Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Sac dokulmemi durduramiyorum !!!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Beybi05

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
504
126
31
Kizlar merhaba..

Uzun suredir saclarimla bogusuyorum. Kendimi bildim bileli ince telli saclarim vardi ama asla bu kadar azalmamisti. Kucukluk fotolarima falan baktim gecen gayet guzel gayet gür duruyor ama şimdiii :KK43:
Uzun sure 6 7 sene kadar platin sarisi kullandim. Tabi saçlarımı baya yipratti. 2.5 3 sene once falan boyayi aciciyi biraktim. Saclarimin yaniklarini kestirip kendi saclarimi uzattim. Suan kendi ana sacim. Fakat o kadar az ki. Dipten saçlarım çıkıyor minik minik bisuru sacim var. yani bolgesel bi dökülme yok. Ama genel dökülme aşırı.... Ozellikle duşta. Cok hassaslastim. Saclarima senelerdi ne fon makinasi ne duzeltirici ne tarak degdirmiyorum. Cok ozenli bakim yapiyorum. Ozel, bitkisel sampuanlar , sac bakim kürleri, vitaminler, saglikli beslenme ne yaptiysam fayda etmedi.

Bende ayrica polikistik over var. Yani bunun da dökülme yaptigini biliyorum ne kadar gittigim doktorlarin bazilari aksini iddia etse de dökülme yapıyor. Fakat ben 3 senedir yasmin kullandim hormon degerlerim tamamen normaldi fakat dökülme asla durmadi. Ne yapcam bilemiyorum dusa girmek istemiyorum saclarim dokuldukce kafaya takiyorum taktikca moralim bozuluyor.

Gittigim doktorlar önemsemiyor. Once tahlil yapiliyor bisey yoksa direk sampuanin icine vitamin ampulu. Ama ben bunlari zaten o kadar cok denedim ki.
Benim gibi sorun yasayan var mi? Varsa neler yaptıniz, yapıyorsunuz?
Sac dokulmemi durdurdum diyen birine ihtiyacim var. :KK43:

Been 2 senedir kafamda saç kalmayacak nerdeyse kaç doktor kaç kür bilmiyorum ama faydası yok

Merhaba benimde saçlarım doğumdan sonra dökülmeye başladı ve 3 yıldır devam etmekte
Ben de pcos olduğuna dair hiçbir veri de yok elimde doğum doktorumda bu konuda bir uyarı tedavi önermedi
Dogumdan sonra genelde hormonlar etkileniyor diye duymustum ama 3 yil uzun bisure hala duzelmemesi cok tuhaf baska doktora gorunseydiniz bi de.

Offff herkese ayni seyler yani. Hayir anlamiyorum bu kadar yaygin bi hastalık niye dogru duzgun bi tedavisi yok :KK43:
Çoğu hastalığın yok hepsi kronik işin ilginci benim yumurtaliklarimda hiç kist yok

Dogumdan sonra genelde hormonlar etkileniyor diye duymustum ama 3 yil uzun bisure hala duzelmemesi cok tuhaf baska doktora gorunseydiniz bi de.
Drum ii bir doktor
Ayrıca hamilelik döneminde başka doktorlara görünmüşlüğüm de oldu
Doğum sonrası da rutin birkaç muayenem oldu
Pcos değil sanırım ama ne?
Ben de bunu düşünüyorum
Hormonlar kan değerleri normal

Çoğu hastalığın yok hepsi kronik işin ilginci benim yumurtaliklarimda hiç kist yok
Yaa cok ilgincmis benim var mesela bugun gittim doktora pco dedi yine, en buyugu 6 mm olan kistler var :KK43: gecen gittigim doktora guvenmemistim o kist falan yok demisti hepsi bi tuhaf.

Yaa cok ilgincmis benim var mesela bugun gittim doktora pco dedi yine, en buyugu 6 mm olan kistler var :KK43: gecen gittigim doktora guvenmemistim o kist falan yok demisti hepsi bi tuhaf.
Bu cihazlar aynı değil mi yani nasıl kişiden kişiye değişebiliyor bilmiyorum

Öyle böyle değil avuç avuç dökülüyor saçlarımı toplayınca abartmıyorum 1 parmak kalınlığında kaldi
Yastiginda falan sac oluyor mu kalkinca? Bj de elini sacina attiginda kac tel sac geliyor :KK43: . Benimde toplayinca seninle ayni. Hos normalde zaten ince telliydi ama iyice inceldi :KK43:

Yastiginda falan sac oluyor mu kalkinca? Bj de elini sacina attiginda kac tel sac geliyor :KK43: . Benimde toplayinca seninle ayni. Hos normalde zaten ince telliydi ama iyice inceldi :KK43:
Evet oluyor bilmiyorum saymadım ama çok çözümü yok mu bunun

Evet oluyor bilmiyorum saymadım ama çok çözümü yok mu bunun
Valla bilsem ah bi cozum bulsam :KK43: doğum kontrol hapi falan icincede faydasi olmuyor asil bu sinirimi bozuyor. Yani hormonlar düzeliyor,kistler yok oluyor hapla birlikte ama sac dökülmesi hala ayni devam ediyor. Prp,Mezoterapi gibi uygulamalar varmis. Onu mu denesem diyorum ama cok pahali. Hos hadi paraya kiyayım diyorum fakat bizimki hormonal olunca bi faydasi olmazsa ya da sonradan tekrar basa dönersem diye düşünüyorum. Bu sefer param bisa gidecek. Of of valla delircem. Rüyalarıma giriyor artik ruyamda saclarim elimde kaliyor falan :) gulsem mi aglasam mi bilemiyorum valla :)

X