Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

baktım o siteye beğendim şu an saçımda boya var renk kumral ben 10.1 almayı düşnüyorum loreal majirelin küllü bi renk jennifer lopez on the floor klbindeki gibi kendim boyucam hep kendim yparım zaten :) havale ödeme tipi bankamatikden gidip ibana parayı yatırmamı ki acaba :) esmer tenliyim ben küllü bi açık renk olsun istiyorum çok açık değil de olurmu ki sizce

Merhabalar;

Esmerseniz size Koleston Perfect 7/77 yi öneririm. Loreal Majirel 10.1 küllü bir tondur ve aralarına sarı atılmazsa esmer tene beyaz saçmış gibi durur. Tabiki öncelikle sizin sevmeniz gerekir rengi ama bana kalırsa yapmayın derim, seçim sizin :KK66:

Merhabalar;

Esmerseniz size Koleston Perfect 7/77 yi öneririm. Loreal Majirel 10.1 küllü bir tondur ve aralarına sarı atılmazsa esmer tene beyaz saçmış gibi durur. Tabiki öncelikle sizin sevmeniz gerekir rengi ama bana kalırsa yapmayın derim, seçim sizin :KK66:

koleston tonlarının hepsini biliyorum 7/77 bana koyu kalıyo zaten o renk gibi şu an saçım loreal majirelin 9 yada 8 tonlarına bakayım bi o zaman 10.1 öle olacaksa istediği msaç rengi bu bakın

Eklentiler

• $images.jpg
    $images.jpg
    8,5 KB · Görüntüleme: 56
koleston tonlarının hepsini biliyorum 7/77 bana koyu kalıyo zaten o renk gibi şu an saçım loreal majirelin 9 yada 8 tonlarına bakayım bi o zaman 10.1 öle olacaksa istediği msaç rengi bu bakın

bu resimdeki saç 7/77 lorael majırelın

Bu da koyu bir ton hatta 7/77 den daha koyu bir renk. Aralarına sarı balyaj atıldığı için siz açık aldılıyorsunuz. Bu saç renginin dibi 6.1 dir.

Canım sen bu sac ısınden anlıyosun sanırım banada yardım edecegını umuyorum :) ben nevacolorun krem boyasını aldım bırı cok acık kumral 9. digerıde küllü açık altın sarısı 9.13 bunları karıstırmayı dusunuyorum sence nasıl olur nevanın boyasını ılk kez kullanıcam.bıde benım dogal sac rengım koyu kahve gecen sene acık kullu kumrala boyatmıstım suan dıplerım bayagı geldı dıpler koyu uclara dogru acık kahve duruyo. Canım cok kararsız kaldım nasıl durur dıye daha boyayamadımda lutfen bı tavsıye verır mısın bana sımdıden cok tesekkur edıyorum:)

Canım sen bu sac ısınden anlıyosun sanırım banada yardım edecegını umuyorum :) ben nevacolorun krem boyasını aldım bırı cok acık kumral 9. digerıde küllü açık altın sarısı 9.13 bunları karıstırmayı dusunuyorum sence nasıl olur nevanın boyasını ılk kez kullanıcam.bıde benım dogal sac rengım koyu kahve gecen sene acık kullu kumrala boyatmıstım suan dıplerım bayagı geldı dıpler koyu uclara dogru acık kahve duruyo. Canım cok kararsız kaldım nasıl durur dıye daha boyayamadımda lutfen bı tavsıye verır mısın bana sımdıden cok tesekkur edıyorum:)

Merhabalar;

Bu renk karışımlarını niye istiyorsunuz anlamıyorum. Çünkü siz renk karıştırmıyorsunuz sadece öyle zannediyorsunuz. Ki zaten ben NEVACOLOR önermiyorum. Ayrıca bir tüp 9 bir tüp 9.13 almışssınız. Küllü tonlar her zaman ana rengin bir ton koyusudur. Yani bir tüp 9 daha açıkken, bir tüp 9.13, 8.1 ile eşdeğerdir yani daha koyudur.

Küllü bir ton bile istiyorsanız ilk boyanızı dore almanızı 2. boyanızı küllü almanızı tavsiye ederim,çünkü küllü üstüne küülü açık renklerde grileşme yapabilir.

Ayrıca saç renginizi görmediğim için size boya tavsiyesi veremiyorum. Çünkü daha önce küllü ile boyamışsınız. Küllü boya çok akar, tonunu bilmeden size boya numarası versem sadece tahminden ibaret olur ve belki de daha kötü olur. Bunu yapmak istemem özellikle de saçınıza..

