Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç diplerim yıkandıktan bir gün sonra acımaya başlıyor. Ne yapacağım? :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

eseran

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2016
57
7
29
Kış geldi ve hergün yıkanmak zorunda kalıyorum. yıkanmazsam günüm zehir oluyor. kapalıyım ve hepten ağrı yapıyor. eskiden arada bir olurdu ama son zamanlarda dayanamamaya başladım.:KK64:şiddetli acı ve ağrı :KK42:oluyor.

Saç tokanı gevşek bağlamalısın
Islakken asla toplama.. emin ol geçicektir :cry:

Saç diplerin nezle oluyor iyi kurut, yükselen de soğuk sıcak yapma

Her gün yıkama ayrıca

neden zorunda olasın ki

Kış geldi ve hergün yıkanmak zorunda kalıyorum. yıkanmazsam günüm zehir oluyor. kapalıyım ve hepten ağrı yapıyor. eskiden arada bir olurdu ama son zamanlarda dayanamamaya başladım.:KK64:şiddetli acı ve ağrı :KK42:oluyor.
kurutmuyorsun bence iyice kurut

Benim de saçının yıkandıktan sonra çok kaşınıyor ve aciyor.cunkj alerjim var.dogal sampuanlar denedim sadece biri iyi geldi.bazen bitiyor almamış oluyorum yine aciyor.alerji testi yaptır bence

saçların ıslandığı için ağrıdığı gibi
anladığım kadarıyla saçların yağlı bu yüzden de ağrı yapabilir
bir gün dur bir gün yıka zaten kapalısın
saç dibi nezlesi oluyordur
çok sert te tarama

saçların ıslandığı için ağrıdığı gibi
anladığım kadarıyla saçların yağlı bu yüzden de ağrı yapabilir
bir gün dur bir gün yıka zaten kapalısın
saç dibi nezlesi oluyordur
çok sert te tarama
Taramıyorumki :110:dümdüz ihtiyacı yok.yıkamayınca çok :KK43:ağrı oluyor

Benim de saçının yıkandıktan sonra çok kaşınıyor ve aciyor.cunkj alerjim var.dogal sampuanlar denedim sadece biri iyi geldi.bazen bitiyor almamış oluyorum yine aciyor.alerji testi yaptır bence
Sadece toza alerjim var, test yapıldı. bitkisel şampuanlar kullanıyorum olmuyor

topladığınız için mi oluyor? ben saçımı anca enseden toplayabiliyorum, 2 santim bile üstüne çıksam açtığımda ağrıdan ölüyorum mesela

eğer sizin ağrınızın sebebi de buysa saçlarınızı kısa kestirin bence

Saç diplerin nezle oluyor iyi kurut, yükselen de soğuk sıcak yapma

Her gün yıkama ayrıca

neden zorunda olasın ki
Çünkü çok ağrıyor yıkamazsam. 2 günde bir yıkıyorum en fazla. 2.gün zor dayanıyorum.

Sadece toza alerjim var, test yapıldı. bitkisel şampuanlar kullanıyorum olmuyor
bitkisel şampuanların çoğu da iyi gelmedi bana .siz yine başka sampuanlar da deneyin.toza alerjiniz olduğuna göre alerjik bir bunyeniz var demek ki.bir de benim alerjim yokken sonradan ortaya çıktı bu alerji işi.yine de olabilir.siz ozellikle bunun için de gidin alerji uzmanina

Evdesürekliaçıl geziyoruk
topladığınız için mi oluyor? ben saçımı anca enseden toplayabiliyorum, 2 santim bile üstüne çıksam açtığımda ağrıdan ölüyorum mesela

eğer sizin ağrınızın sebebi de buysa saçlarınızı kısa kestirin bence
Evde hİç toplamasamda oluyor

Acaba ağrı kesici alıp bir kaç gün yıkamasan, belki yıkadığından acıyordur.
Kafan dinlensin diyeceğimde ben de bir gün yıkanıp bir gün yıkanmıyorum kışın, hiç böyle birşey duymadım başıma da gelmedi o_O

Acaba ağrı kesici alıp bir kaç gün yıkamasan, belki yıkadığından acıyordur.
Kafan dinlensin diyeceğimde ben de bir gün yıkanıp bir gün yıkanmıyorum kışın, hiç böyle birşey duymadım başıma da gelmedi o_O
ağrı kesici acısını almıyor, bir de vücudum bir çok ilaca tepki gösterdiği için zaten pek ilaç kullanamıyorum. saçlarımı oynatamıyorum mesela acırken. Doktora gittiğimde stresten olduğunu söylemişti ama dikkat ettim rahat günlerimde de oluyor. Uzun süre yıkamadığımda oluyor arada ama ağlamamak için zor duruyorum, hatta işi bırakıp gittiğim bile oldu ya da gecenin bir vakti kalkıp saçımı yıkadığım.

X