Saç Rengi ve Saç Boyama Saç rengimi düzeltmek için kına yaksam işe yarar mı?

R

Rosshalde

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Rosshalde
merhabalar öncelikle saclarımı yaklaşık 5 ay önce kendim boyuyordum bakır renge yalnız istediğim renkten cok farklı renkler cıkıyodu kestane tonlarında.2-3 ay sonra kuaföre gittim saç rengim koyu oldugu acma yöntemiyle bakıra boyadı uclarını balyajlama işlemi yaparak sarı tuttu ben tabi 1 ay kullandım,dahada koyu kızıl bakır istediğimi belirttim şimdi 10 gune bi akıyo saclarım uclar bakırla alakasız bi sarı hatta yesil gibi,dipler kızıl bakır.Kına yapsam kızıl-bakır bi renk elde edebilirmiyim,kuaföre gitmek istemiyorum sac uclar cok kötü kopacak artık.senağlama

• Konu Sahibi Rosshalde
Kesinlikle kına yaktırma sonra sıkılırsın,kına üzerine boyada tutmaz bak iyi düşün..amonyaksız boya kullan

• Konu Sahibi Rosshalde
merhabalar öncelikle saclarımı yaklaşık 5 ay önce kendim boyuyordum bakır renge yalnız istediğim renkten cok farklı renkler cıkıyodu kestane tonlarında.2-3 ay sonra kuaföre gittim saç rengim koyu oldugu acma yöntemiyle bakıra boyadı uclarını balyajlama işlemi yaparak sarı tuttu ben tabi 1 ay kullandım,dahada koyu kızıl bakır istediğimi belirttim şimdi 10 gune bi akıyo saclarım uclar bakırla alakasız bi sarı hatta yesil gibi,dipler kızıl bakır.Kına yapsam kızıl-bakır bi renk elde edebilirmiyim,kuaföre gitmek istemiyorum sac uclar cok kötü kopacak artık.senağlama

arkadaşımın saçı sarı bakırdı . ama çok akıyordu ve çok yıpranmıştı orealle açıldıgından. kına yaktık ve hiçbir zaman o kadar guzel bır renk çıkmamıştı ortaya. açık rengin uzerıne surudugmuzden çok çok guzel bır renk çıktı ortaya.
ama orealle açılan saçın pulları çok açık oldugundan ve kınada o pulları tamamen kapattııgından arkadaşımın saçı kaskatı olmuştu. kalıp gıbıydı. ve ilk bı hafta yeşilimsi oluyor kınada renk 1 hafta sonra çok çok guzel oluyor. ama arkadaşım tovbe ettı bı daha kına yakmaya. çünkü aşırı sert yapmıştı. orealle açılmış yerlerini kaskatı yapar kesin.
ama rengini çok uzun zaman değiştirmem dıyorsan sadece orealle açılmış yerlerını boyayabılırsın kınayla.

• Konu Sahibi Rosshalde
Teşekkurler kızlar:)Kınayıda bu zamana kadar hiç kullanmadım sertleştirdiğini duydum çok guzel beslediğini söylenlerde var.Cok acık tenliyim kına rengi yakışırmı o da var.

• Konu Sahibi Rosshalde
kırmızı balyajlarım aktıgında önce hint kınasının kızıl olanına boyadım..
iyiydi baya..
bi ay falan da öyle kullandım..
sonra tamamen o kınayı kapatmak için koyu kestaneye boyadım..
hala koyu kestane..
bir ay bir hafta oldu boyayalı...
kapandı yani..
ama çok koyu saç rengim şimdi

• Konu Sahibi Rosshalde
resim koymaya çalıştm ama olmadı:emir_bebek:

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Rosshalde
Ben saçıma ilk başta normal kına yaktım.Çok güzel olmuştu.Daha sonra sıkılıp siyah kına yaktım.O ilk 1 hafta iyiydi parıl parıl parlıyordu.Sonra saç uzadıkça dipten açık kahverengiler çıkmaya başladı iğrenç bi görüntü oluştu.Sonra kuaföre gittim saçına açık kahverengi röfle atalım geçiş yeri belli olmasın dedi.O da ilk 2 hafta fln iyiydi.Sonra röfleler sararmaya başlayınca garip oldu.Ben de dediğin gibi yaptım.Toptan normal kınaya boyadım.Esasen renk nötrlendi hoş bi kızılımsı kahverengi oldu.Sadece siyahlar biraz daha koyu sarılar biraz daha açık ama çok bariz değil.Lakin 2 ay sonra sarıların rengi açılıp turuncumsu oluyor.Ama ben seviyorum böyle görünmesini de.Lakin internetten kınayla kırmızı saç elde eden birini gördüm onu uygulamayı düşünüyorum inşallah tutar.tutarsa yazıcam buraya.

• Konu Sahibi Rosshalde
ya bende saçlarıma kına yakmayı düşünüyorum ama bakır kızıl renk tutsun istiyorum sizce olurmu aydınlatın lütfen beni :KK59:

kınayı bıraktım ben ya. kızıla boyuyordum ondan da sıkıldım. Akmıyo bi de boya. Öyle duruyo kaç aydır. Kendi rengine mi boyatsam die düşünmüyo değilim. Bronzlaşınca iğrenç duruyor kızıl

ya bende saçlarıma kına yakmayı düşünüyorum ama bakır kızıl renk tutsun istiyorum sizce olurmu aydınlatın lütfen beni :KK59:

bakır biraz daha açık bir renk yaa. Saçın sarıya yakın bir kahverengi değilse bakır olmaz gibi.

ayrıca kına çıkmıyor saçtan. geri dönüşü olmayan bir bakır yola girebilirsin :KK70::KK70:

kına yakacaksan iyi düşün derim iyi bir renk elde edebilirsin ama saç renginden vazgeçip başka renge
geçmek istediğinde boyama yaparsan saçın kesinlikle yanar kına çıkmadan boyama yapamazsın hiçbir kuaför kınanın üstüne boya önermez çünkü tutmaz ve yanar kuaför sözlerine kulak asmayıp inat eden biri olarak bunu yaşamış biri olarak söylüyorum çok iyi düşün

evet kınanın geri dönüşü zor.. ama yıllardır annanelerimizin yaptığı üsül işte... hem saçı dolgunlaştırıyor çünkü saçın içine girmiyor dıştan kaplıyor hemde birçok kimyasal boyaya göre zararsız ve faydalı saça.... içine bazı ot ve baharatları katarak kızılın kahvenin hoş tonlarını elde edebiliyorsunuz... ben kına taşı katmıştım... siyaha yakın bir kızıl için.... güneşte de parlıyo:) zerdeçal ve çayla daha kızıl tonlar çıkıyor ortaya.. hatta kırmızı şarapla enfes bir alev kızılı oluyormuş ama günah olurmu gibi düşünlerimden dolayı katmadım şarap :KK70: memnumum.. en azından sağlıklı ...:KK54::KK37:

X