Resim yüklerseniz size yardımcı olmaya çalışırım, iyi günler.

kızlar , fikrinizi alabilir miyim ?
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-r...iyorum-kizlar-dersiniz-resimlerime-bakin.html

daha önce böyle bir konu açtım , sizler beğendiniz ama kimi gördüysem 20 yaş büyük görünmüşsün dedi :KK43: kafam çook karıştı bir süre böyle idare ederim ama şimdi ben küllü kumral yapmak istiyorum. küllü renkler röflede yeşillenme yapıyormuş , turunculuk olmasın diye de kumrala boyayın demişti buradan birkaç arkadaş .

şimdi ben röflemin üstüne açık kumral boyasam , 1 hafta kadar bekleyip üstüne küllü kumral boyasam ne olur , saç boyası hakkında hiiç bir fikrim yok , saçmalamış da olabilirim :)

yardımlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleme:
kızlar , fikrinizi alabilir miyim ?
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-r...iyorum-kizlar-dersiniz-resimlerime-bakin.html

daha önce böyle bir konu açtım , sizler beğendiniz ama kimi gördüysem 20 yaş büyük görünmüşsün dedi :KK43: kafam çook karıştı bir süre böyle idare ederim ama şimdi ben küllü kumral yapmak istiyorum. küllü renkler röflede yeşillenme yapıyormuş , turunculuk olmasın diye de kumrala boyayın demişti buradan birkaç arkadaş .

şimdi ben röflemin üstüne açık kumral boyasam , 1 hafta kadar bekleyip üstüne küllü kumral boyasam ne olur , saç boyası hakkında hiiç bir fikrim yok , saçmalamış da olabilirim :)

yardımlarınızı bekliyorum :)

Merhabalar;

Evet röflenin üstüne küllü boyamak bazen grileştirir bazen de yeşillendirir. Bunu için sizin İLK BAŞTA dore rengi tercih etmeniz gerekir. Loreal Majire 8.3 + %6(20volume) lık oksidanla saçınızı boyamanızı tavsiye ederim. Bu renk ilk boyandığında koyu gibi gelir fakat 20 güne kadar açılır. Bu boya açıldıktan sonra küllü bir ton ile boyarsanız yeşillenme ya grileşme olmaz.

Bu boya market boyası değildir. Kuaför malzemeleri satan yerlerden ya da internetten temin edebilirsiniz.

Merhabalar;

Bu renk karışımlarını niye istiyorsunuz anlamıyorum. Çünkü siz renk karıştırmıyorsunuz sadece öyle zannediyorsunuz. Ki zaten ben NEVACOLOR önermiyorum. Ayrıca bir tüp 9 bir tüp 9.13 almışssınız. Küllü tonlar her zaman ana rengin bir ton koyusudur. Yani bir tüp 9 daha açıkken, bir tüp 9.13, 8.1 ile eşdeğerdir yani daha koyudur.

Küllü bir ton bile istiyorsanız ilk boyanızı dore almanızı 2. boyanızı küllü almanızı tavsiye ederim,çünkü küllü üstüne küülü açık renklerde grileşme yapabilir.

Ayrıca saç renginizi görmediğim için size boya tavsiyesi veremiyorum. Çünkü daha önce küllü ile boyamışsınız. Küllü boya çok akar, tonunu bilmeden size boya numarası versem sadece tahminden ibaret olur ve belki de daha kötü olur. Bunu yapmak istemem özellikle de saçınıza..

Resim yüklerseniz size yardımcı olmaya çalışırım, iyi günler.
cevabınız ıcın tesekkur ederım nıye nevacolor tavsıye etmezsınız onunda nedenını ogrenebılır mıyım bıde resmımı koyuyorum sımdı canım bıde dıpler kendı rengım uclara dogruda gecen seneden kalma acık kullu kumral rengı

Eklentiler

• $paıınt.JPG
    $paıınt.JPG
    38,9 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
cevabınız ıcın tesekkur ederım nıye nevacolor tavsıye etmezsınız onunda nedenını ogrenebılır mıyım bıde resmımı koyuyorum sımdı canım bıde dıpler kendı rengım uclara dogruda gecen seneden kalma acık kullu kumral rengı

Nevacolor ya da market boyasını mümkün olduğunca kimseye önermiyorum. Ama diyelim ki biri bana saçımı açmak istemiyorum zamanla da olsa rengim açılsa dese ben o zaman garnier 110 derim. Ben kendi saçımda ve çevremdekilerin saçında market boyası değil profesyonel saç oyası kullanıyorum. Koleston perfect ya da Loreal Majirel bunların renkleri hem daha dayanıklı hem daha az zarar veriyor çünkü.

