Saç dökülmesi

Kendiniz söylemişsiniz b12 ve Demir eksikliğiniz var. Bunları içeren gıdalar tüketin.
Badem ceviz balık ısırgan çayı keçiboynuzu pekmezi andız pekmezi çok iyi
Şampuan yerine defne sabunu kullanabilirsiniz
Saçlarınızı susam yağıyla besleyin
Çörek otu yağı ve bıttım sabunu kullanıyorum çok teşekkür ederim 🙏

Sarımsak yağı ve çörek otu yağını kullanıyorum ve bıttım sabunu banyodan çıkınca ılık lavanta çayı döküyorum ve kısa zamanda dökülmelerim 10 /10 iken suan 10 /4 e düştü doktorum kortizon hapınada baslattı bence deneyin prf İbrahim Saraçoğlu alopesi tariflerini uyguladım aktardan aldım sabunu bu sürüm bile beni mutlu etti ve lütfen strese girmeyin stres çok tetikliyor
Dünyada tek derdim resmen sac dokulmesi ama.tum hayatıma engel ozguvenn kalmadi giydiklerim bile sac iyi degilse yakismiyor surekli topuz halinde salmaya korkar oldum. Cocugumla fotoğraf bile.cekinemiyorum :KK43:

B12 ve Demir eksikliğinden saçımda ufak bi bölümde açılma oldu iki gün geçmeden açıldı ve kellik oluştu doktora gittim kortizonlu kremler verdi iki hafta sonra kafatasıma kortizon iğnesi yaptı bu kez dökülme çoğaldı ve başka yerlerdede oluştu bu sefer kalçadan yaptı ve dökülme hala devam ediyor sarımsak sürmeye başladım kökleri çıkmaya başladı ama dökülme devam ediyor bi bilgisi olan var mı lütfen yardımcı olun 😔
Merhaba önce değerlerinizi düzeltmeniz gerekir en az 6 ayda toparlanıyor saç derisi.takviyeleri mutlaka alın demiri ,sampuan önerisi ogx biotin kolajenli sampuanı bir kaç ay kullanın biraz toparlıyo (fiyati biraz pahalı 55-60 tl ydi dn son) mor ambalajlı ,ceviz badem antep fıstığı kuruyemiş et mercimek ciğer yumurta ıspanak gibi gıdaları tüketmeyi ihmal etmeyin birde amla oil diye bir yağ var haftada bir gün onu yapın saç derinize trendyol da satılıyo 17 tl gibiydi makina yağ gibi ama hintliler kullanıyo bu yağı

Sarımsak yağı ve çörek otu yağını kullanıyorum ve bıttım sabunu banyodan çıkınca ılık lavanta çayı döküyorum ve kısa zamanda dökülmelerim 10 /10 iken suan 10 /4 e düştü doktorum kortizon hapınada baslattı bence deneyin prf İbrahim Saraçoğlu alopesi tariflerini uyguladım aktardan aldım sabunu bu sürüm bile beni mutlu etti ve lütfen strese girmeyin stres çok tetikliyor
Bugun 4. Gunum dus aldim sonuç bu cok uzun değil sacim oysa en az 400 tel var 😔

Eklentiler

• IMG_20210422_013333.jpg
    IMG_20210422_013333.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 113
Dünyada tek derdim resmen sac dokulmesi ama.tum hayatıma engel ozguvenn kalmadi giydiklerim bile sac iyi degilse yakismiyor surekli topuz halinde salmaya korkar oldum. Cocugumla fotoğraf bile.cekinemiyorumne yazık ki b
Merhaba önce değerlerinizi düzeltmeniz gerekir en az 6 ayda toparlanıyor saç derisi.takviyeleri mutlaka alın demiri ,sampuan önerisi ogx biotin kolajenli sampuanı bir kaç ay kullanın biraz toparlıyo (fiyati biraz pahalı 55-60 tl ydi dn son) mor ambalajlı ,ceviz badem antep fıstığı kuruyemiş et mercimek ciğer yumurta ıspanak gibi gıdaları tüketmeyi ihmal etmeyin birde amla oil diye bir yağ var haftada bir gün onu yapın saç derinize trendyol da satılıyo 17 tl gibiydi makina yağ gibi ama hintliler kullanıyo bu yağı
Ne gibi etkisi oluyor yağın

Bugun 4. Gunum dus aldim sonuç bu cok uzun değil sacim oysa en az 400 tel var 😔
Stresli olmamalıyız zor bi durum ama stres daha çok tetikliyor bunu farkettim sabunun ve yağın etkisini gördüm deneyin isterseniz bi bu hastalık tıbbda bile kesin sonuç alınamamış çok araştırdım ve bi çok alopesi hastasıyla konuştum bunu kabullenmemiz gerek ama tedaviler yinede bir umut Allah hepimize acil şifalar versin 🙏

Dünyada tek derdim resmen sac dokulmesi ama.tum hayatıma engel ozguvenn kalmadi giydiklerim bile sac iyi degilse yakismiyor surekli topuz halinde salmaya korkar oldum. Cocugumla fotoğraf bile.cekinemiyorum :KK43:
Ne yazık ki benimde öyleydi ama moralimi yüksek tutmak zorundayım bol su ve tedaviye devam yıllarca ugrasanlar varmış bu hastalıkla

Konu görünür olsun diye yazıyorum çok bilgim olan bir konu değil.

Ama demir ve b12 eksikliğini giderdiniz mi öncelikle? Çinko biotin d vitamini omega 3 takviyeleri de iy geliyor saça bildiğim kadarıyla.

Bir de bence doktorunuzu değiştirin.

Konu görünür olsun diye yazıyorum çok bilgim olan bir konu değil.

Ama demir ve b12 eksikliğini giderdiniz mi öncelikle? Çinko biotin d vitamini omega 3 takviyeleri de iy geliyor saça bildiğim kadarıyla.

Bir de bence doktorunuzu değiştirin.
Teşekkür ederim doktorumu degiştirmeyi düşünüyorum

Maalesef aynı durumdayız 😔bende de bu ara fazlalaştı ..demir eksikliğim için hap kullanıyorumm ama en kötü huyum cok çay ve kahve içmek 😁
yalnız ben bu ara ısırgan otu suyuyla yıkıyorum şimdilik daha iii yada bana öyle geliyor 🙄 birde karanfil suyu iyi geliyor diyorlar süreklilik lazım sıkıntı burda 🤭👍👏 sifa olsun hepimize

benimde saçlarım çok dökülüyor bu ara stresten. Seyreldi baya da. Demir eksikliğim de var nasıl geçecek yerine saçlar gelecek mi kafama takılıyor sürekli

B12 ve Demir eksikliğinden saçımda ufak bi bölümde açılma oldu iki gün geçmeden açıldı ve kellik oluştu doktora gittim kortizonlu kremler verdi iki hafta sonra kafatasıma kortizon iğnesi yaptı bu kez dökülme çoğaldı ve başka yerlerdede oluştu bu sefer kalçadan yaptı ve dökülme hala devam ediyor sarımsak sürmeye başladım kökleri çıkmaya başladı ama dökülme devam ediyor bi bilgisi olan var mı lütfen yardımcı olun 😔
akademi saç terapisine gidin . herkese tavsiye ediyorum. instagramdan araştırın.

X