Saç Bakım Ürünleri Saç serumu ve yağı takıntısı

imdelilah

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2013
424
124
Kızlar benim sorunum şu saç serumu ve bakım yaglariyla ilgili...
Saçlarıma her gün kurutmadan bir serum ve yağ sürmeyi alışkanlık haline getirdim. Çünkü saçlarım cok ince telli ve kırıksız uzamıyordu. Bazen 3 yağı peşpeşe sürdüğüm oluyor. Ama sanki çok da etki etmiyor ya da ben öyle hissediyorum. Kısacası böyle hissettikce bi islakken bi kurutunca sürüyorum. Takıntı halini aldı diyebilirim. Yine de saçlarım kırılmaya meyilli :KK43: Suan bile yeni yağlar araştırıyorum. Sizce ne yapmalıyım bu konuda? Saçlarıma pek etkisi olmadıkça daha çok yağ sürüyorum:KK43: Bildiginiz güzel bakım yağları var mı?

Saf hindistan cevizi yağı kullanın sadece, katkılı bakım kremleri uzun vadede saç diplerinde birikme yaparak kökünü kurutacaktır.

Saf hindistan cevizi yağı kullanın sadece, katkılı bakım kremleri uzun vadede saç diplerinde birikme yaparak kökünü kurutacaktır.
Köküne değil de sadece uçlarına suruyorum. Hindistan cevizi yağını da duymustum. Tesekkur ederim deneyecegim.

Saçlarınızla bu kadar uğraşırsanız daha çok kırılır , cansızlaşır ve sağlıklı uzaması zorlaşır .
Benim saçlarım gür ve uzundu iki ay önce omzuma kadar kestirdim sağlıklı durması için . Uçları fena kırıktı çünkü .
Yılan yağı aldım haftada 1 kez sürüyorum .
Bi de önemli olan aslında kendimizi içten beslemek .
Şuan bi hap kullanıyorum biraz pahalı ama saçlarım daha da parladı , uzadı .
Saçlarınıza sürdüğünüz o yağlar saç kökünü tıkıyor .

Saçlarınızla bu kadar uğraşırsanız daha çok kırılır , cansızlaşır ve sağlıklı uzaması zorlaşır .
Benim saçlarım gür ve uzundu iki ay önce omzuma kadar kestirdim sağlıklı durması için . Uçları fena kırıktı çünkü .
Yılan yağı aldım haftada 1 kez sürüyorum .
Bi de önemli olan aslında kendimizi içten beslemek .
Şuan bi hap kullanıyorum biraz pahalı ama saçlarım daha da parladı , uzadı .
Saçlarınıza sürdüğünüz o yağlar saç kökünü tıkıyor .
Özelden yazarmisiniz hapin ismini vitamin falanmi

Şampuanınızı saç kreminizi vs market markaları yerine kuaförlerin tercih ettiği markalardan kullanın.
Ben mesela geçenlerde set olarak aldım şampuan, saç maskesi, bakım yağı, köpük ve iki fazlı kondisyoner.
Hepsi aynı marka aynı seri olunca saç için daha güzel oluyor.

selamlar
geçen ay bir arkadaşımın tavsiyesi ile zeytinyağı aldım tabi yemek için :) ama saçlarımla ilgili yaşadığım kırılma sorunu sebebiyle kuaförüm dedi ki zeytinyağı ve yumurta sarısı maskesi yağ hem güçlenir, elektriklenme azalır hem de uzamasına yardımcı olur. 2.yapışım kesinlikle tavsiye ederim. ama burada zeytinyağının iyi olması çok önemli kaliteli olmazsa pek işe yaramaz herhalde.

Elseve saç güzelleştirici bakım kremi
Tek geçerim kestir kırıklarının arındır sonra sürekli kullan.
Millete 4 ay giden bana 2 ay gidiyor :KK70:
Saç uzatma konum var bakabikirsin

konu 1 senelik ama bende yazayım :KK53:

ben her banyodan sonra saçım ıslakken Redist Keratin Miracle Oil ya da Morfose Keratin Serum kullanıyorum, çok memnunum..

Dışarıdan sürülen yağlar serumlar, sadece saçın kötü görünümü gizlemeye fayda ederler; onun dışında saçı besleme, kırıkları onarma gibi bir etkisi yoktur. Ayrıca ne kadar çok fazla ürün kullanılırsa o kadar çok saça kimyasal yüklemesi yapmış oluruz; yani fayda değil, zarar vermiş oluruz. Şampuan bile seçerken içinde sülfat, paraben, silikon vb. zararlı maddeler olmasın diye irdeleyerek seçiyoruz; saç bakım ürünlerinin içersinde de silikon yoksa sülfat var, o yoksa başka zararlı bir madde var. Kısacası fazla ürün kullanmak fayda değil, tam tersine zarar veriyor.

Serumlardan çok şey bekleme, günü kurtarmaya fayda ediyorlar. Ben de yıllardır Morfose keratin serum kullanıyorum. Saçı onarma gibi bir şey yok tabii ama saçı ağırlaştırıp yağlandırmadan pürüzleri gizliyor, parlatıyor.

X