Şimdi cevabımı vereyim. Saç renginizi gördüm. Sanırım siz daha önceden 9 numaralardaki tonlardan bahsettiğinize göre açık ve küllü tonlar istiyorsunuz. Küllü bir rengi ilk etapta kendi saç renginize önermiyorum çünkü küllü ton kendi saç renginin üstüne uygulandığında küllülük değil kızıllık verir. Bu yüzden öncelikle ana renkleri ya da dore renkleri tercih etmelisiniz. Örneğin:9.0 ya da 9.3 gibi

Size bir kaç soru sorduktan sonra net bir cevap verebilirim:
1. Saçınızın uçlarına doğru yeşillenme mi var yoksa ben mi öyle gördüm ?
2. Hangi renkleri tercih ediyorsunuz? İstediğiniz tonu resim yükleyerek belirtiniz.
3. En son hangi marka ve numara ile boyamıştınız ?
4. Size renk önerirken market boyası mı tercih edeyim ? (Bence dediğim boya markalarından daha iyi sonuç alırsınız fakat tervih size kalmış)

Bunlara cevap verirseniz daha net ve güzel netice alırsınız.

Nevacolor ya da market boyasını mümkün olduğunca kimseye önermiyorum. Ama diyelim ki biri bana saçımı açmak istemiyorum zamanla da olsa rengim açılsa dese ben o zaman garnier 110 derim. Ben kendi saçımda ve çevremdekilerin saçında market boyası değil profesyonel saç oyası kullanıyorum. Koleston perfect ya da Loreal Majirel bunların renkleri hem daha dayanıklı hem daha az zarar veriyor çünkü.

Şimdi cevabımı vereyim. Saç renginizi gördüm. Sanırım siz daha önceden 9 numaralardaki tonlardan bahsettiğinize göre açık ve küllü tonlar istiyorsunuz. Küllü bir rengi ilk etapta kendi saç renginize önermiyorum çünkü küllü ton kendi saç renginin üstüne uygulandığında küllülük değil kızıllık verir. Bu yüzden öncelikle ana renkleri ya da dore renkleri tercih etmelisiniz. Örneğin:9.0 ya da 9.3 gibi

Size bir kaç soru sorduktan sonra net bir cevap verebilirim:
1. Saçınızın uçlarına doğru yeşillenme mi var yoksa ben mi öyle gördüm ?
2. Hangi renkleri tercih ediyorsunuz? İstediğiniz tonu resim yükleyerek belirtiniz.
3. En son hangi marka ve numara ile boyamıştınız ?
4. Size renk önerirken market boyası mı tercih edeyim ? (Bence dediğim boya markalarından daha iyi sonuç alırsınız fakat tervih size kalmış)

Bunlara cevap verirseniz daha net ve güzel netice alırsınız.
1.sacımın uclarında yesıllenme yok ısıktan ve cekımden dolayı oyle gozukmus. 2. genelde açık kumral tonlarını tercıh edıyorum açık renklerı sevıyorum ve bana yakıstıgını dusunuyorum. 3.kolestonun boyasını kullanmıstım açık kullu kumral ama numarasını hatırlamıyorum :KK43: 4. ben bıraz erkencı davranarak nevacolorun boyasını aldım ama onu boyamayı dusunmuyorum dedıklerınızden sonra:)
ıstedıgım tonlarda resımdekılere yakın renk

Eklentiler

• $Orta küllü kumral saç rengi.jpg
    $Orta küllü kumral saç rengi.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 150
  • $Anna-Saccone-Dark-Blonde.jpg
    $Anna-Saccone-Dark-Blonde.jpg
    40,1 KB · Görüntüleme: 140
1.sacımın uclarında yesıllenme yok ısıktan ve cekımden dolayı oyle gozukmus. 2. genelde açık kumral tonlarını tercıh edıyorum açık renklerı sevıyorum ve bana yakıstıgını dusunuyorum. 3.kolestonun boyasını kullanmıstım açık kullu kumral ama numarasını hatırlamıyorum :KK43: 4. ben bıraz erkencı davranarak nevacolorun boyasını aldım ama onu boyamayı dusunmuyorum dedıklerınızden sonra:)
ıstedıgım tonlarda resımdekılere yakın renk

Merhabalar tekrardan;

Size önerbileceğim renkler Koleston perfect 8/11 ve 8/38 dir. Yani;

$pr_01_565_min.jpg $pr_01_577_min.jpg

Bu boyalar size çok açık geliyor sanırım ama tam olarak bu renge aldanmayın size gidecek ve istediğiniz en iyi tonlardır. Benim önerim ilk boyamada Koleston perfect 8/38 i kullanmanız bu sayede daha önceki küllü yerler yeşillenme yapmaz.

