 Nisan' da boyattığım saç rengim buydu işte:

maillic2.jpg

(Bu arada kendi saçım açık kumral renkte. Saçımı boyattığımda renk tuttu diye düşündüm çünkü 1 karış saçım yandı ve bayaa kesildi maalesef benneyaptımki Renk tutmamış olabilir mi acaba? Kuaförümü değiştirsem 3 Ağustos' da evleniyorum hangi kuaför platin sarısını rengi değişmeden yapabilir. İstanbul' da Anadolu Yakası' nda bildiğiniz ve önerebileceğiniz bir kuaför var mı kızlar :çok üzgünüm:)

[/

Teşekkürler...

Bence sarı rengi saçın tutmuyor ve akıp gidiyo o renk, kendi rengin daha ortaya çıkıyo..Kendi saçların koyu sanırım, sarı değil.
Sana bi tavsiyem sen saçlarını koyu renk boya..Daha genç göstericeksin..Biraz olgun göstermiş bu renk seni.

Evet babaannem de aynı şeyi dedi. Bu saç rengi seni yaşından bayaa büyük göstermiş dedi (27 yaşındayım). Daha doğru bir kuaförde yıkadıkça akmayacak platin sarısına boyatsam, platin sarısı da yaşlı gösterir mi acaba :uhm:

arkadaşlar artık kafayı yemek üzereyim
lütfen cevap yazın saçlarım 4 numarayla boyadım üstüste boyadıgım için 4 sefer siyah gibi oldu siyahtan kurtulmak için boya satan ELEMENE DANIZTIM BİRİSİ SAÇLARI YIPRANMASIN ÖNCE KOLLESTON AÇIK KUMARAL KÜLLÜYLE BOYA DEDİ ALDIM BOYADIM HİÇ BİR FARK OLMADI ERTESİ GÜN AYNI YERE GİTTİM
BOYA UZMANIMIZ DAHA İİ ANLAR DEDİLER ODA PALETTE ALTINIŞITI VE PARLAKLIK VEREN 2-4 TONA KADAR AÇAN AÇICIYI VERDİ yine hiç bi fark oladı deliricem artık bu saç açılmıycakmı
böyle bişeyi yaşayan varmı aranızda nasıl hallettiniz yazarsanız çok sevindirirsiniz beni

cnm bu kadar boyadan sonra bir şey yapman saçın için iyi olmayabilir bence hem açıcı da denemişsin bence daha bir şey yapma ya da sonra kuaföre git saçına bakım yap

Evet babaannem de aynı şeyi dedi. Bu saç rengi seni yaşından bayaa büyük göstermiş dedi (27 yaşındayım). Daha doğru bir kuaförde yıkadıkça akmayacak platin sarısına boyatsam, platin sarısı da yaşlı gösterir mi acaba :uhm:

emelale arkadaşım ilk boyandığı zaman ki platın sarısıyla gayet bakımlı ve klaitelı görunuyorsun.yanı sarı saç istiyorsan bıkaç yaş buyuk görunmeyıde göze almalısın bence. ama o akmış saç renginle gerçektende olduğundan daha yaşlı görunuyorsun saçın daha kalitesiz görunuyor çünkü.saç ne kadar kalitelı gorunurse o kadar saglıklı ve dinç görunuyor ınsan. eğer dugunun varsa ve kenidni tehlikeye atmak istemiyorsan son bır defa daha dugunden önce kendi kuaofrune boyat saçını. ama bı daha kesinlikle tavsıye etmem. çünkü iki foton arasında daglar kadar fark var. kuaofrun pek işini bilmiyor malesef.boyle bı rşeyı kendine soylersen mutlaka kendini haklı çıkartacak bışey bulur ve sen mahcup olursun:)
şimdiden evliliğin bir omur mutlu surmesini dilerim.

Emelale..Bence açık olan ton sana gitmiştim..Olursa öle olsun..Sarı Röfle baljay türü şeyler sana gitmiyo benim fikrimce..Tek renk daha iyi gitmiş yaşınla....
Sarı saç evet hep olgun gösteriyo insanı..Koyu renkler daha genç gösteriyo.Bu herkeste böle sanırım..

Emelale..Bence açık olan ton sana gitmiştim..Olursa öle olsun..Sarı Röfle baljay türü şeyler sana gitmiyo benim fikrimce..Tek renk daha iyi gitmiş yaşınla....
Sarı saç evet hep olgun gösteriyo insanı..Koyu renkler daha genç gösteriyo.Bu herkeste böle sanırım..

Ben platin sarısına boyattığımda saçımda balyaj varmış gibi durmuyordu. 2 yıkamdan sonra hem saçımın rengi koyulaştı hem de balyajlı gibi oldu saçım. Düğünde saçlarımı kaliteli, iyi bir kuıaföre platin sarısı mı yaptırsam acaba yoksa başka bir renk mi yaptırsam (kendi doğal saçım gibi mesela, açık kumral yani)?

Kızlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim a.s. a.s. a.s.

kızlar sizce koyu kumral birine bu saç gider mi ya da renk böyle tutar mı?ilk boyamada tutmasa da olur sonra böyle olsa ona da razıyım çok beğendim çünkü..sizin fikrinizi alayım dedima.s.

arkadaşlar resmi koyamadım bir türlü çıkmıyor:KK43: Loreal preference Havana (Light Golden Mahogany Brown) 6.35 adı bu boyanın niye çıkmadıysa resim uf :sm_confused:

güzel bir renk.,
bence ikinci boyamada daha net tutar canım:) ama sorun olmaz zaten 6 numara koyu kumrala denk geliyor. bu da 6.35sırnaşık şey

evet ama boyalarda bir ton koyu çıkabilir renk o yuzden ilk boyamada saç rengininz bir ton koyu olabilir şaşırmayın yıkadıça normale döner

X