Bu boyalardan birini tercih ederseniz eğer oksidanı %9(30volume) tercih edin.

Bir de bu boyanın bir tüpü 60 ml dir. Bu yüzden oksidanın miktarı da 60 ml olmalıdır. 60 ml dan daha fazla oksidan koyarsanız saçınızda turunculaşma yapabilir. Yani oran 1'e 1 olmalıdır.

Bu boya market boyası değildir. Kuaför malzemeleri satan yerlerden ya da internetten temin edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhabalar tekrardan;

Size önerbileceğim renkler Koleston perfect 8/11 ve 8/38 dir. Yani;

Eki Görüntüle 694012 Eki Görüntüle 694013

Bu boyalar size çok açık geliyor sanırım ama tam olarak bu renge aldanmayın size gidecek ve istediğiniz en iyi tonlardır. Benim önerim ilk boyamada Koleston perfect 8/38 i kullanmanız bu sayede daha önceki küllü yerler yeşillenme yapmaz.

Bu boyalardan birini tercih ederseniz eğer oksidanı %9(30volume) tercih edin.

Bir de bu boyanın bir tüpü 60 ml dir. Bu yüzden oksidanın miktarı da 60 ml olmalıdır. 60 ml dan daha fazla oksidan koyarsanız saçınızda turunculaşma yapabilir. Yani oran 1'e 1 olmalıdır.

Öncelikle verdiginiz bilgiler için çok teseşşkür ederım sıze bı tane daha sorum olcaktı benım arkadasımda saclarını boyatmayı dusunuyor kendi zemin rengi koyu kahve saçını açık kumrala boyayıp uclarına platın sarısı attırmayı dusunuyo ama bu ısı evde yapıcak kuaforde calısan bı ablası var krepe balyaj atıcak uclarına resım olarakda asıgaki yukledıgım resım gıbı . ama kumrala boyayıp uclarını platin sarısına boyasak tutar mı acaba . resımdekı kadar sarı olmasına gerek yok ama uclarının daha sarımsı bı renk olmasnı ıstıyor $ozge2.jpg

Öncelikle verdiginiz bilgiler için çok teseşşkür ederım sıze bı tane daha sorum olcaktı benım arkadasımda saclarını boyatmayı dusunuyor kendi zemin rengi koyu kahve saçını açık kumrala boyayıp uclarına platın sarısı attırmayı dusunuyo ama bu ısı evde yapıcak kuaforde calısan bı ablası var krepe balyaj atıcak uclarına resım olarakda asıgaki yukledıgım resım gıbı . ama kumrala boyayıp uclarını platin sarısına boyasak tutar mı acaba . resımdekı kadar sarı olmasına gerek yok ama uclarının daha sarımsı bı renk olmasnı ıstıyorEki Görüntüle 694363

Rica ederim.

Zemin rengi koyu kahve ise hele de kendi rengi ise işiniz zor. Eğer kendi rengi değilse zaten açmadan elde edemezsiniz. Ayrıca size tavsiyem market boyası değil profesyonel saç boyası alıp kullanmanız yoksa saçları yanabilir. Tabiki resim olsa daha net bir bilgi verebilirdim.

Rica ederim.

Zemin rengi koyu kahve ise hele de kendi rengi ise işiniz zor. Eğer kendi rengi değilse zaten açmadan elde edemezsiniz. Ayrıca size tavsiyem market boyası değil profesyonel saç boyası alıp kullanmanız yoksa saçları yanabilir. Tabiki resim olsa daha net bir bilgi verebilirdim.
nasıl yanı sımdı sacını ılk once kumrala boyatsa ardından uclarına platın balyaj yapsa tutmaz mı

kzılar ben saçlarımı Récital Préférence 5.35 AÇIK KESTANE DORE AKAJU ya boyadım iki 3 gün oluyor dore yazdığı için hafif kızıllık olacağını tahmin ediyordum ama boyadıktan sonra fazlasıyla kızıl olduğunu farkettim özellikle güneşte acaba bu kızıldan kurtulmanın yolu warmıdır nası akıtabilirim doğal kahverengi tonalrında birşey istiyorum :S napsam bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

boyamadan önceki saç rengin neydi acaba bende kestane akaju rengine boyamayı düşünüyordum hafif kızıllık olsun benim saçım koyu kumral eski zemin rengimden dolayı dorelikler var 5.35 boyasam kızıllaşır mı gerçekten ben koyulaşır diye korkuyorum

merhaba, saçlarım koyu kumral aşağıdaki gibi hafif güneşte kızıla kaçan bi renk olmasını istiyorum akaju renkleriyle yapabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim
$Belle5.jpg

X